לקראת פתיחת פלייאוף 2022, אנחנו מביאים פה את הפריוויו שלנו לסדרות הפלייאוף במתכונת חדשה. אתם מוזמנים להביא את ההימורים שלכם בתגובות.

גולדן סטייט ווריורס(3) – דנבר נאגטס (6)

הווריורס רוצים להחזיר עטרה ליושנה. אחרי שפיספסו 2 פלייאופים הם חוזרים בכל הכח, ורוצים להסתער קדימה. בדיוק כמו בסרטי באטמן, הג'וקר בא להרוס להם את התוכניות. יוקיץ' הוא כוח עולה בליגה, והווריורס הולכים ללמוד שממש לא קל להזיז מהדרך את ה-MVP שמועמד לזכות בתואר פעם שניה ברציפות.

סיפור העונה של גולדן סטייט

הווריורס פתחו את העונה עם כדורסל שמח, שהזכיר לנו את הקבוצה הגדולה ההיא. סטף ודריימונד היו בריאים ובכושר, קליי בדרך לחזור, והיה נראה שהחבורה שאספו סביבם העונה מסוגלת לתת את התמיכה הנדרשת, בייחוד ג'ורדן פול שהפך לאחיין ספלאש, אבל גם שחקני המשנה האחרים: הותיקים – אנדריי איגודלה, קבון לוני, אוטו פורטר, נמנייה בייליצה, והצעירים – גארי פייטון 2, ג'ונתן קומינגה וחואן טוסקנו-אנדרסון.

העונה התחילה נפלא, הווריורס הזכירו את השנים הגדולות שלהם עם הנעת הכדור, והגנה חזקה. אלא שגם שם היו חריקות. האחוזים של קרי צללו, משהו בקליעה לא הסתדר. ככל שהוא התקרב לשיא של ריי אלן זה הורגש יותר, וגם כשעבר אותו זה לא השתפר.

בינואר קיבלנו זכינו לראות את קליי תומפסון חוזר לפרקט. זה היה מרגש, אלא שבמקביל דריימונד גרין נפצע בגב, מה שהשבית אותו ליותר מחודשיים. הווריורס התחילו להפסיד, ואחרי שהובילו את הליגה בפער ביחד עם הסאנס,ההפסדים התחילו להערם. ההגנה של הווריורס סבלה מהחסרון של גרין ונפלה מדירוג הגנתי של 102 נקודות ומקום ראשון בליגה, לדירוג הגנתי של 110 ומקום שביעי. ממפיס ניצלה את ההזדמנות ועברה את הווריורס. משחק אחד אחרי שגרין סוף סוף חזר, קרי נפצע. מרכוס סמארט נפל על הקרסול של קרי ושלח את הקלע החוצה עם נקע בקרסול. קרי מעשית סיים את העונה הרגילה, ועדיין לא ברור האם יחזור למשחק הראשון של הפלייאוף. בעונת הקאמבק של הקבוצה, ושל השלישיה שהובילה אותה ביחד עם דוראנט, קארי, קליי ודריימונד רשמו כ-11 דקות משותפות שבו שלושתם היו על הפרקט ביחד.

דאלאס כבר עברה את גולדן סטייט ועלתה למקום שלישי, אלא שהווריורס הצליחו לחזור, ולשמור עליו. צריך לזכור שבשבועיים האחרונים של העונה אף אחד לא באמת ניסה לנצח אותם, וזה עזר להם להגיע לפלייאוף עם מומנטום חיובי.

סיפור העונה של דנבר

אחרי עונת MVP מצויינת, ניקולה יוקיץ' חזר בכל הכח, בדרך לזכות ב-MVP שני ברציפות. גם אם הוא לא יזכה בתואר, אין ויכוח שהוא ראוי לו. 27.1 נקודות, 13.8 ריבאונדים, 7.9 אסיסטים ו-1.5 חטיפות כשהוא מוביל את הליגה בחלק גדול מהממדיים המתקדמים (PER, WIN SHARE ועוד). הדובדבן על הקצפת הוא זה שהוא הפך לשחקן הראשון בתולדות הליגה שמסיים עונה עם 2000 נקודות, 1000 ריבאונדים ו-500 אסיסטים. הבעיה של דנבר היא ששני הכוכבים שהיו אמורים להיות עזר כנגדו לא היו שם. ג'אמאל מאריי לא פתח את העונה אחרי שקרע את ה-ACL בעונה שעברה. מייקל פורטר ג'וניור סיים את העונה אחרי 9 משחקים עם פציעה בגב הבעייתי, רגע אחרי שהנאגטס נתנו לו הארכת חוזה מקסימום בקיץ.

אז לדנבר יש ג'וקר, אבל חבילה של קלפים נמוכים, וכל שחקן מלחמה יודע, שככה קשה לנצח. הנתון שמבליט את החשיבות של יוקיץ לדנבר הוא נתוני הON-OFF שלו. דנבר נופלת מדירוג התקפי של 117.3 עם יוקיץ' על המגרש, ל-105 כשהוא נח. הדירוג ההגנתי צונח מ-108.9 ל-113. במילים אחרות מפלוס 8.4 עם יוקיץ', למינוס 7.9 כשהוא נח. הפרש של 16 נקודות. בעונה שבה הלייקרס נופלים, והקליפרס פצועים, יוקיץ' מספיק טוב בשביל להוביל כמעט לבדו את הנאגטס למקום השישי במערב. המקום האחרון שמבטיח פלייאוף. הבעיה היא שבלי מאריי וMPJ לא בטוח שדנבר מסוגלת להרבה יותר מזה.

המפגשים

שלושה נצחונות לנאגטס מול אחד בלבד של הווריורס במפגש האחרון. דריימונד לא שותף באף אחד מהמשחקים, והוא יהיה שחקן מפתח במאטץ' אפ מול יוקיץ', ככה שקשה להסיק יותר מדי מסקנות מהמפגשים בעונה הרגילה. אם כבר מדברים על מפגשים, צריך להזכיר שהפלייאוף הראשון של הווריורס האלו היה ב-2013, אז עלו מהמקום השישי והפתיעו את דנבר שסיימה במקום השלישי במערב. האם הנאגטס יבואו חשבון הפעם?

הכוכבים

המאטץ' אפ הכי מעניין הוא בין ניקולה יוקיץ' ודריימונד גרין. כל ההתקפה של דנבר בנויה על היכולות של הגאון הסרבי, שלא ממש סופר אף שחקן אחר בליגה. יוקיץ' כבר התעלל בלא מעט שחקנים שנחשבים למגינים משובחים (אהמ רודי גובר אהמ) אבל פה מדובר בזן אחר של מגן. יוקיץ' שורף סנטרים גדולים מבחוץ, וסנטרים קטנים מבפנים. לגרין על הנייר אמורה להיות היכולת להתמודד איתו גם כאן וגם כאן. הדקות שבהן גרין יקבל את השמירה על יוקיץ' יהיו מעניינות הן מבחינת הפוטנציאל הכדורסלני, והן מבחינת פוטנציאל הנפיצות שבעניין. גרין כבר רשם פלייאוף שבו הוא הוציא כמה שחקנים מועד הורים עם מהלכים מלוכלכים. יוקיץ' הראה השנה שהוא לא מתבייש להחזיר עם עבירה גסה על מרקיף מוריס. המאטץ' אפ בין השניים יכול להיות מאוד נפיץ.

מי שיצטרך לנצל את ההתמקדות של הווריורס ביוקיץ' הוא ארון גורדון שמישהו יצטרך להזכיר לו שפעם הוא היה כוכב. בלי מאריי וMPJ, גורדון הוא היחיד שיכול להתעלות.

בצד השני סטף אמור להיות כשיר, גם אם לא למשחק הראשון, אז למשחק השני, אבל יכול להיות בהגבלת דקות לסדרה. ג'ורדן פול הראה המון כשרון התקפי השנה, ועדיין זה אפילו לא קרוב. סטף שחקן שיכול לסגור משחק בכמה דקות מצויינות. קר יצטרך מצד אחד לאפשר לקרי לשחק, ומצד שני לאפשר לקרי לנוח בלי לפגוע בקבוצה, כי זה יכול להיות פלייאוף ארוך.

קליי נראה כמו קליי בכמה משחקים העונה, כולל בשבוע האחרון. יהיה מעניין לראות אותו בפלייאוף ראשון מ-2019.

פוטנציאל הפתעה

הווריורס מגיעים לפלייאוף אחרי נצחונות בשבועיים האחרונים, ולכאורה עם מומנטום חיובי. אלא שמאז פתיחת העונה הטובה הם סובלים מירידה בכושר שלא לצרכי עליה. זה עדיין אמור להספיק מול דנבר, אבל אל תזלזלו ביוקיץ' וביכולת שלו לסחוב קבוצה על הגב.

מה יהיה ההישג של דנבר?

3 ניצחונות ומעלה.

תחזית: 4 – 1 ווריורס

דנבר ראויה ליותר, אבל תצטרך לחכות לעתיד המבטיח שלה אחרי שג'אמאל מאריי יחזור מהפציעה, ובתקווה גם MPJ. אם הווריורס רוצים להוכיח שהם חזרו, זה הזמן שלהם להתקדם.