"מה הלאה?" הוא ההקדמה של הכדור הכתום לעונת המלפפונים של ה-NBA. ננסה להעריך עד יום הדראפט איך כל הקבוצות הליגה רואות את עתידן ואילו מהלכים הן ינסו לבצע כדי להתקדם לשם. נתחיל מהגרועה לטובה לפי המאזן בעונה הרגילה, והיום – אורלנדו מג'יק.

מה היה לנו?

אחרי עונה של מאזן חיובי ב-18-19, אורלנדו חשבה להתקדם עוד קצת ב-19-20. גורדון וג'ונתן אייזק היו אמורים להתבגר בעוד שנה ולהשתפר, מרקל פולץ הגיע אחרי שפילי ויתרה סופית על האפסייד של הבחירה מס. 1 שלה, ויחד עם ווצ'ביץ', פורנייה, די ג'יי אוגוסטין וטרנס רוס הותיקים הם היו אמורים להספיק למאזן קצת יותר טוב ואולי למאבק קצת יותר רציני בסיבוב הראשון בפלייאוף.

במקום זאת הקבוצה הלכה אחורה. פולץ השתלב והצליח לעבור עונה ראשונה בקרירה ללא פציעות, אך הקליעה שלו עדיין רחוקה מלהספיק לגארד בליגה. גורדון המשיך בנסיגה המוזרה ביכולתו, בעיקר בצד ההתקפי. אייזק התחיל את העונה מצוין, אבל נקע קשה בברך השבית אותו אחרי 32 משחקים בלבד, ובבועה הוא סבל קרע בגיד שגמר לו גם את העונה הבאה.

כל זה עדיין הספיק כדי להגיע לפלייאוף במזרח החלש, שם אורלנדו הפתיעה את מילווקי במשחק הפתיחה לפני ארבע תבוסות ויציאה בסיבוב הראשון.

התוכנית

אחרי שש שנים של תחתית מאז עזיבת דוויט הווארד, אורלנדו הצליחה להפוך מקבוצה חלשה לבינונית והגיעה לפלייאוף שוב. קבוצות כאלה מחפשות להתקדם לשלב הבא, אבל נראה שאורלנדו חסרה את הנכסים שיאפשרו לה להגיע לשם. גורדון לא משתפר ורק הולך אחורה עם בשנתיים האחרונות, אייזק נראה כמו אולסטאר פוטנציאלי אבל לא ברור איך ישוב מהפציעה הקשה שעבר, ופולץ נראה אולי כמו שחקן לגיטימי בליגה, אבל קשה להאמין שיתקרב אי פעם למעמד של אולסטאר. הבחירה ה-15 בדראפט הנוכחי גם היא לא צפויה להביא גדולות ונצורות, ומו במבה לא עשה שום סימן חיובי במיוחד בשנתיים שלו בקבוצה.

אורלנדו תצטרך להחליט בקיץ מה היא עושה עם פורנייה והאם יש לה עניין להאריך את החוזים של פולץ ו/או אייזק – שניהם על חוזי רוקי ויהפכו לשחקנים חופשיים מוגבלים בעונה הבאה אם לא יאריכו העונה. לפורנייה יש אופציית שחקן על 17 M$, שאם יבחר לא לממש אותה יהיה שחקן חופשי בלתי מוגבל ויוכל לחתום על חוזה חדש במג'יק או במקום אחר.

יש שמועות טרייד רבות סביב ארון גורדון בשנה האחרונה, אבל טרייד כזה עדיין לא נמצא. נראה שגורדון יכול להתאים לקבוצה שמתקשה בהגנה, במיוחד אם יש לה קליעה בקו בקדמי שתוכל לאפשר לו להימנע מלזרוק מבחוץ, משם קלע ב-31% רעים בעונה שעברה.

מהלכים אפשריים

שימור – חוזה של 45 M$ לשלוש שנים לפורנייה, 36 ל-3 שנים לפולץ ו-42 ל-3 שנים לאייזק. אורלנדו מהמרת על הסגל שיש לה עכשיו, בתקווה שבכל זאת תגיע פריצה של שני הצעירים, ואולי תחפש שחקן בעל תקרה גבוהה בדראפט.

טרייד על גורדון – נראה שגורדון לא ממצה את עצמו באורלנדו, וההגנה הרעה של מינסוטה עשויה להרוויח המון משחקן כמוהו. לצד טאונס לא תהיה להם בעיית קליעה בקו הקדמי, והוא יוכל לחתוך יותר פנימה ולקבל כדורים במקומות שבהם נוח לו יותר. אם המג'יק אכן ויתרו על האפשרות שגורדון יחזור ליכולת שלו מלפני שנתיים, ג'יימס ג'ונסון והבחירה ה-17 בדראפט הנוכחי אמורים להספיק להם בשביל גורדון, אולי עם עוד בחירת סיבוב שני עתידית.

סיכונים

הסיכון הכי גדול שאורלנדו צריכה להתמודד איתו הוא ירידה ביכולת של הסגל הנוכחי. ווצ'ביץ' היה יציב מאוד, והשתפר משמעותית בשנתיים האחרונות, אבל סבל בעבר מפציעות שיכולות לחזור. גורדון, כאמור, מאוד לא יציב ואם הבריאות או הלקיעה של פולץ יכזיבו המג'יק עלולים לסיים את 20-21 רחוק מהפלייאוף ועם יותר מדי חוזים מעיקים ופחות מדי נכסים.