הזרקור הוא הפינה לחיזוק הקשר עם משחק הכדורסל וגיבוריו האמיתיים

 

אם תשאלו את כותב שורות אלו, הלילה התקיים אחד המשחקים המסקרנים ביותר שיכולנו לבקש. בשקט בשקט, בין עוד הצגה של הווריורס למופע של אוקלהומה סיטי, 2 מהקבוצות המובילות בקטגוריית "ידידותיות למשחק הכדורסל" ניפקו לא מעט חומר לאוהדי כדורסל אמיתיים.

 

מיאמי – אורלנדו 108 – 97

אז צמוד לא ממש היה. רבע שלישי מוחץ השאיר את אורלנדו על 12 נקודות ובפיגור 18 ולמעשה השאיר את הרבע האחרון לפרוטוקול בלבד. וגם לפני המשחק היה ברור לשחקני אורלנדו שאת הפלייאוף הם רואים השנה בטלוויזיה. אז למה לעזאזל לכתוב על הדרבי של פלורידה? כי מדובר בשתי החממות הכי מסקרנות לשחקני כדורסל שקיימות ב NBA בעידן שלנו.

מצד אחד מיאמי. מי היה מאמין שבעונה הזו, עם כריס בוש אחד מושבת ודוויין ווייד על טיפות אנרגיה אחרונות, ההיט יהיו כל כך לוהטים? כנראה שספולסטרה. כי החבורה המרעננת שלו הצליחה לייצר אתמול עוד תצוגת כדורסל- ווייטסייד עם 26 נק, 12 ריבאונדים ו- 5 חסימות מפלצתיות, דראגיץ במשחק משובח של 22 נק', 8 אסיסטים ו- 4 חטיפות (כולל דאנק ראשון העונה!!) וידידנו היקר ריצ'רדסון, שרוח הגב שקיבל מהמדור בשבוע שעבר סייעה לו לייצר 14 נקודות, הרבה אנרגיה (פלוס 14 בדקות על הפארקט) ובעיקר את הדבר הבא:

https://www.youtube.com/watch?v=uNMknCPBnhk

ומצד שני, אורלנדו. אם נסתכל רק על התוצאות של המועדון הזה בשנים האחרונות מדובר באחת הקבוצות החלשות בליגה. אבל מבט מעמיק על התהליכים שקורים בקבוצה יחשפו מכרה זהב של כישרון שרק ממתין להתפוצץ. או בשפת הקודש, אורלנדו מג'יק היא הגליל עליון של הכדורסל האמריקאי. אחרי השבחות שעשו לשחקנים כמו ג'יי ג'יי רדיק, איש סמית ובנו אודריך (הצילו לו את הקריירה!), נראה שבשנים האחרונות סוף סוף יכול לצאת להם מזה גם קבוצה מנצחת.

מי שבאמת אוהב כדורסל מוזמן להסתכל באחת החמישיות הצעירות בליגה הולכים ולומדים אחד את השני. עם מאמן מצוין אני מהמר שבקרוב מאוד אורלנדו חוזרים לקדמת הבמה.

אתמול זה היה היום של אנדרו ניקולסון. ניקולסון הוא בחור קנדי שקט שהתחיל לשחק כדורסל רק בתיכון (אחרי שנים מבוזבזות במגרשי בייסבול), ונבחר בדראפט 2012 ע"י אורלנדו. אחרי שנה ראשונה סבירה נכנס לקיפאון ממושך שכלל בעיקר זמן ספסל ויציע. עכשיו רגע לפני שהוא מסיים את חוזה הרוקי שלו, ואחרי שהעונה של אורלנדו הסתיימה, הוא מקבל דקות עם אינטרס הדדי. מבחינתו הוא עושה בשביל להשיג חוזה בעונה הבאה, אורלנדו בודקת האם שווה להמשיך את ההתקשרות, כמו גם להציג אותו לראווה לשאר הקבוצות. כבר 3 משחקים שניקולסון ב'זון', ונראה שהוא כאן כדי להישאר. אתמול, עם שיא עונתי של 19 נקודות ב- 17 דק', הוא היה הדבר הכי רלוונטי שהיה לחבורה של סקוט סקילס להציע.

כרגע זה עדיין לא זה מבחינת המג'יק, וגם הלחץ והתסכול גורמים לשחקנים להגיב בצורה טיפשית בראיונות פוסט משחק (אולי שמישהו יפסיק כבר את ההתעללות הזו של ראיונות בחדר ההלבשה?!).

אבל איך אמרו חכמים? גם את סן אנטוניו 'פופ' לא בנה ביום אחד.