עדכונים ו-16 יום שהם שבועיים ויומיים לתחילת העונה!
 
אתמול דיווחנו על הציוץ של דריל מורי בתמיכה במפגינים בהונג קונג. כפי שדיווחנו אתמול המועדון מיהר להתנער מהציוץ, והוא נמחק במהרה, אבל הנזק נעשה. צילום מסך של הציוץ הופץ בכל הרשתות החברתיות הסיניות ובחדשות ועורר את זעם האוהדים. ארגון הכדורסל הסיני, וחברות נוספות (בין השאר – לי נינג, SPD בנק) השעו את הקשרים שלהם עם הרוקטס. היו"ר של ארגון הכדורסל (ככה זה בסין, יש המון יו"רים), לא אחר מאשר יאו מינג, טרם הגיב. מי שכן מגיב זה המוני אוהדים שכועסים מאוד על הארגון.
 
בתור אחד שחי בהונג קונג 6 שנים, קשה לי שלא להתייחס. אני מודה שאני מתקשה להבין מה בדיוק המפגינים רוצים ומצפים שיקרה. להונג קונג יש אוטונומיה, אבל אין סיכוי למשטר שאינו פרו סיני ודמוקרטיה מלאה. הסינים לא יוותרו גם במחיר של הרוגים. הסינים עצמם מאוד רגישים להערות של זרים, ורואים בכל דבר כזה התערבות מבחוץ. היכולת שלהם לארגן את ההמונים לעליהום היא חסרת תקדים. מצד שני זה לא יפריע להם בדרך לעשות כסף. יש בסין שנאה אדירה ליפנים (בעיקר בעקבות מלחמת העולם השניה), אבל אין להם בעיה לשבת איתם באותו שולחן ולעשות עסקים כל זמן שזה תואם את האינטרס שלהם. הכעס על הרוקטס כנראה יסב להם נזק בסין בזמן הקרוב, אבל בסופו של דבר זה ישכח והאינטרס הכלכלי יגבר.
 
https://radiichina.com/houston-rockets-china-hong-kong-protests/
 
ונחזור לכדורסל…
פודקאסט הבית האטלנטי שהוקלט היום כבר באוויר!
http://orangeball.co.il/pod1920atlanticpre/
 
אנדרה רוברסון ישאר בחוץ ב-2 משחקי האימון הקרובים של OKC. אחרי שנתיים בחוץ נזהרים איתו.
 
גארי וושבורן מהבוסטון גלוב לא צופה הארכת חוזה לג'יילן בראון. האחרון שקיבל הארכת חוזה אחרי עונתו השלישית בליגה היה ראג'ון רונדו ב-2009. הסלטיקס מעדיפים לראות מחיר שוק לפני שמשלמים.
 
קליבלנד מתלהבים מאוד מהיכולת של קווין פורטר ג'וניור. לדבריהם הוא טוב, אבל יכול להיות שחקן מצויין.
 
10,000 אוהדים באו לראות את זאיון וויליאמסון באימון פתוח של הפליקנס בנערך בשבת. לא בדיוק משהו שקרה בניו אורלינס בשנים האחרונות.
 
אנאס קאנטר התלונן שבריונים תקפו אותו במסגד בשישי
 

 
את ההיילטס של אנתוני דייויס מניח שראיתם, את הזריקה הראשונה של סטף בצ'ייס סנטר ראיתם? זריקה מ-30 מטר שלא פגעה בכלום. שיהיה לווריורס בהצלחה
 
סי ג'י מקקלום עם קטנה לקוואי:
 
"המירוץ בקונפרנס המערבי צמוד מאוד. אני לא יודע אם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לקוואי את זה. אנחנו נקוואי כל הדרך החוצה מהפלייאוף".
למי שלא הצליח להבין, מקללום הפך את קוואי לפועל.
 
https://www.nba.com/article/2019/10/05/blazers-mccollum-lillard-little-load-management
 
כריס וובר חזה שהווריורס לא יהיו בפלייאוף. ווילי קאולי-סטיין הזכיר לו תחזיות ישנות יותר (וובר חזה שקאולי-סטיין לא יפתח באף משחק בליגה כוק"ס היה בקנטאקי)
 

משחקי אימון:
22:00 – ממפיס נגד מכבי חיפה.
1:00 בוסטון נגד שארלוט. קמבה נגד רוזייר. שידור ישיר בספורט 5.
2:00 קליפרס נגד שנגחאי.
לפוסט זה מצורף: בן רורבך מיאהו חושב שהלייקרס אוברייטד.
https://sports.yahoo.com/hot-takes-we-might-actually-believe-the-lakers-are-wildly-overrated-144228999.html