בזמן שפלייאוף אנתוני דייוויס במשחק מפלצתי נתן ללייקרס יתרון 2-0 בסדרה.

לוס אנג׳לס לייקרס 124-מיאמי היט 114 (2-0 ללייקרס):

גוראן דראגיץ׳ ובאם אדבאיו, שנפצעו במשחק הקודם, נעדרו, והשאירו את מיאמי חשופים אל מול 55 נקודות משותפות של לברון ג׳יימס ואנתוני דייוויס.

טיילר הירו ומאיירס לאונרד עלו בחמשייה במקום הפצועים, והחסרון של באם הורגש היטב. מיאמי לא הסתדרו עם הגודל של הלייקרס, ו-6 נקודות מהירות של דוויט האוורד העלו את לוס אנג׳לס ליתרון. בצד השני, ג׳ימי באטלר היה אגרסיבי, תקף את האוורד, חילק 4 אסיסטים והשאיר את ההיט בתמונה. מיאמי עברו לאזורית, אבל זה לא מנע מלברון ודייוויס להגיע לצבע, 29-23 ללייקרס בסיום הרבע הראשון. דייוויס ירד לנוח, והלייקרס התחילו להפציץ משלוש. 6-16 היה להם ברבע הזה, כשבצד השני באטלר הגיע לצבע ולעונשין ולא נתנן ללייקרס לברוח. ריצת 15-4 לקראת סיום המחצית נתנה ללייקרס מרחק בטוח, 68-54 בסיומה.

הרבע השלישי היה המופע של האיש והגבה. 15 נקודות, החטאה אחת ו-4 ריבאונדים בהתקפה לא נתנו להיט סיכוי לחזור. אומנם הם עשו את שלהם בהתקפה עם 39 נקודות באחוזים מעולים, אבל חוסר היכולת שלהם להשיג עצירות בהגנה חיסל כל נסיון קאמבק. ברבע האחרון שתי הקבוצות התקשו לקלוע, אבל רייג׳ון רונדו היה שם בשביל הלייקרס עם 5 אסיסטים שהובילו ל-12 נקודות, 124-114 בסיום.

קלעו ללוס אנג׳לס: לברון ג׳יימס 33 נקודות, 9 ריבאונדים ו-9 אסיסטים, דייוויס 32 ו-14 ריבאונדים, רונדו 16 ו-10 אסיסטים, קנטביוס קולדוולפופ וקייל קוזמה 11 כל אחד, דוויט האוורד, אלכס קארוסו ומרקיף מוריס 6 כל אחד ודני גרין 3.

קלעו למיאמי: באטלר 25 נקודות, 8 ריבאונדים ו-13 אסיסטים, קלי אוליניק 24 ו-9 ריבאונדים, טיילר הירו 17, קנדריק נאן 13, ג׳י קראודר 12, דאנקן רובינסון 9 _2-7 משלוש) ומאיירס לאונרד ואנדרה איגודלה 7 כל אחד.

עוד משחק בלתי עציר של אנתוני דייוויס, שמעלה את השאלה האם הוא יכול להיות ה-MVP של סדרת הגמר. למיאמי אין שחקן שיכול לעצור אותו, או אפילו להקשות עליו, וכל פעם שהוא מקבל את הכדור יש מיסמאצ׳. הוא הגיע לטבעת, קלע מהמיד ריינג׳, ולקח 8 ריבאונדים בהתקפה (לעומת 6 של מיאמי). היכולת הזאת שלו מציבה בפני ספולסטרה בעיה קשה. אם באם חוזר (בראיון לכריס היינס הוא אמר שהוא מתכנן לחזור), הוא יכול לנסות לשמור על דייוויס, אבל אז הוא מסתכן בבעיית עבירות שתושיב אותו על הספסל ותמנע ממנו לנהל את ההתקפה. אם הוא ימשיך עם האזורית, לברון, רונדו ודייוויס הראו שהם יכולים להתמודד גם עם זה. עוד פתרון יכול להיות לחזור לשחק עם שני גבוהים כמו שהוא עשה במהלך העונה הסדירה. אסטרטגיית ״תזרקו כמה שאתם רוצים מבחוץ, אנחנו נסגור את הצבע״ יכולה להיות יעילה מול הלייקרס במצבה הנוכחי, אבל בשביל זה צריך לסגור את הצבע. 56 נקודות ב-74% מהצבע זה הרבה יותר מידי, ונוכחות של עוד גבוה כמו מאיירס לאונרד, גם אם הוא לא שומר על, יכולה לעזור. למרות החסרון של דראגיץ׳ ובאם, מיאמי הסתדרו בהתקפה, בעיקר בזכות באטלר. הוא היה אחראי ל-57 נקודות (סלים ואסיסטים), ותקף את הסל מהרגע הראשון. בנוסף, קנדריק נאן הראה שהוא יכול להיות יעיל מהספסל ואפילו אוליניק היה טוב בהתקפה (כשהוא לא ניסה לכדרר).

הטופ 5 היומי