חלפו שבועיים אחרי הביצוע בפועל של הטרייד הענק ששלח את הארדן לברוקלין, וזה הזמן להסיק מסקנות הרבה יותר מדי מוקדמות לגבי המנצחים והמספידים בטרייד הזה. ואולי גם לנסות לחזות אילו מגמות יימשכו ואילו לא.

רבים חשו שברוקלין לא בהכרח השתפרה. כמובן, ההתקפה הפציצה, אבל ההגנה נראתה כמו צרה צרורה, והנטס הפסידו לקבוצות חלשות בקלאץ'. מבט ראשוני על המספרים מגלה תמונה דומה: עד המשחק באחרון של לוורט (כולל) הנטס קלעו 118.5 נק' למשחק וספגו 113. הנתון הראשון היה שם אותם במקום השני בליגה, והשני במקום ה-11 בדירוג הסופגות – מקום לא רע להיות בו.

מאז מהמשחק הראשון של הארדן בקבוצה, כמעט כל משחק הפך לירי חופשי. הנטס קולעים 128 נק' למשחק – ההתקפה הטובה בליגה בהפרש עצום, כאשר ההפרש בינם לבין מילווקי, השניה בקטגוריה, שווה להפרש בין מילווקי לאינדיאנה עם ההתקפה מס. 11 בליגה. מהצד השני – הם סופגים כמעט 126 נק' למשחק – ההגנה הגרועה בליגה, גם כן בהפרש גדול.

למעשה, הפרש הנקודות שלהם היה טוב יותר עם לאוורט, פרינס ואלן מאשר עם הארדן – וזה לא בגלל שהם פגשו קבוצות טובות מדי. משחק אחד מול מילווקי, שניים מול הקאבס ומיאמי, ואחד מול אטלנטה, אוקלהומה סיטי והוויזרדס הם לו"ז שאמור להיות ממוצע, אפילו יחסית קל מבחינה הגנתית.

דוראנט כבר דיבר על כך שהנטס צריכים למצוא את הזהות ההגנתית שלהם, וזה חתיכת אנדרסטייטמנט. כרגע הם לא מסוגלים לשמור על קונוסים, וזה ממש לא מתכון לאליפות.

ביוסטון המצב, במידה רבה, הפוך. בתשעה משחקים עם הארדן הם קלעו 111 נק' למשחק וספגו 113, מה שממקם את ההתקפה שלהם בעשיריה התחתונה שלך הליגה ואת ההגנה בערך באמצע. אבל מאז שאולדיפו הגיע הקבוצה קולעת 116.5 נק' למשחק, מה שהיה ממקם אותה חמישית בליגה בחישוב עונתי, וסופגת 106.5 – ההגנה הרביעית בליגה.

אפשר היה לחשוב שההתקפה הפכה לקבוצתית יותר, אבל המספרים מראים שאולדיפו הפך להיות קצת הארדן. אחוז היוסג' שלו – שיעור ההתקפות שנגמרות בזריקה לסל או באיבוד – עומד על 31.3, לעומת 28.6 להארדן. זה לא דומה ליוסג' המםלצתי של הארדן מעונות קודמות – 36 בעונה הקודמת ו-40 (!!) בזו שלפניה – אבל הוא עדיין הציר המרכזי של ההתקפה, ואיכשהו זה עובד.

אפשר היה לסכם שיוסטון הרוויחו פה בענק, אבל כנראה שקלות הלו"ז משחקת תפקיד מרכזי. יוסטון של אולדיפו פגשה את שיקגו, פיניקס, דטרויט, דאלאס, וושינגטון, פורטלנד בלי מקולום, הפליקנס ואוקלהומה סיטי – לו"ז קל ממש. הם במאזן של 6-2 במשחקים האלה ועם הפרש ממוצע של 10 נק', אבל צריך לראות אותם מול תחרות קשה יותר כדי להבין איפה בדיוק הם עומדים.

ועדיין, כשלוקחים בחשבון את אינסוף בחירות הדראפט שיגיעו אליהם, ואת החריקות בנטס, נראה שידה של יוסטון על העליונה.

אינדיאנה קיבלו החלטה לא פשוטה כשלקחו את לוורט למרות הממצא בכליה שלו, וסביר להניח שזה אומר שהוא צפוי לחזור. בהנחה שזה יקרה הם יהיו קבוצה מאוד מעניינת.

קליבלנד עשו מהלך יפה כשהביאו את אלן ופרינס בחינם. פרינס שיחק טוב בכמה משחקים אבל לאחרונה נראה רע וקשה לדעת אם יצליח להיות משמעותי. אלן, לעומתו, התפוצץ בכל פעם שקיבל הזדמנות ונראה כמו גניבה אמיתית. מצד שני, זו השנה האחרונה בחוזה שלו וקליבלנד יאלצו לשלם לו הרבה או לתת לו ללכת בחינם. אם קליבלנד ירדו מתישהו ויחזרו להיות קבוצה בבניה, לא ברור שהם הרוויחו הרבה מהעסקה הזו. אבל אם הם ימשיכו להצליח לאלן יהיו מניות ניכרות בהצלחה שלהם.