בוסטון סלטיקס 103 – מיאמי היט 109 (2-1 להיט)

מיאמי היט הסתערו משריקת הפתיחה ועלו ליתרון 26 נקודות, הסלטיקס אמנם עם ניסיון קאמבק שלא הספיק ובסיום מיאמי לוקחת את משחק 3 בסדרה. ג'ימי באטלר נפצע בברך ולא שיחק במחצית השניה, בהיעדרו באם אדבאיו השתלט על המצב וסיים עם 31 נקודות, 10 ריבאונדים, 6 חסימות ו-4 חטיפות.

בצד השני ג'יילן בראון היה נפלא עבור הסלטיקס כשסיים את המשחק עם 40 נקודות ו-9 ריבאונדים. אל הורפורד ומרכוס סמארט קלעו יחד 36 נקודות, 18 ריבאונדים ו-10 אסיסטים אולם בוסטון לא הצליחו להתאושש מיום קליעה רעשל ג'ייסון טייטום שסיים עם 3-14 מהשדה.

מיאמי לוקחת לעצמה חזרה את הביתיות וכעת ניצבת עם יתרון 2-1 בסדרה.

 

פציעות:

החלק ששוב ושוב לא רוצים לדבר עליו, ושוב ושוב נאלצים להזכיר. בשני הצדדים שחקנים החמיצו משחקים בסדרה: בבוסטון מרכוס סמארט, אל הורפורד, דרק ווייט (אמנם לא פציעה) ורוברט וויליאמס החמיצו לפחות משחק אחד. במיאמי קייל לאורי החמיץ את שני המשחקים הראשונים.

במשחק הלילה נדמה היה שהמצב מחמיר: ג'ייסון טייטום, מרכוס סמארט וג'ימי באטלר הלכו כולם בשלב זה או אחר לחדר ההלבשה לקבל טיפול, כשבאטלר החמיץ את כל המחצית השניה. אריק ספולסטרה עדכן הפציעה אינה רצינית ובאטלר לא צפוי להחמיץ זמן נוסף.

סמארט וטייטום למעשה חזרו למשחק למרות שדווקא אצלם נראה שהפציעה הייתה חמורה יותר. סמארט סבל מסיבוב בקרסול, ואילו טייטום נפגע בכתף בצורה מדאיגה. גם כאן העדכון שהם צפויים לשחק במשחק הבא.

באם אדבאיו:

באם אדבאיו נבחר בפעם השלישית ברציפות לאחת מחמישיות ההגנה העונה, וכנראה שהיה מתמודד על שחקן ההגנה ועל מקום באולסטאר לו לא היה מחמיץ כל כך הרבה משחקים. בשני המשחקים הראשונים של הסדרה הוא היהבלתי מורגש ולא משפיע כשסיים את שניהם עם 16 נקודות, 13 ריבאונדים ו-3 אסיסטים.

כל זה השתנה במשחק 3, אדבאיו הגיע מוכוון מטרה. דרש את הכדור וקלע זריקות מיד ריינג' שערערו את הגנת בוסטון, והשתלט על הצבע. אדבאיו השיג 12 נקודות ברבע הראשון לבד, והיה חלק מהותי בריצת הפתיחה של מיאמי בדרך ליתרון דו ספרתי.

מאוחר יותר כשבאטלר עזב את המשחק, הוא התייצב שוב, קלע 8 נקודות ברבע האחרון ועזר לעצור את ניסיון הקאמבק של בוסטון. בסיום כאמור אדבאיו היה עם שורה מרשימה בהחלט של 31 נקודות, 10 ריבאונדים, 6 אסיסטים ו-4 חטיפות, במה שהיה ללא ספק משחקו הטוב ביותר בפלייאוף. ההיט צריכים שאדבאיו ישחק יותר ככה כדי לנצח את בוסטון, במיוחד אם באטלר לא 100 אחוז כשיר.

לאורי חזר!

קייל לאורי לא שיחק מאז משחק 4 בסיבוב השני של מיאמי נגד פילדלפיה בשל פציעת האמסטרינג, והיה ללא לוח זמנים ברור בנוגע לחזרה שלו. הוא היה כשיר בסופו של דבר למשחק 3, והחזרה שלו הייתה בדיוק בזמן עבור מיאמי.

לאורי אמנם רחוק משיאו, אך הוא עדיין חלק מהותי ממיאמי. והלילה הייתה זו הופעה אופיינית ללאורי. השורה הסטטיסטית שלו אולי לא הרשימה: 11 נקודות, ריבאונד אחד, 6 אסיסטים ו-4 חטיפות 4-11 מהשדה, אך הוא סיים בפלוס 10, עשה מהלכים חשובים והשאיר את ההיט בשליטה.

אחת החטיפות שלו הייתה 48 שניות לסיום, כשהסתער על הכנסת כדור של גראנט וויליאמס, מצא את מקס שטרוס ללייאפ, וחיסל סופית את תקווםתיהם של הסלטיקס.

אין ספק שמיאמי פשוט טובים יותר כשלאורי משחק.

 

הסלטיקס אכזבו:

ההיט היו נהדרים בפתיחת המשחק ומגיע להם המון קרדיטעל הפתיחה ועל איך שהתמודדו ללא באטלר.  יחד עם זאת, הסלטיקס יכלו והיו צריכים לנצח את המשחק. הם זרקו 16 זריקות עונשין יותר, ג'ימי באטלר לא שיחק מחצית שלמה, והם אפילו הצליחו לצמצם את היתרון ל-1, אך לא יכלו לסגור כמו שצריך.

שוב ושוב הנקודה היא איבודים, חוסר משמעת וחוסר ערנות. הם לא היו בפוקוס בכלל, ולא היו קרובים לאינטנסיביות של מיאמי, דבר שלא צריך לקרות במשחק ביתי בפלייאוף. והם הצליחו לחזור ולצמצם, אך לא באמת היו במשחק.

בוסטון סיימו עם 23 איבודים, מתוכם 13 של ג'ייסון טייטום וג'יילן בראון, מספר שיא לשניהם יחד. מיאמי קלעו 33 נקודות, 30 אחוז מסך הנקודות שלהם, כתוצאה מאותם איבודים.

בנוסף הסלטיקס קיבלו משחק נפל מג'ייסון טייטום שסיים עם 10 נקודות בלבד, 3-14 מהשדה במה שהיה משחקו הגרוע ביותר בפלייאוף. וזה בלי קשר לפציעת הכתף. טייטום היה מספיק פעמים בפלייאוף הזה פשוט מדהים, אך יש לו לפעמים משחקים שהם פשוט חושך והסלטיקס לא יכולים להרשות לעצמם משחקים כאלה שלו.