השוק החופשי של קיץ 2019 הבטיח הרבה וגם קיים. כבר ביום הראשון נסגרו חוזים בסך של כמעט 3 מיליארד דולר! מאזן הכוחות בין הקבוצות בליגה השתנה. המזרח נחלש והמערב נפתח לחלוטין. התהליך שהתחיל לברון ג'יימס ב-2010, עם המעבר המתוקשר שלו למיאמי, הסתיים בניצחון הסופרסטארים, שהוכיחו שהם אלו ששולטים היום בליגה. יוצאים לעונה חדשה בלי פייבוריטית ברורה.

לקראת פתיחת עונת 2019-20, הכדור הכתום עם פרויקט קבוצה ביום.

הקבוצה היום: מיאמי היט

לדף הקבוצה:

מיאמי היט

נשארו: גוראן דרגיץ, באם אדביו, יודוניס האסלם (הוחתם מחדש), ג'יימס ג'ונסון, דריק ג'ונס ג'וניור, קלי אוליניק, דאנקן רובינסון, דיון וויטרס, ג'סטיס ווינסלו.

עזבו: ריאן אנדרסון (חופשי, ליוסטון), דווין ווייד (פרש), ג'וש ריצרדסון (טרייד, לפילדלפיה), חסן וויטסייד (טרייד, לפורטלנד).

הגיעו: ג'ימי באטלר (סיין אנד טרייד, מפילדלפיה), מאיירס לנארד (טרייד, מפורטלנד), טיילר הירו (דראפט), קיי.זי אוקפלה (דראפט).

מתנדנדים: קייל אלכסנדר, דאריל מייקון, קנדריק נאן, מייקל מולדר, ג'רמיה מרטין, כריס סילבה, דאבון ריד.

חמישייה: גוראן דראגיץ, ג'ימי באטלר, דיון וויטרס, קלי אוליניק (ג'סטיס ווינסלו), באם אדביו.

ספסל: יודוניס האסלם, ג'יימס ג'ונסון, דריק ג'ונס ג'וניור, קלי אוליניק, דאנקן רובינסון, קיי.זי אוקפלה, מאיירס לנארד, טיילר הירו.

המהלכים הגדולים של עונת 2018-19:

אז מה היה לנו שם?

עונת 2018-19 עמדה בסימן סיבוב פרידה לסמל הכי גדול שהיה למועדון, דווין ווייד. פציעות רבות בסגל גרמו לפלאש לשחק הרבה יותר ממה שבטח חשבו שיידרש בסיבוב הפרישה שלו, ולמרות שווייד נתן תפוקה גבוהה יותר ממה שציפו ממנו, הקבוצה לא ממש הצליחה להתרומם. גוראן דרגיץ שיחק רק 12 משחקים לפני שפציעה בברך השביתה אותו לתקופה ארוכה. הוא חזר לקראת סוף העונה ולמרות מגן מאסיבי על הברך הפצועה, הוא הראה ניצוצות מהכושר שהפך אותו לאולסטאר. בהעדרו ובהעדר רכז מחליף מיאמי ניסתה להסב את ג'סטיס ווינסלו לעמדת מנהל המשחק. המשחקים הראשונים והשורה הסטטיסטית אולי נראו לא רע, אבל לווינסלו אין את ראיית המשחק או את הקליעה מהמיד-ריינג' כדי לתפקד ביעילות בפיק אנד רול כרכז במשרה מלאה. הקבוצה נראתה טוב יותר כשדראגיץ חזר ושיחק לצידו של ווינסלו ונראה שהחיפוש אחרי העמדה המתאימה ביותר לווינסלו על המגרש יימשך. דיון וויטרס שלא שיחק במהלך כל שנת 2018 חזר ל-27 המשחקים האחרונים של העונה ונראה רחוק מהכושר שגרם להיט להחתים אותו על חוזה גדול. הקבוצה ריחפה סביב מאזן של 500. במשך כל השנה אבל לא הצליחה להשיג את הכרטיס האחרון לפלייאוף והקריירה של ווייד נגמרה במשחק 82 של העונה הרגילה.

קיץ חם

ג'ימי באטלר החליט שהוא רוצה להיות שחקן של ההיט ועל ריילי והצוות נותר רק לראות איך הם מפנים מקום תחת תקרת השכר בשבילו. טרייד ראשוני שהיה שולח את דראגיץ לדאלאס נפל עקב אי הבנה בין הצדדים ובסופו של דבר נבנה טרייד מרובע בין מיאמי, פילדלפיה, הקליפרס והבלייזרס. מיאמי שלחה את ג'וש ריצרדסון לפילדלפיה ואת חסן וויטסייד לפורטלנד וקיבלה בתמורה את ג'ימי באטלר ואת מאיירס לנארד בהתאמה. הטרייד שנפל עלה למיאמי בעוד כמה נכסים. מיאמי היתה צריכה להוסיף גם בחירת דראפט סיבוב ראשון על מנת להפטר ממו הארקלס שנשלח לקליפרס בטרייד המרובע, וסטרץ' של ריאן אנדרסון שיעלה להיט 5 מיליון דולר בכסף מת לשנתיים הבאות, לא סכום לא משמעותי בהתחשב ביבול השחקנים החופשיים בקיץ 2021. מהדראפט הגיעו טיילר הירו וקיי.זי אוקפלה, הראשון מיועד למלא את החור בקליעה מבחוץ שהשאירה עזיבתם של ריצ'רדסון ואלינגטון, שנשלח בטרייד עוד באמצע העונה החולפת. השני מסתמן כאתלט אדיר ומגן ורסטילי עם קליעה בעייתית, מערכת פיתוח השחקנים המשובחת של מיאמי כנראה מאמינה בפוטנציאל שלו.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

ג'ימי באטלר קיבל את מה שרצה וסוף סוף יוכל לחזור ולהיות האלפא-דוג בקבוצה משלו. באטלר ואדביו נראים כשני השחקנים היחידים בפאזל שיקבלו דקות משמעותיות. באם שומר ומוסר עדיף על וויטסייד ומגיע גם בלי המטען הרגשי והתקפי העצבים שלו. ההתקפה של באם מעט מוגבלת אבל לא נראה שיידרש לעשות הרבה בצד הזה של המגרש. בכל שאר העמדות יש להיט מספר שחקנים שיכולים להלחם על דקות. ג'סטיס ווינסלו, דריק ג'ונס, ג'יימס ג'ונסון (בינתיים מושעה עקב כושר לקוי), דאנקן רובינסון, אוקפלה והירו יילחמו על דקות משחק בכנפיים. הרבה תלוי גם באיך ייראה דראגיץ בעונה מלאה בגיל 33 ואחרי ניתוח בברך. קשה לראות את הדרקון משחק הרבה יותר מ-25 דקות למשחק, אבל במיאמי צריכים את הקליעה וניהול המשחק שלו. ההיט גם מקווים שאחוזי השלוש של דראגיץ יחזרו לעצמם ולא יתייצבו סביב ה-35% של שנה שעברה. מכיוון שאנחנו בקדם עונה, שזה הזמן בשנה בו כולם עובדים על הקליעה מבחוץ, יורדים במשקל ומעלים מסת שרירים, הסיפורים על הכושר הפנטסטי בו דיון וויטרס נמצא, מופיעים תחת כל עץ רענן. וויטרס נראה כמועמד מוביל לפתוח בחמישיה והאינטראקציה בינו ובין באטלר, שני שחקנים שתמיד חושבים שהם השחקן המוביל בוודאי תהיה מעניינת.

למרבה האירוניה דווקא החזרה של הפצועים במיאמי עלולה לפגוע במה שהיתה הנקודה הכי חזקה של הקבוצה בשנה שעברה, ההגנה. ווינסלו בעמדת הרכז ביחד עם ג'וש ריצ'רדסון לצידו הובילו את מיאמי למקום ה-6 בדירוג ההגנתי העונתי. הקבוצה עדיין מלאה במגנים טובים, גם אם המוניטין של באטלר כמגן מעולה כבר לא עומד בקנה אחד עם המציאות, אבל המעבר מווינסלו וריצ'רדסון לדראגיץ את וויטרס יכול להיות קשה. האתגר הגדול של ספולסטרה יהיה לאזן בין הגנה להתקפה, מיאמי היתה ונשארה אחת הקבוצות החלשות בקליעה משלוש (גם בהנחה שהירו יתפתח כמצופה), ההגעה של באטלר בהחלט תתרום למשחק ההתקפה של קבוצה שחסרה מספר 1 ברור מאז שהביג 3 התפרקו, אבל גם איתו נשארות הרבה שאלות. האם ספו יפתח עם אוליניק לצידו של באם על מנת לרווח מעט את המגרש ומי ישחק בעמדה 5 במקרה כזה? באם אדביו הוא המגן העדיף ומיאמי תרצה אותו קרוב לטבעת, אבל אוליניק לא מסוגל לרדוף אחרי מספרי 4 ברחבי המגרש. האם חמישיה של ווינסלו לצידו של באם יכולה למתוח מספיק את ההגנה כדי לתת לג'ימי מרחב לעבוד באחד על אחד? טיילר הירו הוא התשובה הברורה, אבל ספק גדול אם יהיה מוכן לתפקיד משמעותי כבר בפתיחת העונה, או במהלך העונה הראשונה שלו בליגה. צוות האימון של מיאמי יהיה אמון על האיזון העדין בין ההגנה, שעדיין צריכה להיות בטופ 10 כדי להשאר רלוונטית, לבין ההתקפה, שחייבת עוד כמה יוצרים סביב באטלר כדי להשתפר מהמקום ה-26 של שנה שעברה. ספולסטרה מעולם לא היה מאמן שחושש מלשנות את הרוטציה של הקבוצה ובהחלט ייתכן שנראה ליינאפס שונים משבוע לשבוע או אפילו ממשחק למשחק, תלוי במצ'אפ.

סימן השאלה הגדול הוא טרייד על כריס פול, כל הסימנים  מראים שמיאמי היא המועמדת המובילה (ואולי היחידה) שמעוניינת בפוינט-גוד ובחוזה המאסיבי שלו. אין ספק שבטווח הקצר פול ייספק מענה להרבה מהבעיות של הקבוצה, גם בהגנה וגם בהתקפה אבל אף קבוצה לא תהיה מוכנה לוותר על נכסים תמורתו. השאלה היא האם אוקלהומה תסכים לשלוח משהו מארסנל בחירות הדראפט שלה ביחד עם פול בתמורה לחבילת חוזים פגי תוקף והקלה במס המותרות.

תחזית:

להיט יש הרבה שחקנים בינוניים על חוזים גדולים מדי, הם צריכים לקוות שאחד או שניים מהרוקיז שלה יהיו מוכנים לתרום כבר עכשיו, שבאם וווינסלו ייקחו צעד קדימה ושבאטלר, שסוף סוף קיבל קבוצה משלו ודואג כבר לספר לכולם שהוא קם בשלוש בבוקר כדי להיות ראשון באימון, יישאר בריא. גם אם יצליחו במיאמי להעביר טרייד על כריס פול קשה לראות את הקבוצה עולה הרבה מעל למקום 6 במזרח ויציאה בסיבוב הראשון של הפלייאוף.