בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון.

 

אורלנדו מג'יק 136 -אוקלהומה סיטי ת'אנדר 139 (2 הארכות)

 

המשחק הגדול של הלילה ושל העונה הצעירה מגיעה אלינו מאורלנדו. בצד אחד קבוצה צעירה עם טונה כשרון, בצד השני 2 מהשחקנים הטובים במשחק והמון נסיון. אורלנדו היום במקום שבו הייתה אוקלהומה סיטי ב2009, זה המקום שבו הכשרון מתחיל להתחבר, אבל עדיין חסר גרוש ללירה, שהוא בעיקר הנסיון במשחקים צמודים. הם הספידו במשחק הפתיחה בנקודה לוושינגטון, והלילה הפסידו לאוקלהומה סיטי אחרי 2 הארכות. מצד שני קשה לקרוא למשחק הזה צמוד, כיוון שאורלנדו הובילו ב18 דקות בתחילת הרבע הרביעי, ופשוט לא ידעו איך לשמור על היתרון. מעבר לקאמבק הגדול של הת'אנדר, היה סיום מטורף פעמיים. עוד נגיע לזה, אבל נתחיל מההתחלה.

 

מחצית ראשונה הגנתית חלשה של אוקלהומה סיטי מאפשר לאורלנדו לקלוע ב61%. אוקלהומה לעומתה עומדת על 40% עם 11 איבודים והסיבה היחידה שזה "רק" 14הפרש לאורלנדו בחצי היא ריבאונד ההתקפה. לאוקלהומה סיטי יש 13 כאלה בחצי הראשון שמהם היא עושה 10 נקודות. קווין דוראנט קולע 20 נקודות בחצי הראשון אבל עומד על -18 בפלוס מינוס. לעומתם אורלנדו עם 4 שחקנים שבספרות כפולות : ווצ'ביץ' עם 18 (9 מ9 בחצי!), אולדיפו והאריס עם 13 כ"א, ופורנייה עם 10. קאנטר משחק בחצי רק 5 דקות ככה שאי אפשר להאשים אותו בזה שלאוקלהומה סיטי אין הגנת פנים. איבקה ואדאמס פשוט לא עושים את העבודה.

אולדיפו מראה קצת יכולת ריחוף:

וכמובן ארון גורדון עם הפוטבאק:

את הרבע השלישי אוקלהומה סיטי פותחת בריצת 10-2 כדי לצמצם את ההפרש ל6 בלבד. סקיילס ממהר להזעיק פסק זמן ו2 שלשות של פורנייר שולחות את המג'יק ל10-0 והיתרון חוזר ל16. אוקלהומה סיטי מתחילה לשמור ומורידה את אורלנדו ל37.5% מהשדה (אולדיפו עם 0 מ6 ברבע), אבל זה לא מספיק טוב כשהיא בעצמה קולעת ב36.4%.  דוראנט וווסטברוק קולעים 7 מ15 ברבע, אבל שאר הקבוצה עם 1 מ7, ועושה רושם שאין חדש תחת הרעם.

 

ברבע המכריע מקבלים את השינוי. אוקלהומה סיטי מגייסת את כל הנסיון שיש לה בשביל לשבור את הקבוצה הצעירה של אורלנדו. קאנטר מתחיל את העבודה עם 9 נקודות בתחילת הרבע. ווסטברוק ודוראנט ממשיכים (25 משותפות ברבע), אבל כל הקבוצה שם וקולעת 15 מ21 מהשדה ל42 נקודות מטורפות. אורלנדו עם 31% ברבע, אבל עקשנית ובשום שלב של הרבע אוקלהומה סיטי לא הצליחה לעלות ליתרון. דקה לסוף שלשה של אוגוסטין מורידה את ההפרש לנקודה בלבד ואז מגיעה קווין דוראנט להשוות את המשחק:

לאורלנדו יש כדור אחרון ואולדיפו מצליח להשתחרר לשלשה ולהשאיר לת'אנדר רק 4 שניות ואין להם פסק זמן. זה לא מפריע לראסל ווסטברוק

הארכה.

תחילת ההארכה כולה ראסל ווסבטרוק ואוקלהומה סיטי. ווסטברוק עם 7 נקודות מעלה את הת'אנדר ליתרון 5. ראסל פשוט עובר את השחקן שלו ומגיע פעם אחר פעם לזריקה נוחה. אורלנדו מתאמצת להוציא לו את הכדור מהיד, ולמרות שזה אומר קווין דוראנט, זה איכשהו משתלם לה. דוראנט מחטיא ומאבד והמומנטום משתנה. אורלנדו לא מצליחה לקלוע מהשדה, אבל הולכת לקו וחוזרת ל124-123. הת'אנדר נזכרים בווסטברוק ש7 שניות לסוף מעלה אותם ל126-123. נגמר? לא אם זה תלוי באולדיפו

ווסטברוק קלע את כל 9 הנקודות של אוקלהומה סיטי בהארכה, שאר החברים היו עם 0 מ5. הסל של אולדיפו היה סל השדה הראשון והיחיד של אורלנדו בהארכה (1 מ8), אבל 6 מ6 מהקו בשלבים האלה עזרו להם להגיע להארכה שניה.

 

גם בהארכה השניה אוקלהומה סיטי טובה יותר ומובילה לכל אורכה. גם פה אורלנדו לא מוותרת. שלשה של פייטון מורידה ל2 בלבד 40 שניות לסוף. אורלנדו שולחת את הת'אנדר לקו, ודווקא ווסטברוק מחטיא אחת 6 שניות לסוף ונותן לאורלנדו הזדמנות לשלוח את המשחק להארכה שלישית. אוון פורנייר מנסה לעשות את זה עם שלשה מהפינה אבל קווין דוראנט ועם הידיים הארוכות שלו שולח את הכדור החוצה. הזדמנות נוספת, הפעם זה ויקטור אולדיפו, אבל אותה תוצאה. חסימה של דוראנט והמשחק הסתיים.

 

ווסטברוק מסיים את המשחק עם 48 נקודות (11 ריב', 6 אסיסטים), ודוראנט עם 43. 91 מ139 הנקודות של הת'אנדר. הם קולעים 32 מ66 כששאר הקבוצה קולעת 18 מ44. אוגוסטין היה מצויין בדקות שלו על המגרש עם 12 נקודות (4 מ6), וגם קאנטר שנכנס לבעיית עבירות (6 עבירות ב18 דקות). אדאמס ואיבקה לא תרמו בצד ההתקפי, ו3 רבעים לא תרמו גם בהגנה. עמדת ה2 (רוברסון, וייטרס, מורו, סינגלר) תרמה 9 נקודות ב3 מ13. פשוט לא טוב. נראה שדונובן לא שינה יותר מדי את המשחק של אוקלהומה סיטי. הרבה בידודים לווסטברוק ודוראנט לחדירות\זריקות. פיק אנד רול מדי פעם, ומעט מאוד תרגילים וחסימות לקלעים. בעונה הרגילה זה עובד מצויין, אבל כבר ראינו שבפלייאוף פחות.

ראסל דוראנט

באורלנדו יש טונה כשרון שצריך את הנסיון במשחקים צמודים. אולדיפו מסיים עם טריפל דאבל, 21-13-10 וסלי קלאץ' ענקיים. מצד שני הוא קלע רק 8 מ27 מהשדה וזרק יותר מדי שלשות (1 מ8 למעט ה2 שראיתם למעלה). ווצ'ביץ' קולע 26, אבל אחרי 18 בחצי זה לא מספיק. הוא פשוט לא קיבל מספיק כדורים בחצי השני. היו לו גם 5 חסימות לא אופייניות. האריס קלע 30 עם 9 ריבאונדים ופורנייר עם 22 הם צמד מעניין שסקיילס מעלה בפורוורד. פייטון עם 14 וגם לו היו כמה סלי קלאץ'. גורדון עם 15 מהספסל משלים שישיה מצויינת למג'יק. הילדים עוד יגדלו!

 

הנה ההצגות של ווסטברוק, דוראנט ואולדיפו:

 

תקציר המשחק מאתר הNBA

 

דטרויט פיסטונס 98 – שיקגו בולס 94 (הארכה)

 

בניגוד למשחק הראשון, במשחק הזה הייתה המון הגנה ואחוזי קליעה רעים. הפיסטונס עם נצחון שלישי בפתיחת העונה מאותתים שאולי זו תהיה עונת הפריצה שלהם. הם קולעים נורא, אבל יש להם את אנדרה דראמונד שעושה ניסים על לוח ההתקפה. הלילה הוא לוקח 9 מתוך 20 האופנסיב של הפיסטונס שעוזרים להם לנצח את המשחק למרות 37.5% מהשדה. ההגנה של שיקגו עדיין עובדת, ההתקפה הרבה פחות. באטלר ורוז לוקחים 32 זריקות היום, אבל קולעים רק 9 מהן וזה לא מספיק. באטלר לפחות מגיע לקו 14 פעם ומשלים משם 23 נקודת. כשהשילוב בין השניים עובד זה מצויין:

באטלר מסתדר גם עם ברוקס

רוז רק עם 8 נקודות, אבל כולן בקלאץ', והוא קולע את 8 מ9 הנקודות האחרונות של שיקגו בזמן הרגיל. 7 דקות לסיום שיוויון 74. רוז כאמור עושה את העבודה בצד של שיקגו, ג'קסון ומוריס בצד של דטרויט. לשתי הקבוצות קשה מאוד להשיג נקודות. דראמונד מעלה את הפיסטונס ליתרון 83-81 מריבאונד התקפה, אבל רוז משווה ויש עוד 1:25 דקות לסיום. גאסול חוסם את ג'קסון וגורם ל24 שניות. בצד השני שיקגו לא מצליחה להגיע לזריקה וגם היא מאבדת את הכדור אחרי 24 שניות. לדטרויט יש 38 שניות והיא יכולה ללכת ל2 זריקות אבל ג'קסון מתמהמה ומחטיא 23 שניות לסיום. שיקגו עם כדור אחרון. רוז מעביר את הזמן ומחטיא כדור קצת בתוך קשת השלוש. הארכה.

 

בהארכה ההתקפה של הפיסטונס משתחררת והיא קולעת 9 נקודות רצופות כדי לעלות ליתרון 7. תראו את הדאנק הזה של דראמונד:

שיקגו מצליחה לצמצם כשהיא שולחת את שחקני דטרויט לקו (4 מ10 בהארכה), אבל לא מצליחה לרדת מתחת ל4 הפרש ומרימה ידיים אחרי שבאטלר מחטיא שלשה 2 שניות לסיום.

 

שתי הקבוצות עדיין מחפשות את ההתקפה שלהן. דטרויט קולעת 39% מהשדה עד כה אבל 15.5 אופנסיב למשחק מקזזים את הבעיה בקליעה. דראמונד היה פנומנלי בשלושת המשחקים עם 18-16 58% מהקו (הרבה יותר מה39% בשנה שעברה). הלילה 20-20 ו40% מהקו. מרכוס מוריס מצויין ואילאיסובה שהיה חלש הלילה היה טוב במשחקים הקודמים. ואן גנדי כמעט לא נותן דקות לספסל, ומסתמך על החמישיה ל37-40 דקות. גם הרוקי המבטיח סטנלי ג'ונסון שהיה מצויין בהכנה לא רואה יותר מדי דקות. הלילה טוליבר היה טוב מאילאיסובה ולכן זכה לדקות משמעותיות.

 

בצד של הבולס למעט מירוטיץ' במקום נואה לא רואים את השינוי של הוייברג ברוטציה. באטלר הלילה עם 42 דקות. זה קורה בגלל ההארכה, אבל הוא לא רחוק מהממוצעי דקות שהיו לו תחת ת'יבודו. מירוטיץ' תורם יופי, אבל זה בא על חשבון נואה שנראה חושך. 52 דקות העונה, ו0 נקודות. 0 מ4 מהשדה, 0 מ6 מהקו. הוייברג עושה חילופי הגנה-התקפה ומכניס את נואה לפוזשנים הגנתיים בעיקר. זה נראה רע על דפי הסטטיסטיקה, זה נראה רע גם במשחקים. נואה לא בעניינים.

תקציר המשחק מאתר הNBA

 

יוסטון רוקטס 92 – גולדן סטייט ווריירס 112

 

מה שאמור היה להיות המשחק המרכזי, שחזור גמר המערב, הפך למשחק במעמד צד אחד. הרוקטס נראים נורא. הארדן והווארד היו פצועים במהלך מחנה האימונים והקבוצה לא נראית טוב באף צד של המגרש. זה לא רק הווריירס, להזכירכם הם חטפו תבוסה גם מדנבר בבית במשחק הפתיחה.

 

ניתן לממים לסכם את המשחק:

קארי הארדן MVP

גולדן סטייט - יוסטון

דווקא הרוקי מונטרז הארל הרשים מאוד עם 11 נקודות ברבע הראשון. הוא עשה את מה שרוקיז צריכים לעשות והביא המון אנרגיה והתלהבות. הוא לא ראה דקות עד הרבע האחרון וסיים את המשחק עם 17 נקודות. הארדן היה מזעזע עם 4 מ18 מהשדה, ו1 מ10 משלוש. הוא לא קיבל את השריקות שלו והגיע לקו רק 8 פעמים. הווריירס ממשיכים בדיוק מאותו מקום שעצרו בעונה שעברה. זוכרים את ה15 יתרון ושלא חוזרים מכזה חסרון נגד הווריירס? אז הם כבר ב2-0 בקטגוריה.

 

הנה האריסון בארנס עובד על החוזה הבא שלו

תקציר המשחק מאתר הNBA

 

הנה הטופ 10 מהלילה: ווסטברוק כמובן ראשון, אבל שימו לב לגריק פריק שמופיע פעמיים