הלילה גולדן סטייט מארחת את משחק מספר 3 בסדרת גמר 2019. הסדרה בשיוויון 1 אחרי שטורונטו נצחה את המשחק הראשון, וגולדן סטייט נצחה את המשחק השני. הבעיה אצל הווריורס זה מצב הפצועים : דוראנט עדיין בחוץ, לוני סיים את העונה, וקליי עם מתיחה בשריר ההאמסטרינג בסימן שאלה למשחק (הטור נכתב לפני שהיה דיווח על הפציעה). הנה כמה נקודות מפתח עבור 2 הקבוצות למשחק הלילה.

טורונטו

1. גאסול צריך לקלוע – גולדן סטייט רצה 18 – 0 בתחילת המחצית השניה של משחק 2 הרבה בזכות גרין וקאזינס. השניים סגרו את הצבע והכריחו את טורונטו לקחת זריקות מבחוץ (שלשות, ומיד ריינג' לא עלינו). טורונטו עשתה 0 מ-8 והוסיפה חטא על פשע עם 5 איבודים. זה שלח את הווריורס להתקפות מהירות ומדוייקות שהם ניצלו לנקודות קלות. קאזינס גוף גדול, אבל מאוד לא בכושר. הוא שיחק 28 דקות, ונראה שאחרי 20 דקות כבר שפך לאגר. חמש דקות רצופות על המגרש היו קשות לו וראו אותו מתנשף. עדיין אם גאסול עומד על קו השלוש\קו העונשין ולא קולע משם (וגרוע יותר – לא זורק) לקאזינס אין בעיה לסגור את הצבע ולשבש את התקפת טורונטו. אחד המפתחות העיקריים הוא שגאסול יקלע. זה יכריח את קאזינס לצאת אליו ויפתח נתיבים בצבע.

2. השחקן ליד – קל לומר שטורונטו צריכה יותר נקודות מקייל לאורי, אבל בעיני זה לא הכרחי שזה יהיה דווקא הוא. היא צריכה עוד מישהו שיתעלה ליד קוואי (אני לוקח אותו כמובן מאליו), ולא מחוייב שזה יהיה לאורי. זה יכול להיות סיאקם, זה יכול להיות גאסול (שניהם עשו את זה במשחק הראשון), זה יכול להיות לאורי, וזה יכול להיות…סרג' איבקה. איבקה עד כה לא מקבל הרבה דקות בסדרה (רק 16.5 דקות בממוצע ב-2 המשחקים) ולא ממש משפיע על המשחק. במשחק 7 נגד פילדלפיה הוא קלע כמה סלים חשובים, ככה שיש לו את הנסיון והיכולת להגיע במעמדים כאלה. ב-2 המשחקים הראשונים נרס שיחק המון דקות עם גאסול, ונתן לאיבקה רק את דקות המנוחה של גאסול. ונווליט (ואם שמתם לב שאני כל פעם כותב את זה אחרת, אז אין לי שמץ של מושג איך לכתוב את השם שלו בעברית. זה לא ון כמו הקידומת ההולדנית זה VanVleet) חשוב מאוד במערך של טורונטו ולכן אין בכלל דקות של איבקה וגאסול ביחד. גאסול היה מצויין במשחק הראשון והוא חשוב מאוד להגנה של הראפטורס. אם הוא לא קולע, אולי זה הזמן לתת יותר דקות לאיבקה שבסך הכל היה טוב בדקות המועטות ששיחק. אני לא טוען שהוא הפתרון, אבל הוא בהחלט לא מנוצל בסדרה הזו.

3. הגעה לטבעת – הראפטורס בסך הכל עושים עבודה טובה בהתקפה ומגיעים לזריקות טובות. הבעיה היחידה היא שהם לוקחים המון ג'אמפשוטים, ולפעמים זה נכנס, לפעמים לא. גם כשהם נכנסים לסל, הם נעצרים ברוב הפעמים בפלוטרים. קאזינס וגרין מסתדרים עם ההתקפות האלו. קאזינס עדיין לא זז מספיק טוב, ואם הראפטורס יתקיפו את הטבעת יותר הם יצליחו להוציא ממנו עבירות.לאור החסרון של לוני, בעיית עבירות שלו תהיה בעיה קשה להגנה של הווריורס.

גולדן סטייט

1. עדיין לא ברור האם קליי ישחק, ואם ישחק, האם יהיה ב-100%. גולדן סטייט חייבת משחק טוב של קרי. ההבדל העיקרי בין משחק טוב של קרי ומשחק רע של קרי הוא בנקודות שלו עצמו ובאחוזי הקליעה שלו. גם במשחקים רעים, קרי מייצר המון נקודות לחברים, אפילו כשהוא לא נוגע בכדור. הנה תראו

הבעיה היא שהשמיכה מתחילה להיות קצרה. הספסל של הווריורס הפתיע לטובה מאז הפציעה של דוראנט וסטיב קר עשה איתו ניסים. ועדיין האם אפשר לצפות מג'רבקו לקלוע 20 נקודות בסדרה הזו? האם אפשר לצפות מקווין קוק לקלוע 4-5 שלשות? האם אפשר לצפות מבל לסגור את הצבע? עד עכשיו המחליפים החזיקו את המבצר, אם קליי לא משחק הם יצטרכו לא רק להחזיק את המבצר, אלא גם להוביל את המתקפה. בסופו של יום הווריורס צריכים משחק טוב של קרי, הווה אומר 30+ נקודות, 45-50% מהשדה, כמה שלשות מומנטום. ונווליט עושה לו את המוות, אבל אם קרי רוצה את ההצבעות לFMVP (לצערי העיתונאים לא רואים את הסרטון מלמעלה), הוא חייב להופיע במקומות שהם מצפים ממנו.

2. עבירות – גרין וקאזינס הופכים להיות קריטיים בהעדרם של דוראנט ולוני. איגי קריטי אם קליי בחוץ. קרי כמובן. אסור להם להיכנס לבעיית עבירות. מקיני, בל, קוק, בוגוט וכל השאר יכולים לעלות להרביץ. הרביעיה למעלה צריכה להשמר מעבירות.

3. 35% לשלוש – גרין, איגודלה, קאזינס, מקיני, ג'רבקו עשויים לקבל היום המון מבטים חופשיים לשלוש. הם לא צריכים לזרוק את כולם, אבל הם כן צריכים לקלוע לפחות ב-35% משם, אחרת הראפטורס יתנו להם להמשיך לזרוק.