בפרוייקט זה אכיר לכם 25 שחקנים מליגת המכללות, חמישה מכל עמדה על המגרש, לא בהכרח את הטובים ביותר (מכיוון ויש קבוצות שלא יבחרו בטופ של הדראפט אך עדיין יכולות להשיג שחקן מצוין כמו לאנדריי שאמט ודיאנתוני מלטון בשנה שעברה), אספר לכם מעט עליהם, אכניס את האינפוט האישי שלי לגביהם ואת הדירוג האישי שלי.

המטרה היא לתת לכם הבנה טובה יותר של הדראפט הקרב ולהוציא אתכם עם ידע נרחב יותר על הפרוספקטים המגיעים לליגה.

טוב, מזכיר כי מוקדם מאוד והדירוגים (גם שלי) ישתנו, סביר להניח, לא מעט עד לערב הדראפט, כמו כן, אין מן הנמנע שחלק מהשחקנים  בכתבה ישארו במכללות לשנה נוספת.

מספיק הקדמה… נתחיל.

דניאל גאפורד – ארקנסו, גיל 20, שנה שניה

מידות: 10'6 (2.08 מ'), 101 ק"ג (נראה הרבה יותר כנראה מדידה ישנה ואני חושב שבקומביין נראה 110 קג' בערך).

שורה סטטיסטית: 16.4 נק' ב-67% מהשדה ו-57% עונשין, 8.8 רב', 1 חט', 1.9 חס' ו- PER 26.7 למשחק ב-26.6 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): 11.8 נק', 6.2 רב', 0.5 חט', 2.2 חס' למשחק ב-22.6 דקות.

דניאל גאפורד היה מיועד להיבחר 10-15 בדראפט האחרון, אני מניח שאתם זוכרים כמה הדראפט הזה היה עמוק ואם תבדקו, תראו ש-12 השחקנים הראשונים שנבחרו משמעותיים מאוד לקבוצות שלהם ובהמשך יש עוד שמשחקים תפקיד חשוב כמו שאמט בפילי עד לטרייד, ברונסון בדאלאס ועוד.

גאפורד לא רק בחר להישאר במכללות שנה נוספת, הוא גם בחר שלא לצאת לקומביין ולשמוע מנציגי הקבוצות את דעתן למה הוא צריך לשפר במשחק שלו. קצת מוזר בעיני כיוון ואין סיבה נראית לעין ולא מעט שחקנים ניצלו את ההקלה בחוק, שמאפשרת לחזור למכללה לאחר היציאה לקומביין (בעבר יציאה לקומביין סימנה נקודת אל חזור). נכון לעכשיו הוא מדורג אצלי באיזור הבחירה ה-20 כיוון והשנה הממוצעים שלו אולי עלו, אך אין ספק שהקבוצה נראית פחות טוב מבשנה שעברה. יתכן ויהיו קבוצות שיעריכו את הפוטנציאל שלו ויחשיבו גם את העובדה שג'יילן בארפורד ודריל מייקון עזבו את הקבוצה בקיץ שעבר,אבל אני חושב שהוא ילך באיזור שרשמתי.

גאפורד הוא שחקן גדול מימדים ואתלטי בטירוף עם מוטור חריף שמעניש את הטבעת בכל דאנק ומעיף את הכדור בכל חסימה. יש לו משחק פוסט טוב, הוא שחקן הגנה ורים פרוטקטור טוב והוא ריבאונדר מצוין. הוא מזכיר לי את דווייט הווארד במשחק שלו. הבעיה היא שראינו את כל זה בשנה שעברה ואם היה יוצא לקומביין היו אומרים לו שאם הוא נשאר שנה נוספת, הוא צריך לעבוד על קליעה מחצי מרחק ומהשלוש ולהוסיף מימד של מסירה או שליטה בכדור. הוא לא עשה את זה וחבל. יחד עם זאת, עם רכז איכותי שידע להפעיל אותו בהתקפה, הוא יוכל לתרום לקבוצת NBA באופן מיידי, כשאני רואה אותו משחק אני מרגיש שהוא מוכן ל-NBA וחשבתי כך גם בשנה שעברה.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 15-23

קבוצות שישקלו לבחור בו: וושינגטון וויזארדס, בוסטון סלטיקס, אטלנטה הוקס, ניו אורלינס פליקנס, שארלוט הורנטס.

מרמה קצת עם תקציר ממשחק בשנה שעברה, שם סיים עם 16 נק', 9 רב' ו-7 חס' מול וונדרבילט –

והנה מה שהוא עשה לאינדיאנה לפני חודשיים –

ברונו פרננדו – מרילנד, גיל 21,  שנה שניה.

מידות: 10'6 (2.08 מ'), 106 ק"ג

שורה סטטיסטית: 14.8 נק', 10.3 רב', 1.9 אס', 2 חס' ב-68% מהשדה, 25% משלוש, 76% עונשין ו-PER 31 ב-29 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): 10.3 נק', 6.5 רב', 1.2 חס', 58% מהשדה, 33% משלוש, 74% עונשין ב-22.4 דקות למשחק.

הסנטר/פורוורד יליד אנגולה פשוט נראה מצוין העונה. עם עזיבתו של קווין הוארטר בדראפט האחרון לאטלנטה, פרננדו פשוט השתלט על הקבוצה.

הוא בנוי כמו גלדיאטור ענק, אתלטי ביותר, שחקן הגנה מצוין ומשחק עם המון התלהבות ותשוקה, הוא ריבאונדר טוב ומפלצתי בפוסט, שם יש לו מהלכים שמראים שמעבר לעוצמה ואתלטיות הוא גם מאוד מוכשר עם ספינים שמזכירים קצת את אמביד לפעמים. הטירוף והתנועה שלו מזכירים לי דוקא מישהו אחר – דריל דוקינס.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 14-25

קבוצות שישקלו לבחור בו: וושינגטון וויזארדס, בוסטון סלטיקס, אטלנטה הוקס, ניו אורלינס פליקנס, שארלוט הורנטס.

קצת דאנקים מברונו –

נאז ריד – LSU, גיל 19, שנה ראשונה

מידות: 10'6 (2.08 מ'), 114 ק"ג, מוטת ידיים – 1'7 (2.16 מ')

שורה סטטיסטית: 13 נק', 5.9 רב', חטיפה וחסימה ב-52% מהשדה, 37% משלוש, 74% עונשין ו-PER 20.8 ב-24 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש):אין

כמה כישרון בשחקן אחד. לנאז ריד יש הכל. השליטה שלו בכדור מרשימה לשחקן במימדיו, יש לו משחק פוסט ערמומי וחכם, הוא קולע מכל טווח ונראה כמו פרוספקט מבטיח. הוא לא אתלטי במיוחד ואל תצפו ממנו להגן על הטבעת, אך הוא יהיה מהנה לצפיה במהלך הקריירה שלו. נאז מזכיר מאוד את דמרקוס קאזינס בצורת המשחק שלו.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 13-25

קבוצות שישקלו לבחור בו: וושינגטון וויזארדס, בוסטון סלטיקס, אטלנטה הוקס, ניו אורלינס פליקנס, שארלוט הורנטס.

תקציר המשחק של נאז מול ארקנסו ודניאל גאפורד –

גוגה ביטדזה – בודצ'נוסט, גיל 20

מידות: 11'6 (2.11 מ'), 114 ק"ג

שורה סטטיסטית: 14.7 נק', 7.3 רב', 3.2 חס' ואסיסט ב- 64% מהשדה, 25% משלוש, 75% עונשין ב-25 דקות למשחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): אין.

הגיאורגי המוכשר אמור להיות הדבר הגדול הבא שיצא מאירופה וכמו שהתלהבו מבנדר אחרי שפורזינגיס הגיע, כולם עכשיו על הרכבת האירופאית של לוקה והם בדרך לעצור בתחנת ביטדזה. גוגה, סנטר גבוה, רחב ואתלטי, משחק בבודצ'נוסט ורושם מספרים מאוד יפים. נראה שיש לו מוסר עבודה מאוד גבוה והוא עובד קשה לשפר את המשחק שלו (נכון להיום הוא עובד על הוספת הקליעה משלוש), משחק הפוסט שלו מצוין.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 25-40

קבוצות שישקלו לבחור בו: וושינגטון וויזארדס, בוסטון סלטיקס, אטלנטה הוקס, ניו אורלינס פליקנס, שארלוט הורנטס וכל קבוצה שמחפשת גבוה מוכשר והוא יהיה בטווח הבחירה שלה.

תקציר –

איתן האפ – וויסקונסין, גיל 23, שנה רביעית

מידות: 10'6 (2.08 מ'), 107 ק"ג

שורה סטטיסטית: 18.5 נק', 10.3 רב', 5.1 אס', חטיפה וחסימה ב- 56% מהשדה, 47% עונשין ו- PER 31 ב-32 דקות משחק.

שורה סטטיסטית 2018 (אם יש): 17.9 נק', 8 רב', 3.7 אס', 1.5 חט' וחסימה ב- 54% מהשדה, 55% עונשין ב-31 דקות משחק.

אל תצפו להגנה מאיתן האפ, אבל הוא יכול לנהל את המשחק ברמה מאוד גבוהה לביגמן. בעוד שהוא יכול לעשות את זה מהפוסט, לרוב תראו אותו מקבל כדור על קשת השלוש ומתחיל מהלך שיסתיים בריוורס לייאפ או אסיסט. הוא לא יבחר גבוה והרבה פרשנים בכלל לא חושבים שיבחר בדראפט (ואם כך, יהיה סחורה חמה דקה אחרי הדראפט). אני חושב שהוא יכול להיות מעניין כגבוה שעולה מהספסל לכמה דקות של סמול בול. הוא ריבאונדר מצוין והמסירות שלו מפתיעות אותי כל פעם. החסרונות שלו הם שהוא לא קולע משלוש ובעצם אפילו לא זורק והאחוזים שלו מהעונשין רעים. שחקן מאוד כיפי שהוא הסיבה היחידה לצפות בוויסקונסין בשנתיים האחרונות והוא בהחלט הסיבה היחידה להצלחתה היחסית של הקבוצה. יש לו אופי של דריימונד גרין ולמרות שמרבית המומחים לא חושבים שהוא יכול לשחק ב-NBA, אני לא מסכים בהכרח.

אזור בו השחקן אמור להיבחר: 45-60 אם יבחר בכלל

קבוצות שישקלו לבחור בו: כל קבוצה שתרצה לרוץ מדי פעם עם סמול בול מהיר.

תקציר המשחק מול פרדו לפני שבועיים –

תקציר הטריפל דאבל שלו מול קופין סטייט –

אזכורי כבוד

בול בול – אורגון – הבן של אגדת הכדורסל, מנוט בול, מציג מידות מרשימות ומוטת ידיים שלא קיימות כיום ב-NBA. הוא סנטר התקפי מצוין אך בהגנה יש בעיות ויש חששות לגבי פציעות עתידיות.

 צ'ארלס באסי – ווסטרן קנטאקי – סנטר גדול מימדים שיתאים לספסל של כל קבוצה וצפוי להיבחר בסיבוב השני, מפלצתי בריבאונד.

טאקו פול – UCF – שחקן מכללות וותיק, גובה 6'7 (2.29 מ') עם מוטת הידיים הכי מרשימה במכללות (משוערת 7'7 – 2.34 מ'). רים פרוטקטור ושחקן מעניין.

מקווה שנהניתם… היום עברנו על כמה מהסנטרים המעניינים במכללות/אירופה – בפעם הבאה – פאוור פורוורדים.

מוזמנים לשתף ולהגיב ובנוסף, אשמח לשמוע מה אתם חושבים.