אחרי 3 עונות שבהם קליבלנד הגיע לגמר, ואליפות  אחת, אנחנו עדים לקיץ רע מאוד של קליבלנד. זה התחיל בהתגרזנות של דן גילברט על דייויד גריפין, הGM שאחראי על בניית הסגל. גריפין ללא ספק עשה טעויות, בטח בהסתכלות מהצד של הבעלים שמשלם הכי הרבה מס מותרות בליגה. הרבה חוזים מוגזמים והרבה תשלומי יתר. ועדיין, גריפין ידע לחתוך עניינים כשהיה צריך (והתנצלותי בפני דייויד בלאט – בשפת התוצאות זו הייתה ההחלטה הנכונה), ידע לתחזק את לברון, ועם תוצאות אי אפשר להתווכח. גילברט לא היה צריך לחסוך על ה-GM שלו.

זה המשיך בשמועות מוזרות שקיירי ממליץ לשחקנים לא להגיע לקליבלנד, ועכשיו הגיע הפצצה, קיירי רוצה החוצה. האינסיידר של קליבלנד, והאינסיידר החזק בליגה (ווג') מדווחים שקיירי רוצה לצאת מהצל של לברון, והוא דורש טרייד, כשהוא נוקב בשמות של 4 קבוצות: סן אנטוניו, מיניסוטה, ניו יורק ומיאמי. עם כל הכבוד לרצון של קיירי (ואין כבוד), קליבלנד צריכה להגיד לו לא.

נתחיל בנושא הכבוד. קווין דוראנט איבד את הכבוד בליגה כיוון שויתר על האגו שלו. קובי ברייאנט נחשב ווינר למרות שדחף את שאקיל החוצה מהלייקרס, ושבר את אחת הקבוצות הטובות בכל הזמנים בגלל מאבקי אגו. ווינר הוא אחד שיעשה הכל בשביל לנצח. האם דוראנט לא עונה להגדרה הזו טוב יותר? האם הוא לא הקריב בשביל הנצחון? אבל לנצח שחקנים כמו קיירי, קובי ואחרים ימשיכו לקבל יותר כבוד. למרות שהמעשים שלהם מפרקים קבוצות מנצחות.

קיירי צריך להבין, שאין לו שום לוורג' על קליבלנד. את קליבלנד צריך לעניין רק קליבלנד. הרצונות, הבקשות ומאבקי האגו לא אמורים לעניין אותה. כימיה בחדר ההלבשה זה דבר חשוב (כמו שמספר לנו זאב סוביק, וגם אני), אבל כשרון כמו של קיירי אי אפשר להמציא. יש רשימה מצומצמת מאוד של גארדים שקליבלנד תהיה מוכנה לקבל בשביל קיירי (סטף קרי, ג'יימס הארדן, ראסל ווסטברוק, ג'ון וול, כריס פול, ואולי אייזיה תומאס), רובם לא פנויים, חלקם לא יכולים לעבור כרגע בטרייד (בגלל חוזים חדשים וכו', מזל טוב לג'ון וול). קליבלנד לא אמורה לשקול אפילו הצעות שלא משפרות אותה או מוציאות אותה מאיזון (לאמרכוס אולדריג' למשל).

בליגה מי שיש לו כח מדבר. פול ג'ורג' הודיע לאינדיאנה שהוא עוזב בקיץ הבא בשוק החופשי. זה הכריח אותם לעשות טרייד. כרמלו אנתוני כפה על דנבר את הטרייד לניו יורק. כריס פול הכריח את הקליפרס להעביר אותו ליוסטון. איזה כח יש לקיירי? יש לו חוזה מובטח לעוד 2 עונות, ובקליבלנד גם ככה לא חושבים מעבר לעונה הבאה. יעזוב בעוד 2 עונות? גם ככה הקבוצה כנראה תהיה בטנקינג עמוק.

קליבלנד לא יכולה לותר על הגעה לגמר הליגה. כמו שהמזרח נראה בעונה האחרונה, ולאור המהלכים בקיץ, אין ממש איום על העליונות שלה במזרח. אין לה שום סיבה לפרק. נכון, הווריורס עדיין טובים יותר, אבל מישהו יכול להמר מעכשיו מה יקרה בעוד 94-98 משחקים? מישהו יכול להתחייב שהווריורס יהיו בגמר? מישהו יכול להתחייב שהם יהיו בריאים? כבר מספר שבועות שכולם מדברים על זה שקליבלנד צריכה להחליף את קווין לאב. אם התוצאה היא חיזוק (פול ג'ורג', שחקן שמשחק ב-2 צידי המגרש) אז סבבה. אחרת למה לעשות את זה? קליבלנד חייבת לשמור על החלון פתוח. אין שום טעם לעשות טריידים שלא עוזרים לה כאן ועכשיו. אין טעם לפרק רק כי הווריורס. ידאגו לזה בעוד 94 משחקים.

מה קיירי יכול לעשות? לא ישמור? לא ימסור? הוא גם ככה לא עושה את הדברים האלה. הוא יפסיק לקלוע? יפצע בשריר החשק? בואו נתחיל מזה שהוא יפגע בעיקר במותג של עצמו. נמשיך בזה שזה לא ממש יפגע בהגעה של קליבלנד לפלייאוף. בפלייאוף הוא כבר לא יעשה את זה.

קובי אלטמן צריך להושיב אותו לשיחה ולבקש ממנו יפה להמתין לקיץ הבא. אז כנראה שלברון יעזוב בכל מקרה. לקיירי תהיה הזדמנות לצאת מהצל שלו בקליבלנד, ואם ירצה אז טרייד, זה גם ככה לא ישנה לקליבלנד יותר מדי ויהיה להם קל יותר לתת לו מה שהוא מבקש. בכל מקרה אין לו מה להכנע להכתבות של קיירי. טרייד רק אם הוא הופך את קליבלנד לקבוצה טובה יותר, ואם אין כזה, להגיד לקיירי שישב ויחכה בסובלנות.