שתי קבוצות, האחת מהמזרח והשנייה מהמערב, שתיהן נלחמות על מקום בפלייאוף אבל הבדלים כל כך גדולים. וושינגטון עם שני אולסטארים בדמותם של בראדלי ביל וג'ון וול מול קבוצה ללא אולסטארים בכלל. קבוצה אחת שלא התקדמה בכלום משנה שעברה, אפילו הלכה אחורה, בעיקר בהגנה וקבוצה שרק משתפרת מאז ששחררה את כל הכוכבים שלה.

הקליפרס נראים טוב, בחמישייה השנייה, בשתי עמדות, הסנטר והרכז, נמצאים שחקנים יותר איכותיים התקפית מהחמישייה הראשונה. לו וילאמס 17 נק ו 6 אס'  ומונטרס הארלד 13 נק ו 6 רב עשו את כל ההבדל ולא בפעם הראשונה. אייברי בראדלי 15 נק' ו 5 אס' שהולך ומשתפר פתח טוב בשתי שלשות וגם טובאיס האריס, 22 נק' ו 11 רב' עשו את שלהם, אבל את הפער פתחה הקליפרס עם החמישייה השנייה, שהולכת מסתמנת כאחת החמישיות האיכותיות שיש בליגה.

המשחק עצמו היה בשליטה של הקליפרס מהרגע הראשון והמחצית הראשונה נחתמה בסל יפיפה מהחצי של הרוקי שי אלכסנדר עם שורה סטטיסטית יפה מאוד של 10 נק', 8 רב' 7 אס' ו 2 חטיפות. שהוכיח שוב שהבחירה שלו הייתה מציאה אמיתית.  מהלך הרבע השלישי עלה היתרון כבר ל 20 נק' ומעלה לאחר שתי שלשות של בברלי ומאותו רגע זה היה גרבץ' טיים.

הצד של וושינגטון עצוב משהו, מרקיף מוריס חטף מרפק בטעות מגלנרי והושבת עקב חשש לזעזוע מח. הכובים בראדלי ביל 20 נק  ו 7 רב' וג'ון וול 18 נק ו 5 אס' עוד איכשהו עשו את שלהם, אבל שום דבר אחר לא נראה כמו קבוצה אצלם. ההגנה שלהם נגוזה לחלוטין, האם גורטאק היה כל כך חשוב? פורטר לא מורגש בשום אספקט ונראה שהקבוצה איבדה כיוון לחלוטין גם בהתקפה. נראה לי שמשהו יצרך להתחולל שם בכדי לרות שינוי. סקוט ברוקס בסכנה?

136 -104 זו תוצאה של קבוצה ללא כיוון מול קבוצה נחושה שנבנית נכון.