אחרי כמעט שבוע שנראה כמו נצח, אחרי המון דיבורים, סדרת הגמר סוף סוף התחילה הלילה עם נצחון של טורונטו.

מהלך המשחק

דמארכוס קאזינס כשיר לשחק ויושב על הספסל. סטיב קר פותח עם ג'ורדן בל בחמישיה. הזריקה הראשונה של הראפטורס היא שלשה של דני גרין. גרין לא פגע בסדרות האחרונות, וברור שהוא מבין את תפקידו – קלע צריך לקלוע. זה בחוץ אבל מפריע לו לקחת מייד עוד אחת שנכנסת. גרין אגרסיבי זה טוב לראפטורס. הראפטורס פותחים במטווח, 8 מ-10 הזריקות הראשונות שלהם זה לשלוש והם קולעים 4 בשביל לעלות ל-12-9.

https://twitter.com/NBA/status/1134268241302478850

דני גרין קולע את סל ה-2 הראשון שלהם אחרי 5 דקות.  פסקל סיאקם מסיים את הרבע עם שלשה והראפטורס ביתרון 25 – 21. הראפטורס זרקו 14 שלשות, מתוך 23 זריקות ברבע בסך הכל וקלעו 5. דריל מורי היה גאה. קרי קולע 11 נקודות עם 3 שלשות, אבל קליי 2 מ-8 לא מסתדר עם ההגנה הארוכה של טורונטו. אגב סטף, הראשון להגיע ל-100 שלשות בפיינלס

https://twitter.com/NBA/status/1134271048378146817

קאזינס נכנס בתחילת הרבע השני ונראה יותר חלוד מצ'ארלס בארקלי מהמר נגד הווריורס. הוא קולע נקודות מהעונשין וגם מוצא באסיסט את ג'רבקו לשלשה. בהגנה השופטים מרשים לו גם לבעוט בכדור והוא מוסיף חטיפה למאזן. גולדן סטייט רצה ועולה ליתרון 41 –  40 משלשה של קליי תומפסון. טורונטו לא מתרגשת. לאורי מוצא את גאסול בצבע

https://twitter.com/NBA/status/1134280948529414144

סיאקם קולע 3 סלים רצופים, וקוואי במהלך 3 נקודות מחזירים את היתרון ל-7. עבירה שלישית של קוואי לפני המחצית לא עוצרת את המומנטום, ודני גרין מסיים את החצי בשלשה שמורידה את טורונטו להפסקה ביתרון 10. קרי בלי סל שדה ברבע השני.

הווריורס מנסים לרוץ, אבל לא מצליחים לעצור את פסקל סיאקם ברבע השלישי כשהוא קולע 6 מ-6 ל-14 נקודות, וגם מוצא את קוואי באסיסט הזה

https://twitter.com/NBA/status/1134288921892966401

הפער נשאר 8 – 11 אבל זה מרגיש כאילו הווריורס מכינים ריצה. הם מצליחים לרוץ 6 – 0 ושלשה של מקיני מורידה את היתרון ל-4. ההתקפה של טורונטו קצת תקועה, והשעון מתקרב ל-24 שניות כשקוואי מוצא את אלוף השנתיים האחרונות ופיינליסט הגמר פעם שלישית ברציפות פטריק מקו לבד על הקשת. לא ברור איך שחקני גולדן סטייט משאירים שחקן כזה חופשי. מקו עם שלשה חשובה מוריד את טורונטו להפסקה בין הרבעים ביתרון 7.

ג'רבקו קולע שלשה חשובה, ודמארכוס קאזינס עושה 1 מ-2 מהקו כדי להוריד את היתרון ל-3 בלבד. החטאה ראשונה של הווריורס מהקו אחרי 22 זריקות עונשין מוצלחות. הבעיה היא שטורונטו היום באו קבוצה. ונ-וליט עם סל חשוב, וסיאקם שממשיך ללהוט מחזירים את היתרון ל-9 עם 2 סלים בלתי אפשריים. הלילה הכל נכנס לו. דני גרין קולע שלשה שלישית במשחק ומעלה את הראפטורס ל-12. יש ציפיה שהווריורס יחזרו, אבל זה לא קורה, והם מקבלים מכה קשה. אנדריי איגודלה קולע ליי אפ אבל מחזיק את התאומים אחרי הנחיתה. זה השריר הבעייתי של איגודלה והוא נפצע בו כבר נגד פורטלנד. בסיום 118 – 109 לטורונטו.

פסקל סיאקם מסיים עם 32 נקודות כשהוא קולע 14 מ-17 מהשדה, ומוסיף 8 ריבאונדים.

קוואי עם 23 ב-5 מ-14 מהשדה, 8 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. גאסול עם 20-7, ונ-ולי עם 15, דני גרין עם 11, ולאורי עם 7 נקודות (2 מ-9 מהשדה), 6 ריבאונדים ו-9 אסיסטים.

אצל הווריורס קרי מסיים עם 34-5-5, קליי קולע 21, גרין עם 10-10-10 וגם 6 איבודים. אף שחקן אחר לא קלע בספרות כפולות.

נקודות על המשחק

1. כמה חשוב מומנטום? הווריורס מגיעים אחרי 10 ימי מנוחה, טורונטו קיבלו 5 ומגיעים אחרי מהפך אדיר נגד מילווקי. בטחון עצמי בשמיים, וזה מדביק את כל השחקנים. הווריורס נחו יותר מדי וגם קר אמר לפני המשחק שאי אפשר לדמות אינטנסיביות של גמר באימונים. לקח להם זמן להיכנס למשחק. על אחת כמה וכמה קאזינס שנראה לא קשור לאירועים על הפארקט. הוא נח חודש וחצי.

2. אנדרה איגודלה – רוטציית הכנפיים של הווריורס גם ככה דלילה. פציעה של איגודלה יכולה להיות הרסנית. אחרי המשחק קר אמר שאיגי בסדר, אבל אני לא בטוח שאני מאמין לו. קודם כל איגודלה משחק רע. אחרי סידרה התקפית טובה נגד יוסטון הוא נעלם גם נגד פורטלנד והלילה טורונטו משאירים אותו חופשי ולא משלמים. הווריורס צריכים את איגודלה, וצריכים אותו טוב יותר. שריר התאומים שלו לא צפוי. בפריוויו כתבתי שיצטרכו לשמור אותו מתחת ל-30 דקות, הלילה הוא נפצע אחרי 29 דקות.

3. ובהקשר של החזרה של קאזינס והפציעה של איגי – גם אם דוראנט חוזר, הוא חוזר חלוד, ואני לא בטוח שהוא יהיה ב-100%. מדברים על חזרה של דוראנט וההנחה הבסיסית היא שהוא חוזר ומייד הוא דוראנט – הסקורר הכי טוב בליגה ושומר מצויין. אני לא מאמין שזה יקרה. אני חושב שייקח לו 2-3 משחקים להסיר חלודה, ונזכיר שהסדרה יכולה להגיע למקסימום 7 משחקים.

4. קליי לא נראה טוב. דני גרין וקייל לאורי היו השומרים העיקריים, אבל הראפטורס החליפו עליו הכל. הוא מצא את עצמו מול סיאקם כמה פעמים, ולא הסתדר עם האורך של הקמרוני. קליי חייב ליזום יותר ולצאת קצת מעצמו. אחד המהלכים המכריעים במשחק היה עבירת תוקף שלו על גרין ואז הוא קיבל גם טכנית (לא ממש הבנתי למה, הוא מסר את הכדור לשופט שהיה עם הגב אליו והשופט מאחורה משום מה התעצבן על זה).

5. קרי אמנם קלע 34 אבל זה לא היו סלי מומנטום. 14 מהנקודות הגיעו מהקו והוא חזר להחטיא ליי אפים שהזכירו את הסדרה נגד יוסטון (לפני הפציעה של דוראנט). הווריורס הצליחו להשיג עצירות בהגנה, אבל לא תרגמו אותם לסלי מומנטום במעבר, וחלק מזה קשור לקרי.

6. דריימונד גרין עם טריפל דאבל שני בסדרות הגמר אבל גם הוא לא היה מספיק טוב. דיברו על זה שהוא ישמור על קוואי, אז היום הוא שמר על השחקן הכי טוב בראפטורס, ולא ממש הסתדר איתו. הוא שמר על קור רוח, ואני לא בטוח שזה טוב למשחק שלו. הוא הניע את ההתקפה אבל לצד 10 אסיסטים הוא גם איבד 6 כדורים. היה מהלך אחד במחצית השניה שקצת הקפיץ אותי כשהוא מוסר מאחורי הגב מסירה קשה. זה נראה מאולץ מדי, ולא במקום במצב שהמשחק היה בו. הוא לא איבד ובסוף הכדור חזר אליו, אבל הוא החטיא ליי אפ.

7. הספסל של הווריורס בסך הכל היה טוב, אבל אל תצפו ממנו שינצח להם משחקים. הם עשו את שלהם. לא בטוח שיכולים לעשות יותר מזה.

8. אני מתאר לעצמי שהרבה אוהדי ווריורס יגידו שסיאקם לא יעשה עוד פעם 14 מ-17 בסדרה. כנראה שלא, אבל זו לא הבעיה. היו לו כמה סלים קשים, והוא קלע 2 שלשות, אבל רוב הסלים שלו היו ליי אפים בהתקפות מעבר ואת אלה הוא לא יחטיא. אחרי 2 סדרות שהוא נשמר על ידי אמביד ולופז, סיאקם מצא את החופש דווקא נגד דריימונד ולוני. הם הרבה פחות ארוכים ויותר קל לו להתקרב לטבעת ולזרוק מעליהם. יותר קל לו לרוץ את המגרש. יותר קל לו לשחק כשהווריורס עושים דאבל טימים על קוואי. סיאקם כנראה לא יעשה 14 מ-17, אבל 25 נקודות ב-60% מהשדה זה לגמרי סביר, וחזרה שלו לעניינים לא טובה לגולדן סטייט.

9. כמו שסיאקם לא יעשה 14 מ-17, ספק אם גם קוואי יעשה 5 מ-14 (או ייקח רק 14 זריקות). גולדן סטייט עם המון דאבל טימים על קוואי שמוסר, אבל היום פשוט הכל תקתק בטורונטו ולא ממש היו צריכים שקוואי יכפה את עצמו על המשחק. הוא זרם, ועדין קלע כמה סלים חשובים.

10. מארק גאסול היה סימן שאלה לסדרה, כיוון שלא היה ברור האם יצליח להשאר על המגרש נגד הווריורס. גאסול מוסר תודה על הדאגה, הוא מסתדר. הוא קלע 2 שלשות, אבל בילה הרבה בצבע, וגילה שדיי נחמד שם בלי לופז ואמביד. הווריורס נתנו לו את הזריקות והוא לקח את הנקודות. בהגנה היו לו כמה חטיפות יפות על קרי. הוא לא מהסס לצאת אליו גבוה ומשתמש באורך שלו בשביל לחסום נתיבי כדרור ומסירה. זוכרים שהוא היה שחקן ההגנה ב-2013?

11. ונ-וליט ממשיך לשחק מצויין. אמנם הוא קלע רק 1 מ-4 לשלוש הלילה, אבל עדיין הגיע ל-15 נקודות, היו לו כמה חדירות יפות מאוד, וכל זמן שהיה על המגרש נדבק לסטף קרי. ונ-וליט לא עוזב אותו ושם עליו גוף כל הזמן. זה דיי מציק.

12. ירדו על קייל לאורי בגלל ה-2 מ-9 מהשדה. הוא עדיין המנהיג של הראפטורס ורואים את זה על המגרש. אסיסטים, שינויי מומנטום, ו-2 עבירות תוקף שהוא סחט היו יותר חשובים מהנקודות היום.

13. דני גרין אגרסיבי. בדיוק מה שצריכים מקלעי.

14. איזה שלשה של פטריק מקו אה? מה שלא ברור זה למה הוא קיבל דקות על חשבון נורמן פאוול. טורונטו קיצרו את הרוטציה שלהם ל-6.5 שחקנים כשרק ונ-וליט עולה לדקות משמעותיות. אפילו איבקה שיחק רק 17 דקות.

15. אני רואה את אוהדי טורונטו חוגגים ושואלים איפה אוהדי הווריורס שדיברו על סוויפ. אתם רציניים? אתם מרוצים כי לא יהיה סוויפ? כל הכבוד על הנצחון לכו תשיגו עוד 3. אגב – כל אלה שעכשיו בטוחים שטורונטו ינצחו – זה רק משחק 1.