בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: פיניקס מפרקת את דנבר עם תצוגה הגנתית והתקפית וכמובן כריס פול עם 15 אס' ואפס איבודים.

 

דנבר נאגטס 98 – פיניקס סאנס 123 (2:0 לסאנס בסדרה)

(טל קינן)

הסאנס עם עוד ניצחון מרשים בסדרה שומרים על יתרון הביתיות במשחק הראשון של ניקולה יוקיץ' כ-MVP של הליגה. המחצית הראשונה הייתה צמודה אך בשליטה מלאה של הסאנס אשר לא היו בפיגור לרגע אחד חוץ מיתרון 2:0 של הנאגטס בתחילת המשחק (רק לשם המחשה, אף אחד משחקני הסאנס לא היה בפלוס מינוס שלילי במחצית כאשר הכי נמוך היה פלוס 2 של קאם ג'ונסון). את הרבע השלישי הסאנס פתחו בטירוף עם ריצת 10-1, בהובלתו של כריס פול שסיים את הרבע עם 6 אסיסטים, וסיימו אותו ביתרון 86:67. יוקיץ' לא שיחק כלל ברבע האחרון אשר שוחק לפרוטוקול בלבד.

כמו במשחק הראשון, גם הפעם הקבוצה של מונטי וויליאמס סיימה עם חלוקת קלעים מאוזנת כאשר שישה שחקנים סיימו בדאבל פיגרס (כל החמישייה הראשנה פלוס טורי קרייג) בהובלתו של דווין בוקר עם 18 נקודות. הנעת הכדור של הסאנס הייתה נהדרת והיה כיף לראות איך כולם נוגעים בכדור. כמו כן ההגנה של הסאנס הייתה מצויינת ורואים את התיאום בין השחקנים שעוזרים ומחפים אחד על השני. למשל: תשימו לב במהלך הזה איך בוקר מחכה ליציאה של פורטר ג'וניור מהחסימה שיוקיץ' מסדר לו, הוא עוזב את קמפאצו וסוגר את האמצע כדי להקשות על הזריקה של MPJ

 

השחקן הכי טוב של הסאנס הערב היה ללא ספק כריס פול. הרכז הותיק קלע 17 נקודות ב60% מהשדה ואליהם הוא הוסיף 15 אסיסטים ללא איבודים כלל! בפעם האחרונה שדבר כזה קרה בפלייאוף השנה הייתה 2014 וגם אז זה פול שעשה זאת. לא שזה חדש למישהו, אך פול מראה שהוא הפוינט גוד של הליגה הזאת ב-ה הידיעה גם בגיל 36. יודע מתי להרגיע את המשחק, להיות סבלני ולמצוא את השחקן הפנוי, מתי לרוץ למתפרצת ולהעלות את קצב המשחק, מתי לתקוף את הסל, מתי להתפשר על הזריקה, פשוט תענוג לראות. תראו כאן איך הוא משתהה לרגע, מחכה שכל שחקני הסאנס יעלו ואז במסירת עין עקומה מוצא את דריו שאריץ' לדאנק קליל

 

ברבע השלישי פול ניצל את הדרופ של יוקיץ' אז הוא זרק מחצי מרחק. ברבע האחרון הוא צד את מייקל פורטר ג'וניור בחילופים של הנאגטס בפיק אנד רול, ופשוט עשה ממנו קציצות. בנתיים בשני המשחקים הראשונים פול עומד על 26 אסיסטים מול איבוד אחד, פשוט מדהים. רק שישאר בריא.

מהצד של הנאגטס על אף המספרים היפים, יוקיץ' לא היה מספיק דומיננטי במשחק הזה. הרגיש שהנאגטס מנסים לערב את השחקנים האחרים בחמישייה אבל זה פשוט לא עבד.

 

זה בלט בעיקר אצל פורטר ג'וניור שלא הורגש במשחק הזה עם 11 נקודות ב-3 מ-13 מהשדה. הוא פתח את המשחק עם 0 מ-5 מחוץ לקשת וכנראה שזה הוציא אותו מאיפוס כי הוא היה נראה אנמי וחסר ריכוז בשאר המשחק. ברבע האחרון סוף סוף ראינו את MPJ אגרסיבי יותר ומנסה להגיע לטבעת, משהו שלא ראו ממנו בנתיים בסדרה הזאת. זה אמנם היה מאוחר מידי בשביל המשחק השני אבל זה בהחלט חשוב להמשך הסדרה.

אפרופו אגרסיביות, הנאגטס הגיעו לקו הערב 20 פעמים, אך מתוכן 12 היו ברבע האחרון חסר החשיבות אשר שוחק בעיקר בידי המחליפים מהספסל. במשחק הראשון הנאגטס סיימו עם 2 זריקות עונשין בכל המשחק וזה מראה על מגמה בסדרה הזאת. הנאגטס זורקים יותר מידי מבחוץ על חשבון הגעה לצבע וניסיון לסחוט עבירות. הערב הם סיימו עם 14 מ-43 מחוץ לקשת כאשר במחצית הראשונה זה היה רק 4 מ-22!
זה מתחיל קודם כל משני הסקוררים המרכזיים של הקבוצה, יוקיץ' ופורטר ג'וניור, שעומדים על 10 זריקות עונשין משותפות בסדרה (כולן היו הערב בנוסף לכך ש-4 מהזריקות של פורטר ג'וניור היו ברבע האחרון). הם חייבים לתקוף יותר את הסל, לתת ליוקיץ' יותר כדורים בפנים ושינסה ללכת באחד על אחד ולסחוט עבירות מאייטון. ברבע הראשון הנאגטס עשו זאת ואייטון ספג שתי עבירות מהירות אבל משום מה הם הפסיקו לנצל זאת.
נקודת אור מהמשחק, וויל בארטון חזר מפציעה והיה נראה לא רע בכלל עם 10 נקודות ב-50% מהשדה ב16 דקות משחק ועזר בהובלת הכדור. סיכוי טוב שבמשחק הבא כבר נראה אותו בחמישייה על חשבונו של אוסטין ריברס.

המשחק הבא יהיה בהרי הרוקי בלילה שבין שישי לשבת בשעה 5:00 שעון ישראל.