השוק החופשי של קיץ 2019 הבטיח הרבה וגם קיים. כבר ביום הראשון נסגרו חוזים בסך של כמעט 3 מיליארד דולר! מאזן הכוחות בין הקבוצות בליגה השתנה. המזרח נחלש והמערב נפתח לחלוטין. התהליך שהתחיל לברון ג'יימס ב-2010, עם המעבר המתוקשר שלו למיאמי, הסתיים בניצחון הסופרסטארים, שהוכיחו שהם אלו ששולטים היום בליגה. יוצאים לעונה חדשה בלי פייבוריטית ברורה.

לקראת פתיחת עונת 2019-20, הכדור הכתום עם פרויקט קבוצה ביום.

הקבוצה היום: אינדיאנה פייסרס

לדף הקבוצה:

אינדיאנה פייסרס

נשארו: ויקטור אולדיפו, מיילס טרנר, דאג מקדרמוט, דומאנטס סאבוניס, טי ג'י ליף, ארון הולידיי, אדמונד סאמנר (הוחתם מחדש), אלייזה ג'ונסון.

עזבו: ת'דאוס יאנג (חופשי, לשיקגו), טייריק אוונס (חופשי, הושעה לשנתיים), בויאן בוגדנוביץ' (חופשי, ליוטה), דארן קוליסון (חופשי, פרש), קורי ג'וזף (חופשי, לסקרמנטו), קייל אוקווין (חופשי, לפילדלפיה), ווסלי מת'יוז (חופשי למילווקי).

הגיעו: ג'רמי לאמב (חופשי, משארלוט), ג'סטין הולידיי (חופשי, מממפיס), טי ג'י מקונל (חופשי, מפילדלפיה), ג'אקאר סמפסון (חופשי, משיקגו), מלקולם ברוגדון (טרייד, ממילווקי), טי ג'י וורן (טרייד, מפיניקס), גוגה ביטזדה (דראפט).

מתנדנדים: סי ג'י ווילקוקס (חופשי, קליפרס).

חמישייה: מלקולם ברוגדון, ויקטור אולדיפו (ג'רמי לאמב), טי ג'י וורן, דומאנטס סאבוניס, מיילס טרנר.

ספסל: טי ג'י מקונל, ארון הולידיי, ג'רמי לאמב, דאג מקדרמוט, ג'סטין הולידיי, ג'אקאר סמפסון, גוגה ביטזדה, טי ג'י ליף, אדמונד סאמנר, אלייזה ג'ונסון,

המהלכים הגדולים של עונת 2018-19:

אז מה היה לנו שם?

העונה של הפייסרס זרמה על מי מנוחות, אינדיאנה התמקמה במקום השלישי במזרח, לפני בוסטון ופילדלפיה. חלק מזה היה בגלל החולשה של בוסטון ופילי, וחלק בגלל משחק טוב של הפייסרס. אולדיפו היה פחות טוב מהעונה בה זכה בפרס השחקן המשתפר, אבל עדיין הוביל את הקבוצה. המכה הגדולה הגיעה במשחק ה-47 של העונה. אולדיפו נחת לא טוב וקרע את הגיד שמחבר את שריר הירך לברך. פציעה קשה מאוד עם זמן החלמה ארוך. הפציעה אירעה בינואר, והצפי הוא שאולדיפו יחזור למגרשים רק באיזור דצמבר השנה.

בלעדיו היה הרבה יותר קשה. עד הפציעה הפייסרס היו במאזן 32 – 15, בלי דיפו הם סיימו את העונה במאזן 16 – 19, וסה"כ 48 – 34. ההגנה המשיכה לעבוד, אבל ההתקפה כמעט נמחקה. בפלייאוף הם פגשו את בוסטון, במה שהסתבר כסדרה חד צדדית לחלוטין, למרות המשחקים הצמודים. בוסטון שיחקה בחצי כח, ובסופו של דבר כל מה שהיתה צריכה זה 10 דקות טובות כדי לסגור משחקים. לפייסרס לא היו כלים התקפיים להתנגד.

קיץ חם

קיץ מוזר עבר על אינדיאנה. זה התחיל עם השעיה לשנתיים של טייריק אוונס על שימוש בחומרים אסורים. אוונס לא הצליח לשחזר את היכולת מממפיס בעונתו בפייסרס, ולא ממש עזר אחרי שאולדיפו נפצע. לא היה ברור הרצון להחזיר אותו, אבל ניחא. זה המשיך בפרישה של דארן קוליסון מכדורסל בגיל 31, לטובת האמונה והדת (פעיל בארגון עדי יהווה) ובשביל להיות עם המשפחה שלו. בויאן בוגדנוביץ' קיבל חוזה עתק מיוטה, כזה שהפייסרס לא היו מעוניינים לתת ועזב. שחקן מרכזי נוסף שעזב היה ת'דאוס יאנג שחתם בשיקגו. אינדיאנה הצליחה למצוא שחקנים זולים לפני שנתיים. אלה (בויאן בוגדנוביץ', קורי ג'וזף) קיבלו הקיץ חוזים גבוהים. הקיץ היא יצאה לחפש להם מחליפים זולים, עם חוזים קצת יותר ארוכים.

קצת לפני שהתחיל הדראפט אינדיאנה השיגו את טי ג'י וורן מפיניקס בתמורה לבחירה ה-32 בדראפט. עסקה מצויינת. עד לפני שנתיים, וורן נחשב לסקורר לא הכי יעיל, אלא שבעונה שעברה הוא התחיל לקלוע שלשות ב-42% ובווליום בינוני (4.2 זריקות למשחק). וורן יושב על חוזה סופר נוח של כ-11 מליון דולר לעונה לעוד 3 עונות. הצירוף של וורן ייתר עבור הפייסרס את בוגדנוביץ' והקל על הפרידה ממנו. בדראפט הם בחרו את גוגה ביטדזה, סנטר גיאורגי בשל, שאמור להתחיל לתרום כבר בעונה הקרובה. לא שיהיו לפייסרס הרבה ברירות כי ביטדזה יהיה המחליף היחיד בעמדת הסנטר אחרי שסאבוניס יכנס לחמישיה. ביטדזה "זכה" לפרסום עוד לפני שדרך על הפרקט ב-NBA. הוא צולם במסיבת עיתונאים, שבה הושיבו אותו ליד זאיון, כשכל העיתונאים הקיפו את זאיון והשאירו אותו בודד.

https://twitter.com/SLAMonline/status/1141881847367868416

בשוק החופשי הגיע מלקולם ברוגדון. לא כל כך זול, אבל סופר יעיל. השחקן שרשם בעונה שעברה 50-40-90 (עונה של 50% מהשדה, 40% מהשלוש ו-90% מהעונשין) קיבל מאינדיאנה הצעה של 85 מליון דולר ל-4 עונות. מילווקי החליטו לא להשוות ועזרו לפייסרס לסגור את הנושא בסיין אנד טרייד. הפייסרס נתנו עבור ברוגדון בחירת סיבוב ראשון מוגנת טופ 14, ו-2 בחירות סיבוב שני. אחריו הפייסרס החתימו את ג'רמי לאמב שעשה עונה טובה בשארלוט, על חוזה של כ-10 מליון דולר לעונה, ל-3 עונות. חוזה מצויין לקלע טוב, בהנחה שמה שראינו בעונה שעברה לא היה עונת חוזה. לאמב יקבל הזדמנות לפתוח ואחרי שאולדיפו יחזור הוא אמור להפוך לשחקן שישי. הפייסרס השלימו את הסגל עם טי ג'י מקונל התזזיתי, שייתן גיבוי בעמדת הרכז ביחד עם ארון הולידיי הצעיר, ובשביל שלארון לא יהיה משעמם, הביאו את האח ג'סטין לקבוצה. ג'אקאר סמפסון אמור לקבל צ'אנס, אבל לא ברור כמה יש לו לתרום.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

הפייסרס הם איוון סטיבן של ה-NBA. לא משנה מה, הם יצאו באמצע. לא נמוך מדי, לא גבוה מדי. זה נראה שיש להם סגל ששווה פלייאוף במזרח, אבל כנראה שסיבוב שני הוא הגג שלהם. 2 שאלות עיקריות ילוו אותם במהלך העונה הקרובה:

1. מתי ובאיזה כושר יחזור ויקטור אולדיפו – עם כל הרצון הטוב, הסגל של אינדיאנה בלי דיפו מרכיב קבוצה נחמדה ולא יותר. דיפו הוא כמעט כל ההתקפה של הקבוצה. היכולת שלו לייצר לעצמו ולאחרים הצילה לא פעם ולא פעמיים את ההתקפה של הפייסרס. בסיום העונה שעברה ובפלייאוף ראינו את ההתקפה נתקעת ולא מצליחה לייצר סל דקות ארוכות במהלך משחקים. מהבחינה הזו עדיף לפייסרס שדיפו לא מתחיל את העונה, והם יצטרכו ללמוד איך להסתדר בלעדיו במחנה האימונים, מאשר שזה יקרה כפי שקרה בעונה שעברה והוא פתאום יעלם באמצע. מי שיצטרך להראות שהוא יכול לנהל התקפה, לפחות עד שדיפו יחזור הוא מלקולם ברוגדון. ברוגדון, השחקן שהתעלמו ממנו בדראפט, ולפי הויתור, כנראה שגם במילווקי לא ממש ספרו אותו, ירצה להוכיח שהוא יכול להוביל קבוצה. ברוגדון שחקן שלא עושה כמעט טעויות, עושה הכל טוב, אבל מצד שני לא עושה שום דבר מצוין. הוא לא שחקן שאפשר לסמוך עליו שייקח קבוצה על הגב. זה אמור להיות התפקיד של דיפו.

2. השאלה השניה נוגעת לשילוב של סאבוניס וטרנר. עד כה השניים לא הצליחו לשחק טוב ביחד על המגרש. זה מאוד לא מובן בהתחשב בזה שהיכולות שלהם אמורות להשלים אחד את השני. לטרנר יש טווח קליעה בעוד שסאבוניס עושה את רוב הנזק שלו באיזור הטבעת. טרנר חוסם מצוין, סאבוניס ריבאונדר מצוין. מכל מיני סיבות זה לא עבד עד כה. העונה זו עונת מבחן כיוון שסאבוניס מסיים את חוזה הרוקי שלו, והפייסרס צריכים להחליט אם לשלם לו או לתת לו ללכת. סאבוניס יכול לקבל חוזה שמתחיל ב-15 מליון דולר לעונה וצפונה.

תחזית:

התחזית שלי היא שאינדיאנה טובה מספיק בשביל להשאר מעל 50% במזרח. יש יותר מדי קבוצות רעות שבכלל לא רוצות לנצח, וזה יספיק לפייסרס עד שאולדיפו יחזור. אם הוא יחזור למגרשים בדצמבר, סביר שרק באיזור האולסטאר הוא יכול להתחיל לתת תוצרת דומה למה שנתן בעונות קודמות. תהיה ירידה, אבל דיפו איש של עבודה קשה, ולכן אני סבור שהוא יצליח לשחזר משהו מהקסם גם אחרי הפציעה. סאבוניס וטרנר אמורים ללמוד להסתדר ביחד, ואם ייתנו להם את הדקות, אני מאמין שהם ימצאו את הפתרון. סאבוניס שחקן חכם מאוד (לא אבא שלו חכם, אבל יחסית ל-NBA, חכם), וזה אמור לעזור לשילוב בינהם. ההגנה בכל מקרה תעבוד, ויהי מה.

הפייסרס יסיימו עם 46-47 נצחונות (היי, האובר-אנדר שלהם הוא 46.5, אם אתם לא מאמינים לי, תאמינו לוגאס), וזה יספיק להם למקום 4-5 במזרח. הם יכולים לעבור סיבוב, אבל תלוי מאוד את מי יפגשו. בכל מקרה הגג שלהם הוא חצי גמר מזרח.