המערב השנה אולי לא טוב כמו בעבר, אבל מאוזן דיו כדי לתת לנו את אחד מסיומות העונה הרגילה המותחות בשנים האחרונות. המרחק בין מקום שלישי למקום עשירי הוא בסך הכל 4 משחקים. כל קבוצה יכולה לסיים שלישית, כל קבוצה יכולה למצוא את עצמה מחוץ לפלייאוף. ננסה לבדוק מה נשאר לקבוצות לשחק ולתת תחזית קטנה בהמשך, אבל לפני, ראוי שנדבר גם על המאבק בפסגה בין יוסטון וגולדן סטייט.

מקרא להמשך: משחק חוץ יסומן בהתאם, משחק בית לא יסומן. כמו כן נסמן משחקים שהם בלילה השני של B2B (משחק לילה אחרי לילה).

יוסטון

מאזן: 49 – 13

לוח משחקים עד סיום העונה: אוקלהומה סיטי (ח),מילווקי (ח, B2B) טורונטו (ח), דאלאס (ח), סן אנטוניו (B2B), קליפרס, ניו אורלינס (ח), מינסוטה (ח, B2B), פורטלנד (ח), דטרויט, ניו אורלינס, אטלנטה (B2B), שיקגו, פיניקס, סן אנטוניו (ח), וושינגטון, פורטלנד, אוקלהומה סיטי, לייקרס (ח), סקרמנטו (ח, B2B).

תחזית: יש ליוסטון מספר מוקשים לחצות ומעט מאוד משחקים נגד קבוצות לוטרי. בהנחה שהיא תנצח את כל המשחקים האלו (שבעה) יש לה 13 "מוקשים". הקשים ביותר הם מילווקי בחוץ בלילה שני של B2B, טורונטו בחוץ, ניו אורלינס בחוץ (משום מה היא מצליחה להפתיע את יוסטון פעם אחר פעם), מינסוטה בחוץ בלילה שני של B2B, פורטלנד בחוץ וסן אנטוניו בחוץ. התחזית שלי היא שיוסטון תפסיד ארבעה מהחמישה שהוזכרו, ועוד אחד מהמשחקים האחרים. סך הכל 5 הפסדים ומאזן סוף עונה של 64 – 18.

גולדן סטייט

מאזן: 49 – 14

לוח משחקים עד סיום העונה: ברוקלין, סן אנטוניו, פורטלנד (ח, B2B), מייסוטה (ח), לייקרס, סקרמנטו, פיניקס (ח, B2B), סן אנטוניו (ח), אטלנטה, יוטה, אינדיאנה, מילווקי, סקרמנטו (ח), פיניקס (B2B), אוקלהומה סיטי (ח), אינדיאנה (ח), ניו אורלינס, פיניקס (ח, B2B), יוטה (ח)

תחזית: שמונה משחקים נגד קבוצות לוטרי ו-11 משחקים נגד קבוצות פלייאוף. המוקשים הם פורטלנד בחוץ ב-B2B, סן אנטוניו בחוץ, אוקלהומה סיטי בחוץ, אינדיאנה בחוץ ויוטה בחוץ, במשחק שיכול להכריע את העונה של יוטה. גולדן סטייט במוד פלייאוף: מפוקסת ורוצה יותר מאשר לפני האולסטאר. התחזית שלי היא 2 הפסדים עד סיום העונה. גולדן סטייט תסיים במקום הראשון בליגה עם מאזן 66 – 16.

ועכשיו למאבק המעניין יותר. הקבוצות מסודרות לפי המיקום הנוכחי.

פורטלנד

מאזן: 38 – 26

לוח משחקים עד סיום העונה: ניו יורק (B2B), גולדן סטייט, מיאמי, קליבלנד, דטרויט, קליפרס (ח, B2B), יוסטון, בוסטון, אוקלהומה סיטי (ח), ניו אורלינס (ח), ממפיס (ח, B2B), קליפרס, ממפיס, דאלאס (ח), יוסטון (ח), סן אנטוניו (ח), דנבר (ח), יוטה.

תחזית: פורטלנד במומנטום חיובי עם סגל עמוק וצעיר שאמור לעזור לה להתמודד עם העייפות. המוקשים הם גולדן סטייט, קליבלנד, יוסטון, בוסטון, אוקלהומה סיטי (ח), ניו אורלינס (ח), יוסטון (ח), סן אנטוניו (ח), דנבר (ח) ויוטה. זה המון מוקשים (10 מ-18 משחקים), ועדיין נראה שהם יכולים לסיים אותם עם מאזן 5-5 ולא ליפול במשחקים האחרים. 13 נצחונות עד סוף העונה יתנו להם מאזן של 51 נצחונות ו-31 הפסדים.

ניו אורלינס

מאזן: 36 – 26

לוח משחקים עד סיום העונה: קליפרס (חוץ), סקרמנטו (ח, B2B), וושינגטון, יוטה, שארלוט, סן אנטוניו (ח), יוסטון, בוסטון (B2B), דאלאס, אינדיאנה (B2B), לייקרס (B2B2B), יוסטון (ח, משחק רביעי ב-5 לילות), פורטלנד, קליבלנד (ח), אוקלהומה סיטי, ממפיס, פיניקס (ח), גולדן סטייט (ח, B2B), קליפרס (ח), סן אנטוניו.

תחזית: זה לא טעות, לניו אורלינס יש 3 משחקים ב-3 לילות ו-4 בחמישה לילות. המשחק עם אינדיאנה נדחה בעבר בעקבות דליפה בגג והוא נקבע בין 2 משחקים אחרים. הסגל של ניו אורלינס גם ככה קצר ואם היא תנסה לצלוח את כל 4 המשחקים סביר להניח שלשחקנים יגמר האוויר ברבע הרביעי. תכנון נכון וויתור על המשחק נגד אינדיאנה יכול לתת תוצאות טובות יותר, אבל עדיין יש לה לוח משחקים קשה מאוד ביחס לאחרות. נשארו לה רק 6 משחקים נגד קבוצות לוטרי, ו-14 משחקים נגד קבוצות פלייאוף, כך שהתחזית שלי היא 12 הפסדים עד סיום העונה ורק 8 נצחונות. מאזן בסיום העונה: 44 – 38.

מינסוטה

מאזן: 38 – 28

לוח משחקים עד סיום העונה: בוסטון, גולדן סטייט, וושינגטון (ח), סן אנטוניו (ח), יוסטון (B2B), קליפרס, ניו יורק (ח), פילדלפיה (ח, B2B), ממפיס, אטלנטה, דאלאס (ח), יוטה, דנבר (ח), לייקרס (ח, B2B), ממפיס, דנבר.

תחזית: למינסוטה יש רק 16 משחקים עד סיום העונה, אבל היא תצטרך להסתדר בלי ג'ימי באטלר וזה לא קל לה. המוקשים הם בוסטון, גולדן סטייט, וושינגטון (ח), סן אנטוניו (ח), יוסטון, פילדלפיה (ח), יוטה, דנבר (ח), דנבר. יהיה לה קשה לנצח בלי באטלר, ובלי הנסיון שהוא מביא לשולחן. התחזית שלי היא מאזן חצוי עד סיום העונה 8 – 8, ומאזן סופי של 46 נצחונות ו-36 הפסדים.

סן אנטוניו

מאזן: 37 – 27

לוח משחקים עד סיום העונה: גולדן סטייט (ח), אוקלהומה סיטי (ח), יוסטון (ח), אורלנדו, ניו אורלינס, מינסוטה, גולדן סטייט, וושינגטון, יוטה, מילווקי (ח), וושינגטון (ח), אוקלהומה סיטי, יוסטון, קליפרס (ח), לייקרס (ח, B2B), פורטלנד, סקרמנטו, ניו אורלינס (ח).

תחזית: הספרס כבר נמצאים במומנטום שלילי, עם שני משחקי בית שהם יעדיפו לשכוח (הפסד ללייקרס וניצחון דחוק על ממפיס). עכשיו הם יאלצו להתמודד נגד 3 קבוצות טובות בחוץ, וזה עלול להכניס אותם לסחרור שיסיים 20 שנות פלייאוף. גם החזרה הביתה לא עוזרת כשלמעט אורלנדו הם כמעט לא פוגשים קבוצות לוטרי. אם שום דבר לא ישתנה בכושר של הספרס זה נראה שההופעה בפלייאוף תהיה גבולית. 10 הפסדים ורק 8 נצחונות, ומאזן סופי של 45 נצחונות לעומת 37 הפסדים.

אוקלהומה סיטי

מאזן: 37 – 28

לוח משחקים עד סיום העונה: יוסטון, פיניקס, סן אנטוניו, סקרמנטו, אטלנטה (ח, B2B), קליפרס, טורונטו (ח), בוסטון (ח), מיאמי, פורטלנד, סן אנטוניו (ח), דנבר, ניו אורלינס (ח), גולדן סטייט, יוסטון (ח), מיאמי (ח), ממפיס.

תחזית: אוקייסי צריכה פיניש טוב לעונה כדי לסיים עם ביתיות. המוקשים שלה הם יוסטון, טורונטו (ח), בוסטון (ח), סן אנטוניו (ח), ניו אורלינס (ח), גולדן סטייט, יוסטון (ח) ומיאמי (ח). התחזית שלי היא 11 – 6 עד סיום העונה ומאזן של 48 נצחונות ו-34 הפסדים.

דנבר

מאזן: 35 – 28

לוח משחקים עד סיום העונה: דאלאס (ח), קליבלנד (B2B), לייקרס, סקרמנטו, לייקרס (ח), דטרויט, ממפיס (ח), מיאמי (ח), שיקגו (ח), וושינגטון (ח), פילדלפיה (ח), טורונטו (ח, B2B), אוקלהומה סיטי (ח), מילווקי, אינדיאנה, מיניסוטה, קליפרס (ח), פורטלנד, מיניסוטה (ח).

תחזית: לדנבר יש לוח לא קל, וגם עדיין מצפה לה מסע משחקי חוץ במזרח. 11 מתוך 19 המשחקים שנותרו לה הם בחוץ, וזה מוקש גדול. 10 – 9 זה מאזן ריאלי, וסיום עונה עם 45 נצחונות ו-37 הפסדים.

לוס אנג'לס קליפרס

מאזן: 34 – 28

לוח משחקים עד סיום העונה: ניו אורלינס, קליבלנד, אורלנדו (B2B), שיקגו (ח), יוסטון (ח), אוקלהומה סיטי (ח, B2B), פורטלנד, מינסוטה (ח), מילווקי (ח, B2B), אינדיאנה (ח), טורונטו (ח), מילווקי, פיניקס (ח, B2B), פורטלנד (ח), אינדיאנה, סן אנטוניו, יוטה (ח), דנבר, ניו אורלינס, לייקרס.

תחזית: גם לקליפרס מצפה מסע מוזר שכולל ביקור בשיקגו, יוסטון, אוקלהומה סיטי, טיסה ארוכה ללוס אנג'לס למשחק אחד, ואז שוב חזרה לחוף המזרחי. כאן העומק שלהם אמור לדבר. 11 – 9 עד סיום העונה ומאזן של 45 – 37.

יוטה ג'אז

מאזן: 34 – 30

לוח משחקים עד סיום העונה: אינדיאנה (ח), ממפיס (ח), ניו אורלינס (ח), דטרויט, פיניקס, סקרמנטו, אטלנטה, דאלאס (ח), סן אנטוניו (ח, B2B), גולדן סטייט (ח), בוסטון, ממפיס, מינסוטה (ח), לייקרס, קליפרס, לייקרס (ח), גולדן סטייט, פורטלנד (ח, B2B).

תחזית: 7 מפגשים נגד קבוצות לוטרי, עוד 2 נגד הלייקרס, והשאר עם קבוצות פלייאוף או שנלחמות איתה על הפלייאוף. מצד שני מחכות לה דטרויט, פיניקס, סקרמנטו ואטלנטה בבית, לפני דאלאס בחוץ ממש בהתחלה. זה אמור לתת לה מומנטום ורוח גבית לקראת ההמשך. 8 הפסדים ו-10 נצחונות ומאזן של 44 – 38 בסיום.

ומה עם הלייקרס? מעט מדי, מאוחר מדי. הילדים של הלייקרס יחזרו בעונה הבאה מחוזקים וחזקים יותר.

תמונת הפלייאוף על פי התחזית:

1. גולדן סטייט 66 – 16

2. יוסטון 64 – 18

3. פורטלנד 51 – 31

4. אוקלהומה סיטי 48 – 34

5. מינסוטה 46 – 36

6. לוס אנג'לס קליפרס 45 – 37

7. סן אנטוניו ספרס 45 – 37

8. דנבר 45 – 37

9-10. יוטה 44 – 38

ניו אורלינס 44 – 38