המצגת שהקליפרס הכינו לגריפין בקיץ כללה מעבר שלו במבוך בתוך הסטייפלס, כשהוא יוצא לאולם, אל טקס מדומה של תליית הגופיה שלו בתקרת האולם. הקליפרס מכרו לגריפין שהוא יהיה קליפר עד סוף הקריירה. קצת יותר מחצי שנה אחרי שהקליפרס החתימו את בלייק גריפין על חוזה של 170 מליון דולר ל-5 עונות, הם העבירו אותו לדטרויט. בתמורה הם קיבלו את טוביאס האריס, אייברי בראדלי, בובאן מריאנוביץ', בחירת סיבוב ראשון מוגנת טופ 4 ובחירת סיבוב שני.

הצד של דטרויט

נתחיל דווקא עם הצד שיותר קל להסביר אותו. סטן ון גנדי הוא המאמן וה-GM של דטרויט. יש לו את כל הסמכויות. זו כבר העונה הרביעית שלו בדטרויט. בעונה הראשונה הם היו בלוטרי. בעונה השניה הם הגיעו לפלייאוף ועפו בסיבוב הראשון נגד קליבלנד. הצפי היה שימשיכו להתקדם, אבל עונה רעה החזירה אותם ללוטרי. את העונה הנוכחית הם פתחו טוב, המשיכו רע עם המון פציעות, ועכשיו שוב נמצאים מחוץ לפלייאוף. ון גנדי מחפש מוצא. קשה להאמין שהוא ישאר בדטרויט עם עוד עונה מחוץ לפלייאוף. כשנואשים עושים הימורים. ההימור על גריפין יכול לעזור לפיסטונס להתקדם בפלייאוף, אבל הוא יכול גם לקבור אותם לארבע שנים.

בעיה נוספת בדטרויט היא האולם החדש והריק. הפיסטונס היו צריכים שחקן שיביא את הקהל וגריפין הוא שחקן כזה. או לפחות היה. האתלטיות שלו לא מה שהייתה כשהוא בן 20 (רוצה לכתוב ובריא, אבל כבר בעונה הראשונה בליגה הוא שבר את הפיקה בברך), אבל עדיין מדובר בשחקן שבמהלך אחד יכול להיות שווה כרטיס למשחק. הויתור על טוביאס האריס הוא גדול, אבל אייברי בראדלי יכול לעזוב בקיץ, אלא אם יקבל חוזה גדול מספיק ומריאנוביץ' לא שיחק. הפיסטונס לא ממש פוגעים בבחירות שלהם בעשיריה השניה, כך שגם כאן הויתור לא כואב מדי.

יש דיבורים על לוב סיטי בדטרויט, אבל לוב סיטי זה לא רק בלייק ודיאנדרה, לוב סיטי זה גם כריס פול. בואו לא נשווה את רג'י ג'קסון לכריס פול. צריך גם לראות איך השילוב בין גריפין ודראמונד יעבוד. דראמונד התחיל לנהל את המשחק מאיזור קו העונשין העונה, בדיוק מה שגריפין עושה. השיפור של דראמונד העונה היה משמעותי, ויהיה עצוב לראות אותו חוזר אחורה כי הוא צריך לתת לגריפין את הספוט. בנוסף, לפיסטונס חסרה מאוד קליעה. לוק קנארד, רג'י בולוק, ואנתוני טוליבר לא מספיקים.

במידה וגריפין יהיה בריא, זה אמור להספיק לפלייאוף במזרח. עדיין קשה לראות אותם עוברים את אחת מארבע המובילות: בוסטון, טורונטו, קליבלנד או וושינגטון. השאלה העיקרית שאוהדי דטרויט צריכים לשאול את עצמם היא כמה משחקים גריפין ישחק ב-4 עונות הבאות, זה מה שיכריע את גורל הטרייד כהצלחה או ככשלון.

הצד של לוס אנג'לס קליפרס

בקיץ הייתה לא מעט ביקורת על ההחתמה של גריפין, ועל החוזה הסופר יקר והמסוכן שהוא קיבל. כנראה שהפציעה שהשביתה אותו העונה (נקע בברך) וגורמים נוספים גרמו לקליפרס להחליט שעדיף להעביר את הסיכון למישהו אחר. עם טוביאס האריס ואייברי בראדלי הם עדיין יכולים להרכיב חמישיה לא רעה (ועם גאלינרי שחזר הלילה מפציעה), שיכולה עדיין להתמודד על כרטיס הפלייאוף האחרון במערב. אלא שאלו כנראה לא התוכניות, כיוון שלפי הדיווחים הקליפרס מחפשים טריידים נוספים על לו וויליאמס ודיאנדרה ג'ורדן, שניים מהיחידים שמתעלים העונה. אם זה המצב, הקליפרס הולכים לפירוק.

בניה מחדש ולברון?

למרות שיש שם כמה רוקיס שמתעלים בשבועות האחרונים, אין שם אף שחקן שאפשר לציין כפוטנציאל לשנים הבאות. הקליפרס יפתחו בטנקינג פרוע בדרך לבחירת לוטרי גבוהה. הם כבר היו במצב הזה, ההבדל הגדול הוא שהפעם ג'רי ווסט נמצא שם ויקח חלק מההחלטות. ווסט הוא אחד המנהלים הטובים בליגה, והקבוצה האחרונה שהוא היה שותף לניהול שלה, הפכה לקבוצה היסטורית. באלמר ישמח מאוד אם ווסט ישחזר את ההצלחה. באלמר ישמח מאוד אם ווסט יצליח למשוך את לברון ג'יימס לקליפרס. וכשהאיש שמח, הוא מאוד שמח!

השמועות שלברון יגיע ללוס אנג'לס בקיץ רצות כבר כמעט שנה. לרוב מדברים על הלייקרס, אבל גם הקליפרס רוצים להיות בעניינים. אחרי הטרייד של גריפין, מארק סטיין, הכתב הותיק של ESPN, כיום בניו יורק טיימס, הציף אותם מחדש

כמי שנמצא מרחק גדול מארה"ב, ואין לו מקורות או קשרים בקבוצות, קשה לפקפק בידיעות האלו. סטיין הוא לא ווג', אבל הוא מקושר, הוא אמין, ויש לו המון שנים בליגה. העניין הוא, שזה לא עושה שכל מהרבה סיבות. ללברון אין ממש מה לחפש בקליפרס במצבם, וג'רי ווסט הוא הרבה דברים, אבל הוא לא אחד שילך על תוכנית לא אפשרית.

1. הטרייד של גריפין מוריד מהחוזים בעונה הבאה 8 מליון דולר (החוזה של אייברי בראדלי). להאריס ומריאנוביץ' יש חוזים מובטחים לעונה הבאה. זה שינוי, אבל לא משמעותי במד המשכורת של לברון. לקליפרס יש חוזים מובטחים בסך 50 מליון דולר בעונה הבאה, אבל הם לא תלויים בעצמם (אפשר לראות פירוט בעמוד הקבוצה). הם תלויים בדיאנדרה ג'ורדן, אוסטין ריברס, מילוש תאודוסיץ' ו-ווסלי ג'ונסון. לארבעה יש אופציות שחקן על העונה הבאה בסך כולל של 50 מליון דולר. אם כולם יבחרו להשאר הקליפרס יגיעו ל-100 מליון דולר, וזה אומר שיהיה להם מעט מאוד קאפ ספייס (בהנחה שהגג יעלה עוד קצת). קשה לראות את ריברס, תאודוסיץ' וג'ונסון מוותרים על החוזים שלהם. לריברס יש חוזה על 12 מליון דולר שהוא לא יקבל בשום מקום שבו הבוס לא עונה לשם אבא. תאודוסיץ' בן 30, ובינתיים הראה רק את היכולת שלו להפצע. ג'ונסון שחקן ספסל חיובי, אבל לא הרבה יותר מזה. לגבי ג'ורדן זה סיפור אחר. אם יועבר בטרייד סבבה. אם לא, יש לו אופציה על 24 מליון דולר. בעולם תיאורטי לא תהיה לו בעיה לקבל סכום כזה ויותר. הבעיה היא שהקיץ יש מעט מאוד קבוצות עם קאפ ספייס שיכולות לשלם לו את זה. יש אופציה שהוא יעדיף לחכות לקיץ הבא. גם הוא יצא מהחוזה שלו, זה ישאיר לקליפרס כ25-30 מליון דולר, וזה עדיין לא מספיק לחוזה מקס. הדיבור הוא שהם יצמידו ללו ויל או דיאנדרה את החוזה של ריברס (אבא מאשר?) או גאלינרי. זה נראה לא ישים בעליל.

2. בהנחה שלברון בא, עם מי הוא אמור לשחק? פול לא שם, גריפין לא שם, וויליאמס וג'ורדן בדרך החוצה. לברון אמור לשחק עם טיירון וולאס? ג'יימס בגילו יחתום אך ורק בקבוצה שתאבק על האליפות ביחד איתו. זה לא יקרה בקליפרס. גם אם יצליחו לפנות מקום ולהביא 2 שחקנים מקס, אין להם שום צוות מסייע עתידי. ללייקרס יש הרבה יותר להציע: היסטוריה גדולה, צעירים מבטיחים שיכולים לעזור במאבק באופן מיידי (ואם הם לא ירצו את לברון, הם סחורה מבוקשת) וג'ק ניקולסון.

3. הטרייד היום היה נבזי במיוחד מהצד של הקליפרס. אחרי הקיץ, אחרי ששכנעו אותו להשאר ומכרו לו מציאות מסויימת, הם העבירו אותו בלי למצמץ. לברון בתגובה שלו אומר שזה הכל עסק, אבל הוא גם מזכיר שכשהמועדון שולח את השחקן בטרייד למקום אחר, מתייחסים לכך בסלחנות, כיוון שהמועדון עושה את זה לטובת הפרנצ'ייז, אבל כששחקן בוחר לעזוב קוראים לו בשמות.

הקליפרס יכלו להיפרד מגריפין בקיץ, ואף אחד לא היה אומר מילה, אבל ההתנהלות של המועדון היתה התנהלות של מועדון שלא מכבד את עצמו. תשוו את זה ללייקרס שרק לפני כמה שבועות הפרישו את הגופיה של קובי, אחרי ששיחק שם כל הקריירה. עם הפסלים של מג'יק, קארים ו-ווסט עצמו. לברון תמיד עשה את מה שטוב לו, מה שטוב לתדמית שלו, מה שמקדם אותו. ספק גדול אם יקדם אותו ללכת לשחק בקליפרס.

הנה עוד אחד שחושב שהקליפרס הולכים על לברון

אז גם אם הקליפרס עושים מאמצים, בעיני, הסיכוי שלברון יגיע קלוש מאוד.

ומילה על ג'ון וול

הוויזארדס החתימו את ג'ון וול בקיץ על הארכת סופר מקס. לאור הפציעות שהוא עבר העונה, גם שם יש הרבה מה לדאוג. השכר שם סתום לגמרי, וכשהחוזה החדש של וול יכנס לתוקף, לא תהיה שם שום גמישות.