בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד בכמה משחקים נבחרים מהלילה האחרון ב-NBA.

 

פניקס סאנס (7 – 5) 85 – בוסטון סלטיקס (11 – 2) 99

בוסטון סלטיקס מובילה את הליגה, אך יש שיגידו שזה קצת משקר. בעצם, זו הטענה של כולם. היה לה לוז נוח וגם המשחקים המאתגרים, טורונטו ומילווקי, היו אצלה בבית. חשבנו שסן אנטוניו זה מבחן ראשון אלא שאז הספרס יצאו לרצף ההפסדים הארוך התקופת פופ מאז עונת הרוקי של דאנקן, וחיכינו לאתגר ראשון.
המבחן מול סקרמנטו לא היה כל כך מוצלח, ורק חיזק את סימני השאלה.
גם הלילה בוסטון פתחה בפיגור כשפניקס שולטת במשחק ברבע הראשון. בוסטון במקום ה-24 בליגה בנקודות ברבע הראשון, ומקום 7 בליגה בנקודות ברבע ה-4, כשיש גרף התקדמות באמצע. יש ימים שזה עובד, כמו פניקס וגולדן סטייט, יש ימים ויהיו ימים, שזה לא יעבוד. כמו נגד סקרמנטו אתמול.

המשחק היה צמוד בתחילתו ואמנם כאמור הסאנס לקחו ההובלה, אך הגנה טובה של שתי הקבוצות לא נתנה לזה להתרחק יותר מדי.
בסוף הרבע הראשון הסלטיקס הצליחו לקחת את היתרון לקצת אך גם זה לא החזיק הרבה, ולאורך כל  המחצית הראשונה היה צמוד.
בוסטון אם הזכרנו שמשתפרת כל רבע, משתפרת מאוד במחצית השניה ביציאה מהפסקה, מה שמרמז על התאמות שעושה הצוות המקצועי והנחיות שלו במהלך ההפסקה. הסלטיקס יצאו לדהירה כשלפניקס גם דברים פשוטים לא הולכים והמשחק נגמר.

מרכוס סמארט נפצע במהלך המשחק ונקע את הרגל. הוא אחד האחראים לאיך שבוסטון נראית העונה וז באמת תהיה אבידה אם יעדר זמן ממושך.

העניין הזה של בוסטון להתחיל חלש ולרדוף אחרי הקבוצה היריבה לא תמיד יעבוד. עכשיו היא מול משחקי חוץ מול דנבר והקליפרס, ואלה לא קבוצות שאפשר לתת להן לברוח. הסלטיקס צריכים ללמוד להתחיל חזק.

 

 

דאלאס מאבריקס (8 – 5) 117 – סן אנטוניו ספרס (5 – 9) 110

משחק במעמד צד אחד שהגיע לדו ספרתי ברבע הראשון ודהר קדימה. אמנם הספרס הצליחו לצמצם למרחק פוזשן אחד ברבע השלישי ולקראת הסיום.

אז לוקה דונצ'יץ' עם עוד טריפל דאבל, 6 העונה, 13 ב-40 המשחקים האחרונים, והשני הכי צעיר לעשות טריפל דאבל עם 40+ נקודות.

אחרי שהתרשמנו הוא ופורזינגיס זה מרשים, אבל הספסל שלהם צריך להיות החלטי ויציב. בעיקר על החלק היעיל והתורם.

דמאר דרוזן עם 36 נקודות. נורא התרשמתי. לצערו לא כל יום ישמרו עליו לוקה וטימי הארדאווי ודוריאן פיני סמית'. אלא שאם הוא הצליח להרגיש חופשי ומאושר נגד ההגנה של דאלאס (איך לעזאזל הם רק 18 בדירוג הגנתי? מרגיש הרבה יותר גרועים, לפחות במשחק הזה) איך אולדריג' מסיים עם 16 נקודות כשמהצד השני יש את פורזינגיס מקסי קליבה ודווייט פאוול?!

לוקה נפלא באמת, אבל מה שדרוזן מוריי ובערך כמעט כל מי ששמר עליו עשה נקודות קלות ועבר אותו בקלות. סבבה, שחקני קו אחורי לא צריכים להיות שומרים גדולים ויעידו אייזיאה\ווקר\קיירי\ווסטברוק\הארדן\יאנג\עוד מישהו ששכחתי ותזכירו לי. אבל להם יש גיבוי בקו הקדמי, הביגמנים. וזה לא הורגש במשחק הזה. חלק מהתפקיד של פורזינגיס בהיותו 2.21 מובילי וקופצני זה לתת גיבוי, וזה משהו שהוא עשה בניקס ולא ברור אם זה לא נמצא בגלל הפציעה או בגלל שעדיין לא הבין את הסגנון של קרלייל.

לוס אנג'לס קליפרס (9 – 5) 90 – אוקלהומה־סיטי ת'אנדר (5 – 8) 88

אז חשבנו שנראה סוף סוף את קוואי לנארד ופול ג'ורג' יחד. אז חשבנו. במקום זה ראינו משחק צמוד בין קבוצה שאמורה להיות בצמרת ובין קבוצה שאמורה להיות…?

קיבלנו משחק צמוד לכל אורכו משחק שהוכרע מסל של פול ג'ורג' מהשלוש בערך מהנקודה שבה דמיאן לילארד קלע את הסל שקבר את הת'אנדר ושלח אותם ואותו לדרך חדשה (אח"כ עשו עליו עבירה והוא קלע עונשין והחטיא את השניה כדי לשרוף את הזמן)

שתי הקבוצות שיחקו מצויין. סטיבן אדאמס גבוה הגנתי וחזק, ובכל זאת נדמה היה שמונטרז די חוגג עליו. עשה עליו כמה נקודות, לקח עליו ריבאונדים. סה"כ הארל סיים עם 28 נקודות ו-12 ריבאונדים במה שסייע לקליפרס בקרבות הצבע. לו וויליאמס הסתפק ב-11 נקודות ו-9 אסיסטים. הת'אנדר עלו עם טרנס פרגוסון  כשומר עיקרי על פול ג'ורג' ופרגוסון עשה עבודה טובה, בהמשך התפקיד עבר לכריס פול שגם עשה עבודה טובה והגביל את צעדיו של פול ג'ורג'. הת'אנדר הראו שהם יכולים לשחק טוב, כנראה מול PG אבל לא ברור מה לקחת מזה. הם כרגע מקום 11, אין סיבה שירוצו וינסו לשחק טוב, לא ממש יודע מה לקחת מהמשחק שלהם.

בצד השני אחרי פתיחה ממש טובה של פול ג'ורג' משחק קצת חלש. אמנם המון קרדיט להגנה אבל עדיין לא משחק שצריך לקבל ממישהי שאמורה להיות בגמר איזורי לפחות מול קבוצת לוטרי. יהיו קבוצות בעתיד שיקחו את מה שהת'אנדר עשו פה בשביל ללמוד איך להאט את הקליפרס.

 

 

 

טופ 10