אילו שינויים משמעותיים עשו קבוצות NBA בקיץ האחרון? מהלכים יכולים להיות אקטיביים, למשל: בחירת דראפט, החתמת שחקן, טרייד או הארכת חוזה. או מהלכים פסיביים, כגון: עזיבה של שחקן או חזרה של שחקן מפציעה. הנה סיכום של המהלכים של קבוצות המזרח. הקבוצות מדורגות לפי ההשפעה של הקיץ האחרון, לטובה או לרעה, על ההווה והעתיד של הקבוצה. שימו לב שאין דין קבוצה שנמצאת בתהליך בניה ומחפשת נכסים עתידיים, כדין קבוצה ששואפת לפלייאוף ומחפשת נכסים עכשווים.

15. קליבלנד קאבלירס

קולין סקסטון נבחר בדראפט, לברון ג'יימס עזב, האריכו חוזה לקווין לאב.

קליבלנד שוב איבדו את השחקן הכי טוב בליגה, וכמו ב-2010 הוא עזב בחינם, אבל הפעם קליבלנד לא צפויה לקפוץ ראש ישר למעמקי הלוטרי. אין ספק שהקבוצה נחלשה משמעותית, אבל עדיין יש משהו לעבוד איתו. טיירון לו נקלע לסיטואציה לא מוכרת, שבה הוא הסמכות המקצועית הראשונה בקבוצה, ויידרש לבנות שיטה שלא מבוססת על יכולת של שחקן אחד. ברחבי הליגה, לו לא נחשב כמאמן על, עכשיו יש לו את ההזדמנות להוכיח שהוא מתאים לליגה, בדומה להצלחה וההכרה לה זכה ספולסטרה אחרי שהשלישייה של מיאמי התפרקה. קולין סקסטון הוא פוינט גארד עם הרבה פוטנציאל, יהיה חייב לשפר את הקליעה ולא צפוי להיות גורם משמעותי בעונה הבאה. שאר הסגל של קליבלנד לא השתנה, אפילו פריי חזר מגלות של חצי שנה בלייקרס. אבל לאור המשכורות הגבוהות שחולקו בתקופת לברון, אין לקליבלנד אפשרויות לחיזוק, והשחקנים יצטרכו לקחת על עצמם יותר כדי להגיע לפלייאוף. קליבלנד בעיקר רוצים להישאר רלוונטים ולכן הוחלט להאריך ללאב את החוזה לארבע שנים ב-120 מיליון, ויקוו שכאלפא יצליח להוביל את קליבלנד.

סיכום: העפלה לפלייאוף תחשב להצלחה.

14. מיאמי היט

החתימו את ווין אלינגטון מחדש.

הסגל של מיאמי לא השתנה. אפילו בחירת דראפט לא הייתה להיט זכר לטרייד על האחים דראגיץ ב-2015.  פט ריילי ניסה בעיקר להיפטר מהחוזה של חסן וויטסייד, שנשארו לו בחוזה 51 מיליון לשנתיים. וויטסייד הוא אחד הקורבנות של השינויים בליגה, סנטר עם הגנה טובה על הטבעת אבל לא מספיק מהיר לחילופים, בלי יכולת מסירה וקליעה מוגבלת. בעונה האחרונה וויטסייד העביר מסרים דרך התקשורת שאינו מרוצה מהירידה בדקות המשחק, במיוחד בפלייאוף, אבל קשה לראות קבוצה אחרת סופגת את החוזה שלו או עושה בו שימוש טוב יותר. ספולסטרה הוא מאמן מעולה שמצליח לממש את הפוטנציאל של הסגל שלו, אבל עם סגל כזה מוגבל ובלי אפשרויות חיזוק, אי אפשר לצפות ליותר מהעפלה לפלייאוף.

סיכום: בלי חיזוק, אין לאן להתקדם.

13. שארלוט הורנטס

ריץ' צ'ו הנשיא וסטיב קליפורד המאמן פוטרו, ומיטץ' קופצ'אק וג'יימס בורגו מונו במקומם. מיילס ברידג'ס נבחר בדראפט, דוויט האוורד עבר בטרייד לברוקלין תמורת טימופיי מוזגוב ואז מוזגוב נשלח בטרייד לאורלנדו תמורת ביסמאק ביומבו, טוני פארקר הוחתם בשוק החופשי.

שארלוט נמצאת במצב הכי גרוע שיש, לא מספיק טובים לפלייאוף, לא מספיק גרועים לבחירות גבוהות ועם חוזים גבוהים לשחקנים בינוניים. לכן ג'ורדן מינה את קופצ'אק, המנג'ר של הלייקרס ב-17 השנים האחרונות, וג'יימס בורגו שמגיע מהמערכת המשומנת של סן אנטוניו. שארלוט החליפה חוזה גרוע של האוורד לשנה בחוזה גרוע של ביומבו לשנתיים. הטרייד בוצע מ-2 סיבות: 1. להפטר מהווארד. 2. לרדת מתחת למס המותרות – ההפרש הקטן בין החוזה של הווארד לזה של ביומבו הוריד את שארלוט מתחת למס בעונה הקרובה. ביומבו נבחר בדראפט ע"י שארלוט, לא הרשים, הסתובב קצת בליגה וקיבל חוזה ענק מאורלנדו אחרי הופעת פלייאוף מרשימה במדי טורנטו. ההופעה ההיא הייתה חד פעמית. פארקר ייכנס להיכל התהילה בעתיד הלא רחוק, אבל מגיע לשארלוט הרבה אחרי השיא, פחות אתלטי ומרבה להיפצע בשנים האחרונות. ברידג'ס הוא פורוורד עם קליעה סבירה ומתאים למשחק המודרני, אבל לא צפוי להיות משמעותי בשנה הקרובה. השחקן הבולט של שרלוט הוא קמבה ווקר, שיהיה שחקן חופשי בקיץ 2019, ולפי דיווחים של התקשורת מאס בבינוניות של הקבוצה וכנראה יעזוב. מאליק מונק יקבל צ'אנס נוסף אחרי עונת רוקי מאכזבת.

סיכום: השארות באזור הדמדומים, בתסריט האופטימלי עפים בסיבוב הראשון בפלייאוף.

12. דטרויט פיסטונס

סטן ואן גנדי פוטר מניהול ואימון הקבוצה, דווין קייסי מונה כמאמן. חוזה קלדרון, גלן רובינסון וזאזא פאצוליה הוחתמו בשוק החופשי.

דטרויט לא בחרה בדראפט זכר לטרייד על בלייק גריפין. קלדרון וזאזא אמורים להיות מחליפים של רג'י גקסון ודראמונד. גלן רובינסון אמנם מטביע יפה ובעונה האחרונה שיפר את הקליעה, אך לא צפוי להיות שחקן רוטציה משמעותי. השינוי המשמעותי בדטרויט היתה העזיבה של ואן גנדי ומינוי מאמן העונה קייסי. במהלך העונה, ואן גנדי היה עסוק בעיקר בלרטון על הספסל ולנסות להציל את העונה ואת המשרה שלו. טרייד עם הקליפרס הביא את בלייק גריפין וחוזה העתק שלו לדטרויט. הטרייד סתם כל אפשרות לחיזוק בשנתיים הקרובות, ונתן לדטרויט חוזה ענק של 140 מיליון לארבע שנים לשחקן מועד לפציעות. קייסי הצליח בפגרת הקיץ הקודמת לשנות את השיטה של טורונטו, ולהוביל אותם למקום הראשון במזרח, אבל ההפסד בסוויפ ללברון וקליבלנד השאיר טעם מר בפה שהוביל לפיטוריו. קייסי יצטרך לשנות את השיטה של ואן גנדי שבנויה מכדורסל מיושן, ולנסות ולהמשיך לשפר את יכולות הקליעה והמסירה של דראמונד וכמובן לקוות שבלייק ישאר בריא.

סיכום: לא היו שינויים משמעותיים במצבת השחקנים אבל שיטה חדשה וקצת קסם יוכלו להחזיר את דטרויט לפלייאוף.

11. אורלנדו מג'יק

פרנק ווגל פוטר וסטיב קליפורד מונה במקומו, מוחמד במבה נבחר בדראפט, ביסמאק ביומבו הועבר בטרייד תמורת טימופיי מוזגוב וג'ריאן גראנט, האריכו חוזה לארון גורדון.

אורלנדו לא מצליחה לצאת מתהליך הבניה שהחל לפני שש שנים, כשהווארד הועבר בטרייד. גרוע מזה, הם לא השתפרו או צברו נכסים מרשימים מאז. פרנק ווגל שילם את המחיר על אי ההצלחה בעונה האחרונה, ובמקומו מונה סטיב קליפורד שהיה עוזר מאמן באורלנדו בתקופת הווארד. במבה הוא אחד הפרוספקטים המסקרנים מהדראפט האחרון, סנטר אתלטי עם הגנה טובה ומוטת ידיים של 2.39 מטר, אבל כמו בחירת הדראפט הקודמת של אורלנדו, יושב על עמדה מאוד עמוסה, והמג'יק לא טרחו לפנות עבורו דקות. אורלנדו נתנה לגורדון חוזה ענק של 76 מיליון לארבע שנים מבלי לבחון כמה הוא שווה בשוק החופשי. גורדון אתלט מעולה ופתח את העונה שעברה בכושר שיא עם קליעה משופרת מהשלוש, אבל מהר מאוד נרגע ואורלנדו חזרה למקומה הטבעי בשנים האחרונות, אמצע הלוטרי. מוזגוב לא אמור לשחק יותר מידי, ובמבה הצעיר אמור לקבל את מרבית הדקות בעמדת הסנטר יחד עם ניקולה ווצ'ביץ'.

סיכום: אם מישהו ראה רכז באיזור של אורלנדו שייצור קשר עם ההנהלה. בלי שחקן בתפקיד הזה, קשה לראות את אורלנדו מגיעה לפלייאוף.

10. אטלנטה הוקס

מייק בודנהולצר עזב ולויד פירס מונה במקומו. טרייד דאון בדראפט תמורת בחירת סיבוב ראשון עונה הבאה מדאלאס: טריי יאנג, קווין הוארטר ועמרי ספלמן נבחרו בדראפט, ג'רמי לין הגיע מברוקלין, דניס שרודר הועבר בטרייד תמורת ג'סטין אנדרסון וכרמלו אנתוני ששוחרר.

המטרה של הקבוצה היא צבירת נכסים ובנייה מחדש, ולכן אטלנטה נפטרה מהחוזה הארוך של דניס שרודר, וספגה את החוזה היקר אבל קצר של כרמלו. הבנייה באטלנטה נעשית באופן חכם שמתאים לעתיד של הליגה עם בחירה של שלושה שחקנים, שני גארדים ופורוורד עם קליעה טובה מבחוץ, ויחד עם ג'ון קולינס וטאורין פרינס העתיד לא שחור כמו ההווה. בטרייד דאון אטלנטה ויתרה על דונצ'יץ' בצעד שיכול להיות בכייה לדורות. בודנהולצר היה מאמן העונה ב-2015 אחרי שאטלנטה סיימה במקום הראשון במזרח, מאמן מוערך מאוד בליגה. לויד פירס היה עוזר מאמן בפילדלפיה ויש לו ניסיון בפיתוח שחקנים וניהול סגל צעיר, פירס יצטרך להשקיע את זמנו בעיקר בשיפור הצעירים ויקבל שקט תעשייתי מההנהלה. אטלנטה צפויה לנסות לספוג בעונות הקרובות חוזים גרועים תמורת בחירות דראפט ולנסות לפתח את השחקנים הצעירים.

סיכום: כאן בונים. הויתור על דונצ'יץ' יכול להיות טעות היסטורית.

9. שיקגו בולס

וונדל קארטר וצ'נדלר האצ'ינסון נבחרו בדראפט, השוו את ההצעה של סקרמנטו על זאק לאבין, החתימו את ג'בארי פארקר לשנתיים.

קארטר הוא סנטר מודרני עם קליעה משלוש. השילוב שלו עם מרקאנן יכול להיות ליצור צמד ביג-מנים מעולה עם קליעה משלוש, אבל קארטר יהיה חייב ללמוד להגן על הטבעת. החוזה של לאבין, 80 מיליון לארבע שני, קצת מסוכן, אבל האלטרנטיבה הייתה לתת לו לעזוב בחינם לסקרמנטו. בשנתיים האחרונות לאבין היה פצוע רוב הזמן אחרי קרע ב-ACL מתקופתו במיניסוטה, אבל אם יוכל לחזור לעצמו מדובר בחוזה סביר. ההימור היותר מעניין הוא על פארקר, שקרע את ה-ACL פעמיים באותה ברך בשנה וחצי. פארקר הוא אתלט וסקורר עם יכולת לסדר לעצמו מצבים, אבל חור בהגנה. היתרון בחוזה של פארקר הוא שהוא רק לשנה עם אופציית קבוצה לעונה השניה. במקרה של פציעה לא מדובר בנזק לטווח ארוך. פארקר חוזר לעיר בה גדל, הוא שיחק באותו תיכון של דרק רוז, ניק אנדרסון ובנג'י מהסרט של 30 על 30.

סיכום: שיקגו בתהליך של בנייה מחדש ובכיוון הנכון. אם הפציעות לא יגיעו והצעירים יתרמו, הגעה לפלייאוף אפשרית אך לא צפויה.

8. ברוקלין נטס

דג'נאן מוסא נבחר בדראפט, טימופיי מוזגוב הועבר בטרייד תמורת דוויט האוורד ששוחרר מיד, אייזאה וויטהד הועבר תמורת קנת' פאריד, דארל ארתור ובחירת סיבוב ראשון, ג'רמי לין הועבר לאטלנטה, דארל ארתור הועבר תמורת ג'ארד דאדלי.

ברוקלין היו פעילים מאוד באוף סיזן ובעיקר עסקו בפינוי שכר לעתיד, כדי שלקבוצה יהיה מקום לשני חוזי מקס בקיץ 2019. בנוסף, ברוקלין יזכו לשמור על בחירת הדראפט שלהם בקיץ הבא, אחרי 5 עונות! מעט המוטיבציה לנצח שהייתה להם נעלמה. על הפארקט אנחנו נראה את דיאנג'לו ראסל נלחם על החוזה הבא שלו בליגה, ואת ספנסר דינווידי נלחם על המקום שלו בליגה. לברוקלין יש צעירים נחמדים כמו רונדה הוליס-ג'פרסון, ג'ארט אלן וקאריס לה-ורט. הם אמורים לקבל הרבה דקות בעונה הקרובה. לא ברור מי מלבדם נמצא בתוכניות העתיד של הקבוצה.

סיכום: טנקינג כהילכתו.

7. ניו יורק ניקס

ג'ף הורנסק פוטר ודיוויד פיזדייל מונה למאמן, קווין נוקס ומיטשל רובינסון נבחרו בדראפט, מריו הזוניה הוחתם בשוק החופשי.

פיזדייל פוטר בעונה שעברה מממפיס, ככל הנראה בעקבות יחסים בעיתיים עם מארק גאסול. כדי להמנע מסיכסוכים דומים עם פורזינגיס, פיזדייל כבר התחיל להתחנף ואפילו טס ללטביה להיפגש עם הכוכב. למרות גילו הצעיר, פורזינגיס כבר התנהג כמו פרימדונה ולא התבייש להגיד שהוא לא מרוצה. את העונה שעברה פרוזינגיס פתח עם יכולת מדהימה, נרגע ואחר כך קרע את הACL, ולא יפתח את העונה הנוכחית. בלעדיו אין לניקס יותר מידי מה להציע. נוקס הוא פורוורד עם המון פוטנציאל ופיזדייל יצטרך לתת לו ולבחירה משנה שעברה, ניליקינה, דקות משחק כדי שיוכלו להתפתח. הניקס כנראה יתנו צאנס נוסף למריו הזוניה בתקווה שיראה שיפור מהתקופה באורלנדו.
השאיפות של הניקס הן בעיקר לשפר את השחקנים הצעירים ולחבר את הקבוצה, פיזדייל לא יצטרך לספק תוצאות באופן מיידי. יש שמועות שקיירי אולי מתכנן לעבור שנה הבאה לניו יורק, ואולי גם יביא איתו את באטלר, אבל בשביל זה יצטרכו בניקס להיפטר מהחוזה הנוראי במיוחד של ג'ואקים נואה.

סיכום: פיזדייל ינסה לחבר את הקבוצה ולשפר את הצעירים, יסיימו מחוץ לפלייאוף.

6. וושינגטון וויזארדס

טרוי בראון נבחר בדראפט, מרסין גורטאט הועבר לקליפרס תמורת אוסטין ריברס, ג'ף גרין ודוויט האוורד הוחתמו בשוק החופשי.

גורטאט הועבר אחרי סכסוך מתוקשר עם ג'ון וול, כוכב הקבוצה. גורטאט אמנם לא שחקן מבריק אבל עשה הרבה עבודה שחורה בעיקר בחסימות בהתקפה, ספק עם דוויט האוורד יהיה מוכן לתפקיד כזה. אוסטין ריברס אמור לחזק את הספסל ולהיות גיבוי נוסף לוול ולביל, ג'ף גרין אמור גם להרחיב את הרוטציה, אבל לצד משחקים מעולים נוטה להיעלם במאני טיים. טרוי בראון הוא גארד/פורוורד עם פוטנציאל אבל יהיה חייב לשפר את הקליעה לשלוש כדי להשתלב בליגה, לא צפוי להיות משמעותי העונה. לוושינגטון יש שחקנים טובים וההנהלה עשתה מהלכים חכמים בקיץ כדי להרחיב את הרוטציה ולהעמיק את הספסל, מדובר בסגל של קונטנדרית במזרח, אבל וושינגטון לא הצליחה בעבר למקסם את הפוטנציאל. בנוסף, התקשורת מדווחת באופן די קבוע על סכסוכים בחדר ההלבשה, ההצטרפות של ריברס והווארד ככל הנראה רק תחמיר את הבעיה.

סיכום: על הנייר קבוצה מעולה, אבל האגו ימוטט את הקבוצה, סיבוב ראשון, מקסימום שני.

5. טורונטו ראפטורס

דווין קייסי פוטר וניק נרס קודם למאמן ראשי, דמאר דרוזן וג'ייקוב פרטל הועברו בטרייד תמורת קוואי לנארד ודני גרין, החתימו את פרד ון-וליט מחדש, גרג מונרו הוחתם בשוק החופשי.

תם לו עידן בראפטורס. דווין קייסי, המאמן המצטיין של העונה, שאימן את הקבוצה בשבע השנים האחרונות פוטר וגם דמאר דרוזן, הפנים של המועדון בשנים האחרונות, וכנראה גם הכוכב היחידי שרצה להיות ולשחק בטורונטו מרצונו החופשי, הועבר בטרייד תמורת קוואי לנארד. קייסי העמיד קבוצה תחרותית והצליח לטפח ולשפר שחקנים צעירים, אבל קליבלנד הדיחה אותם בסוויפ בשנתיים האחרונות. ניק נרס שהיה העוזר שלו מונה למחליפו. טורונטו הגיעו למסקנה שצריך שינוי משמעותי גם בסגל ולכן החליטו להעביר את דרוזן תמורת קוואי. קוואי שיחק רק 9 משחקים בעונה שעברה, אבל אם יחזור ליכולת שיא מדובר בשחקן טופ 5 בליגה, הוא לא צפוי לפתוח את העונה בכושר שיא וייקח לו זמן להוריד חלודה. טורונטו תנסה לעטוף את קוואי בכמה שיותר אהבה, לתת לו להרגיש שמדינה שלמה עומדת מאחוריו בתקווה שכמו פול ג'ורג' יחליט להישאר ולא לעבור ללייקרס. טורונטו יצטרכו גם להתחנף לדוד של קוואי, שהוא דמות דומיננטית בבחירתו של לנארד לעזוב את הספרס.

סיכום: קבוצה טובה, אבל יותר מידי סימני שאלה ושינויים ככל הנראה ימנעו את שחזור העונה הקודמת, ההצלחה של הקיץ הזה תלויה בהחלטה של קוואי בקיץ הבא.

4. מילווקי באקס

מייק בודנהולצר הוחתם כמאמן, דונטה דיוינסנזו נבחר בדראפט, ארסן איליאסובה וברוק לופז הוחתמו בשוק החופשי, נתנו לג'בארי פארקר ללכת.

כדי לשמור על יאניס, מילווקי צריכה להראות התקדמות, אחרת אחד השחקנים הטובים בליגה ירצה לעזוב. יאניס היה קשור מאוד לגייסון קיד שפוטר במהלך העונה, בודנהולזר יצטרך ליצור קשר דומה עם יאניס. לבודנהוזלר יש מוח כדורסל מבריק שהצליח להוביל קבוצה בלי סופרסטאר לראשות המזרח. דיוינצ'נזו הוא שוטינג גארד בן 21 שהצטיין בטורניר הNCAA, אבל לא מדובר בסגנון השחקנים שמילווקי בדרך כלל בוחרת, שחקנים צעירים, ארוכים ומגוונים עם פוטנציאל בשמיים. איליאסובה ולופז הוחתמו, מביאים איתם הרבה ניסיון ומגדילים את הרוטציה ויכולות הריווח מעמדות 4 ו-5. הוויתור על פארקר הגיוני לאור הסכומים, הפציעות וההגנה הבעייתית.  לפי הטוויטר של יאניס נראה שהוא עבד קשה בקיץ והתחזק עוד יותר, אבל כדי לזכות במזרח הם יצטרכו שת'ון מאקר יעשה את קפיצת המדרגה המיוחלת.

סיכום: מילווקי התחזקה בעמדת המאמן והגדילה את הרוטציה דרך השוק החופשי. המטרה היא הסיבוב השני לפחות, הדחה בסיבוב הראשון כנראה תגרור לחץ של יאניס לעזוב.

3. פילדלפיה 76

הג'נרל מנגר בריאן קולנגלו התפטר, זאיר סמית' ולנדרי שאמט נבחרו בדראפט, וילסון צ'אנדלר הגיע מדנבר, ג'י ג'י רדיק ואמיר גונסון הוחתמו מחדש.

פילדלפיה בחרה בדראפט שני גארדים עם קליעה טובה מבחוץ, שמצטרפים לרשימה מכובדת של קלעים: רדיק, צ'נדלר, מקונל, קובינגטון ושאריץ. המטרה היא כל הנראה לרווח את המגרש לסימונס ואמביד, שחקנים מצוינים, עם מגבלות ידועות. המגבלה של סימונס היא הקליעה הלא קיימת. בפלייאוף בוסטון ניצלה את זה וניטרלה אותו. אצל אמביד זה הבריאות. בעיה נוספת בפילדלפיה היא הנהלת המועדון שלא מפסיקה לספק רגעים ביזאריים, כמו למשל, השערורייה של קולאנג'לו והטוויטר וסאגת חזרתו של מרקל פולץ. פילי תנסה להתמודד כנגד בוסטון על ראשות המזרח החדש, אבל צוות האימון של פילי עדיין נחות בהשוואה לצוות של סטיבנס. בעיה נוספת היא שלפילדלפיה יש בעיקר שני סוגים של שחקנים, צעירים מאוד או וטרנים, אין לה שחקנים בני 26-30 בשיאם עם ניסיון משמעותי בפלייאוף. פילדלפיה גם עשתה טרייד דאון מהבחירה העשירית לשש עשרה תמורת בחירה לא מוגנת של מיאמי ב-2021, יכול להיות שמדובר בבבחירת לוטרי גבוהה, נצטרך לחכות ולראות.

סיכום: קבוצה מעולה, אבל קשה לראות אותם עוברים את בוסטון בגמר המזרח.

2. אינדיאנה פייסרס

אארון הולידיי נבחר בדראפט, החתימו בשוק החופשי את טייריק אוונס, דאג מקדרמוט וקייל אוקווין.

אארון הולידיי הוא פוינט גארד עם קליעה טובה אבל לא חזק מספיק, לא צפוי להיות משמעותי העונה, אבל ההחתמות בשוק החופשי מעניינות. טייריק אוונס השתפר עונה שעברה וקיבל חוזה לעונה, קייל אוקווין הוחתם גם לעונה ויעלה מהספסל כשמיילס טרנר נח, דאג מקדרמוט הוחתם לשלוש שנים בשביל 22 מיליון ויעזור לרווח את המגרש. אינדיאנה עשתה בדיוק מה שהיא צריכה באוף סיזן, הגדילו את הרוטציה בחוזים לזמן קצר, שיאפשרו להשאיר את הבסיס הצעיר בעונות הבאות. בעונה שעברה אינדיאנה הצליחה להפתיע את כולם ולהגיע לפלייאוף בעיקר בזכות השיפור ביכולת של אולדיפו, ההנהלה של אינדיאנה יודעת מה היא עושה אבל בניגוד לעונה שעברה, העונה כבר יש ציפיות מהקבוצה. השיפור אצל אולדיפו ככל הנראה נבע מעבודה אינטנסיבית בקיץ שעבר עם מאמן אישי ושינוי תפריט, אינדיאנה מצפה ממיילס טרנר לעשות העונה קפיצה משמעותית בהשראת אולדיפו.

סיכום: אינדיאנה הגדילה את הרוטציה עם החתמות מעולות מהשוק החופשי, סיבוב ראשון והדחה בכבוד הם התוצאה הריאלית, סיבוב שני ייחשב כהצלחה.

1. בוסטון סלטיקס

רוברט וויליאמס נבחר בדראפט, הארכת חוזה למרכוס סמארט; חזרתם של קיירי והיוורד מפציעות.

סמארט הוא גארד עם קליעה בעייתית ויכולת מסירה ממוצעת, אבל אחד משחקני ההגנה הקשוחים בליגה וחלק מרכזי מהזהות ההגנתית של הקבוצה יחד עם הורפורד. דני איינג' החתים אותו על חוזה נוח, וחשוב מכל, סחיר. ייתכן שלאור ריבוי הנכסים של הסלטיקס והשחקנים הצעירים והמבטיחים, דני איינג יעשה אול-אין כדי להביא שחקן על לקבוצה (אנתוני דיוויס זה החלום הרטוב של אוהדי בוסטון). רוברט וויליאמס הוא סנטר/פורוורד עם בעיות בקליעה, אבל בקולג הפגין יכולת הגנתית גבוהה, לא צפוי להיות חלק מרכזי מהרוטציה. הסלטיקס שמרו על כל השחקנים מהריצה בפלייאוף בעונה הקודמת, ויחד עם עזיבת לברון והחזרה של היוורד וקיירי, השחקנים של בראד סטיבנס פייבוריטים, לפי סוכנויות ההימורים, לזכות במזרח. הצרה היחידה של בוסטון היא עודף שחקנים, נכסים וכשרון. לאור החזרה של היוורד וקיירי, יש לבוסטון עודף בשחקני כנף וגארדים. רוז'ייר יצטרך לחזור לספסל וכנראה גם אחד מבין בראון או טייטום. איך השחקנים שכיכבו בפלייאוף בעונה שעברה יגיבו למהלך כזה?

סיכום: זה הזמן של בוסטון לחזור ולשלוט במזרח, ההווה והעתיד נראים מבטיחים, אך עדיין חסר הגרוש ללירה כדי לנצח את אריות המערב.