בזמן שפלייאוף והפעם בוסטון מופיעה למשחק 2

 

בוסטון סלטיקס 126 – אינדיאנה פייסרס 110 (2-0 לסלטיקס)

בוסטון סלטיקס ביתרון 2-0 בגמר המזרח אחרי ניצחון 126-110 על אינדיאנה פייסרס במשחק 2. ג'יילן בראון קלע 40 נקודות ובוסטון הובילה רוב המשחק אחרי ריצה ברבע השני. ג'ייסון טייטום התעורר לחיים במחצית השניה והוסיף 23 נקודות לבוסטון. אינדיאנה מבחינתה חוזרת הביתה למגרש בו לא הפסידה מאז מרץ, במינוס  0-2 ועם רכז פצוע.

הכוכב של הפייסרס טייריס הליברטון נפצע בהאמסטרינג במחצית השניה ולא חזר. הליברטון סיים עם 10 נקודות ו-8 אסיסטים ב-27 דקות לפני שיצתא. פסקל סיאקם הוביל את המפסידים עם 28 נקודות עם 13-17 מהשדה. אינדיאנה הובילה אחרי הרבע הראשון אבל נקלעה לבצורת קליעה ארוכה בה ראו את בוסטון קולעת 20 נקודות ללא מענה.

הסלטיקס מרחק 2 ניצחונות מגמר שני ב-3 עונות, בעוד הפייסרס באיזור מוכר. הפייסרס הפסידו את שני המשחקים הראשונים גם בסדרה מול הניקס בסיבוב השני לפני שניצחו 4 מ-5 המשחקים הבאים. משחק 3 במוצ"ש באינדיאנה שם כאמור הפייסרס עוד לא הפסידו בפלייאוף הזה.

 

ג'יילן בראון כוכב עליון

ג'יילן בראון הציל את הסלטיקס במשחק 1 עם אולי הקליעה הגדולה ביותר בקריירה שלו, ולזה הוסיף את אחת מהופעות הפלייאוף הטובות ביותר שלו. המשחק הזה הגיע יום אחרי שהתפרסם שהוא היה מרחלק קצר מלהיכנס לחמישיות העונה כשסיים 16 בהצבעות. בראון לעומת זאת אמר שלא שאב שום מוטיבציה מיוחדת מההצבעות. "אנחנו 2 משחקין מהגמר ככה שאין לי זמן שיהיה לי אכפת." אמר בראון

פחות מדקה לתוך המשחק, בראון קלע שלשה אחרי שבוסטון לקחו ריבאונד התקפה, ומשם המשיך באותו הקצב. הוא סיים עם 40 נקודות, 14-27 מהשדה, כשהוא משווה את שיא הקריירה שלו בפלייאוף. לשחק מול הגנת אינדיאנה בוודאי לא מזיק אך זו התאוששות משמעותית לעומת איך ששיחק באותו הסיבוב בשנה שעברה מול מיאמי אז נראה די רע. בראון קלע אז 19 נקודות למשחק ב-41.8 אחוז מהשדה מה שהיה אחת הסיבות העיקריות לכך שבוסטון הודחה מול המדורגת 8 מיאמי. בינתיים בשני משחקים בסדרה הזו בראון עם 66 נקודות ב-51.1 אחוז מהשדה.

 

ההתקפה בחצי השני

הסלטיקס היו אחת מקבוצות ההתקפה הטובות העונה והם הראו למה בחצי השני של המשחק עם 24 דקות דומיננטיות בהם הענישו את הפייסרס על היעדר הגנה בצבע, הגיעו לזריקות עונשין והגיעו לזריקות טובות מבחוץ שנכנסו.

הסלטיקס קלעו 26-40 מהשדה כולל 9-19 במחצית השניה תוך שהם מאבדים רק 3 פעמים. הסלטויקס יכולים לעיתים לספק פרקי זמן מאוד מתסכלים עבור האוהדים כשהם פשוט עומדים ומתנהלים ברשלנות עם הכדור, לא ראינו שום דבר כזה לאחר המחצית.2 דקות ברבע האחרון אחרי שכבר הגיעו ליתרון 17, היה פרק הזמן הכי ארוך בו לא קלעו.

הפייסרס מצידם קלעו 59 נקודות ב-53.5 אחוז מהשדה במהלך המחצית השניה, ועדיין סיימו במינוס 10 את המחצית הזו.

 

הליברטון נפצע. שוב.

זה לא נראה היה משהו מיוחד כשהליברטון יצא ברבע השלישי, אולם לאחר שלא חזר זה החל להעלות תהיות. ואז התברר שטיריס עזב עם פציעת האמסטרינג ברגל שמאל, אותה רגל בה הייתה לו הפציעה מוקדם יותר העונה.

הסתבר שהוא מתח את ההאמסטרינג במהלך הזה בו ניסה לשמור על ג'ייסון טייטום

 

מאמן הפייסרס ריק קרלייל אמר שההאמסטרינג של הליברטון הטריד אותו כבר במחצית, אך הכוכב שלו רצה לנסות ולשחק למרות זאת במחצית השניה.

"הוא נתן לזה ניסיון, ונתן את כל המאמץ שיכול היה לתת. זה לא הלך טוב אז הצוות החליט שהוא צריך ללכת לטפל בזה."

מוקדם מדי לדעת מה מצבו של הליברטון לקראת משחק 3, אך גם אם ישחק אלה חדשות רעות עבור הפייסרס. הוא ניסה לשחק למרות הפציעה בסוף העונה הסדירה והיה הרבה פחות יעיל מששיחק מוקדם יותר העונה. הפייסרס גם ככה בבור עם 0-2, וזה יהיה מאוד קשה לבצע קאמבק אם הליברטון אינו בשיאו.