בזמן שפלייאוף לא ישנים, והלילה מיאמי משיבה מלחמה!

דנבר נאגטס: 108- מיאמי היט 111 (ההיט משווים את הסדרה ל-1:1)

בניגוד למשחק הראשון, המשחק השני היה גדוש בריצות ותהפוכות ולא היה נתון לשליטתה של אף קבוצה. מיאמי פתחה את המשחק חזק כאשר שטרוס היה המוציא לפועל העיקרי עם 4 שלשות מתוך 7 ניסיונות אך ריצה של הנאגטס ברבע השני בהובלת שחקני הספסל העלתה את הנאגטס ליתרון שיא במשחק של 15 אך מיאמי הצליחו לצמק למינוס 6 עד השריקה למחצית. הרבע השלישי היה מאוזן יחסית כאשר הנאגטס מצליחים לשמור על היתרון שלהם בזכות רבע מטורף של יוקיץ' עם 18 נקודות. ההיט פתחו את הרבע האחרון בצורה מהממת:

הנאגטס קרסו אל מול האיזורית האגרסיבית של ההיט ונפלו לפיגור 12 3 דקות לסיום המשחק.כאן הגיע התור של הנאגטס לרוץ. מארי התעורר והוביל ריצת 13:4 כולל שתי שלשות אדירות:

אך בפוזשן האחרון, מייקל מאלון לא לקח טיים אאוט ומארי החטיא שלשה שיכלה להשוות את המשחק.

https://twitter.com/DefPenSports/status/1665548895437438977

ההיט מנחילים לנאגטס הפסד בית ראשון בפלייאוף בעיקר בזכות ערב קליעה מוצלח יותר מחוץ לקשת מאשר במשחק הראשון. במשחק 1 שחקני המשנה של ההיט החטיאו את רוב הזריקות הפנויות משלוש. הלילה ההיט קלעו 17/35 מבחוץ בחלוקת קליעות מאוזנת בין השחקנים. 6 שחקנים במיאמי קלעו 2 שלשות לפחות כאשר וינסנט ושטרוס סיימו עם 4 שלשות כל אחד. היופי הוא שהשלות הגיע במגוון צורות ולא רק בקאץ' אנד שוט לאחר חדירה והוצאה. וינסט, שהוביל את קלעי מיאמי עם 23 נקודות ב-8/12 מהשדה, לקח הרבה זריקות לאחר הפיק אנד רול עם באם, רובינסון ושטרוס בעיקר השתמשו בהנד אוף ולאב הוסיף שתי שלשות בקאץ' אנד שוט. משחק ההתקפה של מיאמי מלא בחסימות חיתוכים ותנועה ללא כדור אבל הכל מתכנס לערב הקליעה שלהם. יהיה מעניין לראות את יציבות הקליעה של ההיט בהמשך הסדרה ולראות עד כמה היא תכריע משחקים כמו ההבדלים בין המשחק הראשון לשני.

בצד השני של המגרש ההיט קיבלו החלטה שהם נותנים לניקולה יוקיץ' להיות סקורר. הסרבי סיים עם 41 נקודות ב-16/28 מהשדה בתוספת 11 ריבאונדים אך הוא מסר הלילה 4 אסיסטים בלבד ואיבד 5 כדורים.

ההיט לא הביאו עליו כמעט דאבל טים בפוסט ונתנו לו להתמודד מול באם (וזלר). זה בא לידי ביטוי בכך ששחקני המשנה היו חלשים במרבית המשחק בדגש על ג'מאל מארי שאמנם סיים עם 18 נקודות ב-7/15 מהשדה ו-10 אסיסטים אך לא הורגש במרבית המשחק פרט קצת ברבע השני ובעיקר בדקות הסיום. בנוסף מיאמי שמרה איזורית ברוב הרבע האחרון והצליחה להוציא את דנבר משלוות המשחק שלהם. הנאגטס ניסו למצוא את יוקיץ' בהיי פוסט אך בכל ניסיון כזה עטו עליו מיד שני שחקנים של מיאמי ולא נתנו לו לקבל את הכדור. הנאגטס קלעו 25 נקודות ברבע האחרון כאשר 13 מהן מגיעות החל מ-3:13 דקות לסיום המשחק. לראשונה בפלייאוף הזה אנחנו חוזים בקרסיה התקפית של הנאגטס ולכן צריך לתת קרדיט עצום למה שמיאמי עשתה היום.

כמו כן ספולסטרה המשיך להוכיח לנו שהוא יודע להגיב להתרחשויות כאשר הלילה שלף את קווין לאב לחמישיה לאחר שלא שיחק 3 משחקים ברציפות. לאב אמנם קלע 6 נקודות באחוזים רעים אך הוסיף 2 שלשות חשובות, הוריד 10 ריבאונדים, חטף פעמיים ובכללי נתן גוף בצבע ליוקיץ' כאשר הגיע לעזור מהצד החלש.

תשימו לב שעד עכשיו לא התייחסתי בכלל לבאם וג'ימי. הם אמנם הכוכבים של הקבוצה הזאת אבל המשחק הלילה היה משחק של קבוצה שעובדת בסינרגיה מוחלטת ומדגישה כי כל חלק בה חשוב באותה המידה על מנת שתצליח. ג'ימי יחסית היה מנומנם מבחינת קליעה כאשר קלע רק 21 נקודות ב-7/19 מהשדה אבל מסר 9 אסיסטים, סיפק סלים חושבים במאני טיים ושמר נפלא את גמ'אל מארי.

באם קלע גם הוא 21 נקודות ב-8/14 מהשדה, הוסיף 9 ריבאונדים ו-2 בלוקים. רוב ההתקפות ערבו אותו בין אם חסם, יצא להנד אוף, ניהל משחק בהיי פוסט, ואפילו קצת מהלכי פוסט. הכל כדי להתיש את יוקיץ' ולחשוף אותו הגנתית.

מהצד של דנבר צריכים למצוא פתרונות לאיזורית של מיאמי ולהבין כיצד מצליחים לערב את כלל הקבוצה. הספסל של הנאגטס קלע הלילה 26 נקודות אך 20 נקודות מהן הגיעו במחצית הראשונה. דווקא האחוזים היו בסדר בסה"כ כאשר הנאגטס מסיימים עם 39% מחוץ לקשת ו-52% מהשדה אך מתוך 75 זריקות שלקחו במשחק, 28 היו של יוקיץ'. הנאגטס ניצחו הלילה 18:5 בנקודות ממתפרצת, קלעו 50 נקודות בצבע לעומת 36 של מיאמי, הוסיפו 23 נקודות כתוצאה מאיבודים ובכל זאת הפסידו. בלט בחולשתו מייקל פורטר ג'וניור שסיים עם 5 נקודות ב-1/6 לשלוש ובלי תרומה משמעותית בשאר האספקטים. הקריסה של הנאגטס ב-9 הדקות הראשנות של הרבע האחרון היא משהו שעדיין לא קרה להם בפלייאוף הזה. עד כה מכל משבר, גם תוך כדי משחק, הנאגטס ידעו להתעלות כולל הלילה. יהיה מעניין לראות כיצד הנאגטס יגיעו למיאמי והאם יצליחו להתאושש מנטלית מההתפרקות הזאת.

המשחק הבא יערך במיאמי בלילה שבין רביעי לחמישי בשעה 3:30 שעון גבול מצרים.