בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: 41 נקודות של יאניס הובילו את מילווקי לניצחון ראשון בסדרת הגמר.

מילווקי באקס 120-פיניקס סאנס 100 (2-1 לפיניקס):

ג׳רו הולידי וכריס מידלטון סוף סוף הגיעו לסדרה עם 21 ו-18 נקודות בהתאמה, ועזרו ליאניס בערב מפלצתי משלו להחזיר את הבאקס לתמונה. בצד השני, 19 נקודות של כריס פול ו-18 של ג׳י קראודר (6-7 משלוש) לא הספיקו לאור משחק חלש של דווין בוקר שסיים עם 10 נקודות בלבד. פיניקס עוד הובילו באמצע הרבע השני, אבל ריצת 16-3 של הבאקס בזכות הגנה חזקה, יציאה התקפות מעבר וחגיגה בצבע (22 נקודות בצבע ברבע הזה, הכי הרבה לרבע אחד בגמר ב-25 השנים האחרונות) נתנה למילווקי יתרון שעליו הם שמרו עד הסיום.

יאניס: משחק שני ברצף של היווני עם יותר מ-40 נקודות ו-10 ריבאונדים, הראשון לעשות זאת בגמר מאז שאקיל בשנת 2000. הוא סיים עם 13-13 מה-restricted area, שישה אסיסטים, ו-13-17 מהעונשין. נראה כי יאניס אימץ כמעט לחלוטין את תפקידו כשחקן ללא הכדור, ואת רוב הנקודות שלו הוא השיג מריבאונד התקפה, פיק אנד רול או התקפות מעבר. המעבר לתפקיד זה איפשר למידלטון והולידי לבוא יותר לידי ביטוי במשחק הפיק אנד רול שלהם עם יאניס.

הולידי ומידלטון:  לאחר שחטפו ביקורות (מוצדקות) על ההופעה שלהם בשני המשחקים הראשונים, שני כוכבי המשנה תרמו גם בהתקפה. הם קלעו ביעילות (8-17 משותף משלוש), הגיעו לטבעת, והכי חשוב, לא הפסידו את הדקות שבהן יאניס יש על הספסל. לא ברור אם מה גרם לשינוי. אולי החזרה למילווקי, אולי סתם הכדורים התחילו להיכנס, אבל כדי שלבאקס יהיה סיכוי לנצח את הסדרה הם חייבים את מידלטון והולידי של משחק 3 ולא של שני המשחקים הראשונים.

הגבוהים של פיניקס: בעקבות הפציעה של דריו שאריץ, הסאנס נשארו עם שני גבוהים בלבד, דיאנדרה אייטון ופרנק קמינסקי. אייטון פתח את המשחק מעולה עם 12 נקודות ברבע הראשון, אבל בעיית עבירות שלחה אותו לספסל, וכשהוא חזר הוא היה פחות אפקטיבי וקלע רק 6 נקודות בשאר המשחק. הגבוה השני, קמינסקי, לא מספיק טוב והיה עם פלוס מינוס של מינוס 13 בחמש הדקות שהוא שיחק (ללא גארבג׳ טיים).

נקודות מהזדמנות שניה: מילווקי ניצחו 20-2 בנקודות מהזדמנות שניה, כשיאניס עם 12 עשה את רוב העבודה. היתרון המשמעותי של הבאקס בסדרה הוא הגודל שלהם. לאורך רוב המשחק הם שיחקו עם שני גבוהים, והעובדה שכריס פול שמר על פי ג׳י טאקר אומנם איפשרה לו לנוח בהגנה, אבל טקאר תקף את ריבאונד ההתקפה ויצר מספיק כאוס שיאניס ובובי פורטיס ניצלו ל-4 ריבאונדים בהתקפה לכל אחד.
בנוסף, הסאנס ניסו לשמור אזורית מספר פעמים במהלך המשחק, אבל גם כשמילווקי החטיאו, לפיניקס היה עוד יותר קשה לסיים את הפוזשן ההגנתי עם ריבאונד.

Make or miss league: בשלב הזה זה כבר נהפך לקלישאה, אבל בסופו של דבר לפיניקס יהיה קשה מאוד לנצח כשקראודר הוא היחיד שקולע יותר משלשה אחת. הסאנס סיימו עם 9-31 מהשלוש (29%), ונשאלת השאלה האם שחקני המשנה חסרי הנסיון כדוגמת מיקל ברידג׳ס וקמרון ג׳ונסון יהיו אפקטיבים גם במשחקי החוץ.