בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: הקליפרס מראים שהם עדיין כאן עם ניצחון ענק על יוטה. פלייאוף P (פול ג'ורג') וקוואי לנארד הובילו אותם במשחק ענק.

 

לוס אנג'לס קליפרס 132 – יוטה ג'אז 106 (1 – 2 ליוטה בסדרה)

הקבוצה הנפיצה ביותר בליגה שוב התפוצצה. אחרי שקלעו ביחד 45 נק' בממוצע בשני המשחקים הראשונים, הלילה הם קולעים ביחד 65 נק' וזה אולי 90% מהסיפור של המשחק. כל מה שלא הלך להם בשני המשחקים הראשונים הלך הלילה, בעיקר עבור ג'ורג' שקלע 35% מהשדה לפני המשחק של היום.

 

כמה נקודות מהמשחק:

  1. מנטליות / פלייאוף P? הקליפרס, שנחשבים אולי לקבוצה הכי פריכה בצד המנטלי, שיחקו הלילה נהדר, ומי שהפתיע היה דווקא פול ג'ורג'. ג'ורג' פתח את המשחק נהדר, כמו שראינו ממנו לא מעט פעמים בעבר, אבל הסיפור המעניין זה דווקא מה שקרה בהמשך המשחק. הלילה אחרי הרבה מאוד זמן, ראינו אותו בפוקוס מנטלי ברבע השלישי והרביעי, כמו שלא ראינו הרבה זמן. בכל פעם שיוטה התקרבה, ג'ורג' (או לנארד, מגיע לו גם, על משחק ענק אבל אנחנו רגילים אליו) היו שם במהלך גדול ששמר אותם בפער משמעותי.

למשל, נתחיל עם השלשה הבאה. נכון, לא זריקת מאמן, נכון לא זריקה שאתה רוצה שהוא ייקח, אבל הביצוע מושלם. על קו השלוש, בלי כדרור, אין לו מרחב, בוגדנוביץ' נצמד וכמעט נוגע בכדור, ג'ורג' מייצר קצת ספייס עם הגוף וקולע שלשה קשה מאוד:

או בפתיחת הרבע הרביעי, יוטה שוב מתקרבת לאיזור ה 10 נק', ופול ג'ורג' מגיע עד לטבעת ומייצר נקודות קשות מאוד :

זה השחקן שרוצים לראות בקליפרס, קשה להסביר מה ההבדל הלילה ממשחקים אחרים. למה הלילה הוא היה גדול בזמן שלא הלך לו במשחקים 1-2. אם הוא ממשיך לשחק ככה, יש לקליפרס קבוצה עם 2 מ 10 השחקנים הטובים בליגה, והם בהחלט יכולים להיות אלו שיגיעו לגמר הנ.ב.א., הבעיה שקשה להמר עליו שייתן עוד שני משחקים ענקיים שכאלו.

2. קוואי לנארד – אנחנו בעיקר אוהבים לדבר על ההתקפה שלו, אבל הלילה שני מהלכי הגנה אדירים שלו באמצע הרבע השני פתחו ריצת 20-10, ודי גמרו את המשחק לטובת הקליפרס שעלו ל 15 יתרון במחצית.

כאשר התוצאה הייתה רק 44-39, יוטה יוצאת לעוד התקפה במטרה לנגוס עוד קצת בפער, ואז לנארד חוטף כדור למיטצ'ל ומסיים אותו בדאנק בצד השני:

במהלך הבא, שוב זה לנארד שהפעם חוסם את מיטצ'ל, והקליפרס משתלטים על המשחק. 

זה אולי הדבר הכי מדהים בלנארד, היכולת שלו להשפיע בשני צידי המגרש בצורה כל כך דומיננטית.

3. השלשות של הקליפרס – 13 שלשות ב 37% הפכו ל 19 שלשות ב 52.8%. הקליפרס קלעו הלילה 6 שלשות יותר מהממוצע בשני המשחקים הראשונים. זה לבד מסביר חלק עצום מהמומנטום שלהם. מי שכיכבו הלילה (שוב יש לציין) בצד הזה היו רג'י ג'קסון עם 5-6 בדרך ל 17 נק' ובאטום עם 4-6 בדרך ל 17 משלו. באטום, עוד שחקן מושמץ היה ענק הלילה עם 24+, במדד הפלוס מינוס הכי הרבה מבין כל מי ששיחק.

4. דונובן מיטצ'ל ומייק קונלי – 45, 37, 30. אלו המספרים שלהם ביחד בשלושת המשחקים האחרונים, העניין הוא שקונלי עדיין פצוע ולא שיחק דקת משחק אחת בסדרה הזו. כלומר, אלו גם המספרים של מיטצ'ל. אחרי שני משחקים אדירים, הלילה מיטצ'ל היה נראה אנושי והיה "רק" טוב מאוד עם 30 נק'. העניין הוא שהקליפרס הבינו, שבהיעדרו של קונלי, יש מנוע עיקרי שצריך לעצור אותו וקוראים לו מיטצ'ל. ברגעים מסויימים מיטצ'ל מצא את עצמו עם 3 שקחנים עליו, איכשהו הוא ידע לחכות בסבלנות ולייצר מזה נקודות כמו במהלך הבא:

או במהלך הבא, גם כאן מול שני שחקנים של הקליפרס:

אז איך קונלי קשור לנקודה הזו?

במשחק הבא קונלי אמור לחזור. יותר מדי נטל היה על מיטצ'ל בשלושת המשחקים הראשונים, הוא ידע להתמודד אבל הקליפרס למדו איך להצר את צעדיו. החזרה הצפויה של קונלי במשחק 4 צריכה להיות זו שתטה שוב את כף המאזניים לטובת יוטה.

אגב, מיטצ'ל נפצע באמצע הרבע הרביעי ולפי הדיווחים הראשונים אמורים להיות כשיר למשחק 4, ואמור להיות כשיר למשחק 4. נאחל לו, ולנו שהוא כמובן יהיה בריא.

 

5. השלשות של יוטה – 19 שלשות ב 43% מהשדה. זה נשמע כמו משחק מושלם שאמור להסתיים בניצחון למרות משחק התקפי מעולה, הם מובסים ב 26 הפרש. הסיבה העיקרית היא בהגנה. ההגנה של יוטה לא הייתה טובה הלילה, וכפתה רק 9 איבודי כדור על הקליפרס שגם קלעו כאמור באחוזים פנומנאליים מהשלוש וגם מהשדה.

 

קלעו לקליפרס: לנארד 34 נק', 12 ריב' ו 5 אס', פול ג'ורג' 31, רג'י ג'קסון 17, באטום 17, מאן 7 מהספסל, בברלי 7 מהספסל, קנארד 6 מהספסל.

קלעו ליוטה: מיטצ'ל 30, אינגלס 19, קלארקסון 14 מהספסל, רויס אוניל 12, גובר 12 ו 10 ריב' ו בוגדנוביץ' רק עם 9 נק'.

 

סיכום היילייטים מהמשחק: