בזמן שפלייאוף לא ישנים, והלילה מילווקי עם ריצה ברבע השני דורסים את ההוקס

 

מילווקי באקס 125- אטלנטה הוקס 91 (הבאקס משווים את הסדרה ל-1:1)

 

אפשר לסכם את המשחק הזה בשתי מילים, שחיטה כשרה. הבאקס הגיעו למשחק הזה חדורי מוטיבציה לאחר שההוקס גנבו להם את הביתיות במשחק מספר 1. ברבע הראשון המשחק עוד היה צמוד כאשר הבאקס הובילו רק 34:28 וטריי יאנג היה נראה בדרך לעוד משחק מרשים, אבל ברבע השני הבאקס התפוצצו והשאירו את ההוקס הרחק מאחור. הבאקס קלעו ברבע הזה 43 נקודות לעומת 17 בלבד של ההוקס. המחצית הסתיימה בתוצאה 77:45 ולאחר מכן המשחק התפתח לגארבג' טיים ארוך מאד.

הבאקס השיגו את הניצחון הזה קודם כל בהגנה. במשחק הראשון טריי יאנג חגג עם 48 נקודות 11 אסיסטים והרשת געשה וקטלה את הדרופ של מייק בודנהולזר ואת ברוק לופז בכללי. במשחק השני הבאקס ביצעו חילופים על כל חסימה, גם על כאלו שהיו רחוקות מהכדור, חוץ מחסימות שלופז היה מעורב בהן כאשר הוא נשאר עדיין באותו הדרופ המפורסם. ההבדל הערב היה שלופז לא חיכה בתוך הצבע אלא יצא גבוה יותר לכיוון טריי יאנג כשהוא היה בערך באיזור העונשין. היציאה הזאת נטרלה את הנשק המרכזי של יאנג בפלייאוף הזה שהוא הפלואטר הקטלני שלו. בנוסף לכך, כאשר לופז בדרופ, לשאר שחקני הבאקס היה קל לכסות את השטח ואת נתיבי המסירה של יאנג. יאנג איבד המון בעקבות כך (9 איבודים 8 מהם במחצית הראשונה), לא הצליח לערב את החברים (3 אסיסטים בלבד) ואף התקשה מאד בקליעה למרות רבע ראשון טוב (15 נקודות ב-37.5% כולל 1-8 מחוץ לקשת). הבאקס ניצלו את האיבודים האלו כדי לקלוע 25 נקודות כאשר 22 מתוכן נקלעו במחצית הראשונה, רובן אגב במתפרצות (20 נקודות כאלו במחצית הראשונה).

המפתח השני של הבאקס היה יאניס אדטוקומבו. היווני ניצל את יתרון המהירות שיש לו על קאפלה ואת יתרון הפיזיות שיש לו על קולינס והוא הצליח להגיע לצבע מתי שהתחשק לו במשחק הזה. הוא סיים עם 25 נקודות ב-11 מ-18 מהשדה (בנוסף ל-9 ריבואנדים ושישה אסיסטים) כאשר כל 11 הקליעות שלו היו בתוך הצבע!
 גם כאשר ההוקס ניסו לבנות קיר לעצור את יאניס, הוא מצא את השחקנים הפנויים לשלשות קלות ולא התעקש ללכת עם הראש בקיר, תרתי משמע. אמנם את המשחק הבאקס סיימו עם 15 שלשות ב-36.6% אך 10 מהן נקלעו במחצית הראשונה מתוך 18 זריקות בלבד.

מהצד של ההוקס אין יותר מידי מה להרחיב. יאנג התקשה היום, קולינס לא קיבל מספיק כדורים, בוגדנוביץ' לא יוזם מהלכים וגאלינרי מעולה בהתקפה אבל מחזיר את הכל בהגנה. בכללי ההגנה של ההוקס צריכה למצוא דרך להצר את צעדיו של יאניס. אולי לנסות לבצע טראפים, אולי לנסות לתת לו לזרוק יותר מבחוץ, מה שבטוח אם הם יאפשרו לו לקלוע כל כך הרבה נקודות בצבע בכזאת קלות, הם לא ינצחו עוד משחק בסדרה הזאת.
בהתקפה, נייט מקמילן ויאנג אמורים להגיע מוכנים יותר לטקטיקת הדרופ המשודרגת של הבאקס. טריי מנהל פיק אנד רול מספיק טוב כדי לדעת למצוא את הדרך בה הוא יוכל לשתף יותר את החברים וגם להגיע לנקודות הנוחות לו שהוא אוהב לזרוק מהן.

 

משחק מספר 3 יתקיים באטלנטה בלילה שבין ראשון לשני בשעה 3:30 שעון רמת הגולן.

 

הטופ 5 של הלילה