בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: קליפרס לוקחת את דאלאס למשחק שביעי עם תצוגת ענק נוספת של קוואי לנארד. 

דאלאס 97 – קליפרס 104 (3-3 בסדרה)

(עידו צנג)

הרבע הראשון נפתח בבלבול. שתי הקבוצות נראו מפוזרות ואיבדו המון כדורים. לוקה ורג'י ג'קסון היו הראשונים להתעורר ושמו נקודות על הלוח. ריק קרלייל עלה עם ההרכב הגבוה של מריאנוביץ' ופורזינגיס שפגשו מולם בעמדות 4-5 את מרקוס מוריס וניק באטום הקטנטנים. במשחק 5 זה לא עבד בשביל דאלאס בכלל. בדקות הראשונות של משחק 6 זה דווקא נראה טוב. הקליפרס חששו להיכנס לצבע וייצרו נקודות עם זריקות מבחוץ שבניגוד למשחק הקודם הפעם נכנסו.

בצד השני קיבלנו היי-לייט לא סטנדרטי -מתי לאחרונה ראיתם שני שחקנים בגובה 2.20 מתמסרים ביניהם על הרצפה? אסיסט פנטסטי של הלטבי לליי-אפ של הסרבי העלה את דאלאס ליתרון. שלשה מהפינה של הארדוואי ג'וניור שלחה את הקליפרס לפסק זמן מוקדם – דאלאס הכניסה את האגרוף הראשון.

מפסק הזמן חזרו שתי הקבוצות באסטרטגיה זהה, ללכת לכוכב. בצד של דאלאס זה היה כמובן דונציץ', בצד של הקליפרס הלילה זה היה רג'י ג'קסון שפגע בכל 6 הזריקות הראשונות שלו. בסיום הרבע 30-26 למאבריקס.

לרבע השני המבריקס עלו בלי דונציץ' מה שהזמין ריצה של הקליפרס. פול ג'ורג' היה אגרסיבי והגיע לקו פעמיים. בצד השני בניגוד למה שראינו בחלקים גדולים מהסדרה, הלילה לוקה לא היה לבד. הארדווי ג'וניור וג'יילן ברונסון נראו מאוד אנרגטיים ושמרו את היתרון בצד הטקסני. קוואי עלה מהספסל ושינה את רוח הדברים. שלוש צליפות רצופות שלו ושתי פעולות הגנתיות נפלאות הובילו את הקליפרס לריצת 12-2 וליתרון ראשון במשחק. ההגנות התהדקו בשני הצדדים ובדקות האחרונות קיבלנו הרבה פיזיות ולא מעט החטאות, או בקיצור משחק פלייאוף. הקליפרס יורדים למחצית ביתרון 3 שהלוח מראה על 48-45. קוואי עם רבע שני דומיננטי של 13 נקודות, לוקה לעומתו עם שתי נקודות בלבד ברבע.

אגרסיביות הגנתית של דאלאס אפשרה לה לייצר ריצה קטנה בתחילת הרבע השלישי. דונציץ' הפעיל את מריאנוביץ' שקלע 8 נקודות ב-4 דקות והיתרון עבר שוב למבריקס. הקליפרס ענו עם נקודות של רג'י ג'קסון וקוואי שנשארו חמים. 7 נקודות רצופות של הארדווי ג'וניור העלו את המבריקס ליתרון 7 וחייבו את טיי לו לקחת טיים-אאוט.

לקליפרס יש שחקן אחד בשם קוואי לנארד. בסך הכל הוא לא רע. ריצת 11-0 פרטית של קוואי בחזרה מפסק הזמן העבירה את היתרון שוב לצד של אל.איי. אבל גם המבריקס מוכיחים בסדרה הזו עמידות מנטלית מרשימה. הם שוב קמו וחבטו בחזרה. דווקא בדקות שלוקה היה בינוני היו אלה פיני-סמית' וג'יילן ברונסון שצלפו זריקות מבחוץ. בסיום הרבע 77-73 למבריקס. משחק שכולו שינויי מומנטום.

הרבע האחרון נפתח כאשר שני הכוכבים על הספסל. מיני ריצה נוספת של הקליפרס בהובלת פול ג'ורג' הפנטסטי וסדרת החטאות של דאלאס, הביאה את קרלייל להקפיץ את לוקה בחזרה. טיי לו לא נשאר חייב והעלה מיידית את קוואי. שלשה ענקית של ג'ורג' ועוד סל של קוואי העלו את הקליפרס ליתרון. בצד השני טים הארדווי ג'וניור הראה שוב שהוא האיש של המבריקס הלילה עם שני סלים רצופים. נכנסים לשש הדקות האחרונות שהלוח מראה על נקודה לטובת הקליפרס.

ואז התחיל המופע של קוואי. בעצם, לא ממש התחיל כי כבר היו לו 35 נקודות במשחק, אבל איזה פיניש הוא נתן. כמו הכוכב הענק שהוא, קוואי השתלט על המשחק בדקות האחרונות ועם עוד ריצה פרטית של 7 נקודות רצופות סחב את הקליפרס על הגב לחוף מבטחים, כאשר ל 2 הדקות האחרונות הקליפרס נכנסו במרחק מבטיח של 8 נקודות. דונציץ' עוד ניסה לצמצם עם שתי שלשות (הראשונות שלו במשחק!) אבל זה היה מעט מדיי ומאוחר מדיי בשביל דאלאס. 104-97 לקליפרס בסיום. הסדרה המוזרה והמרתקת הזו הולכת למשחק 7.

כמה נקודות:

  • לראשונה בתולדות ה-NBA סדרה הולכת למשחק 7 כאשר לא הושג אף ניצחון ביתי! האם המגמה תימשך גם במשחק 7?
  • הערב לוקה דונציץ' לא היה בהירו-מוד הרגיל שלו. טים הארדווי ג'וניור השלים אותו בהופעה מצוינת של 23 נקודות, הרבה מהן היו בסלי מומנטום חשובים. למרות זאת, ולמרות שגם כמה מהאחרים הגיעו לשחק, דאלאס תלויה לחלוטין בכוכב שלה. לוקה לא השכיל לענות להתפוצצות של קוואי הלילה והקבוצה הפסידה למרות משחק הגנתי טוב שלה.
  • 90 נקודות מתוך ה-104 של הקליפרס הגיעו משלושת הקלעים המובילים. קוואי סיים עם 45 נקודות, ג'ורג' וג'קסון ייצרו ביחד 45 משלהם. השלישייה המובילה גם קלעה ב-32 מ- 55 סופר יעיל מהשדה. שאר הקליפרס? 14 נקודות בלבד והאחוזים מהשדה היו מעליבים. זו נורת אזהרה למשחק 7. מרקוס מוריס וניק באטום פשוט הסריחו את המגרש הלילה. ושימו לב לנתון הבא: 4 נקודות לספסל של הקליפרס. הלילה זה הספיק, בעיקר כי לוקה היה מתחת ליכולת הרגילה שלו. במשחק הבא זה בהחלט עשוי שלא להספיק.
  • עכשיו זה כבר רשמי- המאבריקס עושים הגנה. הקבוצה של ריק קרלייל שהרגילה אותנו בעיקר לתצוגות התקפיות מרשימות מוכיחה שהיא יודעת להיות פיזית ואנרגטית גם בצד השני. הנתון הזה לבדו הופך את הסדרה הזו לכל-כך מרתקת.
  • עוד ערב מביך מבית היוצר של פורזינגיס. מי שאמור להיות הרובין של דונציץ' לא יכול שלא להופיע במעמד כל כך חשוב. בין אם דאלאס יעברו סיבוב ביום ראשון ובין אם לא בקיץ פורזינגיס צריך לעבור בטרייד. ללוקה מגיעה עזרה משמעותית יותר.  

לקט היילייטס מהמשחק: