ברוכים הבאים לטור מגמות הפאנטזי. בטור זה נסקור מגמה מרכזית אחת אשר התרחשה בכל קבוצה בליגה בשבוע החולף והשלכות אפשריות שלה על עולם הפאנטזי. כמו כן, נחזור ונבחן אם המגמות מהשבוע הקודם החזיקו מים.

מתחילים!

בוסטון: ג'יילן בראון חזר לא טוב מהיעדרות של משחק, בגלל הלוויה של חבר. ב-3 מתוך 4 המשחקים מאז הוא לא הגיע לדאבל פיגרס בנקודות, ועשה משחק ללא חטיפה או שלשה לראשונה מאז ה-29 באוקטובר. זו מתחילה להסתמן כהזדמנות טובה לקנות אותו בזול.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: הורפורד התאושש מהר וקלע בדאבל פיגרס ב-5 המשחקים האחרונים ב-65% מהשדה.

נטס: אין טרנדים בולטים בנטס הפעם, אז זו הזדמנות טובה לדבר על דמארה קארול שחווה פריחה מחדש העונה בנטס. אחרי 2 עונות קשות בטורונטו, העונה קארול מעמיד ממוצעים של 14 נקודות ו-7 ריבאונדים עם 2 שלשות למשחק, כולם שיאי קריירה. בתקופה שלו באטלנטה קארול היה ידוע בעיקר כשחקן יעיל מאוד – כזה שקולע באחוזים גבוהים, חוטף הרבה ומאבד מעט. אז האחוזים לא שם, ויחס החטיפות-איבודים הוא שלילי, אבל הוא מוצא דרכים לתרום ולהיות רלוונטי, ואם ישפר את היעילות יהפוך להיות שחקן טופ-50.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ספנסר דינווידי ממשיך לשחק מצוין בהיעדרו של ד'אנג'לו ראסל.

ניקס: אם כבר מדברים על פריחה מחדש, מה נאמר על אנאס קאנטר? היציבות היא אמנם ממנו והלאה, אבל הוא מעמיד ממוצעים של דאבל דאבל העונה בפחות מ-26 דקות למשחק. למרות שהדקות שלו לא יציבות (8 משחקים מתחת ל-24 דקות, 8 משחקים עם מעל ל-30 דקות), התפוקה שלו יציבה יחסית, והוא לא קלע בדאבל פיגרס רק ב-2 משחקים העונה. בנוסף, הוא מעמיד שיאי קריירה באחוזי שדה (63%) ועונשין (91%). אני אישית לא סומך עליו, ועדיין יש את ווילי הרננגומז (שחזר לרוטציה) וקייל אוקווין ברקע, ולכן אני הייתי מנצל את ההזדמנות לעשות עליו קופה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: קורטני לי ממשיך לשחק בצורה סופר יעילה ולשמח את בעלי הפנטזי שלו.

פילדלפיה: משהו רע עובר על רוברט קובינגטון. ב-4 מתוך 5 המשחקים האחרונים הוא לא עבר את ה-11 נקודות, ולא עבר את ה-42% מהשדה. סה"כ הוא קלע במשחקים הללו ב-29% מהשדה. לפני כן הוא ירד מ-42% רק ב-5 משחקים מתוך 16. בנוסף, הוא לא סיפק גג ב-5 מתוך 7 המשחקים האחרונים, וממוצע של 0.4 גגות למשחק. לפני כן הוא סיפק גג אחד לפחות ב-11 מתוך 16 משחקים לממוצע של 0.8 גגות למשחק. לי זה נראה בעיקר כמו זמן טוב לקנות בזול, אבל ההיסטוריה מלמדת שייתכן מאוד ודווקא הפתיחה הלוהטת שלו מהשדה היא היוצאת מן הכלל.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: 3 גגות בסה"כ ולא יותר מ-6 ריבאונדים במשחק ב-6 המשחקים האחרונים, משמעותם שההבלחה של אמיר ג'ונסון הייתה רגעית בהחלט.

טורונטו: דמאר דרוזן ידוע בתור שחקן שהולך הרבה לקו וקולע באחוז גבוה משם (84.2% ב-8.7 הליכות לקו אשתקד), מה שהפך אותו לאחד השחקנים עם התרומה הכי גבוהה מהעונשין בליגה. אז מה עובר עליו בזמן האחרון? עד למשחק האחרון של טורונטו הוא הלך לקו 15 פעמים ב-7 משחקים וקלע משם ב-60% במשחקים הללו. נקווה שמדובר בתקופה לא טובה, כי כבר במשחק האחרון הוא הלך לקו 10 פעמים, וקלע 8 מתוכן.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ולנצ'יונאס אמנם הראה שיפור עם דאבל פיגרס בנקודות ולפחות 7 ריבאונדים בכל אחד מ-3 משחקיה האחרונים של טורונטו, אבל הוא עדיין לא הגיע ל-23 דקות באף משחק.

שיקגו: ב-22 בנובמבר קריס דאן החליף את ג'ריאן גרנט בחמישיה של הבולס, וב-4 המשחקים האחרונים הוא גם קיבע את מעמדו שם עם ממוצעים של 16 נקודות, 4.5 ריבאונדים, 6.5 אסיסטים, 2 חטיפות ו-2 שלשות למשחק ב-55% מהשדה. האם הוא יכול להמשיך ביכולת הזאת? כנראה שלא, אבל נראה שהעמדה היא שלו לאבד, וכאשר כבר עכשיו ברור ששיקגו לא הולכת לשום מקום, היא תתן העדפה לפיתוח הצעירים, ודאן הוא אחד מהם.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: דנזל ולנטיין שמר על מקומו בחמישיה ושיחק לפחות 30 דקות בכל משחק למעט אחד. עם זאת המספרים שלו בירידה וב-4 המשחקים האחרונים הוא לא הגיע לדאבל פיגרס בנקודות.

קליבלנד: והדרת פני זקן? דוויין ווייד קלע בדאבל פיגרס ב-7 המשחקים האחרונים. במשחקים הללו, הוא העמיד ממוצעים של 17 נקודות עם מעל לחטיפה, גג ושלשה למשחק ב-55% מהשדה. לפני כן הוא קלע בדאבל פיגרס רק ב-6 מתוך 16 משחקים, וקלע סה"כ 3 שלשות ב-16 משחקים.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: קראודר ממש נעלם השבוע – רק משחק אחד מתוך 5 בדאבל פיגרס, 2 משחקים ללא סל שדה ורק משחק אחד עם מעל ל-22 דקות. כנראה שזו לא העונה שלו.

דטרויט: רג'י ג'קסון נמצא בתקופה מצוינת, וקלע מעל ל-20 נקודות ב-4 מתוך 5 המשחקים האחרונים שלו, ובמשחקים הללו הוא קלע קצת מעל 57% מהשדה. לפני כן העונה, ב-18 משחקים, הוא קלע מעל ל-20 נקודות רק 3 פעמים, וכן הגיע ל-57% מהשדה רק 3 פעמים. פעמוני הסל היי מתחילים לצלצל.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: דראמונד בהחלט הבהיר שאין מה לדאוג, ולא איבד יותר מ-3 כדורים בשבוע וחצי האחרונים. בנוסף הוא סיפק משחק של 20-20 בנקודות וריבאונדים וכן סיפק לא פחות מ-14 חטיפות ב-5 משחקים בכדי להזכיר לכולנו מה הוא שווה.

אינדיאנה: ויקטור אולדיפו נמצא בכושר מעולה כבר כמה שבועות, אבל בשבוע החולף הוא העלה את זה בעוד דרגה עם 11 חטיפות ו-11 גגות ב-4 משחקים, וזאת בנוסף לממוצעים של 27,5,5 עם כמעט 3 שלשות למשחק. בכלל, מאז 8 בנובמבר הוא ירד מ-21 נקודות רק פעמיים, ומעמיד ממוצעים של 23.8 נקודות, 5.8 ריבאונדים, 4.2 אסיסטים, 2.4 חטיפות, 1.5 גגות ו-2.5 שלשות למשחק. עכשיו זה הזמן להשיג שחקן סיבוב ראשון-שני מוכח עבורו.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ב-2 מחמשת המשחקים האחרונים, בוגדנוביץ' קלע 22 ו-19 נקודות. אינדיאנה ניצחה את המשחקים הללו. ב-3 המשחקים האחרים הוא קלע 10, 15 ו-6 נקודות ואינדיאנה הפסידה. בהחלט ברומטר.

מילווקי: הגריק פריק (אתם לא באמת מצפים ממני לכתוב את השם שלו, נכון?) לא מסר מעל ל-5 אסיסטים ב-8 המשחקים האחרונים, ועומד על 4.5 אסיסטים למשחק העונה, 1 פחות מאשר בעונה שעברה, זאת בניגוד להתקדמות שהוא עשה ברוב הקטגוריות האחרות. מקריות, או שמא ניהול משחק זה לא באמת צד חזק אצלו?

סטטוס מגמה משבוע שעבר: מידלטון החל את השבוע וחצי האחרונים רע עם שני משחקים חלשים, אבל חזר לעצמו ב-3 המשחקים האחרונים.

אטלנטה: ארסן איליאסובה שיחק ב-5 המשחקים האחרונים מעל 20 דקות בכל משחק – לראשונה מאז חזר מהפציעה שלו, וסיפק 1.4 שלשות ו-2 חטיפות למשחק, כולל משחק אחד של 22 נקודות. עם הפציעות של דדמון וקולינס, זה הזמן להרים אותו.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: קולינס נרגע קצת השבוע ולא הגיע ל-26 דקות באף משחק או לדאבל פיגרס בריבאונדים. בנוסף, הוא גם נפצע במשחק האחרון וייעדר 2-3 שבועות.

שארלוט: מרווין וויליאמס היה אחד השחקנים המפתיעים בשארלוט בשנתיים האחרונות. שחקן שהרגיל את בעלי הפנטזי שלו לאכזבות פתאום נתן שנתיים מצוינות בהן תרם שיאי קריירה בריבאונדים ,שלשות וגגות. העונה? לא כ"כ. הוא משחק רק 25 דקות בממוצע למשחק בהשוואה ל-29 ו-30 דקות למשחק בעונות הקודמות, מוריד יותר מ-2 ריבאונדים פחות וקולע יותר מ-2 נקודות פחות למשחק, והגגות שלו עומדים על 0.4 בלבד העונה. למעשה, הוא קלע בדאבל פיגרס בפחות מחצי ממשחקיו העונה. נראה שקיבלנו חזרה את המרווין וויליאמס של אטלנטה ויוטה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ושוב דווייט האוורד נחת מהר מאוד חזרה לאדמה. בשבוע וחצי החולפים, הוא תרם רק גג אחד ב-4 משחקים, וכשל בלהגיע לדאבל פיגרס בריבאונדים ב-2 מהמשחקים. בנוסף הוא קלע יותר מ-12 נקודות רק פעם אחת.

מיאמי: דיון ווייטרס החליט להדגים במשחקים האחרונים חוסר יציבות מהי. כמות הנקודות שקלע ב-5 המשחקים האחרונים בהתאמה היא 4,19,10,21,7. לא שווייטרס אי פעם הואשם ביציבות, אבל ב-13 המשחקים הראשונים של העונה, רק פעם אחת הוא לא הגיע לדאבל פיגרס בנקודות. מאז זה קרה לו 3 פעמים ב-8 משחקים.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: ג'וש ריצ'רדסון מתחיל לחזור לעצמו וקלע בדאבל פיגרס ב-4 משחקים ברציפות, כאשר הוא גם מספק 2.5 שלשות, 1.3 חטיפות ו-0.8 גגות למשחק ברצף הזה.

אורלנדו: אלפריד פייטון מתחיל להכנס לגרוב. הוא קלע בדאבל פיגרס ב-8 משחקים רצופים (עשה זאת רק 3 פעמים ב-8 המשחקים הקודמים בהם שיחק), ומנפק 14.3 נקודות, 5 ריבאונדים, 7 אסיסטים ו-1.6 חטיפות למשחק ב-57% מהשדה במשחקים הללו.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: טרנס רוס נפצע וג'ונתן סימונס קיבל את מקומו בחמישיה וכמות דקות של 2 שחקנים. סימונס ינפק מספרים נהדרים כל עוד רוס פצוע.

וושינגטון: נראה שהנהנה העיקרי מהפציעה שלו ג'ון וול הוא לא טים פרייזר שפותח במקומו, אלא דווקא תומאש סטורנסקי שעולה מהספסל. סטורנסקי שיחק מעל ל-21 דקות ב-4 המשחקים האחרונים, וב-3 מתוכם שיחק יותר דקות מפרייזר. במשחקים הללו הוא סיפק 11 נקודות עם 5 אסיסטים וכמעט שלשה וחטיפה למשחק, ושווה לשקול להרים אותו בליגות עמוקות יותר כל עוד וול פצוע.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: וול כאמור פצוע, אבל אמור לחזור למגרש בקרוב.

ווריורס: ב-15 המשחקים הראשונים של גולדן סטייט העונה, שון ליווינגסטון לא ירד מ-14 דקות באף משחק. ב-7 המשחקים האחרונים לעומת זאת הוא שיחק יותר מ-14 דקות רק פעמיים. מאבד את מקומו ברוטציה?

סטטוס מגמה משבוע שעבר: קרי אמנם קצת נרגע עם הנקודות בשבוע וחצי האחרונים, אבל הוא סיפק משחקים מצוינים אחד אחד, וחוסר העקביות המסוימת עמה פתח את העונה, נעלמה לה.

קליפרס: אוסטין ריברס ב-6 המשחקים האחרונים, או מאז שפטריק בברלי גמר את העונה – 19 נקודות, 4.5 אסיסטים, חטיפה ו-2.7 שלשות למשחק ב-50% מהשדה. עד שמילוש תאודוסיץ' יחזור, ריברס ינהל את ההתקפות של הקליפרס.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: השלשות של ווסלי ג'ונסון קצת יבשו השבוע, אבל הוא המשיך לספק כמות יפה של חטיפות וגגות, בכמות גבוהה של דקות. אפשר לצפות ממנו להמשיך לתת תפוקה כל עוד גלינארי בחוץ, ויכול להיות שגם בהמשך עקב הפציעה של גריפין.

לייקרס: לארי נאנס חזר מהפציעה שלו ישירות לחמישיה של הלייקרס. הוא אמנם עדיין חלוד, וקלע בדאבל פיגרס רק באחד מהמשחקים, אבל שיחק לפחות 22 דקות בכל משחק וסיפק 2.5 חטיפות למשחק ב-4 המשחקים מאז שחזר.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: אינגראם המשיך ביכולת מצוינת השבוע, והוא סופר כבר 9 משחקים רצופים בדאבל פיגרס.

פיניקס: דווין בוקר החמיץ את המשחק של פיניקס מול מינסוטה ב-26 בנובמבר בגלל פציעה קלה. המנוחה הזו כנראה עשתה לו ממש טוב, כי ב-3 מתוך 4 המשחקים מאז הוא קלע מעל ל-30 נקודות (במשחק הנוסף קלע 22), כולל 46 במשחק האחרון. סה"כ הוא קלע במשחקים הללו 35 נקודות עם 6 ריבאונדים, חטיפה וכמעט 4 שלשות למשחק ב-54% מהשדה. הוא לוהט, וזה הזמן למצוא קונה שייפרד משחקן סיבוב שני תמורתו.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: מרקיז קריס השתפר טיפה ושיחק מעל 20 דקות ב-4 המשחקים האחרונים. הוא גם חזר לחמישיה של פיניקס ב-3 המשחקים האחרונים, אבל זה עדיין לא זה, והוא קלע בדאבל פיגרס רק פעם אחת במשחקים הללו.

סקרמנטו: בלי ספק מדובר בקבוצה הכי קשה לפנטזי. אין טרנד אחד שמחזיק יותר ממספר משחקים בודדים. אז גארט טמפל. מבין כל שחקנים סקרמנטו בזמן האחרון, מדובר בהכי יציב. אולי היחיד שיציב. מאז ה-18 בנובמבר הוא שיחק לפחות 24 דקות בכל משחק, כולל 5 משחקים עם לפחות 30 דקות ב-6 המשחקים האחרונים. ב-4 המשחקים האחרונים הוא גם מספק 14 נקודות עם חטיפה וכמעט 3 שלשות למשחק. אם הוא עדיין מסתובב בפול, אולי הגיע הזמן להרים.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: קאולי סטיין המשיך לשחק טוב כל עוד עלה מהספסל. במשחק האחרון הוא חזר לחמישיה, נפצע, ושיחק 9 דקות בלבד. כנראה יש שחקנים שגורלם הוא בספסל.

דאלאס: ב-6 המשחקים האחרונים של דאלאס האריסון בארנס הוריד 8 כדורים חוזרים לפחות בכל משחק. סה"כ הוא מוריד 9.5 ריבאונדים למשחק ברצף הזה, מה שהעלה את הממוצע העונתי שלו ל-7.5 ריבאונדים למשחק. עד העונה הנוכחית הוא לא הוריד יותר מ-5.5 ריבאונדים למשחק בשום עונה. האם בארנס גילה יכולת חדשה?

סטטוס מגמה משבוע שעבר: השבוע וחצי האחרונים היו מעורבים עבור בראה. הוא נתן 2 משחקים מצוינים ועוד 3 משחקים לא טובים, כאשר ב-2 מתוכם הוא גם משחק פחות מ-20 דקות. למרות זאת, גם במשחקים הפחות טובים הוא הצליח לתת תפוקה (9 אס' באחד מהם, שורה של 9,3,6 באחר). בליגות עמוקות יותר בהחלט שחקן ששווה להחזיק.

יוסטון: לפני שיצא מהמשחק האחרון של הרוקטס אחרי 12 דקות בגלל כאבי גב, ריאן אנדרסון היה ברצף משחקים נהדר במהלכו קלע בדו ספרתי ב-5 משחקים רצופים. במשחקים הללו הוא קלע 17 נקודות עם מעל ל-4 שלשות למשחק ב-56% מהשדה. הוא קלע בדו-ספרתי רק פעם אחת ב-5 המשחקים שקדמו לכך, ולא עבר בהם את ה-12 נקודות. נראה איך הוא יחזור מהפציעה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: מבה-א-מוטה המשיך לתת את התפוקה השקטה שלו, אם כי קצת פחות חטיפות ושלשות מאשר בשבועות הקודמים. בליגות עמוקות יותר בהחלט כדאי להחזיק בו.

ממפיס: בן מקלמור נכנס לחמישיה בארבעת המשחקים האחרונים של ממפיס. בינתיים זה לא בדיוק מתבטא בסטטיסטיקה משופרת – הוא קלע בדו ספרתי רק פעמיים במשחקים הללו, ושיחק מעל 20 דקות גם כן פעמיים בלבד. כרגע אין פה הרבה, אבל כדאי לעקוב.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: דווקא אחרי רצף משחקים נהדר וללא מייק קונלי הפצוע, מריו צ'למרס די נעלם. ב-3 המשחקים האחרונים הוא איבד את מקומו בחמישיה לטייריק אוואנס, והוא לא שיחק יותר מ-20 דקות ב-4 המשחקים האחרונים. הגיע הזמן לוותר עליו לטובת שחקנים אחרים מהפול.

פליקנס: ראג'ון רונדו נכנס לאט לאט לעניינים אחרי החזרה שלו מהפציעה, ויש לו 3 דאבל-דאבלים רצופים במשחקים האחרונים, עם ממוצעים של 12 נקודות, 6 ריבאונדים, 11 אסיסטים, חטיפה ו-2 שלשות למשחק.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: קאזינס המשיך לתת מספרים נמוכים ממה שהוא הרגיל אותנו בתחילת העונה, אבל אז אנתוני דיוויס נפצע (שוב) וקאזינס סיפק משחק מפלצתי כהרגלו בקודש.

סן אנטוניו: טוני פארקר חזר מהפציעה שלו השבוע. אמנם הוא עדיין לא שיחק יותר מ-20 דקות במשחק, זה יקרה בקרוב, אך הגיע הזמן להרים אותו מהפול.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: קייל אנדרסון המשיך ביכולת הטובה שלו בשבוע וחצי האחרונים ופינק את בעלי הפנטזי שלו בלא פחות מ-13 חטיפות ב-5 משחקים.

דנבר: שלום לך, מאיפה באת? אחרי שדי הוקפא על הספסל ברוב שלבי העונה ושיחק מספר דו ספרתי של דקות רק ב-6 מתוך 17 משחקים, כולל 3 DNP-CD, קנת' פאריד הוקפץ לחמישיה אחרי הפציעה של מילסאפ, וב-5 המשחקים האחרונים הוא קלע בדאבל פיגרס בכל משחק וסיפק ממוצע דאבל דאבל של 13 נקודות ו-10 ריבאונדים למשחק ב-61% מהשדה. אם הוא איכשהו מסתובב בפול עדיין, זה הזמן להרים אותו, כי מילסאפ לא הולך לחזור בקרוב.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: האריס המשיך ביכולת מצוינת כאשר הוא קולע בדאבל פיגרס בכל משחק, כולל 2 משחקים של 20 נקודות ומעלה.

מינסוטה: מעט מאוד מאמנים מסתמכים על החמישיה הראשונה שלהם כ"כ הרבה כמו טים ת'יבודו, אבל בשבוע וחצי האחרונים ת'יבודו קיצר את עוד יותר את הרוטציה שלו, כאשר גורגי דיינג קיבל את כל דקות המנוחה של טאונס וגיבסון. ב-5 מתוך 6 המשחקים האחרונים הוא שיחק 19 דקות לפחות, כולל משחק אחד של 36 דקות בו טאונס נכנס לבעיית עברות. דיינג סיפק בהם 9.5 נקודות, 5.5 ריאונדים ו-1.2 חטיפות למשחק. לפני כן, הוא הגיע ל-19 דקות רק פעמיים ב-16 משחקים! זה אמנם עדיין לא מספיק בשביל להרים אותו ברוב הליגות, אבל כדאי לעקוב.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: הגגות של טאונס המשיכו בירידה, עם 3 גגות בלבד ב-6 המשחקים האחרונים, אבל הוא הגיע ל-20 נקודות בחצי מהמשחקים, הוריד לפחות 9 ריבאונדים בכולם ואפילו תרם 1.5 שלשות למשחק. אגב, פעם אחרונה שטאונס נתן יותר מגג אחד במשחק היתה ב-16 בנובמבר, לפני 12 משחקים.

אוקלהומה: כרמלו אנטוני לא הגיע ל-20 נקודות ב-4 המשחקים האחרונים, וב-2 האחרונים אף כלל לא הגיע לדאבל פיגרס בנקודות! אלו היו הפעמים הראשונות העונה שזה קורה. בנוסף, כדאי לציין שאחרי שפתח את העונה נהדר עם 6 משחקים רצופים של 20 נקודות ומעלה, הוא הגיע ל-20 נקודות מאז רק ב-4 מתוך 15 משחקים. בסופו של דבר הדברים יסתדרו עבורו באוקלהומה, כך שעכשיו זו הזדמנות מצוינת להציע הצעה נמוכה עליו.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: 2 משחקים טובים, משחק אחד בינוני ומשחק אחד גרוע, זה המאזן של רוברסון בשבוע וחצי האחרונים. החטיפות עדיין שם, הוא הוסיף קצת גגות, אבל שלשות אין בנראה. שחקן שקשה מאוד להחזיק גם בליגה עמוקה.

פורטלנד: דמיאן לילארד לוהט ב-6 המשחקים האחרונים, עם 5 משחקים של 29 נקודות או יותר, ו-47% מהשדה במהלך הרצף הזה. ב-3 המשחקים בהם קלע מעל ל-50% מהשדה פורטלנד ניצחה. בשאר המשחקים הוא קלע בפחות מ-50% מהשדה ופורטלנד הפסידה.

סטטוס מגמה משבוע שעבר: לא היה נראה שזה אפשרי, אבל הדקות של הארקלס ירדו עוד יותר, וב-2 המשחקים האחרונים הוא שיחק 6 ו-5 דקות בהתאמה. להתראות.

יוטה: הולי דונובן מיצ'ל! הרוקי התפוצץ בשיא פרנצ'ייז (לרוקי) של 41 נקודות ביום שישי, וזה רק המשיך את קו היכולת הפנטסטית שלו. מאז נכנס לחמישיה של יוטה ב-11 בנובמבר, מיצ'ל רק פעם אחת לא קלע בדאבל פיגרס, וכלל לא ירד מ-25 דקות במשחק. הממוצעים שלו בחמישיה של יוטה הם 19.5 נקודות, 3.8 ריבאונדים, 4.2 אסיסטים, 1.5 חטיפות ו-2.8 שלשות למשחק ב-45% מהשדה. האם קם מתמודד ראוי לבן סימונס על תואר רוקי העונה? בכל מקרה, צריך לזכור שמדובר ברוקי שכנראה ייתקל בחומת הרוקי במוקדם או במאוחר, כך שלמכור אותו ביוקר עכשיו יכול להיות רעיון לא רע. וריקי רוביו לא יכול להיות כ"כ גרוע לעוד הרבה זמן, לא?

סטטוס מגמה משבוע שעבר: מקווה שהרמתם את ברקס אחרי הטור של שבוע שעבר, כי עכשיו הוא כבר כנראה הורם ברוב הליגות, אחרי שהשבוע קלע ב-4 מתוך 5 משחקים בדאבל פיגרס, כאשר בכולם הוא משחק מעל 20 דקות, כאשר ב-2 המשחקים האחרונים הוא קולע מעל 20 נקודות. ההיעדרות של רודני הוד עוזרת, אבל יש לי תחושה שברקס לא הולך להעלם.