בזמן שפלייאוף – בוסטון קיבלה חזרה את הייוורד, סגרה את דראגיץ' וניצחה.

 

בוסטון סלטיקס 117 – מיאמי היט 106 (2-1 למיאמי)

בוסטון נראו כל הסדרה כקבוצה הכשרונית יותר. הפעם הם השכילו גם להביא זאת לידי ביטוי על המגרש.

הדבר הכי גרוע שיכל לקרות לבוסטון היה להפסיד ולרדת לפיגור 0-3. וזה לא היה רחוק אחרי שנתנו למיאמי להכתיב את הכללים במשחקים הקודמים. הפעם הסלטיקס נכנסו חזק לצבע ובסוף הרבע השלישי קלעו 50 נקודות בצבע, לעומת 22 של מיאמי.

בניגוד למשחק 2 הפעם התקפת הסלטיקס לא נתקעה מול האיזורית  2-3 של מיאמי. הם עשו החלטות מהירות, השתמשו באגרסיביות של מיאמי נגדם ותקפו את הצבע חדורי מטרה.

ג'יילן בראון היה בטירוף בצד ההגנתי ואולי עם משחקו הטוב ביותר בפלייאוף. הוא סיים עם 26 נקודות, 11-17 מהשדה, יחד עם 7 ריבאונדים, 5 אסיסטים, 3 חטיפות וחסימה ב-42 דקות. ג'ייסון טייטום היה עם 25 נקודות, 14 ריבאונדים ו-8 אסיסטים, קמבה ווקר הוסיף 21 נקודות ביעילות של 8-16 מהשדה ומרכוס סמארט סגר רביעיה של 20+ נקודות עם 20 נקודות, 4 ריבאונדים, 6 אסיסטים ו-10 קליעות עונשין, 6 מהם ברגעי הסיום של המשחק.

מיאמי קלעו 33-85 אך הצליחו להישאר קרוב עד דקות הסיום. באם אדבאיו סיים עם 27 נקודות 10-14 מהשדה יחד עם 16 ריבאונדים, 3 חסימות ו-2 חטיפות. ומהספסל טיילר הירו קלע 22 נקודות וחילק 4 אסיסטים, אך רוב הנזק שלו היה בחצי הראשון.

בוסטון הובילו כבר ב-13 במחצית והגיעו כבר ל-19 ברבע השלישי. מיאמי יצאו לריצת 11-1 בסוף הרבע השלישי, ואייו לרגע בקאמבק נוסף בוסטון הגיבה הפעם בריצה משלה של 7-0 והיתרון צמח חזה. מיאמי הצליחה להפוך זאת למעניין בסוף הרבע הרביעי, כשחתכו את ההפרש ל-5, אך התקשו בקליעה מבחוץ במחצית השניה וככה קשה להשלים קאמבק כשקולעים 4-26 מעבר לקשת.

נקודות:

שרק ימשיכו ככה: כל קבוצה בליגה מחפשת שחקן כנף גדול שיכול לשמור על כמה עמדות. ובלי קשר לעמדה, בכדורסל של היום כולם מחפשים שחקנים שיכולים להוביל כדור, למסור ולקלוע. לבוסטון יש מזל ויש לה שני שחקנים שעונים על התיאורים הללו.

אבל הפוטנציאל של בוסטון טמון בכך שג'ייסון טיטום וג'יילן בראון יכולים לשחק משחקים כאלה כשצריך אותם. ואם יש מהלך שהוא מיקרוקוסמוס של הערב, זה המהלך הזה:

החלק הכי מרשים? הזמן שלקח לבראון להגיב אחרי ההטעייה של גוראן דראגיץ'.
בראון היה בכל מקום במשחק 3, כפה איבודים והפעיל לחץ על הגנת מיאמי מבלי להשתולל עם הכדור.

טייטום ובראון הבינו הפעם שהם אלה שצריכים לגרום להגנת מיאמי להגיב אליהם, ומה שמעודד זה שהם לא הכריחו הרבה זריקות רעות. לשניהם גם זה עדיין לא בא טבעי לייצר לאחרים, אך רואים שזו יכולת שמתפתחת אצלם. וכשהם יעילים ככה בהגנה, משיגים עצירות ויוצאים למתפרצות, בוסטון יריב קשה.
"רצינו לתקוף ממש." אמר סטיבנס "רצינו להגיע לטבעת ולייצר מהלכים. אם אנחנו לא לוחצים את הכדור ומחכים שיתקפו אותנו, אנחנו מסריחים. אז עדיף להפעיל לחץ."

סטיבנס אמר גם שפחות הפריעה לו העובדה שהפסידו את משחק 2 ויותר הצורה שבה הפסידו. ואם הם באמת ימשיכו ככה מיאמי תצטרך להשקיע יותר מאמץ.

גורדון הייוורד: עם גורדון הייוורד בחזרה בסגל לראשונה מאז נקע את הקרסול במשחק הפתיחה של הפלייאוף, בוסטון נראו יותר כמו עצמם. הייוורד עלה מהספסל והנוכחות שלה הפכה כל הרכב מחליפים להיות יעיל יותר.

לאחר חודש בחוץ גורדון לא ממש התבלט התקפית. הוא פשוט השתלב במה שהסלטיקס עשו, הריץ פיקנרולים, המון תנועה ללא כדור והנעת כדור. בוסטון הלכה להרכב ללא סנטר עם ווקר, הייוורד, בראון, טייטום ומרכוס סמארט כמה פעמים, וניהול המשחק שלו היה חשוב.

הוא לא אמור היה לשחק 31 דקות אך בעיית עבירות של כמה שחקנים הפכה זאת להכרחית, וההפסקה המוגברת עשתה זאת אפשרי. הוא סיים עם 6 נקודות בלבד 2-7 מהשדה, אך הוסיף 4 אסיסטים, 5 ריבאונדים, 3 חטיפות וחסימה.

"הוא גורם מייצב ומאזן" אמר עליו סטיבנס. "הוא פשוט יכול לעשות את המהלך הנכון ומהלכים עבור אחרים."

סופר הירו: זה קצת מדהים שההיט היו רק בפיגור 50-63 במחצית בהתחשב בכמה חלשים הם היו התקפית. בוסטון פתחו את המשחק עם סמארט על גוראן דראגיץ', התאמה שנועדה לנטרל את הפיקנרול שלו עם אדבאיו, ולמרות שבאם היה מצוין, זה אכן היה יעיל. דראגיץ' לא הצליח להיכנס למשחק. ג'ימי באטלר לא היה מספיק יעיל גם כן, ואם לא טיילר הירו, הרוקי נזכיר, המחצית הראשונה הייתה נראית רע מאוד עבור מיאמי. הירו קלע 18 נקודות בחצי הראשון ביעילות של 6-10 מהשדה, כולל 4-6 מהשלוש.

בוסטון צריכה לשמוח לגבי הצורה בה הגבילה את הירו במחצית השניה, וההיט צריכים למצוא פתרון מה קורה עם הכוכבים שלה שהתקשו מול השמירה של בוסטון. מיאמי אמנם מובילה בסדרה אך הבעיות ההתקפיות שלה עלולות להיות לרועץ. הסלטיקס שיחקו חכם יותר, ואגרסיבי יותר במשחק 3, ולהיט יש כמה ימים לחשוב איך להגיב.

משחק הבא בלילה שבין רביעי וחמישי.

 

הטופ 5 היומי