בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: אטלנטה מנצחת בשיניים את פילדלפיה ומשווה את הסדרה, במערב הקליפרס מביסים את יוטה וגם שם שוויון 2 בסדרה. 

 

אטלנטה הוקס 103 – פילדלפיה 76' 100 (2-2 בסדרה)

(דני אייזיקוביץ)

אפשר לסכם את הניצחון של אטלנטה הלילה בשתי נקודות עיקריות: הערב הרע של ג'ואל אמביד ו 18 אסיסטים של יאנג. 

נתחיל עם הנקודה הראשונה, הסיפור של המשחק הלילה זה הערב הרע שעבר על ג'ואל אמביד. בשלושת המשחקים הראשונים ג'ואל אמביד עשה מה שהוא רוצה על המגרש וסיים עם 35.3 נק' למשחק ב 53% למשחק מהשדה. הלילה הוא מסיים עם 17 נקודות ב 4-20 מהשדה. במחצית השנייה הוא עם 0-12. כן. שמעתם נכון, 0-12 במחצית השנייה. 

רציתי לכתוב על ההתאמות שאטלנטה עשו הלילה, ואיך הם שמרו עליו נכון, אבל אם לומר את האמת, זה פשוט לא היה היום של אמביד. הוא נלחם מתחת לסלים (סיים עם 21 ריב'), אבל זה היה ערב מוזר ולא ברור עבורו. 

כמה רע זה היה?

שלשות חופשיות לחלוטין שבחלקן הוא אפילו לא זורק. כלומר עושה הטעיה, ואז מוותר על הזריקה מחוסר ביטחון, אייר בול ומהלכים שבאמת גורמים לך לתהות מי לקח את הכוחות שלו. המהלך המשמעותי ביותר היה המהלך האחרון של המשחק עם פחות מ 10 שניות על השעון.אמביד מקבל את ההזדמנות להעלות את פילדלפיה ליתרון אחרון ואולי לנצח את המשחק. הוא מגיע עד לטבעת ו… טוב הסרטון כבר יספר הכל:

https://twitter.com/BleacherReport/status/1404623819579351043

בצד השני, יאנג עדיין מתקשה בקליעה, ומסיים ערב קשוח עם 8-26 אבל הלילה הוא מצא דרך אחרת לפרק את ההגנה של פילדלפיה כשהוא מסיים עם 18 אס'!

שני המהלכים הבאים מספרים את כל סיפור ההתקפה של אטלנטה. עד עכשיו בסדרה אטלנטה כל הזמן הלכה על חסימה מדורגת כדי לתת ליאנג מיס מץ', פילדלפיה למדה להגיב לחסימה הזו והחליטה לשחק על יאנג אופן כמעט כל המשחק. המהלך למעשה מאוד פשוט. 

יאנג מקבל כדור באיזור החצי, ומנסה ליצור, תיקון, יוצר. במהלך הבא זה נגמר בדאנק:

כאן זה נגמר בשלשה של קולינס:

לסיכום, למרות הניצחון של אטלנטה, קשה להאמין שהסדרה תמשיך ללכת לכיוונם. יאנג מתקשה מאוד בקליעה וזו הסיבה שאטלנטה כאמור מוגבלת ל 103 נק' גם הלילה. בצד השני אמביד בערב נוראי, הכי גרוע שלו עד כה בפלייאוף. סביר להניח שבמשחק הבא אמביד יגיע יותר מפוקס ומאזן הכוחות ישתנה בחזרה לכיוונה של פילדלפיה.

 

3. הפצועים והקלעים של אטלנטה – אטלנטה חסרה את רדיש ואת האנטר, למרות הניצחון החיסרון שלהם הורגש, בייחוד האנטר. אטלנטה חיפשה בנרות שחקן נוסף שיקלע הלילה באחוזים טובים, ולמעשה הסיבה שהמשחק היה צמוד לכל אורכו זה אחוזי הקליעה הרעים של אטלנטה. 

יאנג כאמור עם 25 נק' אבל 8-26 מהשדה, 3-11 מהשלוש.בוגדנוביץ' עם 22 אבל 9-24 מהשדה. קולינס עם 14 וגם הוא 6-15 וגאלינרי שלפעמים מתפוצץ מהספסל נראה מאוד אנמי מול פילדלפיה והלילה הוא רק עם 7 נק' ו 1-6 מהשדה ב 23 דקות משחק. חוץ מהם קאפלה עם משחק סולידי של 12 נק' ו 13 ריב', והארטר עם 10 נק'.

4. איבודי כדור, דני גרין והקלעים של פילדלפיה – אטלנטה מאבדת הלילה רק 4 כדורים. פילדלפיה מאבדת 12. אמביד לבדו מאבד 4. יאנג מאבד רק 2 על 18 אס'. אז אל אף הנאמר בנקודה הקודמת, יתכן מאוד שהידיים הארוכות של דני גרין היו יכולות לעשות הלילה את ההבדל עם עוד איזו חטיפה אחת וזה בערך היה ההפרש בין שתי הקבוצות. 

 

המשחק הבא יערך בפארגו סנטר בפילדלפיה בין רביעי לחמיש, בשעה 02:30, שעון חולון.

אמביד צפוי לחזור לשחק כמו בשלושת המשחקים הראשונים, או שלא?!

 

יוטה ג'אז 104- לוס אנג'לס קליפרס 118 (2 – 2 בסדרה)

(טל קינן)

בסדרה הקודמת של הקליפרס, רק קבוצות החוץ ניצחו בששת המשחקים הראשונים. בסדרה הזאת המגמה הפוכה ובנתיים רק קבוצות הבית מנצחות. כמו במשחק מספר 3 גם הפעם הקליפרס התפוצצו מהפתיחה ושלטו לחלוטין בכל המשחק. ברבע האחרון הג'אז רצו ל-24:9 והצליחו להוריד את ההפרש עד ל-10 נקודות, אך זה היה בעיקר בגלל שקוואי נח בדקות האחרונות עקב פציעה קלה בברך וירידת מתח של שחקני הקליפרס, גם בהתקפה. יוטה לא באמת איימה על הניצחון בשום שלב במשחק.

ההגנה של הקליפרס הייתה הגורם המרכזי לניצחון. דונבן מיטשל אמנם קלע משחק שישי ברציפות מעל 30 נקודות (סיים עם 37) אבל הוא התקשה מאד מול החצי איזורית/טראפים שהקליפרס הביאו עליו. הקליפרס העדיפו שמיטשל ינסה ליצור לאחרים מאשר שיוציא לפועל ובגדול זה עבד. מיטשל סיים עם חמישה איבודים וקלע רק ב-34.6% מהשדה. מעבר לשמירה המעולה והמובנת מאלייה של קוואי על מיטשל, חשוב לציין את טרנס מן, שמתפתח להיות שומר טוב בליגה והערב הסתדר טוב עם דונבן. כמו כן הרוטציות של הקליפרס נראו טוב. הם סגרו מעולה נתיבי מסירה ובכך הקשו מאד על הנעת הכדור של הג'אז וגם כפו המון איבודים, בעיקר ברבע הראשון. גם כאשר שחקני יוטה הניעו את הכדור, הם התקשו למצוא זריקות פנויות כי שחקני הקליפרס הצליחו לכסות יפה על החורים שנוצרו בעקבות הטראפים על מיטשל. ברבע הראשון, בו הקליפרס למעשה גמרו את המשחק, הם החזיקו את הג'אז על 13 נקודות בלבד, אותם הם קלעו ב-28.6%, וכפו עליהם 6 איבודים מתוך 11 סה"כ של יוטה בכל המשחק.

מבחינה התקפית שחקני המשנה לא הופיעו. חוץ ממרכוס מוריס שסיים עם 24 נקודות (5 מ-6 לשלוש), אף אחד מהצוות המסייע לא קלע יותר מ-8 נקודות. מזל שלקליפרס יש שני סופרסטארים ששיחקו מצויין לאורך כל המשחק. קוואי סיים עם 31 נקודות 7 ריבאונדים 2 חטיפות רק 2 איבודים והדבר הפסיכי הזה.

 

פול ג'ורג' סיים גם הוא עם 31 נקודות, הוסיף 9 ריבאונדים ו-4 אסיסטים ולאחר שני משחקים רעים בסדרה, הוא מופיע עם שני משחקים טובים מאד. על אף כל הביקורות שג'ורג' מקבל, הוא נותן פלייאוף טוב עם ממוצעים של 25 נקודות ב-44.4% מהשדה, כולל כמעט 7 הליכות לקו אותן הוא קולע ב-89.5%, הוא מוסיף 8.6 ריבאונדים, 5.2 אסיסטים והגנה טובה כמעט בכל משחק. הוא עם רצף של 11 משחקים עם מעל 20 נקודות (גם קוואי שותף לרצף הזה), לרוב הוא לא מתעקש על זריקות קשות, והכי חשוב, הוא אגרסיבי ומנסה להגיע המון לטבעת. בכל פעם שג'ורג' חודר קורה משהו חיובי. או שהוא מסיים בלייאפ או שהוא מוצא את השחקן הפנוי על קשת השלוש או שהוא סוחט עבירה ומגיע לקו. ברבע האחרון ג'ורג' זרק יותר מידי פולאפס וראינו איך ההתקפה של הקליפרס נתקעת. הקליפרס חייבים את ג'ורג' ב-attack mode תמידי, אם הם רוצים לנצח את הסדרה הזאת ולהיות עם סיכוי אמיתי לזכייה באליפות.

מבחינת הג'אז ראו כמה החיסרון של קונלי הורגש היום. הייתה מחשבה שלמשחק 4 הוא כבר יהיה כשיר אך ההמסטירנג עדיין כואב לו. יוטה הייתה זקוקה לעוד מישהו שיוכל להוביל כדור לצד מיטשל, לנהל פיק אנד רול וליצור לעצמו.
כמו כן, לא הגיוני שרודי גובר יקח רק 4 זריקות מהשדה ו-4 זריקות עונשין בכל המשחק, כאשר הזריקה הראשונה שלו מהשדה הגיעה רק באמצע הרבע השלישי. נכון שדונבן הוא האופציה ההתקפית הטובה ביותר של הג'אז אך מצד שני הם חייבים להפעיל את רודי, לתת לו לחסום יותר למיטשל, לנסות שהוא יחסום יותר לקלעים ואפילו לנסות לנצל אותו בריבאונד ההתקפה מול חמשיית הסמול בול של הקליפרס (רק 2 כאלו הערב). בהגנה קשה מאד לרודי לצאת החוצה לקלעים ואנחנו רואים שהקליפרס מחפשים אותו בחילופים בחסימות, בעיקר קוואי. גובר חייב להעניש את החמישייה הנמוכה הזאת בהתקפה אחרת הוא לא רלוונטי לסדרה הזאת. סה"כ חוץ מברבע הראשון הנוראי שלהם, הג'אז סיימו את המשחק עם 17 שלשות ב-40.5% אבל הם כבר היו בבור כל כך עמוק שהם לא הצליחו לצאת ממנו. אין לג'אז שומרי כנף שיכולים להתמודד עם ג'ורג' וקוואי ובשני המשחקים האחרונים הם חווים את זה על בשרם. כנראה שהסיכוי של הג'אז לקחת את הסדרה הזאת יהיה תלוי בקליעה מבחוץ של הקליפרס. הם צריכים לנסות למנוע את החדירה של ג'ורג' ואת המיד ריינג' של קוואי ולנסות לתת לשאר השחקנים לנצח אותם מחוץ לקשת כמו שהמאבס ניסו לעשות. הקליפרס הם קבוצת השלשות הטובה בליגה בעונה הסדירה אז יכול להיות שיוטה תשלם על זה, אבל מבחינה הגנתית אין לג'אז יותר מידי פתרונות, בעיקר כאשר רודי גובר לא מצליח לספק נוכחות הגנתית בצבע.

לדוגמא במהלך הזה. הקליפרס לוקחים ריבאונד התקפה, גובר חייב לצאת לקוואי כי אחרת הוא יהיה פנוי לבד לשלוש ולג'ורג' נשאר צבע פנוי לחלוטין

המשחק הבא יערך בסולט לייק סיטי בין רביעי לחמישי בשעה 5:00 שעון שער שכם