קיץ 2018 היה קיץ רע לשחקנים. הכסף שהביאה קפיצת התקרה ב-2016 נגמר, ורוב הקבוצות מצאו את עצמן בלי יכולת להחתים שחקנים, או להיפטר מחוזים רעים. כאלה אגב יש לא מעט בליגה. תוסיפו את התחושה הכללית שהעונה הקרובה סגורה אצל הווריורס ותקבלו קיץ מייאש. מזל שאנחנו פה לעודד אתכם לקראת פתיחת עונת 18-19, הכדור הכתום עם פרויקט קבוצה ביום.

הקבוצה היום: ברוקלין נטס

ברוקלין נטס

נשארו: אלן קראב, דמארי קארול, רונדה הוליס-ג'פרסון, ג'ארט אלן, דיאנג'לו ראסל, קאריס להורט, ספנסר דינווידי, ג'ו האריס (הוחתם מחדש).

עזבו: קווינסי אייסי, דאנטה קאנינגהאם (סן אנטוניו), ג'רמי לין (אטלנטה), טימופיי מוזגוב (אורלנדו), ג'אליל אוקאפור (ניו אורלינס), ניק סטאוסקאס (פורטלנד), אייזיה וייטהד.

הגיעו: אד דייויס, טרבון גרהאם, שאבאז נאפייר (שוק חופשי), קנת' פאריד, ג'ארד דאדלי (טרייד), דז'אנן מוסא, רודיונס קורוצ'ס (דראפט).

מתנדנדים: אלן וויליאמס.

חמישייה: דיאנג'לו ראסל, אלן קראב, דמארי קארול, רונדה הוליס-ג'פרסון, ג'ארט אלן.

ספסל: ספנסר דינווידי, קאריס להורט, ג'ו האריס, קנת' פאריד, אד דייויס, שאבאז נאפייר, טרבון גרהאם, דז'אנן מוסא, רודיונס קורוצ'ס.

המהלכים הגדולים של עונת 2017-18:

אז מה היה לנו שם?

העונה של הנטס נפתחה ברגל שמאל. כבר במשחק הראשון, ג’רמי לין נחת לא טוב אחרי חדירה לסל, נפצע קשה בברך ימין וגמר את העונה. דיאנג’לו ראסל, הרכש הנוצץ של הקיץ, הצטרף אליו לרשימת הפצועים בנובמבר עם פציעה בברך שמאל, שהשביתה אותו עד פברואר. הוא לא נראה מרשים במיוחד גם לאחר שחזר.

אבל לא הכל היה שחור השנה בברוקלין. ספנסר דינווידי, המחליף של ראסל בעמדת הרכז, לקח את הצ’אנס בשתי ידיים והראה יכולות של רכז פותח ממוצע או מחליף מצוין. הוא העמיד ממוצעים נאים של 12.6 נקודות ו-6.6 אסיסטים למשחק, מסר יותר מ-10 אסיסטים 14 פעמים במהלך העונה ועל הדרך גם התפתח למחליף של ראסל בדקות ההכרעה.

מערכת פיתוח השחקנים של ברוקלין עשתה עבודה טובה גם עם רונדה הוליס-ג'פרסון וקאריס להורט. הוליס-ג'פרסון, המוגבל התקפית, הפך לשחקן יעיל בעמדה מספר 4 וכזה שמעניש שחקנים קטנים או פחות אתלטים בצבע. להורט הראה ניצוצות של השחקן שהיה לפני הפציעה הקשה במכללות – קלעי אתלטי עם פוטנציאל גדול להפוך לשחקן 3&D. אך נקודת האור העיקרית של השנה הייתה ג'רט אלן. הרוקי שהגיע עם שאלות לגבי מוסר העבודה ואיי.קיו הכדורסל שלו, נראה מצויין בדקות מוגבלות וקיבל את המושכות בסוף ינואר כשהפך לסנטר הפותח. אלן כבר נראה כמו מגן ומסיים טוב. אם הוא גם יצליח לפתח את הזריקה מבחוץ הוא יכול להיות הסנטר הפותח של הנטס לעשור הקרוב. דמארי קארול גם זכה לרנסנס, אחרי שטורונטו הייתה כל כך נואשת להיפטר מהחוזה שלו, הפורוורד נראה כמו השחקן שהיה במדי אטלנטה, קבע שיא קריירה בנקודות והיה המנהיג של הקבוצה בהגנה ובחדר ההלבשה.

השיטה שקני אטקינסון הנחיל בקבוצה הפכה אותה לאחת המהנות לצפייה. למרות המחסור בשחקנים איכותיים, הנטס שיחקו בקצב ה-6 הכי מהיר בליגה והפציצו 35 זריקות שלוש למשחק, שניים רק לרוקטס. ג'ו האריס ואלן קראב היו שניהם ב-11% העליונים בליגה כקלעי ספוט-אפ וברוקלין נראתה תחרותית לאורך רוב השנה. הנטס סיימו את העונה עם 28 ניצחונות, כולל מול אריות מערב כמו פורטלנד, יוטה, אוקלהומה סיטי ומינסוטה.

קיץ חם

כמיטב המסורת והשיטה של אטקינסון, ברוקלין ניצלה את בחירות הדראפט שלה על שחקני כנף אירופאיים עם יד טובה מבחוץ, דז'נאן מוסא ורודיניוס קורצ'וס. מוסא נראה כמי שיוכל לקבל דקות ברוטציה כבר השנה. קרוקוס, שבילה את רוב העונה שעברה בברצלונה ב', קרוב לוודאי ימשיך להתבשל באירופה או בג'י-ליג. הנטס המשיכו לנצל את המקום שלהם מתחת לתקרת השכר כדי להיות בית קברות לחוזים רעים, דנבר שלחה את קנת' פאריד ודרל ארתור יחד עם בחירת סיבוב ראשון מוגנת. ארתור עוד לא הספיק לפרוק את המזוודות לפני שעבר לפניקס בתמורה לג'ארד דאדלי ובחירת סיבוב שני. שארלוט הייתה כל כך נואשת להפטר מדוויט הווארד שהסכימה לקחת את טימופיי מוזגוב, שהגיע מהלייקרס רק בקיץ שעבר, ומחזיק בחוזה ארוך ורע יותר מדוויט, שהגיע מהר מאוד לסיכום על ביי-אאוט וחסך לקבוצה עוד כ-5 מיליון דולר.

הנטס המשיכו למקסם את הכישרון משחקנים בשולי הליגה. שבאז נפייר, אד דייויס וטרבון גרהאם, שלושה שחקני רוטציה לגיטימיים שיכולים לעלות מכל ספסל בליגה (ובמקרה של דייויס גם לפתוח בחמישיה במקרה הצורך), הגיעו במחירי מציאה סביב המינימום וג'ו האריס צ'ופר על עונת קליעה משובחת עם חוזה לשנתיים ו-16 מיליון דולר.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

אי אפשר שלא להרגיש קצת רע בשביל שון מארקס. הג'נרל מנג'ר של הקבוצה כמעט ולא עשה טעות מאז שהגיע למועדון והצליח לשנות את התרבות הארגונית בקבוצה, למצוא כישרון גם בבחירות דראפט מאוחרות או שחקנים שנחשבו גמורים ולפנות מקום תחת תקרת השכר. אבל כל זה לא עוזר בלי כוכבים, וערימת האשפה הבוערת שבילי קינג השאיר במועדון גרמה לכך שלמרות שלוש שנים נוראיות מבחינת מאזן, לנטס אין אף שחקן צעיר שיכול להתפתח לכוכב בשום עמדה על המגרש. הכל אמור להשתנות השנה, לברוקלין סוף סוף יש את בחירת הדראפט שלה ועם קצת תמרונים גם מקום לשני חוזי מקס. השאלה הגדולה היא מה יהיה עם הדור הנוכחי של השחקנים. להורט והוליס-ג'פרסון מתקרבים לסוף חוזי הרוקי שלהם ולא בטוח שאף אחד מהם יצדיק את הכסף שידרשו, שלא לדבר על דיאנג'לו ראסל. הבחירה השנייה בדראפט לא הצליח לפרוץ בשנה רווית פציעות, וגרוע מכך, הקבוצה נראתה טוב יותר כשדינווידי היה על המגרש במקומו. אה, וגם דינווידי מסיים את חוזה המציאה שלו בסוף השנה וידרוש משכורת גבוהה משמעותית.

שתי נקודות החולשה העיקריות של ברוקלין בהתקפה היו חוסר בריבאונדים והתקפת מעבר חלשה. יש להניח שהתוספות של פאריד ודייויס, שניים מהריבאונדרים הטובים בליגה, יתקנו את הראשונה ותוספת של כישרון מהספסל בכל העמדות תעזור לשנייה. השאלה הגדולה היא מה הקבוצה רוצה לעשות השנה? מארקס טוען בתוקף שלא ילכו על טאנקינג מוצהר, ולא בלתי סביר שברוקלין יכולה עם קצת מזל להתגנב לפלייאוף במזרח החלש, אבל בפעם הראשונה מזה כחמש שנים הם צריכים לעשות כל שביכולתם כדי למקסם את העתיד, לא את ההווה.

תחזית: הנטס יתחילו את העונה באופן חיובי וירחפו סביב 500. עד תחילת ינואר, לפני שמרקס ייתפכח ויתחיל במכירת חיסול של כל נכס חיובי שקיים בקבוצה במטרה להשיג בחירת טופ 5 בדראפט השנה.

וגאס חזתה לקבוצה 31.5 ניצחונות, חושבים שאתם יודעים יותר טוב? בואו לשחק במשחק האובר-אנדר שלנו.