ברוכים הבאים לטור מגמות הפאנטזי. בטור זה נסקור מגמה מרכזית אחת אשר התרחשה בכל קבוצה בליגה בשבוע החולף והשלכות אפשריות שלה על עולם הפאנטזי. כמו כן, נחזור ונבחן אם המגמות מהשבוע הקודם החזיקו מים.

 

מתחילים!

בוסטון: אל הורפורד איבד את זה לחלוטין בשבוע האחרון, עם 22 נקודות סה"כ ב-4 משחקים, אותן קלע ב-9 מ-31 מהשדה (29%), כשהוא לא קולע בדאבל פיגרס בשום משחק. זה קרה לו רק פעמיים ב-14 המשחקים הקודמים. עוד כמה משחקים כאלו ויגיע זמן הביי לואו…

סטטוס מגמה משבוע שעבר: אין חדש תחת השמש עם סמארט שקלע 10 מ-39 מהשדה השבוע (25.5%). החדשות המדאיגות יותר הן שהוא לא חטף כדור ב-3 מתוך 4 משחקיו השבוע, וכאשר חלק נכבד מהערך שלך שוכן בחטיפות, זה לא סימן טוב.

נטס: ספנסר דינווידי מאז הפציעה של ד'אנג'לו ראסל – 18 נקודות, 8.5 אסיסטים, 3 שלשות וחטיפה למשחק. ראסל לא אמור לחזור לשחק בקרוב (הדיבורים הם על תחילת 2018), כך שכרגע דינווידי הוא הדבר האמיתי, ויכול מאוד להיות שישמור על ערך גם אחרי החזרה של ראסל.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: בוקר נפצע קלות ואיבד את מקומו בחמישיה לטיילר זלר, ולא עבר את 20 הדקות במשחק השבוע. אזעקת שווא.

ניקס: קורטני לי קלע בדו-ספרתי ב-7 מתוך 8 משחקים האחרונים, ועשה זאת ב-53% מהשדה (וזה כולל משחק של 1 מ-9). ברצף הזה הוא גם קלע שלשה אחת לפחות בכל משחק וסיפק 1.5 חטיפות למשחק. לפני כן הוא קלע בדו-ספרתי רק בחצי ממשחקיו, וקלע ביותר מ-50% מהשדה רק פעמיים.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: פורזינגיס המשיך להסריח מהשדה גם השבוע עם 40% מהשדה, אבל שאר המספרים שלו חזרו לעצמם והוא קלע 22 נקודות ומעלה בכל אחד מהמשחקים.

פילדלפיה: ב-2 המשחקים האחרונים אמיר ג'ונסון תפס את עמדת הגבוה שעולה מהספסל והוא הוריד 24 ריבאונדים וחסם 6 כדורים ב-2 המשחקים הללו. אם מישהו צריך עזרה מהירה בריבאונד וגגות להרים אותו יכול להיות רעיון טוב, למרות שההיסטוריה של פילי מלמדת שקשה להסתמך על כך שזה יימשך.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: אמביד עדיין מפלצת, תודה ששאלתם. הוא גם שיחק מעל ל-30 דקות ב-4 מתוך 5 המשחקים האחרונים, דבר שקרה רק פעמיים במשחקים הקודמים.

טורונטו: ג'ונאס, אייכה? ולנצ'יונאס נפל מעל פני האדמה בשבוע האחרון עם 4 משחקים של פחות מ-20 דקות, וללא משחק אחד בדאבל פיגרס בנקודות או ריבאונד. זהו למעשה טרנד שנמשך כמעט כל העונה והקצין בשבוע החולף. בדרך כלל הייתי אומר שזו ההזדמנות לקנות בזול, אבל אני בכלל לא בטוח שולנצ'יונאס יתאושש.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: מיילס נשאר חם גם השבוע עם 3 משחקי דאבל פיגרס ו-8 שלשות. החטיפות עם זאת נרגעו, והדקות נשארו מועטות (בין 20 ל-24).

שיקגו: דנזל ולנטיין נכנס לחמישיה של הבולס ב-5 המשחקים האחרונים, והוא מספק במשחקים הללו 11 נקודות, 6 ריבאונדים ו-4 אסיסטים עם 3 שלשות למשחק. זה הזמן להרים אותו אם הוא עדיין מסתובב בוייבר.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: לופז עדיין מגמגם עם משחקים בעיקר בינוניים השבוע, כך שחלון הביי לואו עדיין פתוח.

קליבלנד: נראה כי ג'יי קראודר מתחיל למצוא את עצמו בקליבלנד. אחרי פתיחת עונה נוראית למרות מקום בחמישיה, בשבוע האחרון קראודר נתן 15 נקודות עם מעל ל-2 שלשות למשחק באחוזים מצוינים מכל הטווחים. קצת חטיפות ואנחנו נראה חזרה את קראודר הישן והטוב. עדיין אפשר לקנות אותו בזול, אבל צריך להזדרז!

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ה-80% מהקו ממשיך להתרחק מלברון שקלע השבוע 12 מ-17 מהקו (70.5%).

דטרויט: 6. זה מספר איבודי הכדור של אנדרה דראמונד בכל אחד ממשחקיה של דטרויט השבוע. עד השבוע החולף הוא הגיע ל-6 איבודי כדור רק פעם אחת. בנוסף בהפסד לקליבלנד דראמונד לראשונה העונה לא הגיע לדאבל פיגרס בריבאונדים. אבל אין מה לדאוג כאן.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: כמו שהופיע, כך גם הוא נעלם. קנארד קלע 10 נקודות ב-3 משחקים עם 2 שלשות סה"כ ולא עבר את 16 הדקות באף משחק.

אינדיאנה: שימו לב לבוז'אן בוגדנוביץ'. ב-5 המשחקים האחרונים הוא קולע מעל ל-20 נקודות עם כמעט 4 שלשות למשחק ב-57.5% מהשדה. אינדיאנה ניצחה בכל המשחקים הללו. למעשה מתוך 13 המשחקים בהם בוגדנוביץ' קלע 14 נקודות לפחות, אינדיאנה ניצחה ב-11. בכל 6 המשחקים בהם הוא ירד מ-14 נקודות, אינדיאנה הפסידה. ברומטר?

סטטוס מגמה משבוע שעבר: השבוע הדקות של טרנר אמנם טיפסו מעלה, אבל הוא נתן משחק אחד טוב ושניים רעים, כאשר הוא מגיע לדאבל פיגרס בנקודות ובריבאונדים רק פעם אחת כל אחד. חלון הביי לואו עדיין פתוח.

מילווקי: קריס מידלטון לוהט ב-4 המשחקים האחרונים (טוב נו, ב-3 מתוכם) עם 26 נקודות, 5 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 2 חטיפות ו-2 שלשות למשחק ב-55.5% מהשדה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: בלדסו עדיין פותח ומשחק טוב להוציא משחק אחד, אבל מילווקי כבר לא בלתי מנוצחת איתו בחמישיה, עם 2 הפסדים בשבוע החולף.

אטלנטה: שימו לב לג'ון קולינס. הוא קלע בדאבל פיגרס ב-6 המשחקים האחרונים של אטלנטה, ובשניים האחרונים הוא גם נכנס לחמישיה. סה"כ ברצף המשחקים הזה הוא סיפק 15.3 נקודות ו-7.5 ריבאונדים למשחק ב-74%(!) מהשדה. מצד שני הגגות שלו יבשו. אחרי שסיפק לפחות גג אחד ב-9 מתוך 12 המשחקים הראשונים של אטלנטה, הוא סיפק גג אחד לפחות רק במשחק אחד מתוך 7 המשחקים האחרונים.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: בלינלי המשיך לשחק טוב יחסית השבוע עם 3 משחקים טובים מתוך 4, בהם סיפק דאבל פיגרס בנקודות ו-5 שלשות וחטיפות.

שארלוט:  דווייט האוורד שוב שתה ממעיין הנעורים השבוע, עם מעל 20 נקודות ב-3 מתוך 4 משחקים ודאבל פיגרס בריבאונדים בכולם. סה"כ הוא סיפק 22 נקודות, 15.5 ריבאונדים וכמעט 2 גגות למשחק. הוא גם הוביל את שארלוט לניצחונות מול מינסוטה וטאונס, הקליפרס ודנאנדרה ג'ורדן והוויזארדס. סל היי זה עכשיו.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: לאמב ניצל פציעה קלה של באטום כדי לככב ב-2 משחקים, אבל ב-2 המשחקים בהם באטום שיחק הוא קיבל 21 ו-22 דקות בלבד. יחד עם זאת הוא נותן מספיק תפוקה גם בזמן מוגבל בכדי להיות שווה סגל.

מיאמי: ג'וש ריצ'רדסון מתחיל להזכיר סיוטים בשם ברוס בואן. עד עכשיו, בכל משחק בו הוא שיחק מעל 30 דקות (שזה בעצם כל משחקיו למעט 2) הוא סיפק 3 או יותר בשלשות+חטיפות+גגות. ב-5 המשחקים האחרונים, למרות שהוא שיחק לפחות 30 דקות בכל משחק, הוא סיפק רק 2 שלשות, 3 חטיפות ו-2 גגות במצטבר, כולל משחק אחרון של 0 עגול בשלושת הקטגוריות, ורק משחק אחד של 3 או יותר בקטגוריות הללו. נורת הביי לואו בוהקת בעוז.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ווייטסייד נרגע קצת השבוע ונתן 10 ריבאונדים או פחות ב-3 מתוך 4 משחקים.

אורלנדו: ג'ונתן סימונס שיחק מעל 24 דקות רק פעם אחת בשבוע החולף, וקלע רק 10 נקודות למשחק ב-42% מהשדה. ב-10 המשחקים הקודמים הוא שיחק פחות מ-24 דקות רק פעם אחת וקלע 15.5 נקודות למשחק ב-51% מהשדה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: אורלנדו עדיין מפסידה ללא הפסקה, אבל ארון גורדון קצת חזר לעצמו וסיפק 3 משחקים טובים השבוע מתוך 4.

וושינגטון: שבוע לא טוב עבר על ג'ון וול. גם הוא נפצע וייעדר שבועיים, וגם הוא כשל בלחטוף לפחות כדור אחד לראשונה מאז משחק פתיחת העונה. והוא עשה זאת ב-2 משחקים ברצף. טים פרייזר יחליף את וול בחמישיה לידיעת ציידי הפרי אייג'נטים.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: גורטאט חימם מנועים והוריד מספר דו ספרתי של ריבאונדים ב-4 משחקים רצופים, כולל 3 דאבל-דאבלים. עוד כמה משחקים כאלו ואפשר יהיה למכור אותו מעל לערכו.

ווריורס: סטף קארי להט בשבוע שעבר עם 3 משחקים מעל ל-30 נקודות ולפחות 50% מהשדה בכל אחד מהמשחקים. זו היתה הפעם הראשונה העונה שהוא קלע בק-טו-בק מעל ל-30 נקודות. סה"כ הוא העמיד בשבוע החולף ממוצעים של 33 נקודות, 7 ריבאונדים, 5.5 אסיסטים, 1.5 חטיפות וכמעט 4 שלשות למשחק ב-53.5% מהשדה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ניק יאנג לא הגיע ל-20 דקות משחק באף משחק השבוע, לא סיפק אפילו חטיפה אחת ונתן משחק אחד פרודוקטיבי סה"כ. אפשר לשכוח ממנו.

קליפרס: ווסלי ג'ונסון בהחלט גרם לי להצטער על המילים שכתבתי עליו רק לפני שבועיים. ב-4 המשחקים האחרונים הוא קלע 15 נקודות למשחק ב-56.5%, אבל המספרים המרשימים באמת שלו בו בקטגוריות הקשות דווקא – 2 גגות, 1.8 חטיפות ו-3.3 שלשות למשחק. כל עוד גלינארי פצוע, ג'ונסון שווה סגל בכל ליגה, גם אם הוא הולך להיות לא יציב.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: לו-וויל היה מצוין ב-3 מתוך 4 משחקים השבוע, ועם החדשות שפטריק בברלי הולך להחמיץ את שאר העונה, הדקות והתפוקה שלו גם יהיו יציבים.

לייקרס: ברנדון אינגראם ב-5 המשחקים האחרונים – 17 נקודות, 7 ריבאונדים, 5 אסיסטים ו-1.5 גגות למשחק ב-48.5% מהשדה. הבעיה של אינגראם היא שהוא פוגע מאוד באחוזי עונשין ובאיבודים, ובתכלס הוא לא מספק מספיק תפוקה בקטגוריות הקשות, הלא הן גגות, חטיפות ושלשות. גם היה לו כבר רצף עם חטיפות כמו שיש לו עכשיו עם גגות, בו הוא חטף 11 כדורים ב-4 משחקים. הבעיה היא שבשאר 16 המשחקים יש לו 5 חטיפות, כולל חטיפה אחת סה"כ ב-8 המשחקים האחרונים, וסה"כ לעונה יש לו 0.8 גגות, 0.8 חטיפות ו-0.5 שלשות למשחק. מה שאני מנסה לומר הוא – סל היי.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ברוק לופז המשיך להיות סמל לאי יציבות גם השבוע ונתן משחק אחד מצוין ושניים גרועים.

פיניקס: מרקיז קריס הגיע לתחתית במשחקים האחרונים, כאשר הוא לא עובר את ה-20 דקות במשחק, ובמשחק האחרון של פיניקס הוא אף איבד את המקום בחמישיה. הוא לא קלע שלשה אחת, וסיפק 3 חטיפות ו-5 גגות ב-5 המשחקים האחרונים, מתוכם גג אחד וחטיפה אחת בלבד ב-3 האחרונים. בליגה עמוקה מאוד זו אולי הזדמנות לביי לואו, בכל ליגה האחרת כנראה הגיע הזמן להפרד.

סטטוס מגמה משבוע שעבר:  מייק ג'יימס עבר את 20 הדקות רק פעם אחת השבוע, אבל הוא עדיין מצא דרך להיות פרודוקטיבי ב-3 מתוך 4 משחקיו. טיילר יוליס מצד שני שיחק לפחות 26 דקות ב-3 מתוך 4 משחקים והיה מצוין בהם עם 15 נקודות, 5 אס', 1.7 חט' ו-1.3 שלשות למשחק ב-50% מהשדה. נראה שנכון להרגע תפקיד הרכז הפותח של פיניקס נמצא בידיו.

סקרמנטו: ווילי קאולי סטיין ירד השבוע לספסל, ובאופן מפתיע (או שלא?) זה רק הועיל לו. הוא שיחק מעל 28 דקות ב-3 מ-4 משחקיה של סקרמנטו השבוע, קלע בהם 18 נקודות לפחות וסיפק 6 חטיפות. בנוסף, סקרמנטו גם ניצחה 2 מתוך המשחקים הללו. הייתי מחכה לראות אם זה סתם רצף חם או שיש פה איזשהו שינוי אמיתי.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: נראה שהרוטציה שוות הערך פחות או יותר של 10 שחקנים היתה שיגעון זמני של ייגר, והשבוע בכל משחק היו 5 שחקנים מובילים ברורים, כאשר כל אחד מהם משחק 26 דקות ומעלה, כולל מספר שחקנים מעל ל-30 דקות בכל משחק.

דאלאס: ג'י ג'י בראה קלע בדאבל פיגרס בכל משחקיה של דאלאס השבוע ושיחק מעל ל-23 דקות בכל אחד מהם. סה"כ הוא סיפק 15 נקודות, 7 אסיסטים ו-3 שלשות למשחק. יש לציין שבאף אחד מהמשחקים הללו דניס סמית' ג'וניור לא עבר את ה-27 דקות. זה קרה סה"כ רק פעמיים לפני כן העונה. לא הייתי בונה על כך שבראה ימשיך ביכולת הזו.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: אז אם כבר בסמית' ג'וניור עסקינן, בנוסף לדקות המעטות יחסית ב-4 המשחקים האחרונים, הוא גם כשל להגיע לדאבל פיגרס בנקודות ב-3 מתוכם וסה"כ קלע ב-28.5% מהשדה. רוקי העונה הוא כנראה כבר לא יהיה (בעיקר בגלל שבן סימונס כנראה כן יהיה).

יוסטון: הגיע הזמן לתת אזכור לאחד השמות הפחות נוצצים. לוק רישאר במבה-מוט. הוא נכשל לחטוף כדור אחד לפחות במשחק לראשונה זה 6 משחקים, וכשל בכך פעמיים ברצף לראשונה מאז צמד משחקי הפתיחה של העונה. אל דאגה, במשחק האחרון הוא כבר סיפק 4 חטיפות. סה"כ הוא עומד על 1.5 חטיפות למשחק לעונה, ו-2 חטיפות למשחק בנובמבר. בנובמבר יש לו גם 1.8 שלשות למשחק. אז למרות שעל פניו זה לא נראה ככה, במבה-מוט תורם לא מעט לבעלי הפנטזי שלו.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: אריק גורדון נתן משחק אחד רע ואז נפצע. החזרה של כריס פול בהחלט לא עשתה לו טובות.

ממפיס: מריו צ'אלמרס מסר לפחות 6 אסיסטים ב-5 מתוך 6 משחקיה האחרונים של ממפיס. לפני כן הוא הגיע ל-6 אסיסטים רק פעם אחת העונה. סה"כ צ'אלמרס מספק ברצף הזה 11 נקודות, 5 ריבאונדים, 6 אסיסטים, 1.7 חטיפות ושלשה למשחק. כמובן שהרבה נובע מההעדרות של קונלי בגלל פציעה ב-5 מהמשחקים הללו, אבל כרגע לא ברור מתי קונלי יחזור ורק עוד שבוע נקבל הערכה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: פארסונס נכנס לחמישיה השבוע ושיחק לפחות 24 דקות בכל אחד מהמשחקים. בשניים מתוכם הוא אף קלע בדאבל פיגרס, וקלע לפחות שלשה אחת בכל אחד מהם.

פליקנס: דמרקוס קאזינס הוריד 10 ריבאונדים או פחות ב-4 מתוך 5 משחקיה האחרונים של ניו אורלינס. בנוסף הוא לא הגיע ל-20 נקודות ב-3 מתוך המשחקים הללו. לשם השוואה ב-14 המשחקים הראשונים לעונה שני הדברים הללו קרו פעם אחת בלבד. בנוסף בתווך המשחקים הללו לראשונה העונה הוא לא קלע שלשה או חסם או חטף כדור במשחק. עוד כמה משחקים כאלו וביי לואו תהיה אפשרות אמיתית.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: איטואן מור חזר לבינוניות עם 3 משחקים לא טובים השבוע מהספסל של הפליקנס.

סן אנטוניו: אין הרבה מה לספר, אז בואו נדבר על קייל אנדרסון. הוא נכנס לחמישיה על חשבון קוואי לנארד הפצוע, שעדיין לא ברור מתי ישוב, והתגלה כשחקן סופר יעיל. היו לו קצת כאבי גדילה עם תחילת העונה, אבל ב-8 המשחקים האחרונים הוא שיחק 25 דקות לפחות בכל משחק, וב-5 מהם שיחק מעל 30 דקות. הממוצעים שלו בתקופה זו עומדים על 10 נקודות, 5.5 ריבאונדים, 4.5 אסיסטים וכמעט גג וחטיפה למשחק ב-55% מהשדה. כל עוד לנארד פצוע, אנדרסון לא צריך להיות בפול.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: עם 2 משחקים סה"כ השבוע, רודי גיי נתן אחד טוב ואחד רע (13 דקות). בשורה התחתונה, אי אפשר לסמוך על גיי בסן אנטוניו.

דנבר: גארי האריס סוף סוף חימם מנועים, וב-5 המשחקים האחרונים קלע בכולם בדאבל פיגרס, כולל 3 משחקים עם מעל ל-20 נקודות. עד כה לא היה להאריס אף משחק העונה עם מעל ל-20 נקודות. סה"כ האריס סיפק במשחקים הללו 18 נקודות עם 2.2 חטיפות ו-2.8 שלשות למשחק ב-56.5% מהשדה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: כמו שהאריס נזכר, כך צ'נדלר שכח שהוא שחקן כדורסל. ב-3 משחקים בשבוע החולף הוא לא שיחק מעל ל-27 דקות וקלע בדאבל פיגרס רק פעם אחת.

מינסוטה: קארל אנתוני טאונס עם 2 גגות בלבד ב-5 המשחקים האחרונים, הכוללים בתוכם 3 משחקים ללא גג. לפני כן, טאונס כשל בלספק גג במשחק רק פעם אחת ב-14 משחקים. בנוסף הוא לא הגיע ל-20 נקודות באף אחד מהמשחקים הללו. ב-14 המשחקים הקודמים הוא כשל בכך ב-5 משחקים בלבד. אולי הגיע הזמן לרחרח עם הצעות ביי לואו סביב טאונס.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: וויגינס נתן משחק אחד טוב ו-3 משחקים לא טובים השבוע. נראה שהוא פשוט מתאזן לעבר הממוצע שלו.

אוקלהומה: אנדרה רוברסון חטף לפחות כדור אחד בכל אחד מ-7 משחקיו האחרונים. לפני כן הוא כשל בלחטוף לפחות כדור אחד ב-8 מתוך 12 משחקים. היו ציפיות מרוברסון להתקרב למועדון ה-1,1,1 (חט', גגות ושלשות) העונה, אבל כרגע הוא רחוק מאוד משם.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ראסל ווסטברוק נזכר שהוא מפלצת השבוע ונתן 2 טריפל דאבלים ו-2 משחקים נוספים בהם היה במרחק אסיסט אחד מטריפל דאבל, כאשר בכל משחק הוא קולע מעל ל-20 נקודות. He’s back.

פורטלנד: מו הארקלס בצניחה חופשית. ב-5 המשחקים האחרונים הוא לא עבר את 20 הדקות במשחק ולא קלע יותר מ-6 נקודות במשחק. לפני כן העונה הוא לא ירד מ-20 דקות אף פעם. במשחק האחרון הוא גם איבד את מקומו בחמישיה לפט קונוטון. אם איכשהו הוא עדיין אצלכם בקבוצה, הגיע הזמן להתקדם לאופציות טובות יותר.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: סוואניגן איבד את מקומו בחמישיה לנח וונלה ושיחק פחוץ מ-20 דקות סה"כ ב-4 המשחקים האחרונים של פורטלנד. אין כאן כלום.

יוטה: שימו לב לאלכס ברקס שמתחיל לקבל יותר ויותר דקות מהספסל. ב-5 מתוך 6 המשחקים האחרונים הוא שיחק מעל ל-23 דקות. זה קרה רק פעם אחת לפני כן העונה. התפוקה אמנם עדיין לא שם, אבל שווה לעקוב.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: פייבורס ממשיך לשחק מצוין בהעדרו של גובר. אולי בעצם הבעיה היא בכך שהם פשוט לא מסוגלים לשחק יחד?