דראפט 2019 הוא בסימן זאיון וכל השאר, והמהדרין מחלקים ל-4 רמות: זאיון וויליאמסון בדרג הראשון, בדרג השני ג'ה מוראנט, בדרג השלישי אר ג'יי בארט ובדרג הרביעי כל השאר. זה אמר כמה דברים, שאמנם השלישיה הראשונה עמוסה בכשרון אך מהשאר כל אחד רואה קצת אחרת, וזה אומר המון תנודתיות.  כי אז הערכת הכשרון אצל כל אחד קצת שונה ואז דבר קטן יכול לגרום לתנודתיות משמעותית של 1 ואף יותר במיקום. יש שחקנים שבמוקים מסויימים מדורגים אמצע סיבוב ראשון ובאחרים תחילת סיבוב שני. אצלנו כפי שתשימו לב כשתקראו, טל בטוח שדיאנדרה האנטר הוא מספר 4 בדראפט הזה, לסמי הייתה מחשבה אחרת. בנוסף היה פחות אמון בביגמנים לאור הכיוון שהליגה הולכת אליו וגם לאור הערכת הכשרון של אותם ביגמנים, כך שאצלנו כל הסנטרים נפלו. האם זה מה שיקרה? אולי כן, כנראה שלא. בכל מקרה אחד הדראפטים היותר קשים לחיזוי, אבל המטרה היא לא לנסות לנבא מי יבחר מה, אלא לספק לכם מידע על "כל השאר".

אז מי זה אצלנו? כמו שהבנתם סמי זליקסון, עובד כמדריך כדורסל וסקאוט עבור קבוצות מהליגה הבכירה. אחראי לכמה זרים שאולי נתקלתם, אבל בעיקר זוכר את הפאשלות שלו. טל נחום הלא הוא אוהד סאנס ממורמר שמטבע היותו אוהד קבוצת לוטרי עוקב אחר המכללות להכיר את הדג הגדול שבתקווה יגיע אליו לקבוצה ואנוכי, דרור האס.

איך זה עבד? כל אחד לקח לעצמו 10 בחירות בסיבוב הראשון והיה אחראי על אותן קבוצות גם בהמשך. מקווים שתהנו ואם יש שאלות\הערות\תגובות נשמח לשמוע!

בחירה מס׳ 1 – ניו אורלינס פליקאנס

הבוחר: טל

הנבחר: זאיון וויליאמסון, ביג מן, 2.01 מ', 122 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.08 מ'. יהיה בן 18.9 במועד דראפט. אתלטי עם ראיית משחק אבל צריך לעבוד על הקליעה שלו.

הסבר הבוחר: השחקן הכי טוב על הלוח. המשמעות עבור ניו אורלינס, מעבר להיותו שחקן פרנצ'ייז וגיים צ'יינג'ר, היא שהם יוכלו להיות בררנים בטרייד על דיוויס וללכת על הדבר שיתאים להם ביותר.

הערות מהקהל:

דרור: בהנחה שלא יברח חזרה אל ששבסקי.

סמי: הוא לא יברח חזרה לששבסקי, אבל הוא בהחלט נראה כמו אחד שהיה מעדיף לעבור עוד ברית מילה ולא לשמוע שוב את צמד המילים ניו אורלינס.

בחירה מס׳ 2 – ממפיס גריזליס

הבוחר: דרור

הנבחר: ג׳ה מוראנט, רכז, 1.91 מ', 80 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.01 מ'. יהיה בן 19.8 במועד הדראפט. הוא אתלטי ומנהל משחק מצוין, אבל גם רזה מדי ולא משקיע בהגנה.

הסבר הבוחר: ממפיס יכולים עכשיו לעשות טרייד על קונלי בלב שקט (פיניקס מעוניינת?) ועתיד המועדון יהיה בידיים של הצמד ג'ה וג'ארן.

הערות מהקהל:

סמי: מוראנט מגדיר את עצמו כ"פוינט-גאד". יכול להיות שחקן מפחיד אם לא יפתח משחק מנייריסטי. יכול גם לשבת מאחורי קונלי קצת עד לשנה הבאה בה החוזה של קונלי אשכרה יהיה סחיר.

טל: הבחירה הנכונה. מוראנט שחקן מצויין עם אופי וחינוך מיוחד. טרייד על קונלי עם שנה על החוזה יניב תמורה נאה להמשך הבניה.

בחירה מס׳ 3 – ניו יורק ניקס

הבוחר: דרור

הנבחר: אר ג׳יי בארט, ווינג, 2.01 מ', 91 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.08. יהיה בן 18.9 במועד הדראפט. מדובר בשחקן אתלטי עם קליעה טובה מהמיד ריינג', אבל גם אוהב לזרוק משם יותר מידי, בול הוג.

הסבר הבוחר: תכל'ס את הבחירה הזו ממפיס עושה עבורם, אבל, גם בלעדיהם, בארט זה הסטאר קוואליטי שצריך במדיסון סקוור גארדן. מישהו שישתלט על המשחק במאני טיים, יחרב משחקים ושהקהל יעריץ.

הערות מהקהל:

סמי: היהלום האמיתי של הדראפט הזה. יחזיר עטרה לניו יורק.

טל: מתאים לגארדן, אבל בחירה קלה בעיקר כי הוא השחקן הכי טוב שנשאר.

בחירה מס׳ 4 – לוס אנג'לס לייקרס

הבוחר: סמי

הנבחר: קובי וויט, קומבו גארד, 1.95 מ', 86 ק"ג ו-ווינגספאן של 1.96 מ'. יהיה בן 19.2 במועד הדראפט. וויט קולע ויוצר טוב עם הגנה מצוינת. יש שחושבים שהוא עשוי להיות הרכז הטוב בדראפט.

הסבר הבוחר: ככל הנראה יהיה פה טרייד כי גם לברון וגם ווגל לא אוהבים רוקיז, אבל אפשר גם לנצל את המהירות והסקורינג שלו. הוא יכול ללמוד לרכז מפאקינג ג'ייסון קיד ולברון ג'יימס ועל הדרך לשלוח את השיט שואו של משפחת בול הכי רחוק שאפשר. כולם מנצחים.

הערות מהקהל:

דרור: יהיה טרייד! הלייקרס בוודאות ישתמשו בזה להביא שחקן וטרן, כי ללברון אין סבלנות. בנימה אישית לא רק סמי רואה בווייט פוטנציאל עדיף על אחרים.

טל: הלייקרס יקחו את השחקן הכי טוב על הלוח, אני לא חושב שווייט עונה על ההגדרה. אני צופה טרייד על דיוויס או טרייד עם שיקגו או הסאנס עבור ווייט.

בחירה מס׳ 5 – קליבלנד קאבלירס

הבוחר: דרור

הנבחר: ג'ארט קולבר, ווינג, 2.00 מ', 84 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07. יהיה בן 20.2 במועד הדראפט. קולבר שחקן חכם, שיכול ליצור לעצמו ולאחרים ובהגנה הוא יכול לשמור על כמה עמדות.

הסבר הבוחר: קליבלנד צריכים סקורר, אבל צריכים גם מישהו שיהיה פליימייקר לצד סקסטון. התלבטתי פה בינו לבין האנטר והחלטתי ללכת עליו.

הערות מהקהל:

סמי: ברוכים הבאים למלחמות קיירי נגד ווייטרס גרסה 2.0.

טל: אני יכול לראות את הבחירה הזאת מתרחשת. אנחנו בטייר נמוך יותר ואני יכול להבין בחירה בשחקן הגנה שאוהב למסור לשים ליד הרכז שלא מוסר.

בחירה מס׳ 6 – פיניקס סאנס

הבוחר: טל

הנבחר: דריוס גארלנד, רכז, 1.88 מ', 79 ק"ג ו-ווינגספאן של 1.96. יהיה בן 19.3 במועד הדראפט. רכז פיקנרול טוב עם יכולת קליעה מבחוץ, שמהמר יותר מדי בהגנה. מגיע ל-NBA אחרי שקרע את המיניסקוס בשנה שעברה.

הסבר הבוחר: השחקן הטוב ביותר על הלוח הוא האנטר, אבל רוטציית הכנפיים של הסאנס כל כך צפופה שהיא מתחילה להיראות כמו יום העצמאות בגני יהושע. יתכן ויעשו טרייד על הבחירה. מה שהסאנס צריכים הוא רכז. גארלנד זריז וקולע מצוין. נחשב לרכז הבכיר במחזור לפני שנה, אך נפצע במיניסקוס. אם ירשים באימונים האישיים יבחר.

הערות מהקהל:

דרור: לדעתי, את הרכז שלהם פיניקס יביאו בפרי אייג'נסי.

סמי: אופטימלי לטרייד דאון. לפיניקס דרוש רכז רכזי יותר עם שתי ברכיים תקינות.

בחירה מס׳ 7 – שיקגו בולס

הבוחר: סמי

הנבחר: קאם רדיש, פורוורד, 2.03 מ', 94 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.14 מ'. יהיה בן 19.7 במועד הדראפט. הוא סטריק שוטר. כששיחק בדיוק, הוא נעלם לפעמים וויתר לחבריו על הכדור.

הסבר הבוחר: תנו לשיקגו קלעי שבא כועס מהקולג', תנו להם שחקן שיכול לתת 20 נק' למשחק ברגוע ובלי לאכול את הכדור או לשאוף להיות ה-כוכב. תנו להם שחקן שלא מכריח אותם לרדת על הברכיים עם פה פתוח בשביל להיפטר מהחוזה של אוטו. כמו כן, שיקגו אוהבים מאוד את הדיוקיז שלהם.

הערות מהקהל:

דרור: אין בשיקגו אף אחד שיכול לקלוע מבחוץ, רדיש יכול לרווח להם את המשחק.

טל: הבולס לא השיגו רכז אז הם יחזקו עמדה חלשה אחרת. אני הייתי הולך על האנטר.

בחירה מס׳ 8 – אטלנטה הוקס

הבוחר: טל

הנבחר: דיאנדרה האנטר, פורוורד, 2.01 מ', 102 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.18 מ'. יהיה בן 21.4 במועד הדראפט. הוא 3&D מצויין. משחקני ההגנה הטובים העונה במכללות. ההשוואות נעות בין קראודר לקוואי.

הסבר הבוחר: אטלנטה יחזקו את ההגנה בשחקן הגנה מצויין עם שחקן שיכול לשחק 3/4 ולשמור על כל עמדה על הפרקט. בנוסף הוא שחקן שקולע ב-44% מהשלוש.

הערות מהקהל:

דרור: לא יפול עד לפה. מתחיל לחשוב שהוא בהחלט שווה בחירה מספר 4 בדראפט הזה.

סמי: אם כבר אטלנטה בחרו חיקוי סטף, צריך לתת לו דריימונד. מחזיק אצבעות.

בחירה מס׳ 9 – וושינגטון וויזארדס

הבוחר: סמי

הנבחר: סקו דומבויה, פורוורד,  2.06 מ', 104 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.11 מ'. יהיה בן 18.4 במועד הדראפט. יש לו גוף אתלטי ומרשים והערכה היא שהוא עוד ימשיך לגבוה. מאוד חזק ואגרסיבי. חסרון – קבלת החלטות רעה לפעמים.

הסבר הבוחר: בטווח הקצר, יתן לוול את ביל מישהו לרוץ איתו, ובטווח הארוך, יתן להנהלה החדשה שחקן שיוכלו לנסות ולהפוך לפרנצ'ייז פלייר שלהם. השחקן הכי צעיר שנרשם לדראפט השנה ופוטנציאל לפריק שואו אתלטי.

הערות מהקהל:

דרור: מת עליו והם לא ממהרים לשום מקום כשוול בחוץ לשנה. חלק מהשנה ראיתי בו הרביעי בדראפט הזה. האם יהיה ה"פראנצ' פריק"?

טל: כואב הלב על דומבאיה, אבל בהחלט מתאים ויכול להיות הגניבה של הדראפט.

בחירה מס׳ 10 – אטלנטה הוקס (מדאלאס)

הבוחר: טל

הנבחר: רוי האצ'ימורה, פורוורד, 2.03 מ', 94 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.18 מ'. יהיה בן 21.3 במועד הדראפט. הוא מיסמאצ' התקפי מול כל שומר כמעט, אבל עדיין גולמי בחלק מהתחומים.

הסבר הבוחר: יכול להשלים את הפרונט קורט של אטלנטה. ביגמן חכם שיכול לשחק 4/5 ולהתחלף עם קולינס בהתאם למאצ' אפים.

הערות מהקהל:

דרור: נחמד, בטח רגע אחרי שלקחו את האנטר.

סמי: לא יפתיע אותי בכלל אם האצ'ימורה יסיים בתור הפרנצ'ייז באטלנטה, בין אם בסטטיסטיקה או במנהיגות וערך מוסף. האיש חיה רעה.

בחירה מס׳ 11 – מינסוטה טימברוולבס

הבוחר: סמי

הנבחר: ניקיל אלכסנדר ווקר, קומבו גארד, 1.97 מ', 93 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07 מ'. יהיה בן 20.7 במועד הדראפט. ווקר הוא פליימייקר מצויין. די העתק של בן הדוד שלו שיי גילג'אוס אלכסנדר.

הסבר הבוחר: כל בחירה אחרת במצב הזה תעשה לי מפרצת קלה. הקבוצה האפאטית הזאת צריכה זריקת אנרגיה ורכז שאינו ג'ף טיג העצוב. לווקר יש סייז, יסודות, מוסר עבודה והיכולת והסיבולת לגור בחורים קפואים, בחירה קלה מאוד.

הערות מהקהל:

דרור: מעניין. בחירת ריצ' שאני יכול להבין.

טל: ווקר הוא קנדי אז הוא רגיל לקור. כבר יתרון. שחקן מאוד מגוון שניהל את המשחק של ווירג'יניה טק במשך רוב העונה, בעקבות הפציעה של ג'סטין רובינסון. מגן טוב.

בחירה מס׳ 12 – שארלוט הורנטס

הבוחר: דרור

הנבחר: ג'קסון הייז, סנטר, 2.12 מ', 99 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.22 מ'. יהיה בן 19 במועד הדראפט. רים ראנר מצויין, שומר טבעת וגבוה פיקנרול טוב. למעשה דיי העתק של קלינט קאפלה, כולל בחסרונות מחוץ לצבע.

הסבר הבוחר: קמבה ווקר ככל הנראה יעזוב, אבל רכזים פנויים יהיו בשוק החופשי בין אם זה טרי רוזייר ובין אם זה ריקי רוביו. מה ששארלוט צריכים להביא בדראפט זה ביג מן, כי כשהביג מן הכי טוב שיש לך הוא קודי זלר, אתה בבעיה. כמו כן, צריך מישהו שהקהל המקומי יתחבר אליו (למרות שאני בטוח שמייקל יקח את ליטל).

הערות מהקהל:

סמי: ג'ורדן יכריח אותו לכתוב על הלוח אלף פעם "אני לא ביומבו" ויקווה שזה יתפוס.

טל: גבוה מוגבל, אבל טוב הגנתית. גרסה של מרקיז כריס רק עם איי קיו יותר גבוה.

בחירה מס׳ 13 – מיאמי היט

הבוחר: טל

הנבחר: קווין פורטר ג'וניור, קומבו גארד, 1.97 מ', 97 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.06 מ'. יהיה בן 19 במועד הדראפט. סקורר ומכונה התקפית יעילה מאוד. הבעיה שלו היא כשהוא ללא הכדור, הוא נהיה לא יעיל ואפאתי, לא ברור מה עובר לו בראש ולא ידוע מה גרם להשעיה שלו מ-USC.

הסבר הבוחר: שנה מוזרה עברה על השחקן הצעיר הזה והוא נחשב בעיני לחידה הכי גדולה בדראפט. הוא יכול להיות אולסטאר, עד כדי כך הוא טוב, והוא גם יכול להיות באסט.

הערות מהקהל:

דרור: אני לא אכתוב את המילים שעברו לי בראש כשראיתי את הבחירה של טל, הוא אחלה ורציתי שיגיע אלי. הוא ממש יעיל התקפית, אני מאמין שהוא צריך רק את זה שיסדר לו את הראש.

סמי: מצד אחד מיאמי מתים על כאלה, מצד שני יכול להיות וואחד באסט. עוד חידה מאת פט ריילי תעלומות בע"מ.

בחירה מס׳ 14 – בוסטון סלטיקס (מסקרמנטו)

הבוחר: דרור

הנבחר: רומיאו לנגפורד, ווינג, 1.98 מ', 97 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.11 מ'. יהיה בן 19.6 במועד הדראפט. סקורר טוב עם יכולות ליצור לעצמו בבידודים, אבל כמו הרבה סקוררים כמוהו גם הוא בול הוג.

הסבר הבוחר: קיירי ככל הנראה יעזוב, צריך את הגרסה הצעירה שלו ונטולת האגו.

הערות מהקהל:

סמי: להפיל על הצעירים של בוסטון עוד פייק רכז אנוכי זאת כבר סתם התאכזרות. בחירה הגיונית רק אם יפטרו מכולם בשביל דיוויס.

טל: קומבו גארד שלא הראה מספיק משום דבר בקולג', הוא מקבל יחסית הרבה הערכה ממומחי הדראפט בעולם. אני פחות מחזיק ממנו.

בחירה מס׳ 15 – דטרויט פיסטונס

הבוחר: סמי

הנבחר: קיי זי אוקפאלה, פורוורד, 2.07 מ', 95 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.18 מ'. יהיה בן 20 במועד הדראפט. פורוורד חכם מאוד ויעיל מאוד התקפית, שצריך להשתפר בשליטה בכדור ובקליעה.

הסבר הבוחר: דוויין קייסי ישמח ליישם את שיטת קודמו בתפקיד ולבנות אה-פאקינג-וול עם הלבנה הארוכה והאתלטית הזאת. חור עצום ב-3 ימולא פה באהבה.

הערות מהקהל:

דרור: אם הייתי יודע שסמי יקח את אוקפאלה הייתי לוקח אותו לבוסטון בבחירה 14.

טל: בחירה מעניינת. חבל לי עליו שילך לקבוצה תקועה.

בחירה מס׳ 16 – אורלנדו מג'יק

הבוחר: דרור

הנבחר: נסיר ליטל, פורוורד, 1.98 מ', 102 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.17 מ'. יהיה בן 19.3 במועד הדראפט. שומר און בול מצויין, קיבל השוואות לג'יילן בראון.

הקליעה שלו טעונה שיפור, והוא הולך לאיבוד אוף בול בשני צידי המגרש.

הסבר הבוחר: האמונד אוהב שחקנים עם ידיים ארוכות. אמנם בהגנה קבוצתית הוא לא משהו אבל בהגנה אישית הוא מצויין ויכול להשתלב מעולה באורלנדו.

הערות מהקהל:

סמי: אזהרת באסט מהדהדת. סחבק צריך ללמוד לשחק כדורסל קודם. כרגע הוא יותר דיפנסיב אנד מכדורסלן.

טל: בחירה מגניבה. יכניס קצת פלפל. עדיין הייתי רוצה חיזוק לבאק קורט אבל אין ספק שאין משהו יותר מתאים בשלב זה.

בחירה מס׳ 17 – ברוקלין נטס

הבוחר: סמי

הנבחר: קלדון ג'ונסון, ווינג, 1.98 מ', 98 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07 מ'. יהיה בן 19.6 במועד הדראפט. שומר טוב, עם יכולת התקפה סבירה.

הסבר הבוחר: ג'ו האריס ודמארה קארול זה באמת נחמד, אבל אם שון מרקס חושב קצת יותר גבוה, הוא יצטרך להשתדרג שם. ביחד עם לאברט יש מצב טוב שהוא יקבל שם את יחס האורך-אינטנסיביות מהגבוהים בליגה למשך לא מעט שנים, פלוס הרבה יותר גיוון התקפי.

הערות מהקהל:

דרור: מצד אחד, בחירה מוקדמת מידי בשבילו. מצד שני, הוא שחקן שיתאים לאטקינסון.

טל: מת על הבחירה הזאת. לא מוקדם מדי במקרה הזה.

בחירה מס׳ 18 – אינדיאנה פייסרס

הבוחר: סמי

הנבחר: מאטיס ת'ייבול, גארד, 1.96 מ', 90 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.13 מ'. יהיה בן 22.2 במועד הדראפט. 3&D מצויין, נבחר כשחקן ההגנה של המכללות ומצויין בקאטצ' אנד שוט. הבעיה שכל הדברים ההתקפיים שהם לא קאטצ' אנד שוט טעונים שיפור.

הסבר הבוחר: אינדיאנה צמאה לעיבוי רוטציית הווינגס שלה, רצוי בחור בגיל שתיה, שיוכל להרגיש בנוח עם המפגש הבלתי נמנע עם קיר הרוקיז בדיוק כשאולדיפו יחזור מהפציעה, ואמור להיות שימושי גם לפלייאוף. כמו כן, שומר מפחיד.

הערות מהקהל:

דרור: שומר מצויין, אחלה קאטצ' אנד שוט.

טל: אני יכול לראות את אינדיאנה בשנים הבאות עוברת לליינאפים של אולדיפו מוביל כדור (כפי שעשה באורלנדו) וטייבול ב-2. באק קורט הגנתי מרשים.

בחירה מס׳ 19 – סן אנטוניו ספרס

הבוחר: טל

הנבחר: קמרון ג'ונסון, ווינג, 2.06 מ', 93 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.08 מ'. יהיה בן 23.2 במועד הדראפט. קלעי מצוין, סיים עם מעל 45% מעבר לקשת ומעולה במעבר על חסימות. התקרה שלו לא גבוהה, הוא עבר ניתוח בברך ובגילו כבר לא ישתפר.

הסבר הבוחר: אני מת על הבחור הזה. 5 שנים בקולג' הפכו אותו לשחקן משמעותי בלי להיות כזה שמשתלט על הכדור או דורש אותו כל הזמן. 45% משלוש אחרי שרוב העונה היה על 47% ו-55% מהשדה. שחקן כנף בגובה 2.06 מ' עם מוטת ידיים מרשימה. ישלים פרימטר מרשים לספרס עם מוריי ו-ווייט כשגם ווקר אמור להשתחל. הדני גרין הבא של הספרס אם ילמד לשמור טוב יותר.

הערות מהקהל:

דרור: הוא שחקן סולידי. בבחירה הזאת הייתי מחפש מישהו עם יותר אפסייד.

סמי: כתוב לו סן אנטוניו על המצח. אם ינער את השוקיזם פופ יחזיק בו עד הפנסיה.

בחירה מס׳ 20 – בוסטון סלטיקס (מהקליפרס)

הבוחר: דרור

הנבחר: טאלן הורטון טאקר, ווינג, 1.93 מ', 107 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.16 מ'. יהיה בן 18.5 במועד הדראפט. שחקן עם המון אפסייד. יש לו ווינגספאן מטורף עם אתלטיות מרשימה שמאפשרים לו לשמור ולקחת ריבאונדים מגבוהים ממנו.

הסבר הבוחר: הוא ווינג ששומר טוב עם פוטנציאל לעבוד על הקליעה ולהתפתח למשהו מועיל ומיוחד. בואו. 1.93 עם ווינגספאן 2.16 זה משהו שאני לוקח בכיף.

הערות מהקהל:

סמי: סטיבנס אוהב שחקנים כאלו, אבל טאקר עשוי להתברר כנמוך וירוק מדי. בתרחיש האופטימי מרקוס סמארט.

טל: התפתיתי לקחת אותו לפני כן, שחקן נהדר עם מוטת ידיים ארוכה מאוד.

בחירה מס׳ 21 – אוקלהומה סיטי ת'אנדר

הבוחר: סמי

הנבחר: בול בול, סנטר, 2.19 מ', 94 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.31 מ'. יהיה בן 19.5 במועד הדראפט. סנטר מרשים באתלטיות, בגובה וביכולות ההתקפיות. חוסם מצויין מהוויקסייד אבל שם מסתיימת היכולת ההגנתית שלו. יש המון סימני שאלה ונורות אדומות בנוגע לבריאות וליכולת שלו להישאר בריא. יכול להיות פורזינגיס, יכול להיות גרג אודן.

הסבר הבוחר: בהתחשב במעמדם כאטרקציית הפרי אייג'נסי החלשה בליגה, פרסטי חייב להמר כאילו אין מחר. אין יותר גוב ביג מהתפלצת של אורגון, שאם יחזיק מעמד בלי יותר מדי איזולירבנד רפואי יהפוך ליקיר אוקלהומה והסביבה.

הערות מהקהל:

דרור: וואלה? ואיפה ישתלב שם? ישחק 4? יעלה מהספסל? הרי לא יוותרו על אדאמס בחמישיה. חוץ מזה, יש מצב שאדמס יהיה נכס הטרייד היחיד שלהם, ובול בול יצטרך לעלות מהספסל גם ככה.

טל: אחלה ערך לטרייד.

בחירה מס׳ 22 – בוסטון סלטיקס

הבוחר: דרור

הנבחר: ברנדון קלארק, פורוורד, 2.04 מ', 94 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.04 מ'. יהיה בן 22.6 במועד הדראפט. שומר מצויין ויכול לשמור על כמה עמדות. הקליעה שלו לוקה בחסר. אם הייתה לו קליעה סבירה היה בחירת טופ 5 ודאי.

הסבר הבוחר: כן אני יודע, נמוך, רזה עם מוטת ידיים קצרה. אבל אני לא לוקח אותו כביג מן אלא כווינג, ולסלטיקס יש ניסיון עם ווינגס אתלטיים בלי קליעה ששומרים מצויין. אחרי שיעבדו איתו כמו שעבדו עם סמארט ובראון, יהיה מעולה.

הערות מהקהל:

סמי: הוא ווינג כמו שאני דוגמן תחתונים. יכול להיות אחלה גבוה מחליף. מנוע פסיכי, משחק קצת יותר גדול ממה שהגובה שלו באמת ואחלה סוויצ'ר.

טל: קלארק בבחירה 22 זה מטורף. לא יתדרדר עד לכאן במציאות.

בחירה מס׳ 23 – יוטה ג'אז

הבוחר: טל

הנבחר: איזיאה רובי, פורוורד, 2.04 מ', 97 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.13 מ'. יהיה בן 21.3 במועד הדראפט. פורוורד ורסטילי, 3&D, אחלה רול פלייר.

הסבר הבוחר: הפאוור פורוורד המצויין של נברסקה מקבל רוח גבית בחודש האחרון. הוא קראפטי וערמומי מתחת לסל, מהיר בהתקפות מעבר ואתלטי. שחקן הגנה די טוב עם 1.9 חס' ו-1.9 חט' למשחק.

הערות מהקהל:

דרור: סוג של ת'ד יאנג ובהחלט מישהו שיכול להשתלב שם מצויין.

סמי: גריינדר כמו שאוהבים ביוטה. אחלה ערך לבחירה.

בחירה מס׳ 24 – פילדלפיה 76

הבוחר: טל

הנבחר: טיי ג'רום, רכז, 1.97 מ', 88 ק"ג ו-ווינגספאן של 1.93 מ'. יהיה בן 21.9 במועד הדראפט. הוא פליימייקר טוב וקלעי סביר, אבל גם מוגבל פיזית ביחס לליגה.

הסבר הבוחר: אלוף המכללות הטרי הוא גארד, מנהל משחק ברמה גבוהה. הוא גבוה לעמדה שלו וקולע ב-40% משלוש. יוכל לשחק לצד סימונס או כמחליף.

הערות מהקהל:

דרור: קצת ריצ' לטעמי. שחקן נחמד והכל, חושב שיש שחקנים עם יותר פוטנציאל.

סמי: הייתי חושב שהם ישתמשו בבחירה הזו כדי לנסות לצמצם את החור שכנראה ישאיר באטלר, במיוחד בהתחשב בזה שהם הפכו את מקונל לנעדר בפלייאוף. יכול להיות גם טרייד בייט.

בחירה מס׳ 25 – פורטלנד טריילבלייזרס

הבוחר: סמי

הנבחר: אריק פסקל, פורוורד, 2.02 מ', 115 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.12 מ'. יהיה בן 22.5 במועד הדראפט. שומר מצויין ומאוד אתלטי. סוג של פארוק אמינו רק עבה יותר.

הסבר הבוחר: הוא נהנה לשחק הגנה ועושה את זה ממש טוב, הוא מוכן פיזית, הוא בא עם מנטליות של אלוף והוא נותן אופציה צעירה רעננה וזולה יותר למה שהבלייזרס מקבלים מהפורוורדים שלהם כרגע. איזי מאני.

הערות מהקהל:

דרור: כן, מה שחסר להם: עוד סנטר כפרוייקט לעתיד.

טל: יכול לעבוד. שחקן קשוח וזה משהו שחסר לבלייזרס בעמדה 4.

בחירה מס׳ 26 – קליבלנד קאבלירס (מיוסטון)

הבוחר: דרור

הנבחר: גראנט וויליאמס, פורוורד, 2.04 מ', 109 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07 מ'. יהיה בן 20.5 במועד הדראפט. אתלט, שומר טוב וחכם. צריך לפתח קליעה.

הסבר הבוחר: תומפסון כבר בדעיכה ולארי נאנס הוא טוב אבל לא מספיק. חוץ מזה שזה לדעתי ווילאמס הוא (BPA (best player available.

הערות מהקהל:

סמי: יום אחד הוא יצא מהכלא של קליבלנד ויועיל לקבוצה עם שאיפות כאנרג'ייזר מהספסל.

טל: יקבל הרבה דקות אבל לא כדורים עם קולין סקסטון כנהג המשאית.

בחירה מס׳ 27 – ברוקלין נטס (מדנבר)

הבוחר: סמי

הנבחר: איגי ברזדייקיס, פורוורד, 2.02 מ', 101 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07 מ'. יהיה בן 20.3 במועד הדראפט. שחקן חכם וקלעי טוב שמתאמץ המון.

לא אתלטי מספיק.

הסבר הבוחר: סלאשר שמאלי וחכם, שמשחק אוף דה בול כמו בן 30. ערימות היסטריות של סוואג וכישורי mma מהבית. אחלה של חבילה.

הערות מהקהל:

דרור: קלישאה של שחקן אירופאי: חכם עם יכולת קליעה ובלי אתלטיות.

טל: לברוקלין יש הצלחה עם שחקנים אירופאיים. שחקן מעניין שיכול להתפתח לפאוור פורוורד סולידי.

בחירה מס׳ 28 – גולדן סטייט ווריורס

הבוחר: טל

הנבחר: ברונו פרננדו, סנטר, 2.09 מ', 107 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.22 מ'. יהיה בן 20.7 במועד הדראפט. מוכשר התקפית, מצוין לפיקנרול ופיקנפופ, אבל מתקשה בהגנה.

הסבר הבוחר: אם ב-BPA עסקינן. פרננדו הוא מפלצת מתחת לסל עם מהלכי פוסט מרשימים. ריבאונדר מצוין ושחקן שיכול לשחק לצד הגרעין שישאר בסן פרנסיסקו.

הערות מהקהל:

דרור: מבחינת כשרון טופ 15-20 בכיף. הבעיה? הליגה כבר לא נחמדה לביגמנים מסוגו שלא יכולים לשמור.

סמי: מאסטר של תנועה בלי כדור עם אחלה יכולת מסירה ואתלטיות. יושב פיקס על הכדורסל של גולדן סטייט.

בחירה מס׳ 29 – סן אנטוניו ספרס (מטורונטו)

הבוחר: טל

הנבחר: צ'ומה אוקיקי, ווינג, 2.03 מ', 104 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.13 מ'. יהיה בן 20.7 במועד הדראפט. 3&D מאוד מוצלח. קולע מצויין מבחוץ ובעל יכולת הגנתית טובה מאוד. אם לא היה קורע את ה-ACL היה נמצא הרבה יותר גבוה ברשימות של כולם.

הסבר הבוחר: הסמול פורוורד של אובורן לא ישחק במרבית השנה הקרובה, אבל הוא הוכיח שהוא השחקן הכי חשוב של אובורן בטורניר. שחקן הגנה טוב שיכול לקלוע משלוש ולסיים בהתפוצצות לסל. אסור לכדרר או למסור לידו, יש לו ידיים דביקות, הוא חוטף הכל. אם הספרס יהיו סבלניים איתו (והם יהיו כי הם הספרס) אז הם ירוויחו. אם לא היה נפצע כנראה היה נבחר גבוה יותר.

הערות מהקהל:

דרור: היה ממוקם גבוה יותר לולא הפציעה. קשה לי להאמין שמישהו יהמר עליו בסיבוב הראשון.

סמי: עוד שחקן עם סגנון מאוד ספרסי. הספרס יצטרכו מישהו שכשיר לתרום כאן ועכשיו אז אוקיקי יצטרך שפופ מממממש יאהב אותו כדי להצדיק את זה.

בחירה מס׳ 30 – מילווקי באקס

הבוחר: דרור

הנבחר: פי ג'יי וושינגטון, פורוורד, 2.03 מ', 104 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.19 מ'. יהיה בן 20.7 במועד הדראפט. הוא מאוד חזק, עם קליעה טובה מבחוץ, אבל רק שומר סביר.

הסבר הבוחר: פורוורד טוב שיבחר כנראה גבוה יותר.

הערות מהקהל:

סמי: אוברייטד קלות, חייב להגיע לקבוצה טובה כי אחרת הוא די חסר תועלת. יכול להיות שימושי ב-NBA לפרקי זמן קצרים.

טל: שחקן מצוין לרוטציה שלהם.

בחירה מס׳ 31 – ברוקלין נטס (מהניקס)

הבוחר: סמי

הנבחר: גוגה ביטדזה, סנטר, 2.11 מ', 113 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.16 מ'. יהיה בן 19.8 במועד הדראפט. סנטר התקפי מצוין עם יסודות הגנתיים. אם לקאנטר הייתה יכולת הגנה בצבע טובה הוא היה גוגה.

הסבר הבוחר: אחלה הזדמנות לפתח גבוה מאחורי ג'ארט אלן ברוטציית הגבוהים הלא קיימת של הנטס. סיכון נמוך ופוטנציאלית תשואה גבוהה על שחקן שיצטרך שנה-שנתיים כדי למצוא את עצמו ב-NBA.

הערות מהקהל:

 טל: לא מאמין ששכחנו את גוגה ונפל עד לכאן.

בחירה מס׳ 32 – פיניקס סאנס

הבוחר: טל

הנבחר: ניק קלאקסטון, ביג מן, 2.12 מ', 98 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.19 מ', יהיה בן 20.1 במועד הדראפט. גבוה, שומר טוב וזריז שיכול להחליף בשמירה ולרדוף אחרי שחקני פרימטר. בעל יכולת מסירה. צריך לשפר את הקליעה כדי להיות 3&D.

הסבר הבוחר: פאוור פורוורד אתלטי ומהיר שרץ ומסיים מתפרצות. יש לו רוע במשחק שאני אוהב מאוד. הוא רים פרוטקטור טוב עם 2.5 חס' למשחק.

הערות מהקהל:

דרור: סוויטצ'ר מצויין בטח לגובה שלו. אם יגיע למקום הנכון שיפתח אותו (קצת פחות פניקס) עוד יהיה אחד מהשחקנים הללו שלא מבינים איך נפלו עד לסיבוב השני.

בחירה מס׳ 33 – פילדלפיה 76 (מקליבלנד)

הבוחר: טל

הנבחר: אדמירל סקולפילד, פורוורד, 1.97 מ', 109 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07 מ', יהיה בן 22.1 במועד הדראפט. שחקן חזק שמצוין בריבאונד והגנה. מזכיר יותר מדי שחקנים דוגמת סטנלי ג'ונסון, והחשש שזה גם התקרה שלו. אבל יש לו שם שאי אפשר לשכוח.

הסבר הבוחר: עמדה קצת בעייתית. האדמירל יכניס הגנה, קליעה משלוש וקשיחות.

הערות מהקהל:

דרור: שחקן שמתאהבים בו בקלות בזכות האופי.

סמי: בחירה אש לקבוצה שתצטרך קצת אופי ושיניים אחרי שתאבד את השחקן המוביל  שלה בקטגוריות הנ"ל.

בחירה מס׳ 34 – פילדלפיה 76 (משיקגו)

הבוחר: טל

הנבחר: פיונדו קבאנגלה, ביג מן, 2.09 מ', 116 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.21 מ', יהיה בן 21.7 במועד הדראפט. רים פרוטקטור מצויין שיכול להיות יעיל בפיקנפופ. צריך לשפר יסודות.

הסבר הבוחר: האחיין של מוטומבו יכול לשחק 4/5 ויהיה יופי של השלמה לפרונט קורט עתידי עם אמביד. הוא שחקן הגנה טוב ומשחק נהדר בפוסט והוא קולע משלוש ב37%.

הערות מהקהל:

דרור: יש לסיקסרס ספסל חלש, בהחלט יכול לעזור פה.

סמי: בחירה אש לקבוצה שתצטרך זריקת אנרגיות וכוח מתפרץ אחרי שתאבד את המוביל שלה בקטגוריות הנ"ל גרסה 2.0.

בחירה מס׳ 35 – אטלנטה הוקס

הבוחר: טל

הנבחר: ג'ונטיי פורטר, ביג, 2.11 מ', 95 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.13 מ'. יהיה בן 19.5 במועד הדראפט. כמו אחיו המבוגר (ההוא שבדנבר) מאוד מוכשר מאוד מוצלח התקפית ושומר טוב. ריבאונדר חלש, לא מספיק אתלטי ובעיקר: קרע פעמיים את ה-ACL בחצי שנה.

הסבר הבוחר: האח של היה תמיד במאסטר פלן שלי להוקס (יחד עם אוקיקי). אם אטלנטה יבחרו בו הם יוכלו להתרכז בהאנטר והאצימורה, ופורטר יוכל לעבוד על הגוף שלו והקליעה. אם יחזור בריא יהיה להם שחקן ברמת לוטרי עם יכולות התקפיות מרשימות

הערות מהקהל:

דרור: גם הוא פצוע ודורש תקופת החלמה. מה נסגר עם המשפחה שלהם? 

בחירה מס׳ 36 – שארלוט הורנטס (מוושינגטון)

הבוחר: דרור

הנבחר: קרסון אדוארדס, רכז, 1.83 מ', 90 ק"ג ו-ווינגספאן של 1.98 מ', סקורר טוב. התסריט האופטימי עבורו זה לו וויליאמס.

הסבר הבוחר: ווקר ככל הנראה יעזוב, ואמנם אדוארדס לא יהיה זה שיחזיק את העמדה, אבל הולך להיות גיבוי לעתיד.

הערות מהקהל:

סמי: אם לא יביאו אחד שעוזר לנצח לפחות יהיה אחד שכיף לראות. ברק בבקבוק אבל קטן מדי.

טל: עוד גארד? הוא שחקן מצוין, לא יודע לגבי ההתאמה שלו להורנטס, אבל נתן טורניר ענק.

בחירה מס׳ 37 – דאלאס מאבריקס

הבוחר: טל

הנבחר: דניאל גאפורד, ביג מן, 2.09 מ', 108 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.19 מ'. רים ראנר טוב, מצויין בפיקנרול, מתקשה בהתקפה בכל דבר שהוא לא פיקנרול.

הסבר הבוחר: סנטר עצום מימדים, אתלטי, רים פרוטקטור שאין שום סיכוי שיהיה פנוי בסיבוב השני.

הערות מהקהל:

דרור: מפתיע שנפל עד לפה. אם יפול גם בדראפט האמיתי זה בגלל שהליגה מתרחקת מביגמנים.

בחירה מס׳ 38 – שיקגו בולס (מממפיס)

הבוחר: סמי

הנבחר: ג'יילן נואל, גארד, 1.96 מ', 91 ק"ג, יהיה בן 19 במועד הדראפט. סקורר מצוין, הוביל את המכללה שלו בנקודות.

הסבר הבוחר: האיש שהחליף בהצלחה מרובה את מרקל פולץ בוושינגטון, יכול בכיף להשתלט על העניינים גם בשיקגו. כך או כך הוא אמור להיות גיבוי איכותי עם הסייז והמשחק הרגוע והוורסטילי שלו.

הערות מהקהל:

טל: לא מתלהב ממנו, אבל יכול להיות גיבוי לעתיד.

בחירה מס׳ 39 – ניו אורלינס פליקנס

הבוחר: טל

הנבחר: טיילר הירו, גארד, 1.98 מ', 87 ק"ג ו-ווינגספאן של 1.92 מ'. יהיה בן 19.3 במועד הדראפט. קלעי מצויין ומוסר טוב, אבל גרוע בכל מה שהוא לא סטפ אפ או נקודות בהתקפת מעבר. המדידות בקומביין שהראו אותו כ"טי רקס" דירדרו אותו בדירוג.

הסבר הבוחר: הפליקנס הולכים לקבל את זאיון. לדעתי הם יעשו עסקה בה הם יקבלו את הבחירה השלישית/רביעית בדראפט, ויקחו את האנטר (אני מקווה). עסקה עם הלייקרס או בוסטון לדוגמא, יכולה להביא להם שחקני כנף (טייטום/אינגראם) ומובילי כדור (סמארט/בול) אבל הם יזדקקו לקליעה ופה הירו יכול להשתלב.

הערות מהקהל:

דרור: נפל בעקבות הקומביין, בהחלט יכול ליפול יותר. הגרסה הפחות טובה של ניק סטאוסקאס.

בחירה מס׳ 40 – סקרמנטו קינגס (ממינסוטה)

הבוחר: סמי

הנבחר: טאקו פול, סנטר, 2.31 מ', 131 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.49 מ'. יהיה בן 23 במועד הדראפט. ביג מן גבוה וכבד. יעיל בפוסט בשני צידי המגרש וזהו בערך. כנראה שלא מתאים למשחק המודרני וחבל.

הסבר הבוחר: באמת חשבתם שולאדה דיבאץ' יוותר על הזדמנות ללכת על שחקן ממש ממש ממש גדול?! צחוק בצד, הבחור סופר אינטיליגנט ופשוט עצום, והקינגס צריכים עוד איזה גופה גדולה ברוטציה.

בחירה מס׳ 41 – אטלנטה הוקס (מהלייקרס)

הבוחר: טל

הנבחר: לוקה שמניץ', ביג, 2.11 מ', 103 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.09 מ'. יהיה בן 19.3 במועד הדראפט. סטרצ' 4 שיכול להחליף בהגנה.

הסבר הבוחר: פורוורד גבוה ואתלטי עם שליטה טובה בכדור. נראה לי שעם יאנג, הוארטר, האנטר, קולינס והאצ תהיה שם קבוצה מעניינת ופורטר ושמניץ' יכולים להיות יופי של תוספות. שחקנים עם איי קיו גבוה למשחק ויכולות מרשימות. בכל מקרה כמו שסמי אומר… זה יהיה כנראה דראפט אנד סטאש ועוד דרך להתחמק מריבוי רוקיז וצעירים לפתח בקבוצה. 

בחירה מס׳ 42 – דטרויט פיסטונס

הבוחר: סמי

הנבחר: רוברט פרנקס, פורוורד, 2.03 מ', 109 ק"ג. יהיה בן 23 במועד הדראפט. סקורר מגוון ודי אתלטי, לא ממש עובד בהגנה ובריבאונד, יתכן כי כל ההתקפה הייתה עליו. דאונסייד, הגיל שלו. כנראה שלא ישתפר הרבה יותר.

הסבר הבוחר: טוסטר אובן קנדי, שיכול לתת אחלה כוח אש אמין מהספסל של דטרויט. עשוי להיות וואחד גניבה, סיאקם סטייל.

הערות מהקהל:

טל: שחקן נהדר, קולע ב-40% משלוש ב-7 נסיונות למשחק. אחד הפייבוריטים שלי העונה. יהיה בכתבה "גניבות של הדראפט" שלי אם יגיע לסיטואציה טובה.

בחירה מס׳ 43 – אורלנדו מג'יק (מברוקלין)

הבוחר: דרור

הנבחר: לוגנצ דורט, גארד, 1.94 מ', 101 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.04 מ'. יהיה בן 20.1 במועד הדראפט. שחקן נמוך אך מאוד מוצק ומסיבי, מזכיר במבנה הגוף את מרכוס סמארט, וכמוהו ספציאליסט הגנתי. מצוין בחדירות לסל, גרוע בסיום וקלעי רע. מאוד רע. מרכוס סמארט כבר אמרנו?

הסבר הבוחר: אורלנדו אוהבת מגנים ופספסה לפני כמה שנים את סמארט, אז עכשיו היא יכולה לקבל גרסה דומה שלו תוצרת אריזונה סטייט.

הערות מהקהל:

סמי: בחרת לאורלנדו כאילו זה די ליין בפוטבול. לפחות בבחירה הזו הסיכון נמוך.

טל: גארד קנדי שנורא אהבתי העונה. פתח חזק מאוד את השנה אבל נחלש בהמשך. יש לו מוטור קשוח ורעל בעיניים. בחירה טובה.

בחירה מס׳ 44 – סקרמנטו קינגס (מאורלנדו)

הבוחר: סמי

הנבחר: קיילב מרטין, פורוורד, 2.01 מ', 93 ק"ג. יהיה בן 23 במועד הדראפט. סקורר מוצלח ואתלט טוב, אבל מבוגר ולוקה בקבלת החלטות רעה.

הסבר הבוחר: אי אפשר להחזיק יותר מדי ווינגים בקבוצה שלך, במיוחד כשהם באים באורך וברמת הכישורים הנכונה כמו של ידידנו קיילב. אולי גם האח התאום יבוא בעסקת חבילה אחרי מחנה קיץ.

הערות מהקהל:

דרור: שחקן שצריך סיטואציה טובה כדי להתפתח. סקרמנטו וסיטואציה טובה במשפט אחד?

טל: בחירה מגניבה, שחקן וותיק שיכול לעזור בהובלת כדור, סקורר טוב אבל קצת נוטה להתלהב. מזכיר לי את אוסטין ריברס בתנועה.

בחירה מס׳ 45 – לוס אנג'לס קליפרס

הבוחר: דרור

הנבחר: סגבה קונאטה, ביג מן, 2.03 מ', 113 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.13 מ'. יהיה בן 22.2 במועד הדראפט. אתלט,חוסם מצויין ושומר מצויין בצבע, אבל גם לא מגוון, ומתקשה בכל מה שקורה מחוץ לצבע.

הסבר הבוחר: עבד מצויין עם מונטרז הארל, נכין את הדור הבא.

הערות מהקהל:

סמי: אנרגיות, בשר וביצים הן אחלה תכונות לקבל מבחירת הסיבוב השני שלך. סוס עבודה.

טל: שחקן הגנה מעולה.

בחירה מס׳ 46 – סן אנטוניו ספרס

הבוחר: טל

הנבחר: נימיאס קואטה, סנטר, 2.13 מ', 103 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.24 מ'. יהיה בן 19.8 במועד הדראפט. רים פרוטקטור מצויין. אם היינו בניינטיז היה מדורג ממש גבוה. לצערו, אנחנו לא בניינטיז.

הסבר הבוחר: ביגמן מובילי עם תנועה נהדרת בפוסט. שומר טוב ורים פרוטקטור עם 2.5 חס' למשחק. איתו על הפרקט, פופוביץ יוכל לאפשר לאולדריג' לשחק 4 כמו שהוא אוהב.

הערות מהקהל:

דרור: כן, כשאולדריג' יפרוש אולי. לא ישחק בחמישיה בשנתיים הקרובות.

בחירה מס׳ 47 – אינדיאנה פייסרס

הבוחר: סמי

הנבחר: ג'ורדן נוורה, פורוורד 2.04 מ', 100 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.09. יהיה בן 20 במועד הדראפט. מצויין בקאטצ' אנד שוט שומר טוב אוף בול, און בול די בינוני וגם אתלט די בינוני.

הסבר הבוחר: אם הפציעה לא תשכנע אותו אחרת, אחלה גיוון לרוטציה הקצת עייפה של אינדיאנה. ארוך, אתלט, עשה קפיצה יפה מאוד בשנה השניה שלו בלואיוויל אחרי שהתחיל לשחק אצל אבא שלו בנבחרת ניגריה.

הערות מהקהל:

טל: פאק!!! הוא היה מושלם לי ליוטה, בטח כששיחק עם מיטצ'ל שנה בלואיוויל. אחלה שחקן כנף קשוח שיכול ליצור לעצמו מצבים. בדיוק מה שהם צריכים.

בחירה מס׳ 48 – בוסטון סלטיקס

הבוחר: דרור

הנבחר: דילן ווינדלר, ווינג, 2.02 מ', 89 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.08 מ'. יהיה בן 22.6 במועד הדראפט. קלעי מצויין ושומר סביר.

הסבר הבוחר: הסלטיקס זה כמו יום העצמאות: אין דבר כזה יותר מדי כנפיים. 3&D סבבה עם פוטנציאל להיות טוב בעתיד.

הערות מהקהל:

טל: יזכיר להם את בירד עם הקליעה המטורפת שלו. מגן טוב וגדול עם תנועה טובה.

בחירה מס׳ 49 – שארלוט הורנטס (מאוקלהומה סיטי)

הבוחר: דרור

הנבחר: לואיס קינג, פורוורד, 2.08 מ', 88 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.14 מ'. יהיה בן 20.1 במועד הדראפט. קלעי מצויין. פחות טוב בכל השאר.

הסבר הבוחר: שימותו. ויקחו אותו כקלעי מהספסל.

בחירה מס׳ 50 – יוטה ג'אז

הבוחר: טל

הנבחר: דדריק לאוסון, פורוורד, 2.06 מ', 104 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.21 מ'. יהיה בן 21 במועד הדראפט. יסודות טובים אתלט חלש.

הסבר הבוחר: שחקן שנה שלישית, שעבר מממפיס לקנזס בשביל הבמה. 19 נק', 10 ריב' ו-40% משלוש ב-2.5 זריקות למשחק. פאוור פורוורד מעניין והייתי מהמר עליו בבחירה הזאת, בטח אחרי שסמי לקח לי את נאוורה.

בחירה מס׳ 51 – פילדלפיה 76

הבוחר: טל

הנבחר: קייל גאי, רכז, 1.88 מ', 79 ק"ג, יהיה בן 21 במועד הדראפט. נתן טורניר טוב והיה מהשחקנים שהובילו את וירג'יניה לתואר. כמנהל משחק וקלעי הוא טוב, סימני שאלה גדולים האם יוכל לתרגם את זה לשלב הבא.

הסבר הבוחר: הסיקסרס יקבלו שאמט חדש במקום זה שעבר בטרייד על האריס. גאי אחד הקלעים הטובים והמשוגעים במכללות, שחקן הגנה טוב ויכול לעזור בהובלת כדור.

הערות מהקהל:

דרור: וואלה הוא פה? נייס. אופציה בין שחקן סולידי לשחקן שיגיע לשחק בהפועל ירושלים.

בחירה מס׳ 53 – לוס אנג'לס קליפרס (מפורטלנד)

הבוחר: דרור

הנבחר: קיליאן טילי, ביג מן, 2.08 מ', 100 ק"ג. יהיה בן 21 במועד הדראפט. סטרצ' עם קליעה טובה. במכללות לא לגמרי סמכו עליו כפותח. הוא נאלץ לנטוש את הקומביין בשל פציעה שלא ברור חומרתה והשפעתה.

הסבר הבוחר: ביגמן שנמצא במרחק שנתיים מלהיות מרחק שנתיים. בגונזאגה לא ניצלו אותו כראוי, יכול להיות סטרצ' מצויין.

בחירה מס׳ 54 – ניו אורלינס פליקנס (מדנבר)

הבוחר: טל

הנבחר: סימיסולה שיטו, ביג מן, 2.08 מ', 109 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.13 מ'. יהיה בן 19 במועד הדראפט. מאוד מובילי ואתלטי עם קואורדינציה טובה. שומר טוב, הקליעה שלו טעונה שיפור בכל התחומים.

הסבר הבוחר: שיטו, פאוור פורוורד חסון, שהחזיק את וונדרבילט לאחר הפציעה של גארלנד. שחקן הגנה טוב ושחקן קשוח בכלל.

בחירה מס׳ 55 – גולדן סטייט ווריורס

הבוחר: טל

הנבחר: טיוס באטל, ווינג, 1.98 מ', 93 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.03 מ'. יהיה בן 21. במועד הדראפט. קלעי טוב מהמיד ריינג', לא מספיק טוב בשביל להוות איום בליגה. שחקן הגנה טוב.

הסבר הבוחר: גארד מסירקיוז. שחקן הגנה מעולה שנתן טורניר מעולה בשנה שעברה. הווריורס צריכים לטפל בספסל שלהם, להושיב שם את באטל יכול מאוד לסייע להם.

בחירה מס׳ 56 – דטרויט פיסטונס

הבוחר: סמי

הנבחר: יובל זוסמן, ווינג, 2.00 מ', 90 ק"ג. יהיה בן 21 במועד הדראפט. באמת דורש הצגה?

הסבר הבוחר: קצת ווישפול ת'ינקינג פה, כי אני חושב שהוא יכול להיות שחקן רציני מאוד עם קצת עבודת פיתוח. גארד גדול יחסית עם ביצים של שור, פוטנציאל הגנתי בשמיים, משחק חכם בסה"כ בלי יותר מדי הרפתקאות, אם יהיה רול פלייר אמין לשנים ארוכות כמו שהוא מסוגל, אחלה ערך בסוף הסיבוב.

הערות מהקהל:

דרור: חסרים להם ווינגס, ואמנם אין להם זמן לפתח צעירים, אבל יתכן ויוכלו להיעזר בו.

בחירה מס׳ 57 – סקרמנטו קינגס (ממילווקי)

הבוחר: סמי

הנבחר: מיה אוני, ווינג, 1.98 מ', 95 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.10. יהיה בן 21 במועד הדראפט. שחקן חכם, חזק, זריז ואתלטי עם ראיית משחק טובה. מאבד יותר מדי ויש לו נטייה לעבירות.

הסבר הבוחר: כי אין כמו ווינגים, במיוחד כאלה עם מוטת ידיים ארוכה וממוצע ציונים של מצטיין דיקן בייל. רמה אתלטית ופיזית גבוהה מאוד לבחור בגילו שתחת הידיים הנכונות יהיה חייל ליגה ותיק ונאמן.

הערות מהקהל:

טל: אני מתפתה כבר 7 בחירות לקחת אותו. שחקן מאוד סבלני וממושמע.

בחירה מס׳ 58 – גולדן סטייט ווריורס

הבוחר: טל

הנבחר: ג'רון קאמברלנד, גארד, 1.96 מ', 95 ק"ג. יהיה בן 21 במועד הדראפט. סקורר טוב עם ניהול משחק של מישהו שהיה בעברו גם רכז. סוג של ג'וש הארט שכזה.

הסבר הבוחר: הגארד של סינסינטי היה מצויין בכל שלבי העונה ויהיה תוספת כוח מצויינת לווריורס. כמו שכתבתי קודם, הווריורס צריכים ספסל, ומדובר בשחקן שנה שלישית כך שהוא לא כמו הרוקיז הרגילים ותחת המערכת של סינסינטי הוא ממושמע. בדיוק מה שהם צריכים, שחקן שיעלה מהספסל ויתרום. אני רק מקווה שהוא לא יחליט להישאר במכללות בסוף.

בחירה מס׳ 59 – טורונטו ראפטורס

הבוחר: דרור

הנבחר: איתן האפ, ביג מן, 2.08 מ', 108 ק"ג, יהיה בן 23 במועד הדראפט. חוסם ושומר טוב עם יכולת ליצור נקודות בצורה מצוינת. כל עוד זה בצבע. אין לו קליעה מרחוק, מתקשה בהגנה ויש המון סימני שאלה האם יוכל להביא את היכולות שלו ל-NBA

הסבר הבוחר: הגרסה הלבנה של סיאקם. אמנם לדעתי הוא יגיע לאירופה ולא ל-NBA אבל אולי.

בחירה מס׳ 60 – סקרמנטו קינגס

הבוחר: סמי

הנבחר: נאז ריד, ביג מן, 2.07 מ', 116 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.22. יהיה בן 19.7 במועד הדראפט. יש לו יכולת קליעה סבירה ואחלה ביגמן לפיקנרול. מכונת ריבאונדים מצד אחד, אבל, מצד שני, לא מספיק אתלטי ויתכן וכבד מדי למשחק של היום.

הסבר הבוחר: קשה לי להאמין שהדרפאט יהיה כ"כ חסר כבוד לביגמנים והוא יפול עד לפה. גבוה, גדול ונייד באופן יוצא דופן עם טאץ' טוב בהתקפה ואחלה סוויצ'אביליטי. רעם וברק מהספסל עם טאקו, אם וכאשר.

הערות מהקהל:

דרור: הייתי בטוח שבחרו בו קודם והוא היה רשום אצלי בראש כנלקח. יכול להיות גניבה ממש בטח אם הוא יפול לכאן.