ממשיכים בסדרת הכתבות על הפרוספקטים המעניינים מהמכללות. היום אתמקד בעמדת הסמול פורוורד וכמו בכתבות הקודמות, גם כאן אכניס את האינפוט האישי שלי ואת הדירוג האישי שלי. עמדת הסמול פורוורד היא עמדה עם שחקנים שפחות מוכרים לאוהדים, אך מדובר בעמדה ששלטה בליגת ה-NBA בחלק הגדול של שני העשורים האחרונים עם שמות כמו לברון ג'יימס, קווין דוראנט, פול ג'ורג' וקוואי לנארד. עד ערב הדראפט הדירוגים עוד עלולים להשתנות, אבל בינתיים קבלו את 5 הסמול פורוורדים המעניינים במכללות השנה. 

לחלקים הקודמים בכתבה, מוזמנים להקליק על הלינקים הבאים: סנטריםפאוור פורוורדיםרכזים.

קמרון רדיש – דיוק, גיל 20, שנה ראשונה

מידות: 9'6 (2.06 מ'), 93 ק"ג (מאמין שבקומביין נראה 96 בערך), מוטת ידיים משוערת 1'7.

שורה סטטיסטית: 14.3 נק', 3.8 ריב', 2.1 אס', 1.8 חט' ב-40% מהשדה, 33% משלוש, 76% עונשין ו-PER 14.4 ב-29.5 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): אין.

קמרון רדיש מדיוק שחקן פסיבי. שימו לב לניסוח המשפט, הוא חשוב ביותר. רדיש הוא אניגמה. הוא הגיע לדיוק כשחקן ברמת 5 כוכבים עם השוואות לדוראנט (שרירי יותר) בזכות יכולת הקליעה והמידות. אז מסתבר שהוא לא דוראנט, אפילו לא קרוב.
לכאורה יש לו הכל מבחינת יכולות כדורסל, הוא קלעי מצוין משלוש ואחראי כמעט לבדו לריווח בדיוק. יש לו שליטה נהדרת בכדור והוא מצטייר כמוביל כדור שלישי בקבוצה רצינית (בתחילת השנה קיויתי שהוא יהיה כמו למאר אודום בלייקרס). לרדיש 2 בעיות מרכזיות, הראשונה היא הסיומת מתחת לסל והשניה היא האופי. מה שמפריע לי בעיקר, הוא שאני לא בטוח שהוא באמת פסיבי במקור, יתכן והחליט לקחת צעד אחורה כשהבין שיש עוד שני כוכבים לצידו. הבעיה היא שהשנה הוא בשנת מבחן לקראת הדראפט, לא זמן טוב לקחת צעד אחורה. בכל מקרה, אני לא רואה אותו צונח בהרבה והוא אמור להיבחר בטופ 5 רק על סמך הפוטנציאל ומה שהראה עד כה.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 3-6.

קבוצות שישקלו לבחור בו: אטלנטה הוקס, ממפיס גריזליס, וושינגטון וויזארדס, ניו אורלינס.

דיאנדרה האנטר – ווירג'יניה, גיל 21, שנה שניה

מידות:  8'6 (2.03 מ'), 102 ק"ג, מוטת ידיים משוערת 2'7 – 3'7.

שורה סטטיסטית: 15.3 נק', 5.2 ריב', 2.2 אס', 55% מהשדה, 47% משלוש, 78% עונשין ו-PER 26 ב-31 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): 9.2 נק', 3.5 ריב' ואסיסט, 52% מהשדה, 38% משלוש ו-75% עונשין ב-19 דקות למשחק.

שאלה אליכם, אתם עומדים בבחירה השלישית ואתם זקוקים לשחקן כנף שיכול לשחק גם בעמדת הפורוורד. יש לכם את קאם רדיש הצעיר, שחקן מוכשר מאוד, קלעי משובח משלוש, שליטה מצוינת בכדור עם תקרה גבוהה, סביר להניח שתיקחו אותו לא? אבל אם אתם יכולים לקבל שחקן מרשים פיזית, אתלטי ביותר עם זריקה טובה (גם אם זה כרגע נכנס פחות המכניקה טובה). האנטר מסוגל לשמור על כל עמדה במגרש, הוא נועל שחקנים בהגנה בצורה שלא ראיתי אף שחקן אחר עושה זאת בשנים האחרונות, תודות למוטת ידיים מטורפת של 2'7. ריבאונדר טוב ובעל איי קיו כדורסל גבוה ובנוסף תוכלו לקבל עוד איזשהו נכס כדי לוותר על הבחירה הגבוהה שלכם ולבחור את השחקן באזור הבחירה ה-8-12. מישהו מסרב לעסקה שכזו? אני קופץ על האנטר בעיניים עצומות. הוא אולי שחקן בוגר יותר בגיל 22.5, אך אני מקבל שחקן שמוכן לליגה פיזית ומנטלית, שחקן ההגנה הטוב במדינה שסוחט השוואות לקוואי. אני בהחלט יכול לומר שהוא ההשוואה הטובה ביותר לקוואי בשנים האחרונות מאשר אלה שבאו לפניו (מיקאל ברידג'ס, אוג'י אונונובי וג'וש ג'קסון).

דריימונד גרין אמר לאחרונה שיש שחקנים ל-82 משחקים ויש שחקנים ל-16 משחקים, כשהוא רומז שיש שחקנים לעונה הסדירה וכאלה שיהיו שם כשזה הכי חשוב. האנטר לדעתי הוא מהסוג שיהיו שם כשזה הכי חשוב.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 8-12. אם היה תלוי בי – טופ 5.

קבוצות שישקלו לבחור בו: פיניקס סאנס, אטלנטה הוקס, ממפיס גריזליס, וושינגטון וויזארדס, ניו אורלינס וכל קבוצה בטווח מקומות של 3-10.

קצת מההגנה של האנטר

קצת מהיכולות ההתקפיות של האנטר

סקו דומבאיה, לימוז', גיל 18

מידות: 9'6 (2.06 מ'), 95 ק"ג, מוטת ידיים משוערת 1'7 (לא מדווח).

שורה סטטיסטית: 6.1 נק', 2.9 ריב', 0.5 אס', 0.5 חט', ב-66% מהשדה, 28% משלוש ו-70% עונשין ב-15 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): אין.

כן רימיתי, אני יודע, סקו לא בדיוק סמול פורוורד, אבל הוא גם לא ממש פאוור פורוורד ואנחנו בעידן של פוזישנלס אז… תזרמו איתי. את סקו ראיתי לראשונה לפני יותר משנה בטורניר אפריקה לשחקנים תחת גיל 16. קיבלתי הודעה מסמי זליקסון, אותו חלקכם אולי מכיר מסיקורי היורוליג וטורנירי הצעירים בקיץ, שאני חייב לראות את השחקן הצעיר הזה. כשנכנסתי לסרטון גיליתי צעיר ארוך ורזה, שמזכיר לי את דוראנט, שולט במגרש ומטביע על כל מי שמעז לעמוד בדרכו באלגנטיות דוראנטית נונשלנטית שכזו. השליטה בכדור היתה מרשימה, הקליעה משלוש היתה סבירה (אך הזריקה טובה כך שיש עם מה לעבוד) והאתלטיות מדהימה. התרשמתי. מאז, סקו העלה מסת שריר והיום נראה גדול יותר ואולי מוכן יותר לליגה. בעיני הוא הקלף המשוגע של הדראפט, השחקן שאנו עשויים לבחור, בעוד חמש שנים, ככוכב של הדראפט.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: טופ 10.

קבוצות שישקלו לבחור בו: פיניקס סאנס, קליבלנד קבאלירס, אטלנטה הוקס, ממפיס גריזליס, וושינגטון וויזארדס, ניו אורלינס פליקנס, מינסוטה טימברוולבס, שארלוט הורנטס.

צ'ומה אוקיקי – אובורן, גיל 21, שנה שניה

מידות: 8'6 (2.03 מ'), 104 ק"ג, מוטת ידיים 0'7 (לא רשמי).

שורה סטטיסטית: 10.5 נק', 6.4 ריב', 2.2 אס', 1.7 חט', 1.2 חס' ב-60% מהשדה, 34% משלוש, 66% עונשין ו-PER 21.5 ב-29 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): 7.5 נק', 5.8 ריב', 1.1 אס', 0.7 חט', 0.7 חס' ב- 51% מהשדה, 39% משלוש, 67% עונשין ב-21 דקות למשחק.

צ'ומה אוקיקי, מלבד היותו השחקן עם אחד השמות היותר מגניבים במכללות, הוא שחקן מצוין, אתלטי, חזק ועם יכולות הגנתיות טובות. הוא יכול להיות D&3 משופר התקפית, כיוון שהוא אוהב להיות מעורב בצד הזה של הפרקט.

אוקיקי יכול לשמור על כל עמדה במגרש, הודות למידות משובחות, אתלטיות וכוח. הוא משחק בקבוצה בעלת תוכנית כדורסל איכותית, הוא שם כבר שנתיים ורואים את השיפור משנה לשנה, ולא רק במספרים. לדעתי, כדאי לצ'ומה להשאר עוד שנה במכללה, לשפר יכולות. שנה נוספת יכולה לעשות עבורו פלאים (כמו במקרה של מיקאל ברידג'ס).
הוא יוכל לעבוד על המסירה, השליטה בכדור והכי חשוב – קבלת החלטות.
כרגע, הוא מדורג אצלי באזור הבחירות 23-45. טווח רחב, כיוון שיש לו פוטנציאל גבוה והוא יכול, בעוד חמש שנים, להיות אחד השחקנים הטובים שיצאו מהדראפט הזה.
אני לא חושב ששנה נוספת תשפר את הדירוג שלו, מכיוון והדראפט הבא צפוי להיות חזק מאוד, אבל אני חושב שכשברייס בראון יעזוב (יצא לדראפט כנראה), צ'ומה יקבל את כל הבמה כשחקן שנה שלישית שיכול להשתלט על הקבוצה.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 25-40

קבוצות שישקלו לבחור בו: רוב הקבוצות צריכות שחקן כנף איכותי. פורטלנד טרייל בלייזרס (חייבים שם איזה סמול איכותי כבר לא?), בוסטון סלטיקס (אם טייטום ילך לפליקנס), סן אנטוניו ספרס, אטלנטה הוקס, ממפיס גריזליס, דטרויט פיסטונס.

זה מה שהוא עשה לטנסי לפני כשבוע וחצי

והוא יכול גם להתרומם גבוה … מומלץ לחכות לסוף הסרטון 

נאסיר ליטל – UNC, גיל 19, שנה ראשונה

מידות: 6'6 (1.98 מ'), 98 ק"ג, מוטת ידיים משוערת 10'6.

שורה סטטיסטית: 9.5 נק', 4.5 ריב', ב-51% מהשדה, 27% משלוש, 77% עונשין ו-PER 19.6 ב- 18.4 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): אין.

לפני שהעונה התחילה, נאסיר ליטל היה מדורג שני בדראפט 2019. מאז קרו כמה דברים. הדבר הראשון היה זאיון וויליאמסון, שכבש את המקום הראשון בדירוג לדראפט. הדבר השני הוא שנאסיר ליטל החל בצניחה חופשית.

ליטל נחשב כפרוספקט רציני ביותר והעיניים שלי היו עליו מרגע שהתחילה העונה. ההייפ סביבו נבע מהיותו שחקן מאוד אתלטי ורחב, שמסוגל לשמור על כל עמדה מצוין. לראיה, שמר על זאיון במשחק האול-אמריקן ועשה לו המון צרות. ליטל הגיע ל-UNC והתחיל לאבד גובה. הוא לא היה פקטור בהתקפה ונראה שההגנה שדיברו עליה נעלמה. לאחרונה הוא נתן כמה משחקים טובים, שגרמו לי לחשוב שאולי הוא נחת בסיטואציה שלא מתאימה לו ושהוא חווה בעיות התאקלמות, אבל אני כבר לא רואה אותו כבחירת טופ 5. אני חושב שאם הוא יורד מהעשיריה הראשונה, בדראפט שכזה, שווה להמר על האפסייד שלו ולפתח אותו. אישית, ונכון להיום, לא הייתי מבזבז עליו בחירת טופ 10 כשבעמדה שלו אפשר להשיג שחקנים שיכולים לתרום באופן וודאי.

במילים אחרות, עבור ליטל הקומביין יהיה חשוב יותר מאשר לכל אחד אחר.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 8-20.

קבוצות שישקלו לבחור בו: מיאמי היט, דטרויט פיסטונס, ניו אורלינס פליקנס, שארלוט הורנטס (כי צריך MKG חדש), פורטלנד טרייל-בלייזרס (אם יהיה זמין).

לפניכם אחד המשחקים הטובים שלו, מול ווירג'יניה-טק

 

אזכורים של כבוד –

קלדון ג'ונסון – קנטאקי 

סמול פורוורד אתלטי ורחב. פרוספקט מעניין, אם כי פסיבי, ריבאונדר מצוין ברמת הקולג'.

טרייס טינקל – אורגון סטייט 

טוב, זה לא סוד שטרייס טינקל הוא אחד השחקנים האהובים עליי במכללות. הבן של המאמן פשוט שחקן מעולה ואני ממש מקווה שהוא יגיע ל-NBA. הוא תורם בכל קטגוריה ועושה פשוט הכל. בעונתו הרביעית במכללות הוא מעמיד ממוצעים של 20 נק', 8 ריב', 4 אס' ו-1.7 חט'.

מקווה שנהניתם. היום עברנו על כמה מהסמול פורוורדים המעניינים במכללות/אירופה. בכתבה הבאה – סקנד גארדס.

מוזמנים לשתף ובנוסף, אשמח לשמוע מה אתם חושבים.