השוק החופשי של קיץ 2019 הבטיח הרבה וגם קיים. כבר ביום הראשון נסגרו חוזים בסך של כמעט 3 מיליארד דולר! מאזן הכוחות בין הקבוצות בליגה השתנה. המזרח נחלש והמערב נפתח לחלוטין. התהליך שהתחיל לברון ג'יימס ב-2010, עם המעבר המתוקשר שלו למיאמי, הסתיים בניצחון הסופרסטארים, שהוכיחו שהם אלו ששולטים היום בליגה. יוצאים לעונה חדשה בלי פייבוריטית ברורה.

לקראת פתיחת עונת 2019-20, הכדור הכתום עם פרויקט קבוצה ביום.

הקבוצה היום: אטלנטה הוקס

לדף הקבוצה:

אטלנטה הוקס

נשארו: טריי יאנג, קווין הרטר, אלכס לן, ג'ון קולינס, דיאנדרה באמברי, וינס קרטר (חתם לעונת פרישה).

עזבו: דוויין דדמון (חופשי, לסקרמנטו), ג'סטין אנדרסון (חופשי, לוושינגטון), קנט בייזמור (טרייד, לפורטלנד), מיילס פלאמלי (טרייד, לניו אורלינס), טוריאן פרינס (טרייד, לברוקלין), עומארי ספלמן (טרייד, לגולדן סטייט).

הגיעו: ג'בארי פארקר (חופשי), צ'אנדלר פארסונס (טרייד, מממפיס), אוון טרנר (טרייד, מפורטלנד), אלן קראב (טרייד, מברוקלין), דמיאן ג'ונס (טרייד, מגולדן סטייט), קאם רדיש (דראפט), דיאנדרה האנטר (דראפט), ברונו פרננדו (דראפט).

חמישייה: טריי יאנג, קווין הרטר, דיאנדרה האנטר, ג'ון קולינס ואלכס לן.

ספסל: קאם רדיש, אוון טרנר, ג'בארי פארקר, דיאנדרה באמברי, וינס קרטר, צ'אנדלר פארסונס, דמיאן ג'ונס, אלן קראב וברונו פרננדו.

המהלכים הגדולים של עונת 2018-19:

אז מה היה לנו שם?

העונה של ההוקס התחילה בצילה של התופעה הנקראת לוקה דונצ'יץ'. ההחלטה לוותר על דונצ'יץ' בערב הדראפט, עבור טריי יאנג ובחירה עתידית, נראתה רע מאד עד לאמצע העונה. בנקודת החצי של העונה טריי יאנג נראה רחוק מאד מהמירוץ לרוקי השנה, כשעמד על 15.9 נקודות באחוזים נוראיים (40% מהשדה ו-29% משלוש). בין היתר בעקבות הגרלת משחקים שדאגה שאת מרבית החצי הראשון של העונה ההוקס ישחקו בחוץ. החצי השני של העונה כבר היה נראה טוב בהרבה, ויאנג אפילו איים לשתי דקות על תואר רוקי העונה. דונצ'יץ' לקח את התואר, ובצדק, אבל קשה להאמין שמישהו באטלנטה היום מצטער על הטרייד. ההוקס בנו ציר לא רע בין יאנג לקולינס, כשהרטר מפתיע עם קליעה סולידית פלוס מרחוק, ונראה כמו שחקן חמישיה אמיתי להמשך. את העונה ההוקס סיימו עם 29 נצחונות בלבד, אבל עם מקום של כבוד ברשימות 'קבוצות לשים עליהם עין'.

קיץ חם

מתעשרי פורטלנד התאחדו! אטלנטה עשתה שורה של מהלכים באוף סיזן, שמטרתם העיקרית הייתה להזיז את כל מי שלא אמור להיות בסגל הקבוצה בעתיד הנראה לעין. את טוריאן פרינס שנראה מתאים לקבוצת פלייאוף הם שלחו לברוקלין עבור אלן קראב ובחירת דראפט, קנט בייזמור, עוד שחקן שמתאים יותר לקבוצה שרוצה לנצח עכשיו, נשלח לפורטלנד עבור אוון טרנר. את בחירת הדראפט שלהם (השמינית) יחד עם הבחירה שקיבלו מברוקלין הם שלחו לניו אורלינס עבור הבחירה הרביעית וסולומון היל, שאפילו לא פרק את המזוודות והמשיך לממפיס, עבור החוזה הנגמר של צ'אנדלר פארסונס. מוקד העניין העיקרי היה כמובן הדראפט, בו ההוקס החזיקו שתי בחירות בעשיריה הראשונה: בבחירה הרביעית הם בחרו את דיאנדרה האנטר ובבחירה העשירית את קאם רדיש, הצלע השלישית של זאיון ובארט בדיוק. האיכויות של שני השחקנים האלו מתאימות למארג של ההוקס, כשהאנטר אמור להיות אול-ארואנדר בחמישיה, בעוד שרדיש אמור לקבל את הנגיעות שלו בעיקר עם החמישיה השניה.

במסגרת הפיקנטריה ההוקס החזירו את וינס קרטר לעונת פרישה, שבה יהפוך לשחקן עם הקריירה הארוכה בהיסטוריה (22 עונות) וגם, בהנחה וישחק ב-2020, לשחקן הראשון ששיחק בארבעה עשורים שונים. ההוקס גם צירפו את ג'בארי פארקר על חוזה 1+1 (שנה שניה אופציית שחקן). ההוקס יקוו שפארקר יבוא במוד של לנסות לשקם את הקריירה, ואם זה לא ילך אז לכל הפחות להראות לרדיש מה לא לעשות.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

סבלנות, סבלנות ועוד סבלנות. טראוויס שלנק, הג'נרל מנג'ר של ההוקס, הראה שאין לו בעיה לעשות שינויים כדי לפנות מקום לשחקנים שהוא רוצה. ההוקס מחזיקים היום ב-60 מיליון דולר בחוזים נגמרים, אם הם יראו שיש איזו הזדמנות להשיג כוכב צעיר או מישהו שיראה כמו החלק שחסר בפאזל של שלנק. הם יריצו את יאנג, הרטר, קולינס, רדיש והאנטר כמה שרק יוכלו, ויכוונו את המכונה שלהם תוך כדי תנועה. קולינס, שחגג לפני כמה שבועות את יום הולדתו ה-22, הוא המבוגר בחבורה הזאת. היחידים בסגל שנולדו לפני 1990, הם טרנר ופארסונס, ילידי 1988 וקרטר יליד 1977, שמעלה את ממוצע הגילאים כלפי מעלה. עם זאת זו לא תהיה עונה מבולגנת לחלוטין. נראה שבאטלנטה חשבו גם מקצועית לגבי התוספות. אוון טרנר אמור להיות מנהל המשחק מהספסל, פארקר יספק את הנקודות, לן, שהיה גם שנה שעברה, השתלב טוב יחד עם קולינס ויאנג, ואולי אפילו צ'אנדלר פארסונס יספק עונה בריאה לחגוג את סיום החוזה (ידעתם שפארסונס צעיר בשבעה חודשים מסטף קרי?) ברונו פרננדו אמור להתפתח להיות גבוה מחליף עם הזמן, ובינתיים, לצד שימוש בהרכבים נמוכים בהם קולינס ישחק 5, אולי יזרקו דקות פה ושם לדמיאן ג'ונס.

תחזית:

יש משהו חיובי באווירה שסובבת את הקבוצה הזו. מריח כמו רוח נעורים (השיר הזה יותר זקן מרוב השחקנים בקבוצה) ההוקס צפויים לעשות עליית מדרגה רק מכוח האינרציה והשיפור הפנימי. זה לא אמור להספיק לפלייאוף, זה בהחלט יכול, במצב של המזרח, אבל זו לא המטרה. שיפור לאזור ה-35 נצחונות נשמע סביר בהחלט. טריי יאנג כנראה יעשה הופעת בכורה באולסטאר השנה, ויהיה מעניין לראות האם הקליעה שלו תגיע יציבה לפתיחת העונה, או ששוב יזכירו לאטלנטה את הטרייד ההוא על דונצ'יץ'.