בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד באירועים החשובים מהלילה האחרון ב-NBA.

 

6 משחקים היו הלילה בליגה הטובה בעולם. נזכיר שאנחנו מעלים עדכונים קצרים על חלק נרחב מהמשחקים תחת קטגוריית העדכונים שלנו. הטור היומי יתמקד בניצחון של קליבלנד על בוסטון ובמאזן המרשים שלה מול הקבוצות שאמורות להוות יריב בדרך לתואר הנכסף. 

 

קליבלנד מגיעה למשחק הלילה כשהמאזן שלה עומד על 23-7, מאזן יפה אבל לא המאזן החזק ביותר בליגה כאשר הספרס וגם גולדן סטייט עדיין נמצאות מעליה. מצד שני לקליבלנד יש מספר נתונים שמעידים שהמאזן שלה הרבה יותר טוב ממה שהוא נראה באמת. 

במפגשים מול קבוצות שנמצאות בטופ 4 בקונפרנס שלהן (גולדן סטייט, סן אנטוניו, יוסטון, קליפרס, טורונטו, בוסטון ושארלוט) המאזן של קליבלנד עומד על 8 ניצחונות והפסד בודד שהתרחש מול הקליפרס. אמנם בוסטון ושארלוט לא ממש ברמת העוצמה של הרביעייה מהמערב אבל זה אומר משהו על יחסי הכוחות בין קליבלנד לשאר הליגה. כשהם בפוקוס ומרגישים שמישהו קורא עליהם תיגר עם מגיעים ברמת מוכנות אחרת. עוד נתון מעניין שימחיש את העוצמה של הקאבס, כאשר לברון משחק המאזן שלהם עומד על 23-4. 

כלומר 3 מתוך 7 ההפסדים הגיעו במשחקים שלברון זכה למנוחה. 

 

הקאבס פשוט מצאו את הדרך לנצל את האיכויות של כל אחד מהשחקנים שלהם, בראש ובראשונה קווין לאב.

בשתי העונות הקודמות לאב לא הצליח למצוא את עצמו כל כך לצד שני הטנורים הראשיים. העונה משהו השתנה, למעשה הקאבס מצאו את הזמן והמקום לקווין לאב – הרבע הראשון:

 

קווין לאב מוביל את הליגה בנק' ברבע הראשון עם 9.4 למשחק, כאשר במקום השני אחריו נמצא אנתוני דיוויס עם 8.8. השינוי המשמעותי הזה גורם לכך שלאב קולע 21.7 נק' למשחק עם 2.6 שלשות ב 41% לעומת 16 נק' עם 2.1 שלשות ב 36% רק בעונה שעברה. לאב גם מוריד יותר ריבאונדים (10.8 לעומת 9.9) ואפילו חוטף יותר (1.1 לעומת 0.8).
כלומר אחד השינויים המשמעותיים שהפכו את הקאבס לכל כך יציבים זו הדרך שלהם לחבר את לאב לקבוצה. 

בצד השני בוסטון מגיעה למשחק הלילה כשהיא נמצאת בכושר נפלא ומנצחת 6 מ 7 המשחקים האחרונים.

אל הורפורד התחיל למצוא את מקומו ברוטציה ואפילו נתן כמה משחקים גדולים. הלילה הקאבס ידעו איך לתסכל אותו והשאירו אותו על 6 נק' בלבד עם 3-9 מהשדה. מצד שני, בהגנה הוא עשה דברים כאלה ששמרו את בוסטון קרובים קרובים:

 

בצד ההתקפי של בוסטון הם עדיין נשענים באופן מוחלט אל אייזיאה תומאס כמובן:

בוסטון הצליחה להשאר צמודה לאורך כל המשחק, והספסל שלה גם עשה מספר מהלכים חיוביים מאוד ועזר לסגור את הפער ל 6 בלבד, כשנותרו 6 דקות על השעון:

הקאבס מצליחים לעשות עבודה טובה בהגנה שמייצרת תחושה שהמשחק גמור, אבל למרות המהלך הבא בוסטון ממשיכה לצמק את הפער עד ל 113-112:

 

 

העניין עם הקאבס השנה הוא שמשהו בכל מלחמות האגו שלהם נרגע והם פשוט יודעים איך לנצח משחקים, גם משחקים צמודים וגם כשהמומנטום נגדם. 

בדקות הסיום קיירי קולע סל חשוב, ולאחר מכן הקאבס מצליחים לסחוט כמה עבירות קריטיות ולנצח את המשחק מהקו.

בסיום 124-118 לקאבס.

קיירי מסיים בתור הקלע המוביל עם 32 נק', 12 אס' ו 5 ריב', לאב קולע 30 עם 15 ריב' ו 6 שלשות, לברון מוסיף 23 עם 11 אס' ו 8 ריב', ג'פרסון עם 11 נק' מהספסל. 

בצד השני אייזיאה עם 31 נק' ו 9 אס', אייברי בראדלי עם 23 וקראודר עם 13 אבל למעשה החמישייה הראשונה כולה עם מדדי פלוס מינוס שליליים מאוד וככה פשוט אי אפשר לנצח את האלופה.

 

עשרת מהלכי הלילה: