פלייאוף 2019 הגיע אחרי חודש מרץ מייגע. מצד אחד התרגשות, מצד שני – הסיבוב הראשון נראה חסר מתח מיוחד. אז הנה ניתוח קצר למה כדאי לצפות בכל סדרה, תחזיות מוזרות, ועוד כל מיני דברים לקראת הסיבוב הראשון של הפלייאוף.

בוסטון (4) – אינדיאנה (5)

לאור היכולת של בוסטון העונה, זו נראית סדרה צמודה למדי. בעיניי ממש לא. לבוסטון יש שחקנים שיודעים לשחק כשהכסף על השולחן. ראינו את זה שנה שעברה בפלייאוף. אז אלה היו ג'ייסון טייטום, טרי רוז'ייר וג'יילן בראון שהתעלו עם אל הורפורד כמנהיג. אנחנו יודעים כבר שקיירי זה שחקן של משחקים גדולים. בצד השני יש קבוצה שאיבדה את הכוכב הגדול שלה במהלך העונה. לאורך זמן היא הצליחה לשמור על המקום השלישי, אבל זה בעיקר אודות ליכולת לא טובה של פילדלפיה ובוסטון. בסופו של דבר היא נפלה כצפוי למקום החמישי. המספרים מראים בעיות לא קטנות: המאזן של אינדיאנה עד הפציעה – 32 – 15 עם נט רייטינג של 5.7. אחרי הפציעה – 16 – 19 עם נט רייטינג של 0.2. הפייסרס חיו על הגבהים של החצי הראשון, אבל בחצי השני של העונה לא היו טובים מהקבוצות שנאבקו על הפלייאוף במזרח.

אינדיאנה תנסה לבנות על ההגנה שלה ולהאט את המשחק. זה גורר תוצאות צמודות. הבעיה עם תוצאות צמודות בפלייאוף זה שאתה חייב שחקן קלאץ'. לאינדיאנה יש את בוגדנוביץ' שלא מוערך מספיק בליגה, אבל הוא ממש לא בדרג הראשון של השחקנים. לבוסטון יש את קיירי שגם בדרג הראשון נמצא בצמרת. זה כל ההבדל.

בעיניי אין שום סיבה שהסדרה הזו תגמר ביותר מ-5 משחקים. זה פלייאוף. הגיע הזמן להפסיק לריב בחדר ההלבשה ולהתחיל להקשיב לבראד סטיבנס. הגיע הזמן לוותר על האגו. הגיע הזמן להתחיל לשחק כדורסל כמו שציפו מהסלטיקס מתחילת העונה. הבעיות שלהם לא היו יכולת, ולכן אני מאמין שהם יכולים לעשות את הסוויץ' הזה.

אני רק שאלה: אם לארי בירד מגיע למשחקים באינדיאנה, את מי הוא מעודד?

3 תחזיות לא קשורות:

1. גורדון הייוורד יסיים משחק אחד עם מעל 20 נקודות ב-80% מהשדה.

2. קיירי עם לפחות סל נצחון אחד בסדרה.

3. בוגדנוביץ' יקלע 30+ נקודות במשחק השלישי.

תחזית: 4 – 0 לבוסטון. אני לא מזלזל בתלכיד של אינדיאנה, אבל מה שטוב לעונה הרגילה, לא טוב לפלייאוף.

יוסטון (4) – יוטה (5)

הסדרה הכי קשה בסיבוב הראשון, הגם שלא מדובר בסדרה שיהיה כיף לראות. מצד אחד כדורסל הבידודים של יוסטון בראשות ג'יימס הארדן. מצד שני הקצב האיטי והגנת הברזל של יוטה. הארדן בעיניי עשה העונה קפיצת מדרגה. אולי זה הטעימה מגמר המערב בעונה שעברה, וכמה קרובים הרוקטס היו להדיח את הווריורס. בזמן שהמועדון עשה מספר החלטות לא טובות (השחרור של בדזליק, וגם הויתור על אריזה), והחבר כריס פול עשה צעד אחורה, הארדן לקח יותר אחריות, ודאג ב-2 ידיו להביא את יוסטון כמעט למקום השני. בניגוד לסקוררים אחרים, עם הנקודות של הארדן הגיעו התוצאות. הוא שיחק כדורסל מבריק, ואילולא יאניס, בהחלט היה צריך לזכות ב-MVP בקלות.

בצד השני ראינו מיוטה עוד מאותו דבר. גובר בהגנה, מיטשל בהתקפה. יוטה הייתה קורבן של לוח המשחקים: בחצי הראשון של העונה לו"ז קשה שלח אותה לתחתית, בחצי השני לו"ז קליל שלח אותה עד מקום חמישי. לא ראינו מיוטה משהו יוצא דופן, בעוד אצל יוסטון הארדן היה סופר יוצא דופן.

יוסטון מגיעה לפלייאוף בריאה, ואולי זה המפתח המרכזי. היא יודעת שגולדן סטייט תחכה בסיבוב השני, וזה אמור לתת לה תמריץ. 3 סיבות למה עדיף לה לפגוש את הווריורס בסיבוב השני:

1. זה הסיבוב היותר פגיע של הווריורס. הם עדיין לא מגיעים לשיא, ובעבר הפציעות היו על הסיבוב הזה.

2. הווריורס לא רגילים ליריבות ברמה הזו בסיבוב השני.

3. כריס פול נפצע בשנה שעברה בגלל עומס משחקים. בחצי הגמר יש פחות עומס.

יוסטון תגיע מפוקסת נגד יוטה, במטרה להתקדם. הארדן יוכיח את גדולתו, ואולי הסדרה ההיא נגד סן אנטוניו תשכח.

אני רק שאלה: יתנו לגרייסון אלן מספיק דקות בסדרה ככה שהוא יספיק לשים להארדן רגל?

3 תחזיות לא קשורות:

1. גרייסון אלן יקבל דקות באחד המשחקים ויורחק ב-2 טכניות תוך 5 דקות.

2. הארדן יקלע 50 באחד המשחקים, יהיה לו עוד משחק של לפחות 40.

3. גובר יבכה בסוף.

תחזית: יהיה קשה, אבל יוסטון תעבור עם 4 – 2.

פורטלנד (3) – אוקלהומה סיטי (6)

שמעתי כבר בכמה מקומות שהדרך של אוקלהומה סיטי לגמר המערב פתוחה לגמרי. שהם קיבלו את ההגרלה הכי קלה שיכלו לקבל. הכל טוב ויפה, רק שצריך לזכור שהיריבה מספר אחת של אוקלהומה סיטי היא – אוקלהומה סיטי. מבחינת כשרון מדובר בקבוצה ברמה אחת מתחת לזו של הווריורס. ועדיין הת'אנדר מגיעים במומנטום רע לפלייאוף עם ירידה כללית אצל כל השחקנים. בעוד שאצל פול ג'ורג' אנחנו יודעים שחלק מזה מגיע כתוצאה מפציעה, אצל השאר לא ברור, ולא ברור מה קרה להגנה של הת'אנדר. ווסטברוק לוקח יותר, אבל גם יעיל מאוד ביחס לעצמו ככה שאי אפשר להאשים אותו. הבעיות של אוקלהומה סיטי לא ברורות ולכן הנטיה של לא מעט אנשים היא לבטל אותם ולחשוב שמדובר בסוויץ'. אני לא חושב. אני חושב שיש כאן בעיות גדולות יותר ממה שנראה לעין.

בצד השני פורטלנד איבדה את השחקן השני הכי חשוב בקבוצה אחרי לילארד, עם הפציעה המחרידה של יוסוף נורקיץ'. למזלה היא החתימה עוד לפני את אנאס קאנטר. אני לא חושב שמדובר באותה רמה, או אפילו משהו שמתקרב, בטח לא בהגנה. עדיין עדיף קאנטר אחד ביד מנורקיץ' על העץ. קאנטר יכול למלא חלל בהתקפה. צריך לזכור שקאנטר ואדאמס קרובים למדי, וזה יכול לתת לקאנטר מוטיבציה לשחק טוב יותר. מצד שני אם העובדה שהוא מסיים חוזה ואם הוא יעזוב את ארה"ב הוא יכול למות זה לא מספיק מוטיבציה, לא ברור מה כן.

מה שבעיני יכריע את הסדרה לטובת פורטלנד זה חובת ההוכחה שיש על דמיאן לילארד. פורטלנד הודחה בשנה שעברה בצורה מביכה על ידי ניו אורלינס כשרוב האשמה נופלת על כתפיו של לילארד. לילארד שתק, ועכשיו הזמן שלו להגיב. לילארד רשם עונה פנטסטית, והביא את פורטלנד שוב למקום השלישי במערב. הישג שאף אחד לעולם לא יזכור, אם הם שוב יודחו בסיבוב הראשון. את המשחקים הכי טובים שלו לילארד נתן כשהיה לו מה להוכיח. יש לו מה להוכיח.

אני רק שאלה: האם הסטאש ברודרס יצאו למלחמת אחים?

תחזיות לא קשורות:

1. לילארד יסיים את הסדרה עם מעל 5 סלי שלוש בממוצע למשחק.

2. מתישהו במהלך הסדרה קאנטר ואדאמס יתעמתו פיזית. דחיפות ואולי טכניות לשני הצדדים.

3. ווסטברוק ינצח משחק אחד במו ידיו, ויפסיד משחק אחד במו ידיו.

תחזית: אני רואה כאן "הפתעה" ונצחון למדורגת הגבוהה יותר. 4 – 3 לפורטלנד.

פילדלפיה (3) – ברוקלין (6)

הנטיה היא לפסול את ברוקלין ולהגיד שהיא עשתה את שלה בעצם ההגעה לפלייאוף. זה אומר שבעצם לא ממש ראיתם את ברוקלין ב-3 העונות האחרונות. עצם העובדה שהסגל שלה מורכב מאנדרדוגים שלא ממש מצאו מקום בליגה, זה לבדו מעיד על רמת הפייט שיש בקבוצה הזו. בכל הקבוצה אין מספיק כשרון שמתקרב לרמת הכשרון של ג'ואל אמביד, אבל זה פלייאוף, וכשרון זה לא הכל. קני אטקינסון יוציא את כל השפנים מהכובע: הרבה דקות עם דינווידי וראסל ביחד, שלשות שלשות שלשות, וכנראה שגם האק א סימונס.

בצד השני פילדלפיה עם טונות של כשרון, אבל לא הקבוצה הכי מחוברת בעולם, עם לא מעט אגו, וגם מחשבות על קיץ פיננסי. באטלר והאריס מסיימים חוזה. סימונס זכאי להארכת חוזה. בנוסף, אמביד מגיע לסדרה עם כאבים בברך, וזה אף פעם לא טוב.

בסופו של דבר הכשרון ינצח, אבל זה יהיה הרבה פחות חד צדדי ממה שחושבים.

אני רק שאלה: נראה את סימונס זורק שלשה במהלך הסדרה?

3 תחזיות לא קשורות:

1. דינווידי יקלע סל נצחון אחד, תוך כדי שהשדר צורח דינ ווית' איט.

2. סימונס יגיע לקו בממוצע 12 פעמים למשחק.

3. ברוקלין עם 50 זריקות משלוש למשחק (בממוצע).

תחזית: 4 – 3 קשה לפילדלפיה.

טורונטו (2) – אורלנדו (7)

לכאורה מדובר בסדרה חד צדדית, אבל צריך להסתכל על הסדרה העונתית בין 2 הקבוצות ולהזכר.

המשחק הראשון נגמר ככה:

טורונטו מנצחת 93 – 91 מסל נצחון של דני גרין. המשחק השני היה סיפור אחר לגמרי. קייל לאורי לא שיחק, והמג'יק התעללו בראפטורס 116 – 87 עם 30-19-8 של ווצ'ביץ'. במפגש השלישי קוואי לא שיחק, וגם כאן זה נגמר בנצחון של המג'יק 113 – 98. הכוכב הפעם היה אקס טורונטו טרנס רוס, עם 28-9. במשחק האחרון טורונטו נצחה 121 – 109 עם 29 נקודות של דני גרין.

לאור הסדרה בעונה הרגילה, יש לאוהדי המג'יק סיבה לאופטימיות. ולמרות שהתחלתי את התיאור במילה לכאורה – אני מתקשה להאמין שזה לא יהיה חד צדדי. אורלנדו עשו את שלהם בעצם ההגעה לפלייאוף. מצד שני מדובר בטורונטו.

אני רק שאלה: מישהו עוד מאמין לראפטורס?

3 תחזיות לא קשורות:

1. ג'ונתן אייזק יגרום לכם לתפוס את הראש פעמיים. פעם אחת תשאלו איך הוא עשה את זה, פעם שניה תשאלו מה לעזאזל הוא עושה.

2. טרנס רוס ירשום משחק של 8 שלשות.

3. מארק גאסול יעצור את ווצ'ביץ' על מספר חד ספרתי של נקודות באחד המשחקים.

תחזית: לא השתכנעתי, 4 – 0 לראפטורס.

דנבר (2) – סן אנטוניו (7)

גרג פופוביץ' התחיל את הלוחמה הפסיכולוגית במפגש האחרון נגד דנבר. אין ספק שהוא יעשה ככל יכולתו בשביל לעבור את דנבר. הבעיה העיקרית שלו היא שאין לו את הכלים, ויש לו את דרוזן. כולם מדברים על דנבר כעל מדורגת 2 שקפצה מעל הפופיק, ובפלייאוף נגלה את הבלוף שלה. אולי. בסופו של דבר מה שיש לדנבר והביא אותה למקום השני בליגה זה כוכב על אחד, הרבה שחקנים טובים, עומק, ואולם ביתי למדי. משווים את הקבוצה הזו לזו של 2013 שהפסידה לווריורס, אבל יש הבדל גדול בין הסדרה אז לסדרה הזו. אז לדנבר לא היה כוכב גדול כמו יוקיץ'. השם הכי גדול שלה היה אנדרה איגודלה. ההבדל השני הוא שאז עמדה מולה קבוצה צעירה ורעבה, הספרס הרבה פחות צעירים, והרבה פחות רעבים.

אני רק שאלה: אם פופוביץ' היה מאמן את דנבר, מישהו היה מעז לפקפק בהם?

3 תחזיות לא קשורות:

1. פופוביץ' יורחק באחד המשחקים לאחר שיתנפל על השופטים.

2. אולדריג' ירשום משחק של 40-18.

3. יוקיץ' יסיים משחק עם יותר איבודים מאסיסטים.

תחזית: דנבר תעבור, אבל בדרך תקבל 2-3 שיעורים מפופוביץ' על הלכות פלייאוף. 4 – 2 לנאגטס.

גולדן סטייט (1) – לוס אנג'לס קליפרס (8)

הקליפרס חגגו את ההגעה לפלייאוף כמו שקבוצות אחרות חוגגות אליפות. ריברס מרוצה, ההנהלה מרוצה, ותאכלס אין להם ממש מה למכור נגד הווריורס. גולדן סטייט מתאימה את עצמה בכל סדרה ליריבות, אבל כאן אין ממש סיבה לעשות שום דבר, בעיקר לתת לקאזינס נסיון פלייאוף (זה יהיה הראשון שלו!)

אני רק שאלה: כמה פעמים נראה את סטיב באלמר רוקד במהלך הסדרה?

3 תחזיות לא קשורות:

1. פטריק בברלי יעשה לפחות עבירה אחת מלוכלכת על סטף במהלך הסדרה. סטף יגיב ב-12 שלשות.

2. בוגי יורחק באחד מהמשחקים.

3. דריימונד יצעק על העיתונאים שנמאס לו לענות על השאלות שלהם ושהתקרית עם דוראנט בתחילת העונה לא רלוונטית.

תחזית: תוציאו את המטאטאים.

מילווקי (1) – דטרויט (8)

דטרויט צלעו לפלייאוף וכמעט הצליחו לירות לעצמם ברגל. מילווקי מגיעה בצורה הכי טובה, עם המון רעב לעבור סיבוב פלייאוף לראשונה בקריירה של יאניס.

אני רק שאלה: מי השחקן הרביעי והחמישי בחמישיה של דטרויט?

3 תחזיות לא קשורות:

1. יהיו בסדרה 3 פוסטרים של יאניס על ת'ון מייקר, ולפחות פאול אחד מלוכלכך של מייקר על יאניס.

2. דראמונד עם פחות מ-2 ריבאונדים בהתקפה בממוצע למשחק.

3. יאניס יהיה נדיב ויעשה גם פוסטר אחד על גריפין.

תחזית: תוציאו את המטאטאים, רק ביוונית.