אז הפלייאוף האמיתי סופסוף כאן. אחרי שני משחקים בין טורונטו לפילי אנחנו ב- 1:1 והולכים לפילדפיה עם לא הרבה פחות סימני שאלה מאלו שהיו בתחילת הסדרה. בשני המשחקים האלה כבר הספקנו לראות ריצות, מאץ' אפים שציפינו, התאמות של צוותי האימון והופעות ענק. מה היה לנו בשני המשחקים הראשונים של הסדרה?

המשחק הראשון היה פותח עיניים בקשר לראפטורס. סיאקם המשיך את הקפיצה מדהימה מהעונה הרגילה, וקאווי היה קאווי. עדיין, ההתפוצצות שלהם הדהימה. אפילו יותר מהעליונות ההתקפית, הדרך בה קאווי, סיאקם וגאסול ניטרלו כל אלמנט התקפי של פילי הייתה מהממת. במשחק 2 פילי באו עם כמה התאמות הגנתיות שתכף נסקור, אבל מבחינה התקפית עדיין התקשו מאד. כרגע זה נראה שטורונטו היא הקבוצה האיכותית יותר, אבל מצד שני פילי השיגה את מטרתה ו"גנבה את הביתיות".

דקות ורוטציות

ברט בראון הפנים שהחמישיה הראשונה שלו זה מה שייקח אותו קדימה, והחליט לקצר את הרוטציות. העובדה שאחרי המשחק הזה עוברים מטורונטו לפילי, ולכן יש יותר מנוחה בין המשחקים, עזרה. בן סימונס שיחק 44 דקות לעומת 34 בראשון, באטלר 43 לעומת 38. כמו כן, אחרי שבמשחק 1 בובאן מריאנוביץ' הספיק להיות במינוס 17 על 10 דקות משחק, הפעם בראון הלך עם מונרו שהחזיר לו ב-11 דקות מצויינות, 10 נק', 5 ריבאונדים. מונרו נפצע באמצע הרבע השלישי ולא חזר. עוד פציעה ש(באופן מוזר) עלולה להיות בעייתית לפילי.

התאמות הגנתיות

במשחק הראשון היו אלה סיאקם וקאווי שהכריעו עבור טורנטו את המשחק. אחרי רבע אחד התוצא היתה 31:39 והם היו כבר עם 34 נקודות ביחד. אחרי הרבע הראשון היום התוצאה היתה 26:17 לפילי והם היו עם 9 משותפות. מה השתנה? אמביד הועבר לסיאקם ומול אמביד, לסיאקם היה הרבה יותר קשה. אמנם הוא סיים עם 21 נק' אבל עם 25 זריקות לא אופייניות ובאחוזים רעים (36% המשדה, 28% לשלוש).

שינוי נוסף היה בהגנה על קאווי. משהו שראינו (ראיתי…) כבר במשחק אחד:

פילי ראו את הציוץ שלי, והיום סימונס הופקד על קאווי ברוב הזמן (60% מהפוזישנים). קאווי עדיין היה ענק עם 35 נק' באחוזים מצויינים, אבל ניכר היה שמול סימונס הכי קשה לו, והוא טיפה (אבל ממש טיפה) יותר מהוסס.

התאמות התקפיות

ידענו כמה גאסול הוא שומר גדול, אבל עדיין היה מדהים כמה טוב הוא הסתדר עם אמביד במשחק הראשון:

חלק מהבעיה היתה גם הסיטואציות שצוות האימון סידר לו, במיוחד בפוסט. במשחק הראשון, במעט הפעמים שכבר ניסה לקחת את גאסול לפוסט, הוא התחיל מאד גבוה, ומשם היה לו  קשה לעשות משהו. בראון מאמן מאד מושמץ, אבל יפה לראות את הדגש ששמו כדי לשפר את זה במשחק 2 (אגב הוא גם דיבר על זה מפורשות בראיון בין הרבעים, דבר נדיר למדי).
שימו לב להבדלים בין איפה שאמביד מתחיל את המהלך במשחק 1 לעומת משחק 2:

Game1:

Game2:

 

המצב הבריאותי של הברך של ג'ואל גם ככה לא ברור ובמשחק 2 התווספה לזה מחלה\וירוס. פילי יהיו חייבים אותו בכושר טוב יותר התקפית כדי להצליח בסדרה הזאת. באטלר לבד לא יספיק.

מהצד של הראפטורס, לקח להם מחצית שלמה להגיב להתאמות ההגנתיות של פילי. רק ברבע השלישי הם הבינו שחייבים לנצל את יתרון המסה של גאסול על האריס. במקרים שהלכו לשם, פילי הביאו שמירות כפולות, שפינו שחקנים אחרים. אני מניח שנראה הרבה יותר מזה במשחקים הבאים.

ג'ימי (ג'יימס) באטלר

https://twitter.com/NBAonTNT/status/1123076802392547338

 

ואחרי שירדתי עליו במשחק הראשון, כשקאווי האכיל אותו אבק, איזו חזרה נהדרת של באטלר. בשביל זה הביאו אותו. הפינוי מהמשימה ההגנתית על לנארד איפשר לו להיות הרבה יותר אגרסיבי התקפית וזה בא לידי ביטוי במיוחד ברבע הרביעי בו הוא החזיק את הניצחון עבור פילי עם סלים במעבר, קליעות קלאץ' וגם סחיטת עבירות חכמה. 12 נק' ו-3 אסיסטים ברבע ברביעי, 30 סה"כ במשחק.  עכשיו נראה אם הוא יוכל להמשיך לשחק ברמה הזו בהמשך הסדרה.

ה-X פקטור

הזכרתי כבר את מונרו. אחד נוסף שבלט היום היה ג'יימס אניס (השלישי), שהגיע באמצע העונה מיוסטון, ואולי במחצית ראשונה שנתן עשה את שלו בשביל עונה שלמה. אחרי ההתאמות ההגנתיות פילי עדיין התקשו בהתקפה, ואניס היה זה שהציל אותם ונתן את המרווח במחצית הראשונה שהספיק בסופו של דבר עד סוף המשחק. עם 12 נקודות במחצית הזאת, ו 2מ-3 מחוץ לקשת הוא היה מדהים. מחצית שנייה כבר חזר לגודלו הטבעי, אבל עשה את שלו.

ועוד כמה קטנות, עם הפנים למשחק 3

  • שתי הקבוצות לא קולעות טוב בסדרה. חוץ מהרבע השלישי במשחק הראשון רדיק לא הגיע עדיין (2 מ-8 היום), ודני גרין עוד חלש יותר, עם 1 מ-8 הלילה והחטאות של שלשות קריטיות במצב די נח. נדמה שמישהו מהם עוד יתפוצץ באחד המשחקים וזה יהיה מכריע. אומרים שקלעים מרגישים טוב יותר במגרש הביתי. האם רדיק מכין לנו משהו?
  • אחרי שהיום שמר אותו בעיקר דני גרין, אני מאמין שאם נגיע שוב למצב כזה צמוד ברבע רביעי קאווי יעבור כבר לבאטלר.
  • אמנם סימונס שיחק המון דקות ובמשחק 2 הופקד על קאווי בהצלחה סבירה (בטח יחסית למשחק 1), אבל פילי יצטרכו למצוא דרכים לערב אותו גם התקפית. את משחק 1 הוא סיים עם 3 אסיסטים, את משחק 2 עם חמישה. בשני המשחקים טורונטו קלעה יותר במשחק הריצה, (21-13 בראשון, ו- 18-13 בשני). אם פילי רוצה את סימונס משפיע, היא חייבת לרוץ יותר. אולי כשקאווי יעבור לשמור את באטלר סימונס יתחיל לראות קצת אור יום.
  • ואחרי שנגענו בכך שטורונטו קלעו יותר במעבר חשוב לשים לב לנקודה שברבע השלישי בו צמצמו מ-13 ל-6, הם היו ב 9:0 לטובתם במעבר, אבל ברבע האחרון פילי עשו 7:0 במעבר, וכשהכל היה תקוע זה מה שהציל להם את המשחק – כלומר נראה שמי שהדומננטיות במשחק המעבר מכריע. זה לא מפתיע כשההגנות כל כך טובות.
  • מה חשב לעצמו שם קייל לאורי במהלך האחרון??

 

  • טורונטו תהיה טורונטו? כבר עמד לי על קצה המקלדת לכתוב שאחרי הכל, טורונטו יהיו טורונטו (חוץ מקאווי), אבל אז, ממש בסיום סיאקם שם שלשה ולאורי שתיים, שהחזירו אותם למשחק. אולי זו נקודת אור שהם יכולים ללכת איתה למשחק 3.
  • מה שקאווי עושה בסדרה הזאת – יאלללה.