בזמן שישנתם עוד סדרה במזרח מסתיית בסוויפ, ולא זה לא הסדרה של מילוקי. הת'אנדר משווים  את הסדרה והלייקרס דורסים

 

אורלנדו מג'יק 106 – מילווקי באקס 121 (3-1 לבקאס בסדרה)

(דרור האס)

מפתיע שזו הסדרה היחידה במזרח שלא הסתיימה בסוויפ. הבאקס כעת מרחק נצחון אחד מעליה לשלב הבא, אחרי 3 נצחונות רצופים שהגיעו אחרי הנצחון המפתיע במשחק הפתיחה. אורלנדו נלחמו 3 רבעים, ונכנסו לרבע האחרון בפיגור 3 בלבד. בסופו של דבר לא יכלו לעמוד בקצב. אורלנדו ככל הנראה תודח במשחק הבא.

כמו בכל העונה יאניס אדטוקומבו הוביל את הדרך כשהלילה היה עם 31 נקודות 15 ריבאונדים ו-8 אסיסטים. ה-MVP קיבל עזרה מקריס מידלטון שסיים עם 21 נקודות ו-10 ריבאונדים. בצד השני היה זה שוב ניקולה ווצ'ביץ' עם 31 נקודות, 11 ריבאונדים ו-7 אסיסטים. ושוב זה לא היה מספיק.

המג'יק התמודדו כל הסדרה ללא ארון גורדון וג'ונתן אייזק. (גם ללא מייקל קרטר וויליאמס נכון.)ובסופו של דבר נראה שפשוט אין להם מספיק כח אש להתמודד. למרות זאת הניסיון שהשחקנים הצעירים זוכים לו בפלייאוף עשוי להתגלות כרווחי מאוד בהמשך.

נקודות:

קריס מידלטון עם משחקו הטוב בסדרה – אמנם לא אתגר קשה לכאורה, וכבר לא מעט זמן עולה השאלה האם מידלטון כמספר 2 של יאניס זה מספיק, במיוחד לאור חוסר היציבות שהוא מפגין. השאלות הללו הפכו לחששות שוב אל תוך הסדרה במשחקיה הראשונים כשמידלטון לא סיפק את הסחורה עבור הבאקס שיצטרכו בפלייאוף את רמת האולסטאר שלו. הלילה כאמור סיים עם 21 נקודות ו-10 ריבאונדים, שניהם הכי גבוה עד כה בסדרה. 18 מהנקודות הוא קלע ברבע האחרון, 6-10 מהשדה. מילווקי תצטרך אותו ברמה הזו כמו שהיה ברבע האחרון, להמשך הפלייאוף.

מרקל פולץ – כולם מכירים את הסיפור הטראגי הזה, הבחירה הראשונה שאו שהייתה פציעה, או משהו מנטאלי או גם וגם. בינתיים למקרה שלא שמתם לב הוא פורח באורלנדו. הלילה הוא שיחק 31 דקות, סיים עם 15 נקודות 7 אסיסטים 5 ריבאונדים ו-2 חטיפות. בנוסף קלע 2-4 מהשלוש (מי שעוקב – הוא קלע במשחק הזה אותה כמות שלשות כמו טוביאס האריס ואל הורפורד ב-4 משחקים) בינתיים בפלייאוף הוא עומד על 45.5 אחוז מעבר לקשת בכמעט 3 זריקות למשחק. פולץ ממשיך להיראות טוב ונינוח כמוביל ההתקפה. אלה חדשות מצוינות עבור אורלנדו. מה שהוא עשה בסדרה הזו בהחלט יכול לעזור לו לבנות בטחון להמשך.

חלוקה בנטל – לא קורה הרבה במילווקי שמקבוצות הטופ האבי, והלילה הייתה חלוקה בקליעה וכל שחקן שעלה לשחק קלע לפחות 4 נקודות. למילווקי היו 11 שחקנים ברוטציה. זוהי הצהרה מעניינת והשאלה כמובן האם זה בגלל שמהצד השני הייתה אורלנדו או שמא יש כאן הצהרה להמשך. אם למילווקי יהיה העומק זה יכול להיות פקטור משמעותי בסדרות הבאות. נכון, לא כל יום 11 שחקנים יקלעו אבל כן העובדה שיש 11 שיכולים לקלוע זה מה שחשוב, כי הקבוצות הבאות ינסו להקשות יותר על יאניס.

 

אוקלהומה סיטי ת'אנדר – יוסטון רוקטס (2-2 בסדרה)

(שחר שווייד)

יוסטון פתחו עם ג'יימס הארדן, אריק גורדון,דנואל האוס, רוברט קובינגטון ופי ג'יי טאקר. מנגד אוקלהומה סיטי עלתה עם כריס פול, לוגואנץ דורט, שי גילגיוס אלכסנדר, דנילו גלינארי וסטיבן אדאמס.

גלינארי פתח את המשחק טוב ועם חמש הנקודות הראשונות של קבוצתו אוקלהומה סיטי עלתה ליתרון 3-11 לאחר דקה וחצי של משחק.

יוסטון הצליחה בעזרת השלשות לחזור למשחק ולהישאר בקצב של אוקלהומה סיטי שהתבססה בעיקר על מהלכים אישיים.

בסוף הרבע הראשון 37-35 לרוקטס.

ברבע השני שתי הקבוצות נותרו צמודות. יוסטון וויתרה קצת על הזריקות מחוץ לקשת והלכה בעיקר לסל בהובלת הארדן.

מנגד, הת'אנדר לא הראתה משחק קבוצתי במיוחד כשברבע השני מי שמשאיר אותה במשחק הוא דניס שרודר שמוביל את קלעי הקבוצה עם 15 נקודות במחצית הראשונה.

תוצאת המחצית, 60-60 .

את המחצית השנייה פתחו הקבוצות שוות אבל אז יוסטון ניצלה כמה החטאות של אוקייסי והובילה ריצת 22-7 שבה היא קולעת שש שלשות.

https://twitter.com/HoustonRockets/status/1298012049717571586

לקראת סוף הרבע אוקלהומה סיטי מתעשתת ומתחילה למזער נזקים. היא מתחילה ללחוץ את השלשות של יוסטון ובזכות דניס שרודר מצליחה לייצר ריצת 0-12 שנגמרת עם השלשה הזו על הבאזר.

93-92 ליוסטון בסיוף הרבע השלישי.

את הרבע האחרון שתי הקבוצות פתחו בצורה צולעת. כל קבוצה המשיכה עם המשחק שלה- אוקלהומה סיטי עם מבצעים אישיים בעיקר של פול ושרודר, ויוסטון עם כניסה של הארדן לצבע וחיפוש שחקן לשלוש אבל שתי הקבוצות התקשו לקלוע, אף אחת לא לקחה שליטה ולאחר שמונה דקות של כדורסל ברבע האחרון כל קבוצה קלעה 12 נקודות והתוצאה הייתה נקודה יתרון לאוקלהומה.

לקראת הסוף הארדן לקח אחריות בשביל הקבוצה שלו והצליח לקחת את היתרון.

https://twitter.com/HoustonRockets/status/1298025489236361222

אבל מהצד השני שרודר שקבע שיא אישי של נקודות בפלייאוף לקח את המשחק על עצמו עם הסל הזה בקלאץ'

מפיגור שלוש נקודות הרוקטס כבר לא הצליחו לחזור , 114-117 לאוקלהומה סיטי בסיום.

את יוסטון הוביל הארדן עם 32 נקודות, 15 אסיסטים ו-8 ריבאונדים. גורדון הוסיף 23 נקודות והאוס תרם 21. מצידה של אוקלהומה, הקלע המוביל הוא דניס שרודר מהספסל שקולע 30 נקודות, כריס פול מוסיף 26.

 

מבחינת יוסטון, היא לוקחת את מה שנותנים לה. המשחק שלה לא משתנה, לא מגוון ולא דינאמי והיעילות שלו מתבססת על יכולת הסגירה לשלוש של שחקנים ועל אחוזי הקליעה של שחקן בלילה. נגד הת'אנדר זה בדרך כלל עבד, אבל בדקות שזה לא עבד וכריס פול והחברים שלו הצליחו לסגו את הצבע וגם להכריח זריקות קשות לשלוש, יוסטון הייתה בבעיה, כי אין לה כלים התקפיים שיכולים ליזום מצבים מלבד הארדן. מצידה של אוקלהומה סיטי, היא מסתמכת יותר מדי בהתקפות שלה על ה"כוכבים" שלה, הבעיה היא שהם לא באמת כוכבים, לפחות לא ברמה שאפשר לבנות משחק שלהם עליהם כל ערב. אוקייסי לא מנצלת את היתרון הברור שיש לכל קבוצה נגד הרוקטס וזה משחק הגבוהים. הגבוהים של אוקלהומה סיטי  קולעים רק 10 נקודות בצבע הערב, לא מפעילים נכון את גלינארי שמלבד הסל הראשון של המשחק בורח מהצבע למרות היתרון שיש לו. מבחינת הת'אנדר, בינתיים זה מספיק אבל השאלה היא כמה עוד?

 

מיאמי היט 99-אינדיאנה פייסרס 87 (3-0 למיאמי):

(עודד רז)

אינדיאנה שהיתה עם הגב לקיר לאחר שמיאמי עלתה ליתרון 3-0, המשיכה לפתוח עם ג'סטין הולידי על חשבון ארון הולידי. בצד השני מיאמי קיבלו דקות ראשונות בפלייאוף מהרוקי קנדריק נאן.

 

המשחק נפתח עם שתי שלשות של אינדיאנה ועוד אחת של מיאמי.

https://twitter.com/Pacers/status/1298030141180960768?s=20

ריצת 9-0 של ההיט העלה אותם ליתרון 4.

אינדיאנה שנראה צמודה וסל של מלקולם מברוגדון בסוף הרבע קבע 22-21.

 

מיאמי המשיכה להגיע לזריקת פוניות אבל מיילס טרנר בצד השני שמר על הפייסרס ביתרון.

טי.ג'י וורן ירד לחדר ההלבשה בגלל כאבים ביד שמאל (הוא חזר עוד לפני סיום הרבע).

דירק ג'ונס ג'וניור התחיל ריצת 14-5 עם ההטבעה הזאת.

ג'ימי באטלר ירד גם הוא לחדר ההלבשה והחזרה שלו למשחק בסימן שאלה.

דקות טובות של נאן אבל וורן וויקטור אולדיפו לא נתנו להיט לברוח יותר מידי, 48-42 מיאמי בסוף המחצית הראשונה.

 

באטלר חזר למשחק בפתיחת המחצית השניה וההיט הגדילו א היתרון עם הדאנק של באם אדבאיו.

ההפרש כבר הגיע ל-13 אבל ברוגדון עם שני אסיסטים ושלשה צמצמם ל-5.

באטלר שמר על היתרון של ההיט.

אולדיפו ענה לו עם שלשה.

הפייסרס נתקעו בהתקפה וטיילר הירו וגוראן דראגיץ' הגדילו מעט את ההפרש, 70-62 בסוף הרבע השלישי.

https://twitter.com/MiamiHEAT/status/1298055868077023238?s=20

 

שתי הקבוצות התקשו לקלוע בתחילת הרבע הרביעי. טרנר קלע 5 נקודות אבל דראגיץ' לא נתן לפייסרס להתקרב.

https://twitter.com/Pacers/status/1298057235449483266?s=20

דראגיץ' המשיך להיות המוציא לפועל העיקרי של ההיט אם בנקודות ואם באסיסטים.

וורן ואולדיפו עם סלים חשובים שמרו את אינדיאנה במרחק נגיעה אבל שלשה של אנדרה איגודלה ושני סלים של הירו עצרו את המומנטום של הפייסרס.

אינדיאנה לא הצליחו לקלוע בדקות הסיום וקליעות עונשין של ההיט הבטיחו את הנצחון. 99-87.

 

קלעו למיאמי:  דראגיץ' 23 נקודות, טיילר הירו 16, באם 14, 19 ריבאונדים, 6 אסיסטים ו-6 איבודים, קלי אוליניק 11 ו-8 ריבאונדים, ג'י קראודר 10, נאן 7, באטלר 6, דאנקן רובינסון ואיגודלה 5 כל אחד, גריק ג'ונס ג'וניור 2.

 

קלעו לאינדיאנה: אולדיפו 25 נקודות, 8 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, טרנר 22 ו-14 ריבאונדים, וורן 21, ברוגדון 13 ו-7 אסיסטים וג'סטין הולידי ודאג מקדרמוט 3 כל אחד.

 

  1. מיאמי העיפה את אינדיאנה בסוויפ למרות הצפיות לסדרה צמודה. החיסרון של סאבוניס הורגש מעוד, פחות בחמישיה אלא יותר בספסל. לאורך העונה הרגילה סאבוניס היה היוצר המרכזי ביחד עם מקדרמוט מהספסל אבל לאחר הפציעה לא היה מי שיחליף אותו (3 נקודות בלבד לספסל במשחק).
  2. משחק טוב מאוד של אולדיפו שנראה לפרקים כמו השחקן שהוא היה לפני הפציעה. הוא הצליח לעבור שחקנים ולהגיע לטבעת אבל הוא צריך לשפר את בחירת הזריקות שלו.
  3. אצל מיאמי קנדריק נאן ערך הופעת בכורה בפלייאוף. לאחר שחלקה בקורונה לפני הבועה ואחר כך נאלץ לצאת ממנה מסיבות אישיות, מיאמי הרגישו שהוא לא בכושר מספיק טוב כדי לשחק. היום הוא קיבל 14 דקות והחזיר עם 7 נקודות, שני אסיסטים ולקיחת אחריות ברבע השני.

 

פורטלנד טריילבלייזרס 115 – ל.א לייקרס 135 (3-1 ללייקרס בסדרה)

(דרור האס)

אחרי ההפסד במשחק הראשון הלייקרס פשוט חירבו את פורטלנד במשחקים הבאים. אמנם משחק 2 היה יחסית צמוד אך הוא ומשחק 3 נוצחו בהפרש מצטבר של 31, ואז הגיע משחק 4 שהסתיים ב-20 הפרש 135-115.

שוב היה זה לברון שהוביל את הדרך עם 30 נקודות 10-12 מהשדה 4-5 מעבר לקשת. יחד עם 10 אסיסטים ו-6 ריבאונדים. פלייאוף לברון כאן.

פלייאוף לילארד לעומת זאת נפצע בברך. עזב את משחק 4 אחרי שקלע 11 נקודות בלבד בתחילת הרבע השלישי. גם אנת'וני דייוויס עזב את המשחק בשל כאבי גב. אמנם יכל לשחק אולם הלייקרס העדיפו שלא לסכנו שלא לצורך. כרגע הם יכולים להרשות לעצמם.

נקודות:

קובי – היה זה יום קובי בריאנט הראשון בקליפורניה. אין צורך להסביר מדוע נבחר התאריך הזה 24.8, ובהתחשב בלו"ז החריג, יצא ללייקרס הזדמנות חד פעמית לערוך משחק לכבודו, מה שכנראה לא יקרה שוב. (בתקווה).
הלייקרס עלו עם חולצות 'בלאק ממבה', שעוצבו במיוחד למשחק, אך שאר המחוות היו פחות מתוכננות. את המשחק פתחו הלייקרס בריצת 24-8. לברון עם 30-10 הפך ללייקר הראשון מאז קובי עם דאבל דאבל בשני משחקי פלייאוף רצופים וג'יי אר סמית השווה את כמות השלשות בפלייאוף של כל הזמנים עם קובי.

החלודה ירדה – הלייקרס קלעו 17 שלשות במשחק הזה 17-39. הם קלעו 16 שלשות רק 5 פעמים בעונה כשהפעם האחרונה הייתה ב-1 בפברואר.
הלייקרס לא הצליחו לקלוע בזמן משחקי הבועה, הם לא היו קבוצת קליעה טובה במהלך העונה הסדירה אך בבועה הם הגיעו לתהומות, וזו חולשה שנוטה להתגבר ולבלוט בפלייאוף. קבוצות הולכות לבצע דאבל טים על לברון ודייוויס וברגעים הללו כדאי מאוד שיהיו ליד שחקנים שיוכלו לנצל זאת. קייל קוזמה אמנם היה יעיל מאז הכניסה לבועה אך קונטביוס קולדוול פופ ודני גרין שניהם 5-8 זה חדשות מצוינות עבור הלייקרס.

פורטלנד בדרך החוצה. משחקי הבועה הסדירה היו פנומנלים ומעוררי השראה. הנצחון במשחק הבכורה היה אדיר. אך כעת המסך יורד על הקבוצה הזו ועם כל הפציעות הם פשוט לא כולים לעמוד בקצב. אישית אני חושב שאם זאק קולינס היה בריא וכמובןסי ג'יי מקולום ולילארד ללא הפציעות שלהם, הייתה כאן סדרה הרבה יותר צמודה ואולי הפתעה. בינתיים הם לא היחידים שמתמודדים עם פציעות, היו להם כל העונה ואולי טוב שהעונה חסרת המזל הזו מסתיימת עבורם.

 

הטופ 10 היומי