ג'א מוראנט מחזיר עטרה ליושנה ומהר מהר (וגבוה גבוה) הופך לשחקן המלהיב בליגה, יותר מסטף קרי. מוראנט מזכיר לאוהדים שעם כל הכבוד לשלשות של סטף, אתלטיות וסלים בלתי אפשריים זה אהבה שלא תכבה. הגריזליס, כמו ג'א, קפצו מהר, קפצו גבוה, עד לפיסגת המערב. הווריורס אחרי שנתיים בלוטרי, מזכירים נשכחות. הסדרה הזו הולכת להיות קרב בין העבר לעתיד.

סיפור הסיבוב הראשון של ממפיס

סדרת הסיבוב הראשון של ממפיס הראתה לנו את כל מה שידענו על ממפיס, וכמה שהיא ד"ר ג'נקינס ומיסטר הייד.

מצד אחד ג'א מוראנט הוא השחקן הכי מלהיב בצד ההוא של הכדור. מצד שני הוא לא מספיק דומיננטי, ועדיין לא יודע איך לכפות את רצונו על המשחק כמו שאומרים האמריקאים. אה, גם ההגנה שלו בעייתית.

מצד אחד ממפיס קבוצה סופר עמוקה עם המון שחקנים שיכולים לעלות למגרש ולקלוע המון נקודות. מצד שני חסר לה מנהיג דומיננטי, והשחקנים לא באמת יודעים את התפקיד שלהם.

מצד אחד ממפיס קבוצה קשוחה שלא מוותרת בשום מצב. מצד שני היא נכנסת לבורות שקבוצה קצת יותר מנוסה לא הייתה נכנסת אליהם מלכתחילה.

משחק ראשון מלהיב אבל חסר אנרגיית פלייאוף נגמר בנצחון של מינסוטה. ממפיס לקחו את המשחק השני בקלילות. המשחק השלישי היה בדרך לבלואו אאוט. מינסוטה פתחה פער של 26 נקודות כבר במחצית הראשונה. ממפיס חזרו עד מינוס 7. מינסוטה שוב ברחה, הפעם ל-24 הפרש במהלך הרבע השלישי. כאן קרה משהו שההסבר הלוגי היחידי בשבילו הוא שהגיעו חייזרים מהחלל וגנבו את הכשרון של שחקני מינסוטה, כי הקבוצה שכחה איך קולעים וממפיס חזרה לנצחון. משחק 4 היה צמוד ומינסוטה הפעם הצליחה לשמור על הניצחון. משחק 5 המכריע שוב היה בשליטת הטימברוולבס עד הרבע הרביעי שבו ממפיס ניצחה 37-24 בדרך לניצחון צמוד. זה היה פחות מרשים מ-40-22 שממפיס עשו ברבע הרביעי של משחק שש וניצחון 4-2 בסידרה. (מכיוון שהטור עוסק בגריזליס, רק אומר במאמר מוסגר: ק"אט אמר אחרי משחק 5 שהגריזליס היו צריכים לנצח את הסדרה 4 – 1. בעיני זו אמירה שערורייתית. קא"ט הוא הכוכב הגדול. אתה אמור לעצור את השטף, הקאמבקים האלו הם על הכתפיים שלך. אולי יום יבוא ואנתוני אדוארדס יגדל להיות כוכב קצת יותר מוצלח. קא"ט לא יכול להרשות לעצמו להתבטא כעובר אורח).

לסיכום – כל הכבוד על הקאמבקים, אבל לא הייתם צריכים להגיע למצב הזה מלכתחילה.

סיפור הסיבוב הראשון של גולדן סטייט

21.4 –  זה הנט רייטינג של הרכב המוות 3G של הווריורס ב-39 דקות שהוא שיחק נגד הנאגטס. ההגנה של הווריורס בהרכב הזה בעייתית מול קבוצה גבוהה, אבל ההתקפה בלתי עצירה, על אחת כמה וכמה כשג'ורדן פול משחק כמו ששיחק ב-3 המשחקים הראשונים. את הסדרה אפשר לסכם בזה שכשג'ורדן פול התעורר מהחלום המתוק איתו פתח את הפלייאוף (כולל השוואות לווילט צ'יימברליין) הווריורס כבר הובילו 3-0 והסדרה הייתה גמורה. 30 נקודות במשחק הראשון, על 13 זריקות בלבד. 29 במשחק השני על 16 זריקות. 27 במשחק השלישי על 13 זריקות. יעילות ברמת סטף קרי, וכאשר לווריורס יש שחקן שאינו סטף או קליי שקולע ככה, הסיכוי לנצח את הווריורס הוא נמוך. גם כשפול לא קלע (30% במשחקים 4 ו-5) הוא עדיין תרם בניהול המשחק (11 אסיסטים במשחק 4) והגנה (3 חטיפות באותו משחק).

אז פול הוא הדובדבן, אבל המנה העיקרית היא כרגיל סטף, קליי, דריימונד. שני הראשונים קולעים 50 נקודות משותפות, מעל 50% מהשדה. קליי עם 45% לשלוש, כשסטף קולע "רק" ב-40% מהטווח. גרין מנהל את ההתקפה (7.4 אסיסטים), את ההגנה (1.4 חטיפות ו-1.6 חסימות) ומזכיר את הימים הגדולים שלו לטוב ולרע. שחקני היריבות יכולים להתנחם שאם ב-2016 המטרה שלו הייתה להוציא שחקנים מוועד הורים, השנה הוא רק מחפש לשדך ליריבים כלבי נחיה חמודים.

אם יש משהו אחד שהיה רע בסיבוב הראשון זה קליעות העונשין – סטף עם פחות מ-75%, כולל 4 החטאות במשחק 4. להזכירכם, הוא ופול שחקנים של מעל 90% מהקו.

המפגשים

3 – 1 ממפיס. המפגש הראשון התרחש בתחילת העונה, כאשר העובדה שממפיס הייתה בלילה שני של B2B לא הפריע לה לנצח בצ'ייס סנטר בהארכה. במפגש השני הווריורס נזקקו ל-46 נקודות של סטף בשביל לנצח. במפגש השלישי בממפיס הווריורס הפסידו בלי דריימונד. במפגש הרביעי הם לא שיתפו גם את סטף וקליי וזה נגמר בתבוסה.

המפתחות של ממפיס לניצחון

1. איפה מחביאים את מוראנט בהגנה? ממפיס צריכה את ג'א מוראנט במשחק, אבל הוא גם החוליה החלשה בהגנה שלהם. הוא אמנם בגודל של סטף, אבל לא ממש מסוגל לשמור עליו. קליי, וויגינס והאחרים ינצלו את יתרון הגודל שיש להם עליו. הווריורס יחפשו לתקוף את מוראנט בהגנה. אם ג'נקינס יצליח להחביא אותו ככה שההתקפה של הווריורס לא תצליח לנצל אותו, זה ניצחון אדיר עבור ממפיס.

2. לתקוף את ריבאונד ההתקפה. סטיבן אדאמס וברנדון קלארק הם שניים מהריבאונדרים ההתקפיים הטובים בליגה. הדרך הכי טובה לעצור את ההרכב הנמוך של הווריורס היא לא לתת לו לקחת ריבאונד. גרין סוגר את הרחבה לבד, ויהיה לו קשה לסגור גם את אדאמס וגם את קלארק. הבעיה של ג'נקינס היא שאדאמס יצא לחלוטין מהרוטציה בסדרה נגד מינסוטה, וכרגע לא ברור אם יש לו מקום באיזה מאטץ' אפ. הווריורס ירצו לרוץ, אדאמס וריבאונד ההתקפה יכול למנוע מהם את זה.

3. דזמונד ביין – עם כל הכבוד לעובדה שמוראנט הוא הכוכב של ממפיס, ביין מרגיש הרבה יותר כמו הברומטר של ממפיס. ב-6 משחקים הוא מחזיק במאזן פלוס מינוס מצטבר של פלוס 70 נקודות. הוא לא סיים אף משחק עם פלוס מינוס שלילי. הוא היה חלק גדול מהריצות של ממפיס, ובריצות של מינסוטה לא תמיד היה על המגרש. אם ביין יהיה טוב, ממפיס יהיו טובים.

המפתחות של גולדן סטייט לניצחון

1. ג'ורדן פול – כאמור, אם פול ממשיך את שלושת המשחקים הראשונים מהסידרה נגד דנבר, יהיה לממפיס מאוד קשה לעצור את גולדן סטייט. סטף וקליי יעשו את שלהם, פול הוא הג'וקר, הויילד קארד.

2. גרין לא נכנס לבעיית עבירות – הווריורס צריכים את גרין על המגרש, והם צריכים את גרין אגרסיבי. אם גרין בבעיית עבירות, ההגנה של הווריורס הרבה יותר מחוררת. גם ההתקפה נראית פחות טוב כשגרין לא מנהל אותה.

3. עומק – ממפיס עמוקה יותר, ולכן הווריורס צריכים שגם העומק שלהם יבוא לידי ביטוי. לגארי פייטון 2 היו משחקים מצויינים נגד דנבר. הם יצטרכו אותו יותר פה. קומינגה בקושי שיחק, ויכול להיות שישחק יותר בסדרה הזו, במיוחד אם אדאמס ישותף פחות. פורטר, איגודלה, בייליצה, צריכים לעלות על המגרש ולשחק חכם בהגנה ובהתקפה.

תחזית

הניסיון של הווריורס אמור לדבר חזק בסדרה. הווריורס ינסו לגנוב את משחק 1 או 2 ומשם לשמור על הבית. 4-2 לגולדן סטייט.