"מה הלאה" מאיץ לקראת פתיחת תקופת ההעברות, והפעם – לוס אנג'לס לייקרס.

מה היה לנו?

הלייקרס התחילו את עונת 19-20 עם לא מעט סימני שאלה. אחרי הטרייד הענק שהביא את דיוויס הם הלכו חזק על קוואי בניסיון לבנות קבוצה בלתי מנוצחת, אבל הוא העדיף את הקליפרס. באותה נקודה הם החתימו את כל הפרי אייג'נטס שהסתובבו בשוק, כולל קאזינס שנפצע ולא שיחק בכלל. במשך העונה הלייקרס היו קבוצה טובה, אבל לא טובה מדי (סיימו עם מאזן פחות טוב משל הראפטורס). אף אחד לא התבלט שם ככוכב שלישי, וכשהתברר שאייברי בראדלי לא יחזור לבועה ולפלייאוף הלייקרס נראו קצת כמו קונטנדרית משנית, שלא ברור אם העומק שלה יספיק.

הפלייאוף סיפק את כל התשובות, וכולן היו חיוביות. רונדו הוכיח שפלייאוף רונדו זו עובדה ולא אגדה, קנטביוס קלדוול פופ (להלן קק"פ) סיפק תצוגות איכותיות כ-3&D. אלכס קארוסו שיחק מצוין, מרקיף מוריס הראה שהוא סטרץ' 5 ראוי. וכמובן, הצמד לברון ודיוויס הוכיח את עצמו ככוח הכי דומיננטי בליגה. פורטלנד לא הצליחה לעצור את הלייקרס בכלל; יוסטון נכנעו לריבאונד המטורף וליכולת הסטרץ' של דיוויס; דנבר נתקעו התקפית מול הגודל והיכולת של דיוויס לצאת לחזור; ומיאמי נתנו את הפייט הכי רציני, אבל עם הפציעות של דרגיץ' ואדבאיו זה לא היה באמת כוחות. הלייקרס סיימו עם אליפות, ולברון רשם עוד הישג גדול והצית מחדש את ויכוחי ה-GOAT.

התוכנית

אלופות נוטות לרצות לשמור על הקיים, אבל הלייקרס נראים כמי שרוצים לבנות קבוצה אפילו טובה יותר. לברון ודיוויס לא הולכים לשום מקום, אבל יתר השחקנים מועמדים לעבור אם זה יביא לקבוצה את הכוכב השלישי שהיא מחפשת.

זה עלול להיות קשה למדי. לדיוויס, קק"פ, בראדלי, רונדו ומגי יש אופציה לעונה הבאה. דיוויס כמעט בוודאות יצא מהחוזה ויחתום על חוזה חדש, מה שישים את הלייקרס קרוב לתקרת השכר. קק"פ הראה מספיק כדי לצאת מהחוזה שלו ולדרוש חוזה חדש, לכמה שנים ובסכום גדול יותר. בראדלי שוב נפצע ועשוי לקחת את אופציית השחקן שלו, למרות שהיא לא גדולה במיוחד. גם מגי, שהיה לחלוטין לא רלוונטי ברוב הפלייאוף.

אצל רונדו זה יותר מסובך – יש לו אופציה בשכר מינימום, אבל תימצא הקבוצה שתשלם לו יותר, ואולי הרבה יותר, רק על האפשרות שהוא יגיע לפלייאוף כמו שהגיע לפלייאוף הקודם. ללייקרס אין זכויות בירד עליו, מה שאומר שאם הוא ייצא מהחוזה שלו הם יתקשו להחתים אותו מחדש.

לאור זאת עומדות בפני הלייקרס שתי אופציות לחיזוק: אחת – טרייד על שחקן עם משכורת גדולה שמבוסס על המשכורות של דני גרין, הכשרון של קייל קוזמה, ועוד כמה שחקנים עם חוזה נגמר. השניה – ה-MLE, איזה שתהיה זמינה להם בתלות בשחקנים שיממשו את האופציה שלהם או לא.

מהלכים אפשריים

קבוצה ממשיכה – דיוויס יוצא מהחוזה ומקבל את המקס ל-4 שנים, עם אופציית שחקן לשנתיים האחרונות. קק"פ יוצא מהחוזה ומקבל 40 מיליון ל-4 שנים. ברדלי ומגי נשארים, רונדו חותם על ה-Taxpayer MLE לשנתיים.

טרייד גדול – כריס פול מעניין את הלייקרס, ויכול להיות שקוזמה הוא מספיק כשרון כדי לשכנע את אוקלהומה ללכת דווקא עם הלייקרס. זה ידרוש גם שקק"פ ייקח את האופציה שלו, ואז גרין, קוזמה, קק"פ, ברדלי, מגי וקווין קוק אמורים להספיק מבחינת משכורות. אולי הורטון טאקר יצטרף כדי שהת'אנדר ירגישו שקיבלו עוד קצת טאלנט.

החתמה גדולה – לא סביר במיוחד, אבל אם מגי, ברדלי וקק"פ לא מאריכים חוזה הלייקרס יכולים ללכת על שחקן כמו גלינרי או ברטאנס כאופציה שלישית דרך ה-MLE.

סיכונים

קל לשכוח, אבל הלייקרס קבצה שנמצאת בסיכון פציעה גדול. לברון היה איירון מן כל הקריירה, אבל עבר פציעה קשה ב-18-19 ויגיע לפלייאוף הבא בן 36. דיוויס סובל כל הקריירה מפציעות קטנות, ומספיקה אחת בעיתוי הלא נכון להדחה מוקדמת בפלייאוף. רונדו גם הוא לא בריא במיוחד.