התמונה של הג'וקר אוחז בגביע האליפות עדיין טרייה בראשינו, והנה כבר עונה חדשה בפתח. האם מלך חדש (או ישן) יקום וידיח את הג'וקר? האם ג'יילן בראון יצדיק את תואר השחקן הכי יקר בליגה? האם דני אבדיה יתקע יתד בליגה?

על השאלות הללו ועוד ננסה לענות בפרוייקט 'קבוצה ביום' של הכדור הכתום. עונת 23-24, יוצאים לדרך.

הקבוצה היום: ברוקלין נטס

נשארו: ספנסר דינווידי, דוריאן פיני-סמית', רוייס אוניל, בן סימונס, מיקאל ברידג'ס, קמרון ג'ונסון(הוחתם מחדש, 4 עונות 108 מיליון דולר), ניק קלקסטון, קאם תומס, דיירון שארפ,

עזבו: ההייפ, אבק הכוכבים, בעיות האגו והטירלול (לדאלאס בעיקר, אבל גם לפיניקס), פטי מילס (טרייד ליוסטון, משם המשיך לOKC ולבסוף לאטלנטה), סת' קרי (חופשי, חתם בדאלאס), ג'ו האריס (טרייד לדטרויט), אדמונד סאמנר (חופשי, חתם בשארלוט), יוטה ווטאנבי (חופשי, פיניקס)

הגיעו: דניס סמית' ג'וניור, לוני ווקר 4, דריוס בייזלי, טרנדון ווטפורד (שוק חופשי), ארמוני ברוקס (חוזה דו כיווני), נואה קלאוני, דאריק וייטהד, ג'יילן וילסון (דראפט, האחרון על חוזה דו כיווני)

מתנדנדים: הארי ג'יילס (חוזה למחנה אימונים)

חמישייה: בן סימונס, ספנסר דינווידי, מיקאל ברידג'ס, קאם ג'ונסון, ניק קלקסטון

ספסל: דניס סמית' ג'וניור, קאם תומאס, רוייס אוניל, דוריאן פיני-סמית', דיירון שארפ, לוני ווקר 4, דאריוס בייזלי, נואה קלאוני, דאריק וייטהד

המהלכים הגדולים של עונת 2022/23:

https://www.youtube.com/watch?v=UBqTip9OedU&pp=ygUUYnJvb2tseW4gbmV0cyAyMi0yMyA%3D

אז מה היה לנו שם?

הצרות של ברוקלין עם קיירי ודוראנט התחילו בקיץ. לקיירי הייתה אופציית שחקן, אבל ברוקלין לא היו מוכנים לתת לו חוזה מקסימום. קיירי בדק את השוק, ראה שאין קונים לטירלול, ונשאר בחוזה תוך כדי שהוא דורש טרייד. מייד אחריו קווין דוראנט דרש טרייד, או שיחליפו את המאמן, ה-GM, העיר, הסמל והמגרש. ברוקלין לא נלחצה, ולאחר קיץ ארוך הצליחה להרגיע את דוראנט. מה שכן, עם הצמד הזה, לכולם היה ברור ששקט לא יהיה.

שבועיים לתוך העונה פסטיבל הטירלול סביב קיירי חודש, הפעם לאחר ציוץ שהמליץ על סרט אנטישמי שטוען שהשחורים הם היהודים האמיתיים. לאחר שקיירי התעמת עם עיתונאי במסיבת עיתונאים, הנטס החליטו להשעות אותו לחמישה משחקים לפחות, כשהם נותנים לו רשימה של תרי"ג מיצוות למלא, לפני שיוכל לחזור לשחק.

על המגרש הדברים לא נראו טוב יותר, ואחרי שני ניצחונות בשמונת המשחקים הראשונים של העונה סטיב נאש הלך הביתה. ז'אק ווהן מונה למאמן זמני, בפעם השניה בברוקלין. ווהן הצליח לייצר הגנה שלא הייתה קיימת בברוקלין, ויחד עם ההתקפה שנסמכה על קווין דוראנט, ברוקלין פיתחה מומנטום שהחזיר אותה למאזן 11-11. אפילו החזרה של קיירי מהשעייה לא עצרה את הנטס שניצחו בשלב הזה של העונה 11 משחקים רצופים ועלו למקום השני במזרח. כשמנצחים הכל טוב, כולם מחייכים ומרוצים, וב-25 לינואר קיירי הצהיר שהוא מעוניין להישאר בנטס. כשקיירי מצהיר הצהרה כזו, כולם צריכים לדאוג. קצת יותר משבוע אחרי אותה הצהרה הוא ביקש טרייד. הנטס לא היו מוכנים לשים את כספם על קרני הקיירי, והשחקן לא היסס לחזור בו מהצהרתו הקודמת. יומיים מאוחר יותר הוא היה בדאלאס. נעשה עוד ניסיון לשכנע את דוראנט להישאר, אבל כשהכוכב סירב, הוא נשלח לפיניקס. על שני הכוכבים ברוקלין קיבלה אסופה של שחקני משנה ובחירות סיבוב ראשון (לא מספיק בשביל לפצות על מה שהפסידו על הארדן, אבל ניחא), כשהיהלום שבכתר הוא מיקאל ברידג'ס. ברידג'ס הוא שחקן שנמצא בין רול פלייר לסופר סטאר. שומר אדיר, שחקן התקפה יעיל, אבל כנראה לא אחד שיכול להוביל קבוצה.

הנטס בזמן הטרייד היו עם מאזן 33-22 בצמרת המזרח. הם סיימו את העונה במאזן 14-15, ובמקום השישי במזרח. ברידג'ס היה מצויין אבל לא מספיק. זה הספיק להם להדחה בסוויפ נגד פילדלפיה וג'ואל אמביד.

קיץ חם

קיץ שקט, לראשונה מאז 2019 בנטס. מצד שני, שקט זה משעמם.

בדראפט הנטס בחרו את נואה קלאוני ודאריק וייטהד בבחירות ה-21 וה-22. קלאוני הוא גבוה מובילי עם קליעה מבחוץ. וייטהד הוא ווינג שהגיע מדיוק.

מעבר לבחירות הדראפט הנטס עשו מעט מאוד שינויים. הם נפטרו מהחוזה של ג'ו האריס, והעבירו בטרייד גם את פטי מילס. בשוק החופשי הם החתימו שלושה שחקנים על חוזים נמוכים: לוני ווקר 4, דריוס בייזלי ודניס סמית' ג'וניור.

הנטס החתימו את קאם ג'ונסון על חוזה של 108 מיליון דולר ל-4 עונות. לשחקן היה ביקוש ברחבי הליגה, וזה חוזה מצויין עבור הנטס.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

אחת הציפיות מברוקלין היא שהיא תהיה קבוצת הגנה נהדרת. עם קלקסטון בחיפוי והמון שומרים מצויינים בכנף, הקבוצה אמורה להפוך כל התקפה לסיוט. בפועל, אחרי הטרייד, הקבוצה הייתה מדורגת 13 בליגה בדירוג הגנתי. זה לא היה שינוי גדול ממה שהיה לפני האולסטאר. השינוי הגדול היה בדירוג ההתקפי, שם היא נפלה מהמקום התשיעי למקום ה-24.בלי קווין דוראנט וקיירי אירווינג, הקבוצה חייבת לשמור הרבה יותר טוב, וכאן מחנה האימונים וזמן יכולים לעזור. התיאום ההגנתי אמור להשתפר. ברוקלין צריכה וחייבת להיות קבוצת הגנה טובה יותר העונה.

ההתקפה היא סימן שאלה. ברידג'ס עשה קפיצה עצומה בברוקלין. הוא קפץ ל-26.1 נקודות בפחות דקות, בלי לאבד מהיעילות שלו. הבעיה היא שלצידו אין שחקנים שמסוגלים לייצר לעצמם באופן יציב. לספנסר דינווידי יש משחקים שבהם הוא נראה כמו סופרסטאר, לצד משחקים שבהם הוא נראה כמו רכז שלישי. קאם ג'ונסון, קלקסטון ואחרים תלויים מאוד במנהל המשחק. בן סימונס היה פעם מנהל משחק נהדר, אבל לא ברור מה נשאר מזה, ובלי קליעה ראינו אותו כבר קורס פעם אחר פעם בפלייאוף.קאם תומאס יכול להיות ג'וקר (הקלף, לא השחקן) מהספסל, אבל גם במקרה שלו היציבות ממנו והלאה.

לברוקלין יש כרגע קבוצה בינונית שתרחף כל העונה באיזור הפלייאין. מכיוון שאין לה שליטה על בחירות הדראפט שלה (והתודות להארדן), זה לא כזה נורא. מצד שני הבחירות שיש לה (של פיניקס בעיקר), לא יהיו טובות בשנים הקרובות. שון מרקס צריך לקבל החלטה. הוא יכול להמשיך לפעול עם הידיים קשורות מאחורי הגב, כמו שפעל בתחילת דרכו בברוקלין. אז אגב, הוא עשה את העבודה הכי טובה שעשה. הוא יכול למכור את הנכסים שיש לו ולקוות לטוב.

סימן השאלה הכי גדול הוא כמובן בן סימונס. ממה שראינו במשחקי ההכנה עושה רושם שנקבל את בן סימונס של השנים הראשונות בפילדלפיה. הוא איבד מהאתלטיות שלו והוא לא קרוב להיות שחקן חמישיות ההגנה שהיה אז, אבל הוא נראה סביר, וזה יכול להספיק. השאלה כמובן כמה זה יחזיק.

זה נראה שברוקלין של השנים הקרובות תמשיך לדשדש, ותחכה להברקה של מרקס/כוכב שיהיה מוכן לבוא בשוק החופשי. זה התשלום על הבחירה בקיירי ודוראנט.

תחזית: 39-41 ניצחונות. השתתפות סימלית בפלייאין ואולי אפילו בפלייאוף.