אז הנה, למקרה שתהיתם, הסגל של הניקס נכון לרגע זה.
לטבלה הזו אפשר להוסיף את צוות האימון: תום ת'יבודו (CAA), העוזר הבכיר\מאמן פיתוח השחקנים ג'וני בראיינט, העוזרים מייק וודסון (CAA) ואנדי גריר (CAA), מאמן פיתוח השחקנים קני פיין (CAA, עוזר מאמן בקנטאקי) והתוספת האחרונה לצוות האימון (שיעבוד בתפקיד כפול גם עם קבוצת הג'י ליג) ארון ברוקס (CAA כשחקן, אני לא יודע מי הסוכן שלו כרגע, מניח שאותו הדבר).
 
 
אז הקשר עם CAA – למי שישן מאז מרץ ועדיין לא קרא את הפרק שלי בספר סיכום העונה, שעדיין אפשר לרכוש בהדסטארט – מגיע דרך נשיא הקבוצה החדש, ליאון רוז, שהיה אחד הסוכנים החשובים בCAA. אבל מה הקטע עם החיבר לקנטאקי? התשובה הקצרה היא העוזר המיוחד של רוז, וויליאם ווסלי, אבל בואו נדבר על התשובה הארוכה.
 
 
יש מכללות עם מסורות ארוכות של תוכניות כדורסל מפוארות. דיוק וצפון קרוליינה הן כנראה שתי המפורסמות. יש תוכניות שבונות את עצמן סביב המאמנים – ג'ון תומפסון ז"ל היה דמות אב לעשרות שחקנים בג'ורג'טאון, בובי נייט מאינדיאנה היה דמות שנויה במחלוקת. יש כאלו שמכינים את השחקנים לעולם שאחרי הכדורסל ויש כאלו שמתמקצעים בלהביא את השחקנים לליגה, ולא משנה הדרך.
 
 
ריק פיטינו, למשל, עשה קריירת מכללות ארוכה ונודע בתור מגייס מצוין. רק שבאמצע העשור הקודם הסתבר שאופן הגיוס שלו – איך נאמר – לא בדיוק היה כשר. אתם מבינים, שחקני מכללות הרי לא מקבלים כסף, ואסור להם לקבל שום תמורה בעד המשחק במכללות (למעט מלגות) – אז מוצאים דרכים יצירתיות. לואיוויל, התחנה האחרונה של פיטינו בעשור הקודם, שילמה למגויסים שלה על ידי שכירת נערות ליווי. זה עלה לו בקריירה (הוא כרגע מאמן את אוניברסיטת איונה, שפעם ראשונה ששמעתי עליה הייתה כשנכנסתי לערך הויקיפדיה שלו).
 
 
מי שבמידה רבה החליף את פיטינו הוא ג'ון קאליפרי. קאליפרי -באוניברסיטת ממפיס ועכשיו בקנטאקי – הפך להיות מלך ה'וואן אנד דאן'. מונח המתאר שחקן תיכונים שמגיע לקולג' ועוזב אחרי שנה למקצוענים. קליפארי הגיע לקנטאקי ב-2009 והחל מדראפט 2010 הגיעו לליגה 43 שחקנים שעברו תחתיו. בדראפט האחרון נבחרו שלושה נוספים – טייריס מקסי, עמנואל קוויקלי וניק ריצ'ארדס שנבחר בסיבוב השני – ז"א פוטנציאל להעלות את הספירה ל-46 ב10 שנים.
 
 
איך קאליפרי הפך למלך הוואן אנד דאן? זו שאלה מצוינת, ובשבילה צריך לחזור לשם מההתחלה – וויליאם ווסלי.
 
 
ווסלי בנה את השם שלו כ'פיקסר' בליגה. הוא התחיל כעוזר של חברו מפילדלפיה מילט ואגנר ומשם התחיל לבנות את רשת הקשרים שלו. באמצע שנות ה-90 הוא יצר קשר עם שניים שהיו צריכים 'פיקסר' פה ושם: מייקל ג'ורדן (שאחת האגדות עליו מספרת שהפסיד לווסלי אחוז במותג ג'ורדן במשחק קלפים) ואלן אייברסון. דרך אייברסון הכיר את עוזר המאמן של פילדלפיה, ג'ון קאליפרי.
 
 
בקיץ 2000 קאליפרי מונה להיות המאמן הראשי של אוניברסיטת ממפיס. שנה מאוחר יותר בן הסנדקות של ווסלי ובנו של מילט ואגנר, דחואן, היה התיכוניסט מספר אחת במדינה. רוב האנשים הימרו שואגנר ילך לNBA אבל בעידודו של ווס, ואגנר הלך לממפיס. בתמורה וילט קיבל תפקיד בפרונט אופיס של האוניברסיטה וחברו הטוב ביותר של דחואן התקבל גם הוא לקבוצה – על אף שלא עמד בקריטריונים הנדרשים. זה עלה לממפיס במכה על היד, אבל ווס הבין שיש כאן משהו.
 
 
זוכרים שדיברנו על הקשר של ג'ורדן, אייברסון ו-ווסלי? אז לקשר הזה הייתה משמעות נוספת: חיבור של ווסלי לטורנירי כדורסל התיכונים של החברות הגדולות. מכירים את המקדונלדס אול אמריקן? משהו כזה, רק עם יותר שחקנים. המחנות האלו הם המקומות בהם שחקנים עולים על רדאר של מכללות. ווסלי הפך להיות אחד הפרצופים הכי נצפים באירועים האלו, ואחד האנשים הכי מקושרים.
 
 
ואז, קצת אחרי ההצלחה של לברון ג'יימס והאכזבה של קוואמי בראון הNBA הודיעה שזהו, יותר שחקנים לא יכולים להגיע לליגה ישר מהתיכונים. ווס, קאליפרי ורוד סטריקלנד – שהחליף את מילט ואגנר בתפקיד בממפיס – ראו הזדמנות. להפוך למפעל של הוואן אנד דאן. להפוך את ממפיס למקום שכולם רוצים להגיע אליו עם הבטחה שהיגיעו לליגה של הגדולים.
 
 
וזה עבד. שני השמות הראשונים שהגיעו כוואן אנד דאן לממפיס היו דרק רוז וטייריק אוונס שווס "צד" בטורניר AAU (טורניר שמורכב בעיקר משחקני תיכונים). אחרי אוונס קאליפרי עבר לקנטאקי, ופס הייצור המשיך – ג'ון וול, דמרקוס קאזינס, אנתוני דיוויס, אריק בלדסו, ג'וליוס ראנדל, קארל-אנתוני טאונס, דווין בוקר, ג'מאל מוריי, שיי גילג'יוס אלכסנדר – רשימה חלקית של השמות שעברו תחת קואץ' קאליפרי.
 
 
האם הגיוסים לקנטאקי נעשים רק בזכות המוניטין של קאליפרי? אולי. צריך לזכור ששתי התחנות הקודמות של קאליפרי במכללות נשרפו מתהליכי גיוס (מרכוס קמבי, שקיבל תכשיטים וכסף באונ' מסצ'וסטס) או קבלה (דרק רוז, שהאוניברסיטה שלחה מישהו לבצע במקומו את מבחני הקבלה האקדמיים). קאליפרי איכשהו יצא נקי מהסיפור, בינתיים.
 
 
בשנה+ האחרונות שחקני המכללות עושים רעש נגד המכללות שמקבלות את הכסף הגדול מהכשרון שלהם, בעוד שהם יוצאים בידיים ריקות. הליגה נקראה לעזרה ובג'י ליג שלפו את התוכנית שלהם למסלול מקביל לוואן אנד דאן. מי שיעמוד מאחורי התוכנית, כנראה, הוא רוד סטריקלנד – מנהל תחום בג'י ליג ולשעבר עוזר המאמן של קאליפרי.