עונה חמישית של הטור, ובמקום לשלוח אתכם בלולאה לטור הראשון, הנה הפתיח המקורי:

מה שהיה הוא שיהיה, ומה שנעשה הוא שיעשה, ואין כל חדש תחת השמש. הציטוט נלקח ממגילת קהלת, והוא נכון גם היום, בודאי בכל מה שקשור לתחזיות ה-NBA. כל התחזיות בנויות על שימור מצב קיים מהעונה הקודמת, שיפורים לינאריים איפה שצריך, התרסקות טוטלית במקומות אחרים. זו אחת הסיבות שקפיצות כמו של גולדן סטייט ב-2014, או אוקלהומה סיטי ב-2010 מפתיעות אותנו כל כך. מאז למדנו את האופציה הזו ושיקללנו אותה בתחזיות. בגלל זה ציפינו לפריצה של מינסוטה ופילדלפיה. עדיין, התחזיות מאוד שמרניות ומתעלמות מהמון נתונים קטנים. הטור הזה מדבר על הסטיות הגדולות שלדעתי יכולות לקרות. זה טור שלא יכול ולא מתיימר לפגוע ב-100%. אם הוא ישיג את אחוזי העונשין של דיאנדרה, הוא יהיה מדהים. אם הוא ישיג את אחוזי השדה של לונזו הוא יהיה מצוין. אני אסתפק אפילו ב-1 מ-10. במקרה זה אני אזכיר לעד כמה צדקתי, ולא מעניין אותי שטעיתי יותר! לכל סטייה מהתחזיות ה"מקובלות" אני אכתוב את ההסבר שלי, איך היא יכולה לקרות.

מה היה?

אבל לפני שנדבר על העונה הבאה, בואו נדבר על הטור של העונה שעברה.

1. הווריורס לא היו בפלייאוף (היו בפלייאין, לא בפלייאוף). V

2. פיניקס סיימה מקום שני במערב, שלמיטב ידיעתי נמצא בטופ 4. V

3. דנבר סיימה במקום השלישי במערב X

4. דני אבדיה לא נבחר לחמישיית הרוקיס, וושינגטון היו בפלייאוף. VX

5. ברוקלין עברה סיבוב בפלייאוף X

6. אייזק אוקרו אפילו לא היה קרוב להיות רוקי העונה X

7. פופוביץ' 25 נצחונות משיא הנצחונות למאמן ?

8. הקליפרס הגיעו לגמר המערב X

9. מילווקי הגיעו לגמר ואפילו לקחו אליפות V

10. הלייקרס לעומת זאת, לא. X

סך הכל אני מרוצה. 3 בול, 1 חצי ועוד 1 שיכול להתממש, כנראה שזה לא היה כזה מטורף. להגנתי התחזית על ברוקלין הייתה שאפתנית יתר על המידה. גם את דני ראיתי באור מאוד ורוד. אבל זה טיבם של תחזיות שהן מחוץ לתחום המקובל. אף אחד לא שיער שפיניקס יסיימו כל כך גבוה (חוץ מאוהדי פיניקס שהם אופטימיים נצחיים), וזה קרה.אני לא מנסה לתת תחזיות ריאליות כמו שג'ורדן פול יהיה השחקן המשתפר, או שטיילר הירו יזכה בשחקן השישי, או שישבר איזשהו שיא שלשות (בטוח ישבר). התחזיות שאני מתעסק איתן הן קצת מחוץ לקווים, אבל לא מופרכות לחלוטין.

והתחזיות הן…

1. גולדן סטייט יהיו בפלייאוף (ואפילו בלי פלייאין)

אני מסתכל על התחזית שלי מלפני שנתיים שם נתתי לווריורס 48 נצחונות ומתחלחל. בכלל, 0 מחשבה הושקעה בטור ההוא. אז למה שוב להיכנס לתחזית המסובכת הזו? כי זה הווריורס אהוביי. יש משהו באוויר וזה לא הנודים של דוייט הווארד בחדר ההלבשה. ג'ורדן פול מאוד מרשים. הבטחון שלו, בחירת הזריקות. משהו בו אומר שחקן NBA, כשבשנתיים הקודמות ראינו בעיקר הססנות וחוסר יכולת להתמודד עם הרמה. אבל זה לא רק הוא, לא החזרה של קליי (בעזרת הג'ורדן), ואפילו לא החיזוקים הטובים שהקבוצה עשתה בקיץ. זה שמחת החיים שיש לקבוצה הזו על הפרקט כשהם משחקים. שמחת חיים שנעדרה בשנתיים האחרונות, וכנראה גם בעונה לפני זו, העונה האחרונה של קווין דוראנט. אם יש משהו שמאפיין את הווריורס של קרי זו השמחה הילדותית הזו. זו שההייטרים רואים אחרי שלשה במשחק עונה רגילה ותופסים את הראש. היא שם שוב, והיא לבדה שווה כמה נצחונות. הווריורס יגיעו השנה לפלייאוף בזכות. הם יהיו בטופ 6, ואם להיות טיפה יותר מדוייק, אני מהמר על מקומות 3-5.

2. קארל-אנתוני טאונס יעבור בטרייד

מינסוטה קיבלה בקיץ בעלים חדש, ובתפנית לא צפויה, גם ג'נרל מנג'ר חדש (גם אם זמני). מה שהיא לא קיבלה זה שחקנים שיהפכו אותה לקבוצה טובה יותר. מישהו שם צריך להתעורר ולהבין שהסיכוי שלהם לבנות את העתיד סביב קא"ט הוא אפסי. לקא"ט יש עוד 3 עונות בחוזה, אבל העונה הזו כבר אבודה, ואנתוני אדוארדס לבדו לא מספיק. עכשיו הערך של טאונס יהיה בשיאו וזה הזמן הכי טוב להעביר אותו.

לאן? לגולדן סטייט כמובן. הנה דוגמא לאיך זה עובד (+בחירות דראפט שמינסוטה תקבל ולא מופיעות פה, 2 של הווריורס, 1 של קליבלנד):

למה שמינסוטה יעשו את זה? מקבלים 2 בחירות לוטרי (וייזמן וקומינגה) ו-3 בחירות סיבוב ראשון עתידיות. כאמור, הסיכוי לבנות סביב קא"ט נמוך. אדוארדס עדיין צעיר וביחד עם קומינגה ווייזמן יהיה להם כמה קלפים ביד . הסיכוי שהם יקחו את וויגינס בחזרה (או שהוא יהיה מוכן לחזור) הוא נמוך, ולכן הוספתי את קליבלנד שמעוניינת להיפטר מהחוזה המת של קווין לאב. קליבלנד תקבל בתמורה את אנדרו וויגינס ותשלם בבחירת סיבוב ראשון כדי לקבל שחקן שמסוגל לשחק כדורסל.

3. בן סימונס יגיע ללייקרס

סיכוי נמוך מאוד, אבל סימונס חבר של, הסוכן שלו זה ריץ' פול, מי בדיוק אמור להציל לו את הקריירה? מתישהו בינואר הלייקרס יתפכחו מהשטות שעשו עם ווסטברוק, עד אז כל השחקנים שהם החתימו יוכלו לעבור בטרייד ופילדלפיה תנסה לעשות משהו עם ווסטברוק ואמביד.עד שיגיע הטרייד, סימונס ישחק במדי פילדלפיה, אבל יהיה כל כך רע, שאנחנו נתגעגע לסימונס שרק לא קלע.

4. קיירי יתחסן במרץ

זה אולי נראה כמו תחזית בתחום המקובל, זה ממש לא. קיירי יתחסן? השתגעת? יעשה משהו נורמלי? תחושת הבטן שלי אומרת שמתישהו הוא יכנע, ולא ללחץ הממשלתי\חוצני של הבונים החופשיים, אלא לזה הפשוט, של קווין דוראנט וג'יימס הארדן. זה לא יהיה הלחץ, כמו הקטע הוא קצת נוטש את החברים שלו בקרב. יהיה להם קשה, הם ידברו, לא ילחצו, יחכו, ואז זה יקרה. הוא יכנס בשערי הברקליס סנטר עם מזרק בכתף, מבט פרוע בעיניים ורעב לכדורסל. דוראנט יזיל דמעה. הארדן יחבק. ברוס בראון יפנה את המקום בחמישיה בשמחה. ואולי שום דבר מזה לא יקרה, אבל אני מתקשה לראות את קיירי יושב בחוץ כל העונה.

5. דוק ריברס יפוטר מפילדלפיה עד הקיץ הבא

אתה יכול לשקר חלק מהאנשים חלק מהזמן, אתה לא יכול לשקר את כל האנשים כל הזמן, ויותר מזה, אתה לא יכול לשקר את המודלים של דריל מורי! במהלך הקריירה שלו ב-NBA אפשר לספור את ההחלטות הרעות של דריל מורי על יד אחת. ככה זה כשאתה עובד לפי הדאטה, כל הזמן בודק את עצמך, כל הזמן מעדכן את הדאטה, וכל הזמן מתקן. מתישהו מורי ישים סוף לבלון הנפוח שנקרא דוק ריברס. ריברס נחשב לאחד מבכירי המאמנים בליגה, מתהדר ב21 שנות אימון, תואר מאמן העונה, וטבעת אליפות, אבל זה לא כל הסיפור.

הסיפור הוא זה שריברס איבד יתרון 3-1 בפלייאוף 3 פעמים, ויתרון 3-2 3 פעמים. פעמיים עם הקליפרס זה היה סופר מביך. הקבוצות שלו קורסות בפלייאוף פעם אחרי פעם. זה נחמד שאפשר להפיל את האחריות על בן סימונס, אבל לבן סימונס יש פחות הופעות פלייאוף, ממה שלריברס יש קריסות פלייאוף. אם יש GM בליגה שאמור לחשוף את הבלוף, זה דריל מורי. צריך לזכור שמורי לא היה זה ששכר את שירותיו של ריברס. הוא הגיע לתפקידו חודש אחרי שריברס כבר הוחתם ל-5 עונות. לא חושב שמורי היה מחתים אותו. לא חושב שמורי יחזיק אותו במידה והעונה הזו לא תגמר בהישג משמעותי. אל תדאגו לעתידו של ריברס, אני בטוח שהוא ימצא קבוצה חדשה תוך מספר שבועות.

6. שיקגו תסיים ראשונה במזרח

בעל הבית השתגע. הנה אחת ממש מטורפת. הסיכוי נמוך, ואפילו אני חושב שאם היא תסיים יותר טוב ממקום שישי זה יהיה סוג של נס, אבל צריך לבחור מישהי שתסיים ראשונה במזרח. פילדלפיה מתמודדת עם משבר בן סימונס שישאב מהקבוצה המון אנרגיות. אם וכאשר הוא יועבר בטרייד לא ברור מה פילי תקבל, וכמה מהר ייקח לו\להם להיכנס לעניינים. ברוקלין עם משבר קיירי. לכאורה ההחלטה להשאיר אותו בצד ולהמשיך הלאה אמורה לפטור אותם מהמשך הסאגה, בפועל, אני לא רואה מסיבת עיתונאים שלא ישאלו את דוראנט אם הוא מתגעגע לקיירי. מילווקי ומיאמי יותר בקטע של הפלייאוף, ופחות בקטע של העונה הסדירה. אני בהחלט רואה סיטואציה שאטלנטה\שיקגו עושים עונת פיצוץ, והבולס בעיני יכולים להיות הפתעת העונה. אם זה יקרה, אני לא אתפלא אם זה יגיע עם פרס MVP לזאק לאבין. אם כבר טירוף, עד הסוף.

7. סקרמנטו יגיעו לפלייאין

הקינגס עוברים תהליכים נכונים. שני בחירות הדראפט האחרונות שלהם הם גארדים שמשחקים כדורסל נכון בשני צידי המגרש. זה עדיין רחוק מלתת פירות, אבל יש סיכוי שכבר בעונה הקרובה נראה קבוצה יותר תחרותית בסקרמנטו. פוקס, הליברטון ודביון מיטשל נותנים לקבוצה קו אחורי שיכול להצליח בליגה. ביחד עם הולמס ובארנס הם מסוגלים לעשות התקדמות קטנה מהעונה שעברה. יש הרבה הימורים על לוק וולטון כמאמן הראשון שיפוטר העונה, ואם זה יקרה, לא בטוח שזה יזיק לגדילה של הקבוצה הזו. אם לא, אז כנראה שוולטון עושה משהו טוב. אולי אפילו ימצאו טרייד מתאים למרווין בגלי.

8. הלייקרס והקליפרס יפגשו בפלייאוף

אחרי 3 שנים של ציפיה זה סוף סוף יקרה. הלייקרס והקליפרס יפגשו לסדרת פלייאוף. ההימור שלי הוא שזה יקרה בסיבוב הראשון (4-5 או 3-6). אם לא מספיק היריבות בין המועדונים (נו, הקליפרס חושבים שזו יריבות, הלייקרס לא ממש סופרים אותם), אז יש כאן לא מעט פיקנטריה עם מפגש של ג'ורג' ו-ווסטברוק, ולברון ג'יימס וטיירון לו. זה יהיה צמוד, וילך ל-7 משחקים. בסוף קוואי ינצח.

9. באקס-נטס טייק 2

מילווקי תפגוש את ברוקלין בגמר המזרח הפעם, ומאוד תלוי איזה ברוקלין תגיע לשם. דוראנט יהיה מצויין בכל מקרה. אם תשימו לי אקדח לרקה ותכריחו אותי להמר על המנצחת, אני עם טים יאניס.

10. גולדן סטייט יפתיעו במערב

תחזית? משאלת לב? כנראה שזה יותר השני מהראשון. קשה להצביע על פייבוריטית ברורה במערב. הלייקרס נראים פגיעים, הקליפרס בלי קוואי רוב העונה, ללוקה עדיין אין עזרה בדאלאס ופחות או יותר זה המצב בשאר הקבוצות.אז למה לא הווריורס? מהרבה סיבות, אבל אני ממש לא הולך לפרט אותן כאן.

 

והאלופה תהיה – טוב, נשאיר אתכם קצת במתח. שתהיה לנו עונה מצויינת!