בזמן שישנתם הוא טור יומי שמסכם את אירועי הלילה האחרון בפלייאוף ה-NBA.

שני משחקים הלילה במסגרת הפלייאוף מסיימים לנו שתי סדרות בשישה משחקים. טורונטו נראים לא רע בכלל ועם ניצחון שלישי ברציפות על מילווקי עוברים לשלב הבא בכדי לנסות לא להפסיד 4 ברצף נגד הקאבס, הספרס שמים סוף לממפיס במשחק חוץ ונמנעים ממשחק 7 כבר בסיבוב הראשון.

מילווקי באקס (2) 89 – טורונטו ראפטורס (4) 92

הכפישו והשמיצו את דמאר דרוזן, קייל לאורי, סרג' איבאקה ודוויין קייסי אחרי שלושה משחקים בסדרה הזו. דמאר דרוזן קיבל כרגיל את מחמאות "כושר הפלייאוף" שהוא מקבל כבר מאז הסדרה ההיא נגד ברוקלין ב2014, קייל לאורי התחיל את הסדרה יותר על הרצפה עם איבודי כדור מאשר אסיסטים, סרג' איבקה לא היה לא 3 ולא D ובנוגע לדוויין קייסי הייתה תחושה שג'ייסון קיד מבין יותר טוב את המאטצ'אפים. אתם יודעים איך זה, כל שנה דבר כזה קורה עם טורונטו.

אז דרוזן יצא מהלם ה0-8 שלו במשחק 3 ולא הפסיק לקלוע, קייל לאורי התרכז יותר בלהיות פליימייקר נגד קבוצה כל כך גבוהה שמונעת ממנו בכלל לחשוב על לסיים ליד הסל ודוויין קייסי התחיל מחדש את הסדרה במשחק 4 עם התאמה לא פשוטה בכלל. יונאס ולנצ'יוונאס ירד לספסל ונורמן פאוול נכנס לעמדה מספר 3 שהתבררה כמהלך הכי חכם של דוויין קייסי בשנה האחרונה בכל הנוגע לרוטציות. סרג' איבאקה שיחק בתור סנטר וההגנה של הראפטורס הייתה מסוגלת להחליף כל שמירה נגד הבאקס שחיפשו בכל דרך לחפור פנימה. הלילה, בדומה לשני המשחקים האחרונים, זו הייתה ההגנה של טורונטו ששוב גנבה את הפוקוס. אז מה אם יאניס קלע כבר 18 בהפסקה, תנסו אתם למנוע ממנו לקלוע.

הראפטורס העלו הילוך ברבע השני ושמרו את הבאקס על 14 נקודות בלבד בדרך ליתרון 51-38 במחצית. מילווקי עדיין הייתה בתוך זה, אבל מי היה מאמין שמכל הדברים בעולם דווקא ניסיון ישחק לטובתם של הראפטורס.

מה שכן למדנו בסדרה הזו היא שמילווקי היא אחת הקבוצות העולות היותר מעניינות בליגה. הקהל שלהם שם צורח "BUCKS IN 6" תוך כדי שהקבוצה מפסידה, האוהדים מגיעים לבעוט בבובות דינוזאור על הפרקט… נראה שכיף במילווקי ומאמינים בגרעין הצעיר שם, מגיע להם קצת ליהנות אחרי שנים של אי רלוונטיות. גם הדבר הזה קרה אתמול:

טורונטו כבר הספיקה לברוח ליתרון 25 (!) ברבע השלישי וזה נראה גמור. 5:16 לסיום הרבע התוצאה הייתה 71-46 לראפטורס. אבל בדיוק כמו שאנחנו מכירים את הראפטורס, זמן מושלם לבעוט בדלי, אבל לא רק. מילווקי כנראה הבינה שזה יכול להיות המשחק האחרון שלה העונה, התעוררה, והחליטה לבעוט בדינוזאור. הבאקס נשענו על האנרגיות מהקהל, שמרו בצורה יוצאת דופן (עם לא מעט קשיחות), הלכו פנימה בכח, ואפילו השלשות נכנסו. הכדורים ברחו לטורונטו מהידיים ואף אחד לא היה מופתע שזה קורה להם בפלייאוף.

מילווקי רצה 34-7 מדהים, ו3 דקות לסיום המשחק מוצאת את עצמה ביתרון 80-78 ו-82-80. ג'ייסון טרי שיחק את כל הדקות האחרונות בשורות מילווקי וענה עם 2 שלשות ברגעי הסיום,

אלא שכנראה בשלב הזה נגמר להם הכח, ומילווקי התעוררה. פטריק פטרסון עם הטבעה חשובה, וקורי ג'וזף עם שלשה גדולה העלו אותה ל85-82, וזה העיר גם את דרוזן:

הראפטורס ביתרון 3 אחרי דרוזן שהחטיא זריקה מהקו והכדור הולך ליאניס עם 20 שניות על השעון, לא נעים להודות, אבל זו ההגדרה להיחנקות. יאניס כדרר וכדרר כשהצבע היה פתוח לרווחה במשך כל הפוזשיין עד שהחליט, 3 שניות לסיום המשחק, להיכנס פנימה ולהטביע את הכדור. הראפטורס הולכים שוב לקו, הבאקס לא מצליחים להוציא כדור החוצה והראפטורס הולכים לפגוש את הקאבס בסיבוב השני. דרוזן היה נהדר עם 32 נקודות, 5 ריבאונדים ו-4 אסיסטים, אנטטוקומפו ו34 הנקודות שלו לא הספיקו לנוכח לא מעט טעויות של מילווקי במהלך המשחק. הם מרחק עונה אחת בריאה מלעשות גלים במזרח ולאחת הקבוצות הכי מבטיחות בליגה עם הכוכב החדש שעלול מאוד לשבור את ה-NBA, אף אחד לא יתרגש מדי.

ממפיס גריזליס (2) 96 – סן אנטוניו ספרס (4) 103

אחת הקבוצות שהיה לרוב האוהדים הניטרליים כיף לתמוך בהן היא ממפיס. אחרי שני הפסדים רעים בAT&T סנטר, דיוויד פיזדייל זעזע את הקבוצה שלו עם התבטאויותיו נגד השיפוט אחרי משחק 2. הוא נקנס, אבל מאז השאר היסטוריה. הגריזליס היו מעולים בבית וניצחו שני משחקים ברציפות. בדומה לשני המשחקים האלה, גם הלילה הגריזליס היו ביתרון רוב המשחק והיו נראים משכנעים בהחלט לקחת את הסדרה למשחק 7.

גם אחרי כל ההיילייטס האלה של הרבע השלישי, הספרס הובילו בכניסה לרבע הרביעי, פשוט כי זו סן אנטוניו ומי שמצפה ממנה לפחות (אפילו השניים האחרונות בפלייאוף והאכזבות בסיבובים הראשונים) צריך לחכות לסדרה נגד יוסטון. קוואי לנארד כרגיל היה מעולה עם 29 נקודות, 9 ריבאונדים ו-4 אסיסטים.

https://twitter.com/spurs/status/857798051351609345

הגריזליס נשארו בעניינים עד רגעי הסיום, אבל גיבור לא אופייני בשם טוני פארקר מצא את עצמו במשחק 6 עם 27 נקודות במשחק, איפה אתה היית כל הזמן הזה?

הספרס מנצחים בחוץ לראשונה בפלייאוף 16/17 ומתכוננים למבחן קשה בהחלט נגד יוסטון בסיבוב השני. קוואי לנארד יצטרך להמשיך את הכושר שלו בהתקפה, כי יוסטון עשתה לספרס בעיות עם ההתקפה גם בעונה הסדירה. גרג פופוביץ' כבר הודה לא פעם שג'יימס הארדן הוא השחקן היחיד שהוא לא מצליח לפענח איך לעצור בהגנה, יהיה כיף.

עצוב להגיד שלום לממפיס אחרי שגנבו את הלב של כולנו (שנה שנייה ברציפות), אבל הגיע הזמן לעשות חושבים שם במשרדים. הסגל לא מספיק טוב, צ'נדלר פארסונס בחיים לא יעמוד בציפיות של החוזה שלו ויש גבול כמה וינס קרטר יכול לעשות דברים כאלה בגיל 40.

טופ 5: