מינסוטה טימברוולבס 106- ממפיס גריזליס 114 (הגריזליס מנצחים 4:2 בסדרה ועולים לסיבוב השני)איזו סדרה נהדרת קיבלנו בין הגריזליס לטימברוולבס. לאחר שני משחקים ראשונים חד צדדיים (הראשון לטובת מינסוטה והשני לטובת ממפיס), שאר המשחקים היו צמודים והוכרעו רק בדקות הסיום. הגריזליס מנצחים סדרת פלייאוף לראשונה מאז 2015 והם יפגשו את הווריירס בסיבוב השני.

ממפיס היא הקבוצה עם המאזן השני בטיבו בליגה ולמרות זאת הם התקשו מאד מול הצעירים חסרי הניסיון של מינסוטה. אז נכון שהגריזליס הם הקבוצה השנייה הכי צעירה בליגה אבל הציפיות מהם לסדרה הזאת היו גבוהות יותר. למרות כל זאת, ג'ה מוראנט מראה בנתיים שהוא קורץ מחומר שיוצרים ממנו סופרסטארים. אלו לא רק סלי הניצחון היפים והדאנקים המרשימים, מרואנט משנה לשנה מתחיל להתרגל להתאמות שעושים עליו בפלייאוף. בסדרה הזאת מינסוטה עשו עליו המון בליצים כדי להקשות על החדירה שלו או לחלופין כדי להוציא לו את הכדור מהיד. ראינו איך מרואנט לאט לאט מסתגל להגנה ומבין כיצד לפצח אותה. המשחק ערב היה דוגמא חיה לכך. מוראנט סיים את המחצית הראשונה עם 4 נקודות אך במקום לנסות ולכפות את עצמו על המשחק, הוא חיכה שהמשחק יבוא אליו. בתחילת הסדרה, בעיקר במשחק הראשון, ראינו איך מוראנט כופה את עצמו על הקבוצה ומנסה להשתלט על המשחק בכח. היכולת של מוראנט לפענח איך למשוך את השעון ולשחרר את הכדור בדיוק בזמן כדי לנצל בצורה מקסימלית את ההתמקדות סביבו, חשובה מאד להמשך התפתחותו והפיכתו לכוכב על. ברבע השלישי כמה חדירות חשובות שלו הובילו לקאמבק של הגריזליס וברבע האחרון הוא ניהל את ההתקפות של ממפיס בצורה רגועה ושקולה, שחרר את הכדור בדיוק בזמן הנכון כדי לייצר מצבים קלים לחבריו לקבוצה.

 

ג'ה סיים את הסדרה עם 21.5 נקודות (38% מהשדה), 10.5 אסיסטים ו-8.7 ריבאונדים. משפיע על המשחק לא רק דרך סקוררינג. כוכב על.

הבעיה היא שכרגע אין לג'ה אופצייה שנייה מספיק ראוייה. דזמונד ביין מצויין והוא אף הוביל את קלעי הגריזליס עם ממוצע של נקודות בסדרה אבל הוא היה תלוי לעיתים בתרגילים שמעוצבים בשבילו וביכולת של ג'ה לייצר לו. דילון ברוקס לא מספיק יציב בצד ההתקפי וברנדון קלארק נתן סדרה מצויינת אבל הוא לא כשרוני מספיק כדי להיות אופציה שנייה של קבוצת פלייאוף טובה. אך האכזבה הגדולה מכולם היא מג'ארן ג'קסון ג'וניור. הסנטר הצעיר לא הצליח לנצל את המבטים החופשיים שנותרו לו ובכללי הראה פסיביות בהתקפה. 11.8 נקודות למשחק ב-39% על 10 זריקות זה רחוק מלהספיק. בנוסף על אף יכולות ההגנה המופלאות שלו גם בצבע וגם בפרימטר, טריפל ג'יי עדיין לא למד איך להימנע מעבירות ולהצליח להישאר על המגרש. הוא ביצע בסדרה 5.2 עבירות ושיחק רק 24.5 וחצי דקות בממוצע למשחק! זוהי בעייה שמלווה את ג'קסון ג'וניור מהרגע שנכנס לליגה וההתמודדות איתה תהיה קריטית להמשך ריצת הפלייאוף של הגריזליס.

בשורה התחתונה הגריזליס התמודדו מול קבוצה כשרונית והצליחו לעשות את העבודה אבל אם הם ישחקו ככה נגד הווריירס בסיבוב הבא, אז הסדרה תיגמר מהר מאד לטובת הלוחמים מהמפרץ.

מהצד של מינסוטה הם בסה"כ יכולים להיות מרוצים. קבוצה כשרונית שהצליחה להתעלות על הציפיות ממנה, להגיע לפלייאוף, ולעשות חיים לקבוצה השנייה בטיבה בליגה. מאידך יש גם מקום לקצת אכזבה. עם קצת יותר ניסיון ובעיקר ריכוז וקבלת החלטות טובה, יש סיכוי טוב שהטימברוולבס היו בסיבוב הבא. היכולת של הוולבס לעשות כל טעות אפשרית בזמן שהם מובילים ביתרון גדול ברבע האחרון היא מרשימה. גם הערב, הוולבס כבר הובילו ב-13 ברבע השלישי והיו ביתרון עד 3:03 דקות לסיום המשחק וגם את זה הם הצליחו לחרבן. לי זה הרגיש כאילו מינסוטה הם התלמיד עם הפוטנציאל המטורף, שלא הצליח לממש אותו כי הוא הסתובב עם הילדים הבעייתיים של בית הספר.

הדבר המרכזי שמינסוטה צריכה לקחת מהפלייאוף הזה הוא שאנתוני אדווארדס נראה כמו הדבר האמיתי. יש לו חוש למשחק והוא הראה שהוא סקורר מצויין גם מול ההגנה הטובה של הגריזליס. קבלת ההחלטות שלו עדיין לוקה בחסר אך נראה כי הוא לומד ומבין את המשחק ואלו טעויות שיפחתו עם השנים כשיתבגר וייצבור יותר ניסיון (רק בן 20). לעומת זאת לקארל אנתוני טאונס ולדיאנג'לו ראסל קצת קשה יותר לסלוח. אלוף השלשות הנוכחי הראה את המגוון ההתקפי שלו בסדרה הזאת אך למרות זאת הוא לא הצליח להביא את עצמו לידי ביטוי ולהשתלט על משחקים כאשר זה היה חשוב. בנוסף במאני טיים טאונס לרוב קיבל את כל ההחלטות השגויות. מסירות לא אחראיות (ממוצע של 4.5 איבודים למשחק בסדרה), זריקות קשות מרחוק במקום לנסות ולנצל מיסמאצ'ים ובכללי פסיביות ובריחה מהכדור שלא תמיד מאפיינים אותו בשאר חלקי המשחק.

הפלייאוף הזה לטעמי סימל רשמית את המהפך של טאונס להיות מספר 2 לאנתוני אדווארדס, שבעונה הבאה ישתלט סופית על הקבוצה.

ראסל לעומתו אפילו לא היה טוב התקפית. 12 נקודות למשחק בסדרה ב-33.3% זה מזעזע בכל קנה מידה. כמו טאונס גם הוא עם קבלת החלטות רעה כאשר אצלו זה מתבטא בעיקר בלקחית זריקות לא טובות עם תחילתו של שעון ההתקפה. יכול להיות שהוולבס יעדיפו לחפש לו טרייד בקיץ כדי למצוא אופציה שלישית מתאימה יותר, גם אם פחות כשרונית, שבנוסף תהיה מסוגלת לחפות הגנתית על טאונס ואדווארדס. השאלה היא מי תרצה אותו ואת החוזה שלו?

הסדרה בין הווריירס לגריזליס תתחיל בראשון 22:30 שעון הר הרצל.