"מה הלאה?" מאיץ לקראת פתיחת תקופת ההעברות, והיום -אינדייאנה פייסרס.

מה היה לנו?

בשקט בשקט, הפייסרס נתנו עונה מצויינת. הסגל לא נוצץ מדי, ויקטור אולדיפו החמיץ את רוב העונה בגלל פציעות, וגם כשחזר היה רע. אבל אינדיאנה סיימה את עונה עם מאזן 45-28, הטוב ביותר שלה מאז הקבוצה שנתנה פייט ללברון במזרח ב-2014. ברוגדון, וורן ולאמב התגלו כחיזוק מצוין, סאבוניס פרץ והתייצב כ(אולי) השחקן הטוב ביותר בקבוצה, וטרנר סיפק הגנה וריווח.

סאבוניס נפצע ולא חזר מהפסקת הליגה, וורן התפרע בבועה אבל מול מיאמי המדהימה לא היה לפייסרס הפצועה מה למכור. זה נגמר בסוויפ והרבה מחשבות לקיץ.

התוכנית

הפייסרס נמצאים במקום קצת מוזר. מצד אחד, הם הצליחו להגיע למאזן מצוין למרות פציעה של דיפו, ובתסריט אופטימי יכולים לקבל אותו חזרה במוד אולסטאר. יש להם קבוצה מאוזנת, עם הגנה טובה מאוד (דירוג הגנתי שישי בליגה) וחמישה שחקנים בכל רגע נתון שיכולים למסור, לקלוע ולשמור.

מהצד השני, אין להם שום סיכוי לגרד אליפות ואין מסלול ברור שמביא אותם לשם, ויש להם בעיות התאמה בסגל. סאבוניס וטרנר טובים מכדי לא לקבל דקות, אבל שניהם סנטרים איטיים שמתקשים לשמור על פורוורדים זריזים ולא מסתדרים טוב במיוחד בהתקפה, כך שקשה לשחק עם שניהם ביחד. אולדיפו בשנת החוזה האחרונה, ויש שמועות שהוא רוצה לעזוב את הקבוצה.

אין שחקנים משמעותיים שמסיימים חוזה פרט לג'סטין הולידיי, שאמור להשתכר משהו בין 8 ל-10 M$ לעונה בשוק החופשי. בחירת הדראפט שלהם שייכת למילווקי, אז גם משם לא יגיע שינוי גדול.

התרחיש הכי סביר הוא שמירה על הסגל הקיים מתוך תקווה שהשיפור של אולדיפו ואולי קצת פחות פציעות באופן כללי יביאו את הקבוצה קדימה. תרחיש אפשרי אחר הוא טרייד על אולדיפו ו/או טרנר בניסיון לשפר את הקבוצה.

מהלכים אפשריים

המהלך הברור -החתמה של ג'סטין הולידיי.

טריידים אפשריים:

דיפו וטרנר לבוסטון – מהלך שנראה מתבקש, אבל קשה למצוא את התמורה הנכונה מצד בוסטון. הייוורד חייב להיות חלק ממנה, אבל שילוב שלו עם תייס,  קנטר, צעירים ובחירות דראפט נראה פחות מדי, וסמארט במקום תייס נראה כמו יותר מדי.

טרנר ומקדרמוט לניו אורלינס תמורת ג'רו הולידיי – לא ברור שהולידיי זה מה שהפייסרס צריכים, אבל איך אפשר לוותר על האפשרות לאחד את האחים הולידיי באותה קבוצה?

טרנר ומקדרמוט לגולדן סטייט תמורת וויגינס, הבחירה מס. 2 בדראפט השנה והבחירה של מינסוטה – הווריורס כנראה מחפשים שחקן טוב יותר מטרנר תמורת החבילה הזו, אבל זו יכולה להיות דרך לאינדיאנה להשיג הרבה אפסייד בלי לוותר על יותר מדי יכולת בטווח הקצר. ההתאמה של ההגנה והריווח של טרנר לווריורס כל כך טובה שהם לא יוכלו להתעלם מעסקה כזו, שאיתה מגיעים חוזים טובים במקום חוזה גרוע וגם הקליעה המצוינת של מקדרמוט.

סיכונים

הסיכון הגדול ביותר לאינדיאנה הוא פציעות. אולדיפו לא חזר טוב, ובתרחיש הפסימי גם לא יחזור להיות שחקן משפיע. ברוגדון שחקן פציע לכל אורך הקרירה שלו. וורן – עוד יותר. ריבוי הפציעות יכול לגרום לכך שהקבוצה לעולם לא תממש את הפוטנציאל שלה.