שוק השחקנים החופשיים לפנינו. בניגוד לשנים עברו למעט מאוד קבוצות יש כסף, והחוזה שחתם לו וויליאמס עם הקליפרס במהלך העונה (24 מליון דולר ל-3 עונות) אמור לסמן את הירידה בשכר בקיץ הקרוב. לא עוד 16 מליון דולר לעונה לכל שחקן מעל 2.10, המחירים אמורים לרדת. אלא שמצד השחקנים, לא נראה שהם הפנימו את זה. שחקנים כמו אריזה מחפשים חוזה של 60 מליון דולר, זאק לאבין יקבל חוזה יקר. לא ברור מי אמור לשלם את כל הכסף הזה כשלרוב הקבוצות אין כסף, ולאלו שיש מקום מתחת לגג יעדיפו להשתמש בו בשביל להשיג נכסים.

מספרים שחשוב לזכור לקראת הקיץ הקרוב:

גג השכר 2017-2018 – 99.09 מליון דולר התחזית היא שהגג בעונה הבאה יעלה במעט ל101 מליון דולר.

רף מס המותרות 2017-2018 – 119.26 מליון דולר. כתוצאה מעליית הגג הרף יעלה לאיזור 121.5 מליון דולר.

אוקלהומה סיטי ת'אנדר

כסף מובטח: $88,907,222

שחקנים חופשיים: כרמלו אנתוני (אופציית סיום מוקדם), פול ג'ורג' (אופציית שחקן), ריימונד פלטון, ניק קוליסון, ג'רמי גראנט, ג'וש יוסטיס

שווי אופציות: כ-50 מליון דולר שמחולקים בין כרמלו וג'ורג'.

לכרמלו יש אופציית יציאה מוקדמת מהחוזה, אבל בגילו ובכושרו לא סביר שהוא ימצא קבוצה שתשלם לו 27 מליון דולר. הוא עשה הרבה כסף בקריירה ולכן השאלה העיקרית עבורו היא כסף או נבחרת? נראה שהת'אנדר יכולים לספק את שניהם ולכן כנראה ישאר בחוזה שלו. צעד כזה כבר מסנדל את הת'אנדר ממהלכים אחרים. פול ג'ורג' הוא טופ 3 בין השחקנים החופשיים בקיץ, ולכן לא יתקשה לקבל חוזה מקסימום. השאלה היחידה היא האם הוא מעוניין להשאר בת'אנדר. OKC תרצה להחתים אותו. זה יביא אותה עמוק לתוך מס המותרות וימנע מהקבוצה מהלכים נוספים למעט החתמת שחקנים על חוזי מינימום.

אורלנדו מג'יק

כסף מובטח: $78,180,655

שחקנים חופשיים: שלבין מאק (חוזה לא מובטח), ארון גורדון (חופשי מוגבל), מריו הזוניה, ארון אפללו, מאריסי ספייטס, קאם בירץ' (חוזה לא מובטח).

שווי אופציות: כ-19 מליון דולר.

השאלה העיקרית לגבי המג'יק היא מה עושים עם ארון גורדון, האם הוא שווה חוזה מקסימום? אורלנדו יכולה לשלוח אותו לשופינג ברחבי הליגה לנסות לקבל את המקסימום ולהשוות כל חוזה שיקבל. אין הרבה קבוצות שיכולות לתת לו את הכסף, אבל לא צריך הרבה, צריך רק אחת. התחזית היא שבסופו של דבר גורדון יישאר באורלנדו על חוזה מקסימום או קרוב מאוד לכך. זה מעביר את אורלנדו מעל הגג ולא ישאיר לה כסף להתחזקות נוספת. אורלנדו הייתה אמורה להיות העונה במקום אחר לגמרי. במקום זה היא תקועה בתהליך בניה אינסופי, ולהתחיל אותו עם שחקן מקסימום זו נקודת התחלה רעה.

אטלנטה הוקס

כסף מובטח: $56,232,915

שחקנים חופשיים: דווין דדמון (אופציית שחקן), מייק מאסקלה (אופציית שחקן), מלקולם דילייני (חופשי מוגבל),

שווי אופציות: כ-17 מליון דולר

לאטלנטה יש כסף, אבל במצבה עדיף לה לשמור אותו במקום לבזבז אותו על החתמות. היא יכולה להשתמש בו כדי לקחת חוזים רעים מקבוצות אחרות בתמורה לנכסים (בחירות דראפט, שחקנים צעירים). היא לא ממהרת לשום מקום, והיא רק בתחילת תהליך הבניה. אין לה עדיין שחקן אחד שהיא יכולה לסמן כשחקן שייקח אותה לעתיד. הכוכבים הגדולים לא יבואו כי אין אף אחד לשחק איתו.

אינדיאנה פייסרס

כסף מובטח: $47,858,044

שחקנים חופשיים: תדאוס יאנג (אופציית שחקן), בויאן בוגדונביץ' (לא מובטח), דארן קוליסון (לא מובטח), אל ג'פרסון (לא מובטח), לאנס סטיבנסון (אופציית קבוצה), גלן רוביסון 3, ג'וזף יאנג (אופציית קבוצה),

שווי אופציות: כ-45 מליון דולר.

הפייסרס במצב מצויין. מצד אחד הסגל הנוכחי רץ מצויין והם יכולים לשמור עליו לעונה הבאה עם חיזוקים קטנים. מצד שני הם יכולים לפנות מספיק כסף בשביל חוזה מקסימום ולהתחזק בקיץ. העונה הבאה תהיה האחרונה בחוזה הרוקי של מיילס טרנר, והחוזה שלו אמור לקפוץ בקיץ 2019. אולדיפו וטרנר הם הבסיס, מסביבם הכל יכול להשתנות.

בוסטון סלטיקס

כסף מובטח: $96,430,416

שחקנים חופשיים: מרכוס סמארט (חופשי מוגבל),ארון ביינס, שיין לארקין, סמי אוג'לייה (לא מובטח), עבדל נאדר (לא מובטח), דניאל ת'ייס (לא מובטח).

שווי אופציות: כ-17 מליון דולר.

בוסטון עשו את המהלכים שלהם בקיץ האחרון עם ההחתמה של הייוורד וההגעה של קיירי. המטרה המרכזית שלהם בקיץ תהיה להחתים את קיירי על הארכת חוזה ושיפורים לסגל. אם יצליחו להשאיר את מרכוס סמארט על חוזה סביר (המומחיות של איינג'), יעשו זאת. אם הדרישות שלו יהיו גבוהות מדי, יתנו לו ללכת. חיזוקים קטנים פה ושם, ותוספות של שחקנים שירצו לשחק אצל קונטנדרית. לסלטיקס יש המון נכסים שעדיין יכולים להשתמש בהם (הבחירה של הקינגס, הבחירה של ממפיס, טרי רוז'ייר).

ברוקלין נטס

כסף מובטח: $81,117,762

שחקנים חופשיים: ג'אליל אוקפור, ניק סטאוסקאס (חופשי מוגבל), דאנטה קאנינגהאם, קווינסי אייסי, ג'ו האריס, ספנסר דינווידי (לא מובטח), אייזיה וייטהד (לא מובטח).

שווי אופציות: כ-10 מליון דולר.

הבחירה הקרובה היא האחרונה בטרייד שעשו הנטס עם הסלטיקס, ומשנה הבאה אפשר לעשות טנקינג כהילכתו. הנטס ימשיכו לעשות מהלכים קטנים כהכנה לעתיד טוב יותר. לקלוט שחקנים צעירים, בחירות דראפט ולספוג שכר.

גולדן סטייט ווריורס

כסף מובטח: $102,091,455

שחקנים חופשיים: קווין דוראנט (אופציית שחקן), ניק יאנג, זאזא פאצוליה, דייויד ווסט, ג'אבייל מקגי, עמרי כספי, קבון לוני, פטריק מקו (חופשי מוגבל)

שווי אופציות: כ-28 מליון דולר.

הדאגה היחידה הקיץ היא להחתים את דוראנט מחדש. לפי הקיץ שעבר זה אמור להיות פרט טכני. מעבר לדוראנט אין לווריורס כסף או רצון להחתים שחקנים בעלי פרופיל גבוה מדי (לברון) ויסתפקו במה שישיגו בזול בשוק החופשי.

דאלאס מאבריקס

כסף מובטח: $59,891,832

שחקנים חופשיים: ג'וש מקרוברטס, דירק נוביצקי (אופציית קבוצה), נרלנס נואל, דאג מקדרמוט (חופשי מוגבל), סת' קרי, סלאח מג'ירי (חופשי מוגבל), דוריאן פיני סמית' (לא מובטח), יוגי פרל (חופשי מוגבל), מקסי קלבר (לא מובטח).

שווי אופציות: כ-12 מליון דולר.

ווסלי מת'יוז לקח את האופציה על השנה האחרונה בחוזה שלו כי לא יקבל סכומים דומים בשוק החופשי. אם נוביצקי לא יפרוש, גם הוא ישאר בקבוצה. עדיין יש לקיובן מרווח גדול לעשות מהלכים. בקיץ האחרון נראה שהוא שינה פאזה, והולך על בניה מתונה יותר שכללה את דניס סמית' ג'וניור מהדראפט. בקיץ הקרוב זה כנראה יחזור להשתולליות עם שמועות על מרדף אחרי דמאכוס קאזינס, דיאנדרה ג'ורדן (כן, שוב), ואפילו טרייד על הבחירה החמישית בדראפט.

דטרויט פיסטונס

כסף מובטח: $111,974,245

שחקנים חופשיים: אנתוני טוליבר, ג'יימס אניס, רג'י בולוק (לא מובטח), ג'אמיר נלסון, אריק מורלנד (לא מובטח), דוייט בייקס (לא מובטח)

שווי אופציות: כ-6 מליון דולר.

לפיסטונס אין גמישות. חיזוקים קטנים פה ושם, אבל הטריו של רג'י ג'קסון-בלייק גריפין-אנדרה דראמונד יוביל (או יפיל) את הקבוצה קדימה.

דנבר נאגטס

כסף מובטח: $85,609,368

שחקנים חופשיים: ווילסון צ'אנדלר (אופציית שחקן), דארל ארתור (אופציית שחקן), דווין האריס, וויל בארטון, ריצ'רד ג'פרסון, ניקולה יוקיץ' (אופציית קבוצה)

שווי אופציות: כ-22 מליון דולר.

הסיפור המעניין של הנאגטס הוא ניקולה יוקיץ'. הנאגטס יכולים להרים עליו אופציית קבוצה לעונה הבאה ולקבל עוד עונה שלו בזול. הבעיה היא שבמקרה הזה הוא הופך לשחקן חופשי לא מוגבל בקיץ הבא ויכול לעזוב. האופציה השניה היא להפוך אותו הקיץ הזה לחופשי-מוגבל ולהחתים אותו על חוזה מקסימום שיעביר אותם בוודאות מעל הגג. הסוכן של יוקיץ' כבר אמר מפורשות מה כדאי לנאגטס לעשות, ולכן כנראה שכבר בקיץ הקרוב יקבל חוזה מקס. לנאגטס יש בסיס טוב להמשך עם יוקיץ'-מורי-האריס בגיבוי של מילסאפ. החוזה של פאריד וצ'אנדלר יהפוך לחוזה נגמר ויהיה קל יותר להעביר אותם. החיזוק יצטרך לבוא משוק הטריידים.

וושינגטון וויזארדס

כסף מובטח: $115,896,497

שחקנים חופשיים: ג'ייסון סמית' (אופציית שחקן), ג'ודי מיקס (אופציית שחקן), טים פרייז'ר, מייק סקוט,

שווי אופציות: כ-11 מליון דולר

אחרי ההחתמה של אוטו פורטר ג'וניור והארכת החוזה שנתנו לג'ון וול, לוויזארדס אין עוד מהלכים בשרוול. חיזוקים קטנים פה ושם ושיפצורים לספסל.

טורונטו ראפטורס

כסף מובטח: $126,197,790

שחקנים חופשיים: לוקאס נוגיירה (חופשי מוגבל), פרד ונוליט (חופשי מוגבל), אלפונזו מקינזי (חוזה לא מובטח).

שווי אופציות: כ-7 מליון דולר.

הרבה מעל המס עוד לפני שהתחיל הקיץ. לא יוסיפו יותר מדי שכר ויחתימו רק שחקנים זולים.

יוטה ג'אז

כסף מובטח: $75,145,368

שחקנים חופשיים: דרק פייבורס, ת'אבו ספולושה (לא מובטח), דנטה אקזום (חופשי מוגבל), ג'ונאס ג'רבקו (לא מובטח), אפה אודו (לא מובטח), ראול נטו (חופשי מוגבל).

שווי אופציות: כ-22 מליון דולר.

כנראה שפייבורס לא ימשיך, ואת אקזום ינסו להחתים בזול. עם הבסיס של מיטשל וגובר הג'אז ישמחו להוסיף שחקן חופשי בקליבר גבוה, אבל אלה לרוב לא אוהבים להגיע לסולט לייק סיטי. מצד שני, אין הרבה קבוצות עם כסף פנוי. יכולים ללכת לכל כיוון.

יוסטון רוקטס

כסף מובטח: $78,123,448

שחקנים חופשיים: כריס פול, קלינט קאפלה (חופשי מוגבל), טרבור אריזה, טאריק בלאק, לוק אמבה-א-מוט, ג'רלד גרין, ז'ו צ'י

שווי אופציות: כ-5 מליון דולר

הרוקטס צריכים קודם כל להחתים מחדש את פול. פול לא צפוי להתפשר על השכר שלו, ולפי שמועות מהקיץ האחרון יש סיכום מתחת לשולחן בינו ובין הרוקטס, אחרת הטרייד לא היה קורה. יש שמועות על לברון אבל קשה לראות את זה קורה בלי פשרה של פול ולברון על השכר, והשניים הקפידו לציין בשנים האחרונות שהם לא מתכוונים להתפשר על פחות מהמקסימום. החוזה של אנדרסון תקוע כמו עצם בגרון עם 40 מליון דולר ל-2 עונות, יהיה קשה מאוד להפטר ממנו. גם אחרי פול יש את קאפלה שצפוי לדרוש באיזור ה-20 מליון דולר לעונה, ואת אריזה שלא עושה סימנים של מישהו שהולך להתפשר על שכר. לרוקטס יהיה קשה מאוד לשמור על הקיים, שלא לדבר על צירוף שחקנים נוספים.

לוס אנג'לס לייקרס

כסף מובטח: $34,564,080

שחקנים חופשיים: ברוק לופז, קנטביוס קולדוול-פופ, קורי ברואר, צ'אנינג פריי, אייזיה תומאס, ג'וליוס ראנדל (חופשי מוגבל), טיילר אניס (לא מובטח), איביצ'ה זובאץ' (לא מובטח), תומאס בריאנט (לא מובטח).

שווי אופציות: כ-10 מליון דולר.

הלייקרס הם הקבוצה האטרקטיבית של הקיץ. יש להם מקום ל-2 חוזי מקס, ואם צריך לפנות עוד כסף הם יכולים למתוח את החוזה של דאנג. עד עתה דיברו בעיקר על לברון ופול ג'ורג', אחרי הידיעה של קוואי מתחילים לדבר על לברון, קוואי וג'ורג'. מכיוון שלקוואי יש חוזה רק לעוד עונה אחת, יהיה קשה למצוא קבוצה שתסכים לוותר על נכסים עבורו (בחירות סיבוב ראשון, שחקנים מבטיחים על חוזי רוקיס), בלי שיחתום על הארכת חוזה, ככה שגם לקוואי יש מילה בנושא ההעברה שלו. השאלה היא איזה נכסים יספקו את סן אנטוניו? זו בהחלט התפתחות חיובית עבור אוהדי הלייקרס, בטח כשבמהלך העונה דיברו על זה שהלייקרס ישמרו את הכסף לקיץ 2019. עדיין הלייקרס כנראה תלויים בלברון. אם הוא יבוא, ג'ורג' יגיע וקוואי יתרצה. אם לא, לא ברור לאן זה יכול ללכת.

לוס אנג'לס קליפרס

כסף מובטח: $57,806,201

שחקנים חופשיים: דיאנדרה ג'ורדן (אופציית שחקן), אוסטין ריברס (אופציית שחקן), אייברי בראדלי, מילוש תאודוסיץ' (אופציית שחקן), ווסלי ג'ונסון (אופציית שחקן), פטריק בברלי (לא מובטח), מונטרז הארל (חופשי מוגבל).

שווי אופציות: כ-56 מליון דולר.

הקליפרס בסופו של דבר לא התפרקו. הם תלויים ב4 שחקנים עם אופציית שחקן כדי לדעת האם יש להם כסף פנוי בקיץ. ריברס, תאודוסיץ' וג'ונסון יתקשו למצוא שכר דומה בשוק החופשי וסבירות גבוהה שירימו את האופציית שחקן לעונה הבאה. גם על ג'ורדן יש ליחשושים שיעדיף להשאר בחוזה הנוכחי כיוון ששווי השוק שלו לא ידוע, ולא ברור מי תהיה מוכנה לשלם לו שכר דומה למה שירוויח בעונה הבאה. אם כל ה-4 ישארו זה יעביר את הקליפרס מעל הגג ולא יאפשר להם גמישות. אם דיאנדרה יעזוב זה ייתן גמישות קטנה, אבל לא מספיק אפילו לחוזה מקסימום.

מיאמי היט

כסף מובטח: $117,444,952

שחקנים חופשיים: ויין אלינגטון, דויין וייד, יודוניס האסלם, לוק באביט, ג'ורדן מיקי (אופציית קבוצה), רודני מקרודר (לא מובטח)

שווי אופציות: כ-3 מליון דולר

ההיט קרובים למס המותרות, ולכן לא צפויים מהלכים גדולים בשוק החופשי. החוזה של טיילר ג'ונסון קופץ מ-5 מליון ל-19 מליון בעונה הבאה, והופך לעצם בגרון.

מילווקי באקס

כסף מובטח: $104,034,259

שחקנים חופשיים: ג'אבארי פארקר (חופשי מוגבל), ג'ייסון טרי, מלקולם ברוגדון (לא מובטח), שון קילפטריק

שווי אופציות: כ-10 מליון דולר

למילווקי אין גמישות, והשאלה העיקרית היא מה עושים עם ג'אבארי פארקר. לשחקן לא הייתה בעיה לדרוש חוזה מקסימום בקיץ שעבר, בעודו מחלים מפציעת ברך קשה שנייה ב-3 עונות. פוטנציאל הסקורינג של פארקר גדול, אבל הוא לא שחקן שמוביל קבוצה לנצחונות. להתחייב לו לא יעשה טוב לעתיד של הבאקס. צפוי קיץ ארוך של מו"מ וסופו לא ברור.

מינסוטה טימברוולבס

כסף מובטח: $110,233,979

שחקנים חופשיים: קול אולדריץ' (לא מובטח), ג'אמאל קרופורד (אופציית שחקן), נמניה בייליצה (חופשי מוגבל), ארון ברוקס,  מרכוס ג'ורג'ס האנס (חופשי מוגבל)

שווי אופציות: כ-16 מליון דולר

הטימברוולבס עשו את המהלכים הגדולים בקיץ האחרון. השאלה הגדולה היא מה קורה עם קא"ט, והאם הוא או ת'יבודו יעזבו\יועזבו. יהיה מעניין.

ממפיס גריזליס

כסף מובטח: $101,105,736

שחקנים חופשיים: טייריק אוונס, מריו צ'אלמרס, ברייס ג'ונסון, אנדרו האריסון (לא מובטח), ויין שלדן (לא מובטח)

שווי אופציות: כ-2 מליון דולר

תקועים עם החוזים של גאסול, קונלי ופארסונס. אין צפי לשינויים בקיץ.

ניו אורלינס פליקנס

כסף מובטח: $92,790,622

שחקנים חופשיים: דמארכוס קאזינס, ראג'ון רונדו, ראשאד וון, דריוס מילר (לא מובטח), איאן קלארק, צ'יק דיאלו (לא מובטח), דיאנדרה ליגינס

שווי אופציות: כ-4 מליון דולר

הפליקנס במילכוד 22. הם חייבים להחתים את דמארכוס קאזינס, שידרוש שכר מקסימום, למרות הפציעה. הם כנראה יחתימו אותו. זה ישאיר אותם עם 0 גמישות, ועם אותה רוטציה קצרה שראינו העונה, ורק 2 עונות לסיום החוזה של אנתוני דייויס. האם נראה שינוי בהנהלה אחרי 6 עונות שבהן הם עלו לפלייאוף רק פעמיים? הרושם שנשאר מהפלייאוף האחרון ייתן לקבוצה אנרגיה לעונה הבאה, אבל אי אפשר לדעת איך זה יסתיים.

ניו יורק ניקס

כסף מובטח: $75,253,926

שחקנים חופשיים: אנאס קאנטר (אופציית שחקן), קייל אוקווין (אופציית שחקן), ג'ארט ג'ק, מייקל ביזלי, ג'וני אוברייאנט, טריי ברק (לא מובטח)

שווי אופציות: כ-23.5 מליון דולר.

קריסטאפס פורזינגיס זכאי להארכת חוזה הקיץ. עד הפציעה זה נראה שהוא יעשה לניקס בעיות. השאלה היא האם אחרי הפציעה הם יחליטו לעשות לו בעיות. סביר להניח שבניקס כמו בניקס זה לא יגמר בלי איזה 2-3 דרמות, ואיזו טרגדיה קטנה. הקבוצה מאז ומעולם האמינה בכאן ועכשיו ובכח המשיכה של העיר, ולכן סביר להניח שגם בקיץ תנסה להשיג את השחקנים הטובים ביותר בשוק. לפי המוניטין של הקבוצה סביר להניח שהיא תשלם יותר מדי כסף לשחקנים הבינוניים. יהיה מעניין לראות האם סטיב מילס ישנה את תרבות הניהול, וירגיע קצת את ההווה במטרה להגיע לעתיד טוב יותר.

סן אנטוניו ספרס

כסף מובטח: $78,410,994

שחקנים חופשיים: טוני פארקר, דני גרין (אופציית שחקן), רודי גיי (אופציית שחקן),קייל אנדרסון (חופשי מוגבל),ג'ופרי לאברן (אופציית שחקן), דייויס בארטנס (חופשי מוגבל), ברין פורבס (חופשי מוגבל), ברנדון פול (לא מובטח)

שווי אופציות: כ-28 מליון דולר

ישאר או לא? עד שלא תפתר שאלת קוואי לנארד, קשה מאוד לחזות מה הספרס יעשו בקיץ. לפופוביץ' חסרה עוד עונה אחת בפלייאוף בשביל לשבור את שיא כל הזמנים בפלייאופים רצופים למאמן.

סקרמנטו קינגס

כסף מובטח: $47,683,217

שחקנים חופשיים: אימאן שאמפרט (אופציית שחקן), קוסטה קופוס (אופציית שחקן), גארט טמפל (אופציית שחקן), וינס קרטר, ברונו קאבקולו (חופשי מוגבל)

שווי אופציות: כ-31 מליון דולר

לקינגס יש כסף לבזבז, ובקיץ האחרון הם הביאו וטרנים בשכר גבוה מדי, רק שלא ברור למה. גם הקיץ סביר שהם ישאירו את האוהדים והפרשנים בהמון סימני שאלה עם החתמות מוזרות כמו שרק הם יודעים. בכל מקרה אין שם שום דבר שקרוב למוכן, ושום שחקן שמסומן כמי שצריך לסחוב את הפרנצ'ייז בעתיד. אפשר לסמן את פוקס ובוגדנוביץ', אבל בסקרמנטו כמו בסקרמנטו, אי אפשר לדעת כלום. הבחירה השניה בדראפט אמורה להיות החיזוק העתידי הכי משמעותי הקיץ.

פורטלנד טריילבלייזרס

כסף מובטח: $110,456,026

שחקנים חופשיים: אד דייויס, יוסוף נורקיץ' (חופשי מוגבל), שאבאז נאפייר (חופשי מוגבל), פט קונאהוטן (חופשי מוגבל), ג'ייק ליימן (לא מובטח)

שווי אופציות: כ-11 מליון דולר

פורטלנד במצב בעייתי שכן היא חייבת להחתים את נורקיץ' מחדש אם היא רוצה להמשיך להריץ את ההרכב הנוכחי. נורקיץ' ייצב את ההגנה ומאזן את הקבוצה עם הקו האחורי המצויין שלה. הבעיה היא שזה יביא אותה לסף המותרות ומעט מאוד גמישות. לטרנר, הארקלס ולנארד יש חוזים גדולים לעוד 2 עונות ופורטלנד תשמח להפטר מהם, אבל זה יהיה יקר מאוד באווירת הליגה הנוכחית.

פילדלפיה 76

כסף מובטח: $67,392,247

שחקנים חופשיים: ג'י ג'י רדיק, אמיר ג'ונסון, טרבור בוקר, רישון הולמס (אופציית קבוצה), טי ג'י מקונל (אופציית קבוצה)

שווי אופציות: כ -3 מליון דולר

פילדלפיה נמצאת במצב מצויין. עם 2 סופרסטארים בפוטנציה, שחקנים צעירים משלימים טובים, וכסף לבזבז. יש לה הילה של קבוצת העתיד שמוכנה כבר עכשיו לעשות את הקפיצה הבאה וזה יכול למשוך שחקנים כמו פול ג'ורג' או לברון ג'יימס (אם ירצו לעזוב). היא תנסה להשאיר את ג'י ג'י רדיק, אבל סביר שזה לא יהיה בשכר של 23 מליון דולר כמו בעונה האחרונה.

פיניקס סאנס

כסף מובטח: $70,667,235

שחקנים חופשיים: אלן וויליאמס (לא מובטח), אלכס לן, אלפריד פייטון (חופשי מוגבל), טיילר יוליס (לא מובטח), אייזיה כנען, דבון ריד (לא מובטח)

שווי אופציות: כ-12 מליון דולר

פיניקס לא מצליחה לצאת מתהליך הבניה אליו יצאה אחרי העזיבה של סטיב נאש. בינתיים הדבר היחיד שיש לה להראות מאז הוא דווין בוקר. יש להם כסף, אבל אין שום בסיס לקלוט שחקנים בפרופיל גבוה, כיוון שהקבוצה עדיין בוסרית מאוד. בוקר זכאי להארכת חוזה הקיץ וסביר מאוד שיקבל מפיניקס הצעה שקרובה למקסימום, אם לא מקסימום. זה יצמצם עוד יותר את המרווח שיש להם בבניה מחדש. החוזים של ברנדון נייט וטייסון צ'אנדלר יקשו על הקבוצה לבצע מהלכים הקיץ, ואולי שווה להם לחכות קיץ נוסף. עם הבחירה הראשונה בדראפט אולי ירצו לבשל את הילדים עוד טיפה.

קליבלנד קאבלירס

כסף מובטח: $102,368,741

שחקנים חופשיים: לברון ג'יימס (אופציית שחקן), רודני הוד (חופשי מוגבל), חוזה קלדרון, ג'ף גרין

שווי אופציות: כ-39 מליון דולר

שאלת ה-40 מליון דולר היא כמובן מה יעשה לברון ג'יימס בקיץ. אם ישאר בקליבלנד, מה שהיה הוא שיהיה. קליבלנד תמשיך להעמיד סביבו קבוצה סופר יקרה (אחת הקבוצות הבודדות שמפסידות כסף) שתוציא על משכורות שחקנים כ-300 מליון דולר (כולל מס). אם לברון יעזוב, קליבלנד הולכת לבניה מחדש, אבל קודם כל צריכה להפטר מחוזים מיותרים, או להמתין שיגמרו (ג'ורג' היל, טריסטאן תומפסון, ג'י אר סמית'). יש לה את הבחירה של הנטס שזה הנכס העיקרי שלה והיא לא ויתרה עליו בטרייד דד ליין.

שארלוט הורנטס

כסף מובטח: $117,922,202

שחקנים חופשיים: מייקל קרטר-וויליאמס, ג'וליאן סטון (לא מובטח), טרבון גרהאם (חופשי מוגבל)

שווי אופציות: כ-3 מליון דולר

ההורנטס נמצאים במקום הכי גרוע שאפשר, קרוב למס המותרות, ועם קבוצה שלא מצליחה להגיע לפלייאוף, ולא מספיק רעה בשביל להתמודד על הבחירות הראשונות בדראפט. הGM ריץ' צ'ו לא ימשיך, ועכשיו זו בעיה של מיטץ' קופצ'אק מה עושים עם הקבוצה הזו.

שיקגו בולס

כסף מובטח: $57,934,536

שחקנים חופשיים: נואה וונלה (חופשי מוגבל), זאק לאבין (חופשי מוגבל), וילי ריד, טוני אלן, פול זיפסטר (לא מובטח), דייויד נואבה (חופשי מוגבל)

שווי אופציות: כ-13 מליון דולר

שיקגו בתהליך בניה ולכן לא נראה שתנצל את הכסף שיש לה בשביל לפתות שחקנים חופשיים. הכל כמובן תלוי בדראפט הקרוב. אם יוסיפו שחקן צעיר בפרופיל גבוה ביחד עם מארקנן יכול להיות שיחליטו שזה הזמן לירות, ויכול להיות שיחכו עוד עונה או שתיים, להמשיך להצטייד כל עוד החברה עדיין על חוזה רוקי. סימן השאלה היחיד הוא זאק לאבין. לא ברור איזה שוק יש לו בחוץ, וכמה שיקגו מוכנה להשקיע בשביל שישאר.