שלוש נקודות הוא טור לסיכום התופעות שראינו בשבועיים האחרונים בליגה. הטור יחולק ל-3 נקודות עיקריות וזריקות עונשין.

1. טיירון לו מפוטר

כתבתי שבוע שעבר שקשה להאמין שקליבלנד הנוכחית + לברון זה קבוצה שהגיעה לגמר הליגה. מצד שני לא קשה להאמין לפתיחת העונה הרעה של קליבלנד. הם מדורגים מקום לפני אחרון בדירוג הגנתי, וזה ממש לא מפתיע. את העונה שעברה הם סיימו במקום לפני אחרון בדירוג הגנתי, ומי או מה בדיוק אמור היה לשפר את ההגנה שלהם? ההבדל הגדול הוא כמובן בהתקפה. מקום 22 ונט רייטינג של מינוס 12.6. לברון החזיק את ההתקפה שלהם במקום החמישי בליגה, מה שהספיק לנט רייטינג של פלוס 1. ועכשיו הוא לא שם, וההתקפה של קליבלנד חסרת השראה. סמית' וקורבר לא בנויים למעמד הזה, ולאב הוא ממש לא השחקן שהיה לפני 2014. סקסטון, אוסמן, ונאנס אולי יהיו שחקנים טובים בעתיד, אבל יש להם עוד המון מה ללמוד, ומכיוון שהקבוצה כיוונה לפלייאוף, הם לא ממש מקבלים הזדמנויות להוביל את הקבוצה. נוצר הייבריד של בניה מחדש וקבוצה ותיקה שהוא לא טוב בכלום. מאמן אחר אולי יצליח להוציא יותר מההרכב הזה (בספק אם המאמן הזה הוא לארי דרו), אבל כנראה שלא הרבה יותר. קליבלנד מתחילה לסמן שהיא מרימה ידיים עם ההשבתה של לאב.

השאלה היא איפה זה שם את טיירון לו. הוא היה אחד העוזרים היקרים בליגה, והרוויח 5 מליון דולר לעונה כמאמן. קליבלנד תשלם לו עוד 15 מליון עד תום החוזה שלו. האם הוא יהיה מוכן לקחת צעד אחורה ולחזור להיות עוזר? האם תהיה קבוצה שתהיה מוכנה להמר עליו? לו לא הפגין יכולת אימון יוצאת דופן, ואף אחד לא ייתן לו קרדיט על הימים של לברון.

קליבלנד היא לא היחידה שצריכה שינוי. גם מינסוטה חייבת שינוי בעמדת המאמן וה-GM (אותו אחד). ת'יבודו מוכיח דבקות בנוסטלגיית העבר, לא מוכן לותר על באטלר, ושורף את העתיד וההווה של מינסוטה ביחד איתו. כדורסל מיושן ולא רלוונטי, וצעירים שהולכים אחורה. לא הכל באשמת ת'יבודו, אבל קשה לראות אותו מצליח שם והגיע הזמן לחתוך את החבל.

2.סטף קרי עם עוד שיא שלשות, אז קליי לוקח לו אחד

הווריורס התחילו את העונה בהילוך ראשון, אבל לשמחתם יש להם את סטף קרי וקווין דוראנט. שניים שאין להם שום בעיה להעביר הילוך ולדרוס כל מה שעומד מולם. דריימונד גרין מגמגם, קליי תומפסון התחיל את העונה עם 5 מ-36 לשלוש,אבל קרי ודוראנט לוהטים. קרי הוסיף את השם שלו לעוד שיא שלשות אמריקאי לחלוטין : 7 משחקים עם יותר מ-5 שלשות (כל כך אמריקאי, שלאף אחד לא היה מושג מי הקודם שהחזיק בשיא – ג'ורג' מקלאוד). הוא עושה את זה בקלילות מדהימה עם כמעט 52% משלוש (6.6 מ-12.7). הנה המשחק מראשון, את השיא הוא שבר עוד לפני המחצית.

והנה השלשות שלו מ-6 המשחקים האחרים

השאט צ'ארט שלו מגוחך

הוא הרבה יותר טוב מעונת ה-MVP שלו (אז הוא נבחר פה אחד), עם 68% %EFG, ו-70.9 %TS. וביוסג' נמוך יותר. אולי לקרי יש משהו להוכיח. הוא היום שחקן ההתקפה הטוב בליגה, עם כל הכבוד לקווין דוראנט ולברון ג'יימס. קרי הוא נשק לא קונבנציונלי ולאף אחד אין פתרון למה שהוא עושה. וצריך לזכור שיש גם את דוראנט, והייחוד הגדול של הקבוצה זה הפירגון. הלילה בשיקגו קליי להט, וכל הקבוצה חיפשה אותו ברבע השלישי, לעזור לו לשבור את השיא של סטף, כולל כמובן סטף. דוראנט וקרי כמעט לא זרקו. קרי שבר את רצף משחקי ה5+ שלשות, אבל לאף אחד לא אכפת, כולם חוגגים עם קליי. לסטף יש עכשיו אתגר חדש! קליי מחזיק עכשיו בשיא השלשות למשחק (14), ובשיא השלשות למחצית (10).

למי שהיה מודאג מקליי, נציין שזה לא פעם ראשונה שהוא פותח את העונה רע. את עונת 15-16 הוא פתח עם 9 מ-53 לשלוש, וסיים אותה עם 41%. מן הסתם המשחק הלילה יחזיר אותו לתלם.

3. דיאנדרה ג'ורדן

אי אפשר שלא להתרשם מדיאנדרה ג'ורדן של דאלאס, ורק להצטער על האחורה פנה שהוא עשה ב-2015. דיאנדרה ג'ורדן של דאלאס הוא שחקן אחר לגמרי, לפחות בכל מה שקשור לפאנטזי. עדיין לא ברור איך בפועל הוא עוזר לדאלאס. בדאלאס הוא שינה לחלוטין 2 אלמנטים במשחק שלו. הראשון הוא כמובן קליעות העונשין, אף אחד לא דמיין שדיאנדרה יהיה שחקן של 81% (26 מ-32 עד כה העונה). הזריקה שלו נראית הרבה יותר טובה. זה הפך אותו להיות טופ 15 בפאנטזי, כבר לא רק לפאנט עונשין. תוסיפו לזה את האסיסטים שהם ממש לא מקריים. הוא מנהל את המשחק מההיי פוסט

ומפגין ראיית משחק מרשימה, בטח לסנטר. ב-2015 כשדאלאס אמרו שיתנו לו יותר נגיעות בכדור, זה נשמע כמו בדיחה, והנה ריק קרלייל הפך את זה למציאות. אם לא החזקתם מקרלייל עד עכשיו, זה הזמן להתחיל.

אז למה ההסתייגות? כי דיאנדרה לא הופך את דאלאס לקבוצת הגנה טובה יותר, ועם כל השיפור, גם לא הופך את דאלאס לקבוצת התקפה טובה יותר. ב-199 דקות איתו על המגרש, הדירוג ההגנתי של דאלאס הוא 111.3. בלעדיו הדירוג ההגנתי של דאלאס מתדרדר ל-111.4. עשירית נקודה שלמה. בהתקפה זה אפילו גרוע יותר, 104.2 איתו, 110.1 בלעדיו. את זה שדיאנדרה לא היה שחקן הגנה טוב ראינו גם בקליפרס (חלקינו ראו וטרחו לספר לי בתחילת השנה), את זה שההתקפה טובה יותר בלעדיו, למרות השיפור המשמעותי, זה נתון מפתיע. צריך לסייג הכל במדגם קטן. אפשר גם לראות שדיאנדרה של הבית (נט רייטינג של 5.9) הוא שחקן הרבה יותר טוב מדיאנדרה של החוץ (נט רייטינג של מינוס 19.3). קשה להסיק מסקנות חד משמעיות בשלב זה. עדיין מגיע לו כל הכבוד על השיפור. השבוע ניסיתי לקנות אותו באחת הליגות שלי, והצד השני ביקש את טוריאן פרינס, ג'ארט אלן ומלקולם ברוגדון. אני כבר לא כל כך בטוח שהוא נסחף.

זריקות עונשין!

1. כתבנו על מילווקי וחוזרים לבקר את השאט צ'ארט – עדיין מרשים

הבאקס שניים רק ליוסטון בכמות השלשות למשחק (39.8, 43.5% מסך הזריקות שלהם), וקולעים אותם ב-37.7%. כיף לראות אותם משחקים.

2. ההגנה של סן אנטוניו עדיין מקום אחרון בדירוג הגנתי. דיברנו על זה בפודקאסט – לסן אנטוניו אין שומרים טובים בכנפיים, ואין סנטר גדול מאחורה. זה לא מקרי. הם כנראה ישתפרו עם הזמן בזכות תיאום משופר, אבל כנראה שלא הרבה.

3. דיאנדרה אייטון מרשים עם 24 נקודות ב-12 מ-13 מהשדה. פיניקס עדיין הובסה נגד ממפיס ב-21 הפרש

4. דמיאן לילארד התחיל את העונה עם משהו להוכיח. 33.4 נקודות, 49% מהשדה, 92% מהקו, 6 ריבאונדים, 6.6 אסיסטים.

5. קייל לאורי מתגעגע לחבר דרוזן, אבל בינתיים משחק מצויין. קוואי מקבל המון קרדיט, אבל בינתיים השחקן הכי טוב של טורונטו זה לאורי