לקראת משחק 7 שדנבר תארח היום בלילה הנה התייחסות מעניינת לאחד הנושאים המדוברים (בעיקר על ידי פריקים של הNBA): המשמעות של לשחק בגובה מייל מעל פני הים

בוידיאו הזה מראים מחקר שמתייחס ליתרון הביתיות של קבוצות הספורט של דנבר (וקולורדו בכלל) בארבעת ענפי הספורט המובילים

 

 

אחד הדברים שעניינו אותי לבדוק הוא איך הגובה של דנבר משפיע על קבוצות – באופן יחסי לקצב המשחק שלהם.
קו המחשבה הראשוני עשוי להגיד שקבוצות שמשחקות בקצב מהיר יותר יושפעו יותר מהאוויר הדליל בהרי הרוקי, אבל במחשבה שניה הקבוצות שמשחקות בקצב מהיר יותר, לרוב, נמצאות בכושר גופני טוב יותר ולכן יושפעו פחות.

ניתן לראות שבחמש השנים האחרונות אכן קבוצות עם קצב משחק איטי יותר (מתחת לממוצע הליגה באותה השנה) מנצחות פחות בדנבר לעומת הממוצע (32.7% הצלחה בדנבר לעומת 41.3% אחוזי הצלחה בכלל משחקי החוץ שלהן) ולעומת זאת קבוצות בעלות קצב משחק מעל הממוצע מנצחות יותר (46.5% הצלחה לעומת 42.3% בכלל משחקי החוץ) וגם כשמסתכלים על הנתונים לפי שנה קבוצות הליגה עם הקצב הנמוך מנצחות פחות בדנבר -גם באחוזי הצלחה כלליים וגם בהפרש לעומת ממוצע משחקי החוץ.

No photo description available.

הדבר השני שבדקתי הוא איך הקבוצות נמדדות לעומת דנבר עצמה, אבל כאן הנתונים בעייתיים – כיוון שבשנתיים מתוך השלוש השנים הראשונות שלה – שהיו שלוש שנים בהן דנבר סיימה מחוץ לפלייאוף – היא סיימה ב7 הראשונות בקצב המשחק, בעוד שהשנה – השנה המוצלחת ביותר שלה בתקופה הזו – היא סיימה רביעית מהסוף בקצב המשחק, ולכן נראה שדנבר מצליחה יותר מול קבוצות עם קצב משחק מהיר משלה (כי חלק גדול מהמשחקים האלו שוחק השנה)

No photo description available.

בפלייאוף הנוכחי, מתוך ששת המשחקים ששוחקו בדנבר, הנאגטס ניצחו את שלושת המשחקים שבהם קצב המשחק עבר את ה95 פוזשנים (משחק 2 מול הספרס ומשחקים 1 ו-5 מול הבלייזרס) אבל הפסידו 2 מ-3 משחקים כשהקצב היה נמוך יותר (רק משחק 5 מול הספרס היה החריג)

האם יש לזה משמעות לגבי המשחק היום? אולי. פורטלנד סיימה קצת מתחת לממוצע הליגה בפוזשנים למשחק (99.1, ממוצע הליגה הוא 100) והפסידה בשני המשחקים בעונה הרגילה בדנבר. בשלושת המשחקים בהם נצחה בסדרה הקצב שלה עמד על 93.3 (בדנבר, משחק 2), 84.8 (משחק 3, הקצב ירד גם בגלל ארבע ההארכות שבהן לשתי הקבוצות כבר לא היה אוויר), ו90.7 (משחק 6)

לעומת זאת בהפסדים הקצב עמד על 97.6 (משחק 1), 92.4 (משחק 4 בפורטלנד) ו100.1 (משחק 5, בו דנבר ניצחו ב26 הפרש). עושה רושם שדנבר כן ישפרו את הסיכוי שלהם אם ילחצו לקצב משחק גבוה יותר, שיעייף את הגארדים של פורטלנד.

 

לפוסט המקורי