יום הפסקה מהפלייאוף אז גם אני אקח הפסקה ממנו.

 

כאוהד ניקס אני מנסה ללמוד על המועמדים שיכולים להיות רלוונטיים לקבוצה. הדראפט השנה לא צפוי להניב כוכבים גדולים מחוץ ל3-4 הבחירות הראשונות, אבל בבחירה 8 של הניקס אפשר לצפות לשחקן משלים טוב. (אני כותב מהפוזיציה של הניקס, אבל זה פוסט שיכול להיות רלוונטי לכל קבוצה שבוחרת במקומות 5-10, השמות שאני אעלה כאן הם גם השמות שקליבלנד מתלבטים לגביהם בבחירה 5, יחד עם אבדיה)

אחרי השלישיה הראשונה של אדוארדס-בול-וייסמן אין בחירות ודאיות. אבדיה צפוי להלקח עד הבחירה השישית (אני מסכים עם הטייק של קווין אוקונור שאומר שאם הווריורס לא מעבירים את הבחירה, אבדיה היא הבחירה ההגיונית עבורם. תזכרו איפה שמעתם את ההשוואות לאיגואדלה קודם) וכנראה שגם טופין לא יהיה על הלוח ב-8.

 

לפי הדיבורים סביב הניקס, הם כנראה לא ילכו על קיליאן הייז גם אם יהיה פנוי. ההתמקדות שלהם כנראה תהיה בעמדת הכנף לצד אר.ג'יי בארט ושני השמות הפופולריים בהקשר שלהם הם אייזק אוקורו ודווין ווסל.

 

חשוב לי להגיד שאני ממש לא מתמצא במכללות, מה שאני כותב כאן הוא על בסיס מספר דוחות סקאוטינג ביו-טיוב ובכתבות. יש את Disgruntled Phoenix Suns Fan – אוהד סאנס ממורמר שמתמצא הרבה יותר ממני ואולי יהיה לו מה להוסיף (או פשוט לומר לי שאין לי מושג מה אני אומר)

 

שני השחקנים האלו נחשבים למגינים מצוינים בכנפיים, מה שמתאים מצוין לת'יבס (בוודאי כשאר.ג'יי בארט וקווין נוקס לא מצטיינים בזה) וציוות שלהם עם פרנק נילקינה יכול להיות מעניין מאד הגנתית עבור הניקס. שניהם נחשבים עם תקרה מוגבלת יחסית, אבל עם רצפה גבוהה. יש כאלו שחוזים שאוקורו יכול להתפתח לאולסטאר, אבל כנראה ששניהם יהיו פשוט שחקני רוטציה טובים שאפשר לסמוך עליהם להרבה שנים.

 

אוקורו, שיש תחזיות שממקמות אותו בטופ-5, הוא סמול פורוורד נמוך למדי (6'6 עם מוטת ידיים מדווחת של 6-9) ההשוואות לגביו נעות מקוואי לנארד לעניים במקרה האופטימי לסטנלי ג'ונסון 2 במקרה הפסימי. ההשוואה הכי פופולרית לגביו היא של או.ג'י אנונובי שהוא בעל מימדים דומים (וכמו אוקורו מחזיק בשורשים ניגריים, תחליטו אתם אם זה חלק מהבסיס להשוואה). לי הוא מזכיר גרסה גבוהה יותר של מרכוס סמארט, טרום השיפור בקליעה, וכמו סמארט השיפור בקליעה יכול להיות ההבדל בין 18 דקות לערב ל-36 דקות לערב.

 

אוקורו חזק מספיק כדי להתמודד עם שחקני פנים, אבל יתקשה להתמודד עם הגבוהים בהם. מכניקת הקליעה שלו לא מזעזעת, פשוט מעט נוקשה. לתחושתי הפוקט שלו נמוך מדי מה שגורם לפלג הגוף העליון להיות לא מסונכרן עם פלג הגוף התחתון. ג'וני בראיינט, עוזר המאמן של הניקס, אמור לעזור לו אם זה אם ייבחר. הוא מסוגל להגיע עם הכדור לטבעת, אבל הכדרור שלו מעט רחב מדי לפעמים, וגארדים מיומנים יכולים לנצל את זה.

 

אלמנט היצירה שלו מהפיק אנד רול הוא בסיסי למדי, אבל קיים. הוא לא ימצא לרוב את המסירה המורכבת אלא ייקח את המסירה שהוא רואה. הוא מוצלח למדי בהתקפות מעבר ומספק אנרגיה לקבוצה בשני הצדדים של המגרש.

 

האפשרות השניה – ווסל – הוא קלעי טוב יותר ומגן מצוין. ההשוואות הפופולריות כלפיו הם באיזורי הלואל דנג וגרסה משונמכת של קארון באטלר. מהסרטונים שלו שאני ראיתי יש משהו דוויין ויידי בדרך בה הוא משחק בהתקפה, אבל הוא הרבה פחות מלוטש, כמובן. הגודל שלו (6-7 עם מוטת ידיים של 7-1) יחד עם מרכז כובד גבוה יחסית מזכירה לי את קליי תומפסון או דני גרין. כמו גרין (ו-וייד) הוא חוסם מצוין, למרות שצפוי לשחק בעמדה 2 או 3.

 

מבנה הגוף שלו גורם לו להראות קצת גמלוני על המגרש. הוא משחק 'גבוה' יחסית, גם בהגנה, ואני חושש שזה יקשה עליו להשאר עם הגארדים המהירים יותר בליגה. בהתקפה הוא מצטיין כספוט אפ שוטר, למרות שגם במקרה שלו הזריקה צריכה ליטוש, והוא יוצר לעצמו לא רע זריקות במיד-ריינג'. יכולת היצירה שלו לאחרים, לעומת זאת, מוטלת בספק.

 

כמובן שהכל עוד יכול להשתנות. הניקס עוד יכולים לחפש טרייד אפ בשביל לאמלו (למרות שאם אתם שואלים אותי, המעבר של לונזו מCAA לקלאץ' אתמול רומז שהניקס ויתרו על אחיו) ומניות של שחקנים עוד יעלו וירדו. אני מעריך שאם טופין יימצא את עצמו פנוי ב-8 הניקס ילכו עליו, בטח לאור הידיעות שהם רוצים להפרד מרנדל.

 

דעתכם? שמות אחרים שהייתם שוקלים בבחירה הזו? מוזמנים לדסקס בפייסבוק